Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Pojavilo se i ovo:
Harry.Potter.and.the.Half.Blood.Prince.2009.1080p.BluRay.DTS.x264-WiKi
RUNTIME.....................: 153mins
FiLE SiZE.....................: 16 GB
ViDEO CODEC...............: x264_L4.1 @ 13.3MBPS
AUDIO CODEC..............: English DTS 5.1 @ 1.5 Mbps(from truehd)
FRAMERATE.................: 23.976fps
RESOLUTION................: 1920 x 800
LANGUAGE...................: English
SUBTiTLES...................: English
SOURCE......................: 1080p Blu-ray VC-1 TRUEHD
 
Poslednja izmena:
Wiki nije scenska nego je hdchina internal i upravu je Gdin_M imaju i odlicnih encodva ali imaju i ovakvih ( ne samo jedan ima ih dosta)
Mnogo ljudi je u grupi i kvalitet zavisi od toga ko radi ...
Postoje proverene grupe zato kazem zasto bi rizkivao sa ovima.
 
Poslednja izmena:
HD filmovi - kvalitet,encode... i slicna tehnicka diskusija

Sad bas gledam wikijevo izdanje terminatora (dir.cut)salvation u 1080p i sta da kazem osim navalite na download ;)

evo infoa :


TAGLINE.........: The End Begins
GENRE...........: Action | Adventure | Sci-Fi | Thriller
IMDb RATING.....: 7.0/10 61,305 votes
IMDb LINK.......: http://www.imdb.com/title/tt0438488/
.Release.Info
ENCODER.........: jaychu128
RELEASE DATE....: 2009.10.29
RELEASE SIZE....: 12.32 GB
SOURCE..........: 1080p Blu-ray VC-1 DTS-HD MA 5.1
.Media.Info
RUNTIME.........: 1:57:31
VIDEO CODEC.....: x264: 2pass-L4.1
VIDEO BITRATE...: 13503 Kbps
RESOLUTION......: 1920 x 800
FRAMERATE.......: 23.976 fps
AUDIO...........: English DTS 5.1 @ 1.5 Mbps
SUBTITLES.......: ENG_SDH .srt
.x264.Info
x264 [info]: slice I:5269 Avg QP:17.01 size:127193
x264 [info]: slice P:57158 Avg QP:16.95 size: 99385
x264 [info]: slice B:106629 Avg QP:18.93 size: 52020
x264 [info]: consecutive B-frames: 5.2% 18.3% 38.7% 12.5% 12.4% 7.4% 5.4%
.Note
 
Ja navalio, nego sta mislite ima li smisla cekati i neku drugu grupi ili i WiKi nije los ?
 
Poslednja izmena:
Htedoh reci da sam pogledao i sample od metis i meni licno se cini da je slika pikselastija sto se meni licno vise svidja iako malko jaci bitrate ima wiki izdanje ;)
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam UP 1080p 7.3gb Esir. Nisam jos stigao da ga odgledam ali sam video sample, i ono je perverzija kako izgleda.
 
Sad sam odgledao District.9.2009.1080p.Blu-Ray.DTS.x264 u wiki izdanju , odličan kvalitet i vredno HD rezolucije ;)
 
Isto je bilo sa transformersima 2, nemojte da pocinjete i sa district 9.

Odgledao sam veceras bio UP u 1080p. Fenomenalan film. Prica odlicna, animacija savrsena, boje su prelepe, a Esir je mnogo dobro odradio 1080p rip.
 
Moon BluRay Rip se pojavio.
Odradila ga je, bar meni, nepoznata grupa.
 
Gledam nešto, na jednom trackeru (hd-t0rr3nts), izdanje grupe METiS (6,60GB) skinuto 1288 puta, WiKi (8,03GB)478 puta, CtrlHD (8,01GB) 242 puta.

E sad, šta se dešava? Više vas je potvrdilo da su DON i CtrlHD najbolje grupe, i ja ne sumnjam, i njihova izdanja skidam ako su dostupna, ali zašto se ovo pomenuto izdanje skida u ovom broju?

P.S. Da li je CHD sinonim za CtrlHD, pošto sam na to jednom naišao?
 
Ne, CHD je kineska hdchina internal grupa nema veze sa ctrlhd-om
metis je scenska grupa
i naravno da ce metis biti najvise puta skidan jer se prvi pojavi a vecina ne zna da ce izaci kvalitetnije izadnje ili mogima ta razlika nije mnogo bitna ( iako je cesto dosta velika) nekad na takvim trackerima i ne izadje i zbog toga cim se pojavi svi skinu metis ili sta god se prvo pojavi.
Ko voli pravi kvalitet i transparentnos sa sourcom ceka na hdbits internal
Ko kad bi rekli r5 ili dvdscr se vise skida od dvdripa ( primera radi ) - tacno ali zato sto se prvi pojavi ne zato sto je kvalitetniji.
 
Poslednja izmena:
Ali pošto nemam hd-bits account (niko ne da pozivnicu :d ), znači van pomenutog, najbolji su DON i CtrlHD, je l' tako?

Kog pomenutog ?
Sve ostalo i wiki i chd eureka i sve ostalo je kocka . Nekad urade odlican encode nekad sjebu totalno...
 
Poslednja izmena:
CtrlHd , Don , Esir , Funner ,EbP, su internal hd-bits grupe
Scenske grupe su ono suprotno.
Eureka , Wiki, CHD , HDBRiSe su internal grupe drugih sajtova i po kvalitetu su cesce blize scenskim = lose nekad i gore


E sad nisu ni hdbits internal grupe 1000% uvek uvek najbolje
desi se i one da sjebu ( ipak pogoditi prave x264 komande za svaki film nije lako ) ali veeoooma retko dok tipa eureka cropuje imax scene na betmenu , wiki napravi encode transparentan sa dvd-em umesto sa sorucom(blu ray-om)


Za jedan isti film ne postoji 2 hdbits internal izdanja .
Tipa PetarPan-ctrlhd petarpan-don - to se nikad ne desava. Na hdbitsu kad se pojavi soruce , encoder rezervise mesto i samo ta grupa radi encode ni jedna druga ( izuzetak je kad nesto zeznu pa izadje proper i esir koji za news encoduje svaki film nebitno dal je neka druga internal grupa vec odradila )
Sad ctrlhd ima najvise clanova pa uradi vise encodova od Dona ali ne postoji film za koji ima rls i od dona i od ctrlhda
 
Poslednja izmena:
Ljudi ala se vi razumete u to....Ali ne shvatam cemu HD filmovi...al ajde..:)
 
cek ti ozbiljno ? :)

Naravno...Iako imam full hd monitor,samo se u igrama zezam sa full hd,da zezam grafu..
Inace,kad gledas film,buljis li u svaki piksel pojedinacno da vidis ima li kockica ili gledas film radi price (ili su i specijalni efekti jako vazni?)?

Nije mi jasno sta ce vam to...odaljis se lepo,makar 2m,i posle uopste ne primecujes,pogotovu ako je mrak...a solidan je kvalitet MKV oko 1-2 GB..:)

Inace,da ne bude da nisam,gledao sam FF Advent Rising kao i Neki Anime u full 1080,i iako je kvalitet super,meni to nije bitno,a ne vidim zasto je vama...zar nije bolje skinuti 30 filmova od 2 GB nego jedan od 60 u fhd?

:wave:
 
Inace,da ne bude da nisam,gledao sam FF Advent Rising kao i Neki Anime u full 1080,i iako je kvalitet super,meni to nije bitno,a ne vidim zasto je vama...zar nije bolje skinuti 30 filmova od 2 GB nego jedan od 60 u fhd?:wave:

Pa odgledaj neki "pravi" film, za promenu? :D
Isto mogu i ja da Te pitam da posto meni HD jeste bitan - kako to da Tebi nije? Lose rezonovanje...
I u ovom slucaju se moze reci "O ukusima se ne raspravlja".

POZ
 
poz supa!

code 125
pass 357

:d

Inace - kako hocete...no razmisli - odalji se 2+ metra od monitora pa gledaj HD i ne-HD (ali ne neki 2002 xvid,nego neki sveziji divx ili h264 encoding) i - vidis li ti tu neku razliku...razmisli..

osim ako ne gledas film sa pola metra..onda razumem...
 
Brate korisnice, ako tebi nisu ocigledne prednosti HD-a i ako smatras da nije vredno par gigabajta vise - onda blago tebi! Ali ovo kazem bez trunke sarkazma.
Ja sam se vec toliko razmazio po tom pitanju i postao toliko probirljiv da se u najmanju ruku "gadim" svega sto je manje od 4,5GB za sat i po matrijala...

Ti si druze u ociglednoj prednosti.
 
Inace - kako hocete...no razmisli - odalji se 2+ metra od monitora pa gledaj HD i ne-HD (ali ne neki 2002 xvid,nego neki sveziji divx ili h264 encoding) i - vidis li ti tu neku razliku...razmisli..
osim ako ne gledas film sa pola metra..onda razumem...

Hehe, gledam film sa manje od 2m (jer nemam pare za proper TV... yet!)
A razlika se vidi i sa 2m, zaista.
Pazi, sad sam se zamislio oko jedne stvari, jedini film koji me je zapanjio koliko dobro izgleda i u varijanti 1.4GB mp4 je bio Beowulf, a doticni je komplet animiran (kao i anime i FF koji si Ti pogledao).
Preporucujem ti prijateljski odgledaj neki pravi film npr. Transformerse II itd.
Videces razliku.

I pazi sad ovo - a sta cemo sa zvukom. :)
Meni se creva opuste kada krenu THX ili DTS da mi tuku, mogu slobodno da kazem da HD u odnosu na DivX donosi proporcionalno vece poboljsanje u zvuku nego u slici.

POZ

PS. Sve ovo o cemu pricamo su ripovi, dao bog da se uskoro ustale i pravi BDVD-ovi.
 
@Pionirko - na kraju ces da dises samo kad si sam u prostoriji,drugacije je nepodnosljivo??? :)
Preterujes ti,i to zesce...postavljas visoke standarde,a to ti je sada bespotrebno..mrzi me da objasnjavam,ali jeste..:)

@supaplex - meni ne smeta...meni filmovi nisu kvalitet slike,neko prica i performans..:)
gledao sam District 9 cam i puno cam filmova a posle i BR-rip..sto se mene tice,dokle god je makar DVD rip,u redu je..:)
 
Visoki standardi su bespotrebni? Možda tebi. Ja uvek mogu da primetim razliku između HD-a i nekog DVDripa, to što ti ne možeš da primetiš razliku - to ne znači da su visoki standardi nepotrebni, naprotiv.
 
Ja od kada sam poceo da gledam HD filmove, ne mogu ocima da gledam nista ispod DVD kvaliteta :( Mora da kupim novi HDD sad :D
 
Ja sam u potpunosti prešao na HD. Znači filmovi, serije, anime. Kako sedim na 50cm od 22" razlika izmedju običnog DVDRip-a i HD je tolika da je o tome bespotrebno raspravljati.
Za sada sam još uvek na 720p režimu dok ne nabavim brži net a posle kad stigne TV, 1080p only.
 
Nazad
Vrh Dno