Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

well, nisu samo scenska pravila shit, meni se generalno ne svidjaju ni pravila HD-bitsa koja su u neku ruku besmislena.

Prevelika sloboda je data encoderima. Generalno bi stvar trebala da se standardizuje prema ciljnim grupama. Ja generalno shvatam da je kvalitet na prvom mestu, i onda razmisljam zasto bi neko skidao neki rip od 12+GB kada za 20+GB moze da dobije source/remux.

Druga stvar, ljudi su toliko nepoverljivi i misle da znaju nesto, pogotovu oni koji nikada nisu encodovali nesto. Kada se samo setim koliki hate bio kada se otklrila level 4.1 prednost, i mnogi su dugo bili protiv toga plaseci se da ce im oduzeti bubrezi, strasno ne shvataju da je drop u kvalitetu 0.000000000001% naspram velike kompatibilnosti. Ista prica se vrti oko DTS vs AC3 vs AAC, gde AC3 i AAC odnose ubedjivu pobedu nad starim i crappy DTS formatom. Inace bila je potekla ideja da se samo extractuje core TrueHD/DTS-MA, ali ne vredi neki ljudi i danas misle da je DTS bolji, nazalost takvi ljudi jednostavno, nemaju predstavu za kvalitet.

Da ne duzim dalje, verujte mi umoran sam vise od takvih gluposti. I se ne obazirem na to
 
Poslednja izmena:
a ctrlHD vrlo retko vidjam,od njih imam samo jedan film valkira, ali mislim da nisam u zivotu video bolji encode. Zasto ih uopste nema
Evo, filtrirao sam samo filmove, serije i sport pa o5 ima aktivnih 2456 torenta... :)
 
Ista prica se vrti oko DTS vs AC3 vs AAC, gde AC3 i AAC odnose ubedjivu pobedu nad starim i crappy DTS formatom. Inace bila je potekla ideja da se samo extractuje core TrueHD/DTS-MA, ali ne vredi neki ljudi i danas misle da je DTS bolji, nazalost takvi ljudi jednostavno, nemaju predstavu za kvalitet.

Ako se ovo odnosi na ono što sam ja napisao, rekao sam da zvuk "nastrada" pod
navodnicima jer mislim da razlika, ako uopšte postoji, nije bitna naročito na prosečnom kućnom ozvučenju.
Inače "stari crappy DTS" nije ništa stariji od AC3 (DD) jer se, bar koliko ja znam, DTS pojavio '93 na Jurassic Parku a DD tj. AC3 '92 godine na Batman Returns....
 
Poslednja izmena:
Razlika se cuje na pristojnoj opremi, ali dosta varira od filma do filma i kako je odradjen zvuk.
Meni licno vecina francuskih filmova ima to bolje odradjeno od americkih barem bensonovi filmovi, mada naprimjer prvi dio underworlda ima dolby digital zvuk fantasticno uradjen (na DVD-u neznam za HD) tako da sam malo filmova cuo tako kvalitetno uradjenih a imam ih preko 1000 sto DVD sto HD.
 
Zvuk u filmu najvise zavisi od studijskog inzenjeringa filma, a druga je stvar kako ce posle da ga enkoduju. Uglavnom sve sada ide na lossless formate tako da je razlika izmedju filmova najvise zavisi od studijskog mastera a ne od kodeka.
 
milosdj je napisao(la):
Ako se ovo odnosi na ono što sam ja napisao, rekao sam da zvuk "nastrada" pod
navodnicima jer mislim da razlika, ako uopšte postoji, nije bitna naročito na prosečnom kućnom ozvučenju.
Inače "stari crappy DTS" nije ništa stariji od AC3 (DD) jer se, bar koliko ja znam, DTS pojavio '93 na Jurassic Parku a DD tj. AC3 '92 godine na Batman Returns....
Sa jednom velikom razlikom, a to je da je AC3 mnogo vise napredovao godinama i dobijao razna poboljsanja, algoritam je dosta unapredjen. Dok DTS malte ne pravi u bit indeticne ecnodove. Zadnji DTS-MA suite zapravo donosi samo nove tehnike kao sto je MA i HI-Res, a kvalitet klasicnog DTS-a je slican kao i Surcode DTS, DTS Pro, Sonic decodera od pre hrista :) Za razliku od DTS-a, AC3 ima dosta vise implementacija, ne samo iz Dolby-ja, tako da je borba za maximalan kvalitet mnogo veca. Ja ovde pricam o veoma jakoj opremi i nacinu testiranja koji sam licno sebi priustio za testiranje, ne pricam o nekim solidnim/kucnim resenjima. DTS je prost codec, i za ovoliko godina nije bilo unapredjenja, zapravo postoji neki test DTS encoder koji pruza slican compression ratio kao AC3, i kako kazu iz DTS labaratorija da su uspeli da recimo DTS na 448kbps naprave da bude ekvivalentan AC3 na 448kbps, ali taj encoder nazalost nije public i zbog velikog menjanja algoritma nije po standardnoj DTS specifikaciji. DTS 768kbps ne treba uzeti nikada za ozbiljno kada je kvalitet u pitanju, jel je to najgore moguce skrnavljenje kvaliteta ikada moguce, i po meni zvuci jednako kao AC3 na 224kbps i nize. DTS jednostavno najbolje operira na 1.5mbps, i to je sve sto on moze da pruzi. A za to sto DTS pruzi, uzima mnogo vise nego sto daje, zato je AC3 u daleko vecoj prednosti.

Ne kazem da je DTS "lose" zvuci na 1.5, ali mislim da je debelo waste of space pogotovu u HD ripovima, jel AC3 ima veci kompresion ratio, AAC jos veci. DTS 1.5 po meni solidno zvuci, negde kao AC3 448, dok AC3 640 jednostavno cini jednu celinu.

Terminator je napisao(la):
Razlika se cuje na pristojnoj opremi, ali dosta varira od filma do filma i kako je odradjen zvuk.
E vidis odlican primer i bas klasicna konstatacija zasto je DTS mnogo bolji za vecinu ljudi. Zato sto na DVD-ju postoje neka ogranicenja za AC3 u odnosu na DTS, i onda se ne koristi isti master sa time i sve deluje drugacije. Na primer isti film, AC3 zvuk los do bola, logicno kada master ili lowpasovan ili nije isti master. To je zapravo u vecini slucajeva.

Gdin_M je napisao(la):
Zvuk u filmu najvise zavisi od studijskog inzenjeringa filma, a druga je stvar kako ce posle da ga enkoduju. Uglavnom sve sada ide na lossless formate tako da je razlika izmedju filmova najvise zavisi od studijskog mastera a ne od kodeka.
Odlicno receno, samo sto bi ja ipak dao vecu prednost TrueHD, na sistemima koji ne mogu da dekodiraju HD zvuk, ipak AC3 640 kao core sound meni ispunjava ušne školjke.
 
Poslednja izmena:
Ova treba da se prebaci u audio sobu posto ovde ce da ode u off.

Who carres za mesto na hd ripovima, da se ja pitam uvek bi stavljao DTS HD MA ili TruHD enkodovan u flac.:)
 
Ova treba da se prebaci u audio sobu posto ovde ce da ode u off.

Who carres za mesto na hd ripovima, da se ja pitam uvek bi stavljao DTS HD MA ili TruHD enkodovan u flac.:)
Pa pazi, nije ni mene briga, ja uvek preuzimam samo Blu-Ray/HDDVD. Ali mislim generalno za ostale, ipak se ovde vodi diskusija o kvalitetu ripova. Ja bih samo hteo ljudima da predocim sta bi trebalo da bude bolje i zasto, a oni sami neka odluce sta ce skinuti. Inace overall kvalitet ripa sa AC3 zvukom je veci, ipak je usteda na bitrateu veoma bitna, kada se radi HD encode sa manjim bitrateom, pogotovu kada se upotrebljavaju neki algoritmi koji su gladni kao recimo AQ, PsyRD i sl, radi veceg vizuelnog kvaliteta.
 
Slazem se i ja takodje cepam HDDVD ili BD filmova koji mi se svidjaju, ali opet sto se tice bitrate-a i prostora izmedju DD ili DTS-a, ne prestavlja nista razlika izmedju 100-200 mb po celom ripu. Zvuk nije toliko bitan kod ripova, koliko video, pogotovo sto su ovi ripovi namenjeni vecini PC korisnika koji i nemaju zvucni sistem na kome ce da primete razliku izmedju DD i DTS-a.

Najbolja opcija je po meni kvalitetan rip neke internal grupe + flac zvuk izripovan iz TrueHD-a ili DTS HD MA. Tako bukvalno imas gotovo transparentan video originalu i maximum kvalitet zvuka uz velicinu koja nikad ne prelazi polovinu bluray-a. Naravno ovo sto kazem da volim full blurayeve je to sto volim menije, alternate, deleted scene i sve sto su u studiju zamislili.:)
 
Jel je bolji ESiR-ov encode od iLL-ovog za film The Rundown?
 
mozda nema veze sa ovom temom, mnogi ljudi su pitali koliko se krecu cene 3d projektora u temi za Avatar, videh da Acer ima zanimljiv 3d projektor visoke rezolucije i osvezenje od 120Hz, tako da ce verovatno biti jos ovakvih stvarcica uskoro po mozda jos pristupacnijim cenama za ljubitelje 3d HD filmova
 
Ne znam da li je neko postavljao, al nije na odmet:

Non-Scene/Internal Groups”
These groups normally ranks higher then the rest. They are one step ahead of the scene:

BTT - Bit-hdtv internal Group 1080p
BitMeTV - BitMeTV internal Group
BLiND - BiT-HDTV internal group
CHD - Own forums, Movies,sport,tv 720p/1080i/1080p
CtrlHD - HDBits internal group 720p/1080p movies
ESiR - HDBits internal group 720p/1080p movies
EuReKA - BiT-HDTV internal group 1080p movies
HDBRiSe - hdbits.ro internal 720p movies
HDB - HDBits internal rls
HDC - HD Center internal Group
HiDt – HD Torrents internal 720p doc/movies/tv
iLL - HDBits internal group
MMI - HDBits internal group
mvgroup - Doc mvgroup.org
PerfectionHD - HDBits internal? Blu-Ray and HD-DVD source
R6team - BiT-HDTV internal group. Does DVDrips for other sites. From China
THORA - HDBits internal Anime group. Sprung from ESiR
Z@X - BiT-HDTV internal

https://ubertt.org/forums/viewtopic.php?f=24&t=874
 
Poslednja izmena:
Uh ala je ovo staro:D
BTT je sada na awesome-hdu ako mi se ne cini.
BLiND ne postoji vise, bar je nema na bit-hdtvu.
EuReKA (Rabomil) vise ne zna ni ona gde ce:D trenutno su na hd-torrents valjda.
HDC je valjda na hdbitsu.
Z@X vise ne postoji sada radi samo jedan encoder "titul" i jeste na bit-hdtvu.
 
Poslednja izmena:
Je l' ima na tom vašem HD trackeru "Rome" sezona 2 u 1080?
Prvu sam skinuo CHD, a drugu ne mogu da nađem u 1080. Koja je najbolja opcija za 720 ako ne nađem 1080?
 
Ima samo ovako...

Kod:
Rome - The Complete Series 1080p Bluray x264 H@M

Technical Specs

Video Codec.......: [email protected]
Video Bitrate.....: 17500kbps
Resolution........: 1920x1080
Display asp ratio.: 16:9
Frame rate........: 23.976
Runtime...........: 55m-60m ep
Size..............: 7-8GB ep (+/- 45% of source)
Audio 1...........: English DTS@1536 kbps
Audio 2...........: English Commentary AAC@48kbps
Chapters..........: As the BD
Subtitles.........: English, German, Spanish, French, Portuguese
Source............: Link (Thanks JediFonger)
Encoder...........: hugogt
 
Ja sam nasao 720p

Kod:
Rome.The.Complete.Series.720p.BluRay.DTS.x264-CtrlHD
Runtime: ~60min per ep
Size: variable
Framerate: 23.976
Resolution: 1280x720
Bitrate: 5500 kbps
Audio: English 5.1 DTS 1536kbps
Audio2: English AAC 2.0 (-q 0.35) commentary
Subs: English
Source: Rome: The Complete Series Blu-Ray 1080p H.264 DTS-HD MA 5.1 CtrlHD (thanks JediFonger) 
Encoder: deebo

Kod:
Rome.Complete.Season.2.2005.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD
Rome.Season.2.2005.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD
RELEASE DATE....: 01/05/2009
THEATRE DATE....: 2005
GENRE...........: Action / Drama / History
SOURCE TYPE.....: Bluray,1080p,H264
ViDEO BiTRATE...: x264 High Profile 2pass ~10Mbps
RESOLUTiON......: 1920 x 1080
ASPECT RATiO....: 1.78 : 1
FRAME RATE......: 23.976 fps
RUNTiME.........: ~50min/ep
AUDiO BiTRATE...: DTS MA Core 5.1ch 1509k
LANGUAGE........: English
SUBTiTLES.......: N/A
FilE SiZE.......: 4.35G/ep

Ako nadjes skini Ctrlhd ili H@M.
 
Poslednja izmena:
Našao sam na tvtorrents: Rome.Complete.Season.2.2005.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD
 
Kod:
RELEASE NAME..: Orphan 2009 720p BluRay DTS x264-EbP
RELEASE DATE..: 30/10/2009                                             
RELEASE SIZE..: DVD9                                               
RUNTIME.......: 123 mins                                                
VIDEO CODEC...: x264, 2pass, L4.1                                     
FRAMERATE.....: 23.976 fps                                            
BITRATE.......: 7731 Kbps                                             
RESOLUTION....: 1280x720                                               
AUDIO 1.......: DTS 5.1 English @ 1.5 mbps                          
SOURCE........: Orphan 2009 1080p Blu-ray VC-1 True-HD 5.1-CtrlHD (Thx davev205)
GENRE.........: Drama | Horror | Mystery | Thriller 
IMDb RATING...: 7.2/10
LINK..........: http://www.imdb.com/title/tt1148204/
 
Swiper jel mozes da pogledas koji rls ima od Anaconde 720p i The Lookout isto 720p?
 
Kod:
Anaconda 1997 720p BluRay DD5.1 x264-CH
To nije internal, internal ima samo 1080p.

Kod:
Release Info:

Name: The.Lookout.2007.720p.BluRay.DTS.x264-XSHD
Date: 24/08/2007
Size: 4.37 Gb
Video: X264
Framerate: 23.976 fps
Bitrate: 5588 Kb/s
Resolution: 1280x536 (2.40:1)
Audio: English DTS 5.1 768 Kb/s
Runtime: 1:38:39
Subtitles: Eng,Fre,Spa
Sample: 50MB
Source: The Lookout DL 1080p AVC MPEG4 PCM 5.1-PerfectionHD
 
E super Anacondu sam nasao CH, valjda je dobra slika iako nije internal. Ovo drugo tesko da cu da nadjem.
 
A Resident Evil 2 i 3? Prvi deo imam u 1080p ali nemam ove ostale. Koja izdanja da potrazim u mojoj prodavnici?
 
Vidim izasao je Old Dogs u 1080p i 720p, ali grupa je CBGB. Vredi li to cemu, mada vidim da 1080p zauzima 6,55 GB, ne cini mi se dobrim
 
Zanimljivo R5 HD

Daybreakers 2009 RC LiNE 720p BluRay x264-RUBLU
Release Info
Date : 17/01/2010
Origin : Russia (Region C)
Video : 6259kbps
Audio : English / 128 kbps MP3
Res : 1280x544 (720p)
AR : 2:35.1
FPS : 24
Codec : x264
NOTES
Ok, so we know this will no doubt be nuked for LiNE audio or something
silly like that, but the fact is, that until retail English audio arrives
this is the best version of the movie that exists. ( Except our 1080p to come )
Just like R5s have become more popular, we expect that this year we will
see more and more Russian BluRays appearing, and to ignore them would be
stupid.
We hope more groups follow our lead and start releasing these aswell.

Otprilike ono sto sam mislio da ce se dogoditi, mada sam ja ocekivao da ce ranije zaziveti r5 BD u rusiji.
 
Nazad
Vrh Dno