Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

@night.walker

1. Probaj da pustas preko MPC - Homecinema, bez ikakvih kodeca. Meni sa njim nema nikakvih problema.
KMPlayer mi je mnogo komforniji, ali mi se ili rasinhronizuje ili kida sliku ili secka kao sto ti kažeš (u zavisnosti od izabranog renderera). Reclock mi bas i ne pomaze ili ja ne znam da namestim.

2. TV ti podrzava 24p koliko ja znam i taj refresh postavi na grafi (samo za pustanje materijala koji su inace u 24p, -filmovi, serije...).
"TruMotion 200Hz" na Visoko moze da ti pravi probleme i to narocito sto pominjes pikselizaciju, bilo je govora o tome. Iskljuci tu opciju pa probaj.
 
Hvala jos jednom ljudi, ali bas mi se spava, probacu sve ovo pa se javljam sutra. :)
Hvala!
 
weasel kakav je RuDE imao source za film Gone in 60 seconds? Po ovim screenovima koje sam pronasao gde i encode malo mi deluju mutno:trust:
kolko ja vidim nije uopste source los



Ja kad sam gledao bilo je samo valjda hdtv cap

ali po screenovima vidim da je blu ray ok

source > < Encode



taman i za one sto misle da ima problem sa crvenom bojom


more enc
 
Poslednja izmena:
@weasel, da li mozes da mi (nam) preporucis program za "cupanje" screenova iz filma?
Narocito me interesuje program koji ce mi omoguciti da tacno odredjen (isti) frejm isecem iz dve ili tri verzije razlicitih release-a istog filma radi poredjenja.
Hvala unapred i izvinjavam se ako je o ovome vec bilo reci, nisam jos procitao ceo topic.
 
pA mozes mnoge programe

Na primer MPCHC

Imas opciju jump to frame number ili mozes sa step frame


Ono sto je bitno je da upalis u ffdshow opcijama OSD : za frame number i frame type
 
Poslednja izmena:
Sta li se desava sa ovim ESiR-om u poslednje vreme?:) Od ovih novijih filmova skoro nijedan nisu oni ripovali.
 
Manja su grupa od ctrlhda dona ... pa rekto kad stignu da rezervisu DUgme za encode za sebe ...
inace ima njihovih ripova novih filmoa samo ne mogu svaki film oni da encoduju kad ima poejdednako dobrih drugih grupa

Star Trek 2009 PROPER 1080p
Up 2009 1080
Public Enemy
500 Days of Summer..

nije da ih nema
 
Poslednja izmena:
Ok je to, ali pre su (ESiR) skoro svaki noviji film koji izadje ripovali, pa navikao malo na njih:D Al sad npr ovaj EbP ih ubi sve do jednog. Mislim da su oni izbacili jedno 10-ak encoda prosle nedelje i sve to zajedno sa Zombieland-om.

edit: weasel kad si vec tu da te pitam jel ima The Holiday (http://www.imdb.com/title/tt0457939/) BluRay 720p rip na hdbitsu? Od onog sto sam nasao na netu ima samo encode od grupe REVEiLLE.
 
HDDVD DD5.1 x264-DiR

kolko vidim iz komentar bolje boje/kontrast od blu ray reveile
 
@weasel sta od ovoga ?

The Last Samurai | 2003 | 1080p | BluRay | DTS | x264 | dxva| D-Z0N3
The Last Samurai (2003) | 1080p HDDVD x264 - SZ
The.Last.Samurai.2003.1080p.BluRay.x264-iKA
The Last Samurai (2003) | 1080p BD9 x264 - IGUANA

Hvala :wave:
 
@weasel sta od ovoga ?

The Last Samurai | 2003 | 1080p | BluRay | DTS | x264 | dxva| D-Z0N3
The Last Samurai (2003) | 1080p HDDVD x264 - SZ
The.Last.Samurai.2003.1080p.BluRay.x264-iKA
The Last Samurai (2003) | 1080p BD9 x264 - IGUANA

Hvala :wave:
Ajde ja da probam da ti pomognem;)
Od tih koji si ti nabrojao verovatno je najbolji D-Z0N3-ov encode.
Ja imam Last Samurai 720p ESiR-ov encode i odlican je. Mogu da ti postavim screenove da vidis kako izgleda ako hoces?:)
 
1080p Bluray x264 H@M
od tih sto si nabrojao ne znam stvarno koji je najbolji ali Iguanu bi sigurno izbegao

btw : Blu Ray i HDDVD imaju isti transfer ( kad je ovaj film u pitanju ne uvek) tako da je sve jedno oji je source
 
Poslednja izmena:
ctrlhd

krajem ove godine terba i blu ray prva dva dela da se pojavi
 
Resio sam da skinem sledece filmove:
Gladiator(Extended Edition), Troy, Kingdom of Heaven (Director's Cut), Le pacte des loups / Brotherhood of the Wolf

Koje izdanje je najbolje za svaki od tih filmova?
 
Poslednja izmena:
jos bolje ako postoji "Troy: Director's Cut" i "Alexander, Revisited - The Final Cut"...
 
Gladiator je tipican primer loseg blu ray i DNR-a i to preteranog ...

Tako da ako mozes nadji HDTV koji je barem duplo kvalitetniji od blu ray-a

ima par strana unazad screenovi i objasnjeno zasto

ako ne mozes onda blu ray

Gladioator blu ray u extendem scenama je odlican
odlican bi i inace bio da nije studio roknuo sve moguce filtere i upropastio detalje srkoz
hdtv vs bluray



http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=2053560&postcount=526 evo ovde taj post sto sam pisao



Troya ima blu ray i hddvd
Troy 2004 DC 1080p Bluray x264-KAL
Troy 2004 DC 1080p HD DVD DTS x264 - CtrlHD
Isti je transfer na blu ray i na hddvdu ali ctrlhd je uradio mnogo transparentniji rip tako da je bolje hddvd ctrlhd

oba su DC director cut


Kingdom of Heaven
Kingdom of Heaven DirCut 2005 BDRip 1080p x264 DTS-iLL
 
Poslednja izmena:
@weasel
Nasao sam ja Alexander, Revisited - The Final Cut 1080p.BluRay.x264 ali samo od (TFiN,FoRM,SEPTiC), ne mogu da nadjem od neke internal grupe
 
Ma moja greska pomesao alexander sa necim

ovo je internal koji ima
Alexander Revisited The Final Cut 2004 HD DVD 1080p x264 DD5.1-NiX
 
Poslednja izmena:
Imam ja tu verziju, ne deluje mi ubedljivo... mali bitrate je to za 3 i nesto sata filma. Bolje skini neku drugu, neku od onih od 18gb.
 
pogledaj od posta 547

uglavnom meni nikad nece biti jasno cemu 810

no vole ljudi da izmisljaju nepotrebne stvari
 
U cemu je fora sa pleyerima, ili kodecima shta vec.. Evo u cetiri plejera skoro 4 razlicite slike, a render je isti bar tako u podeshenjima pishe, ovaj crni Bs nije hteo da se prikaze na prtscr je slican gore levo GOM-u, a media player classic i windows media player daju daleko bolje prikaze
 
Poslednja izmena:
Ljudi, skinuo sam neki materijal u Full HD-u i pustio sam to preko GOM playera, međutim frame rate je dosta nizak tj. vidi se da secka, a mislio sam da ću sa ovom konfiguracijom moći najnormalnije da gledam full hd,
u čemu može biti problem?
 
U GOM playeru? Mislim, da secka na i920 i Ati5870 ???
 
SpeedW950

Ono sto odma mogu da zakljucim jeste da su razliciti video color pofili odnosno gama profil odosno odnos crne i bele boje
Znaci ima 2 razlicita profila koja rgb32 moze da koristi
16-235 limited range
0-255 full range

Standard je YCbCr koji ima 16-235 (moze i full range al retko) . BLu ray sateltisti i ostali materijali koriste taj standard.Tv hdmi takođq ocekuje signal u 16-235 profili. Sta je sad problem. TO sto PC po defaultu izbacuje RGB koji je najcesce 0-255. E zbog toga ili render ili decoder ili player moze da vrsi konverziju YCbCr- RGB ili mogu i video driveri da vrse tu konverziju kad salju signal na TV ...

Problem koji cesto nastaje jeste kad AV resiver ocekuje 16-235 a dobija od PC-a odnosno 0-255 i tu dolazi do zezanja color i gama range-a

znaci ralzika 16-235 0-255 nije bitna
bitno je kad je source PC rgb32 0-255 a pusta se bluray 16-235

0-255-RGB.jpg


No da ne zamaram sa nepotrebnim stvarima ...
jer iako ima veze sa tim sto si pitao nemoras sve ovo da znas


ono sto je bitno za tovju ralziku

Ja napamet ne mogu da tvrdim ali koliko vidim a skoro sam siguran da

MPC i windows media player na ovim slikama koriste 0-255 (crna je crna - sto narodno kazu TRUE BLACK ) dok Gom player koristi 16-235(crna je sivkasta )

U kvalitetu detalja ne vidim bitnu razliku a i tesko da vdiim na ovako malim slicicama
 
Poslednja izmena:
Aha, pa na to sam i mislio npr bash ta crna i to, zbog toga sam i rekao da je ovamo bolji prikaz, nisam mislio neshto drugo jasnoca ovo ono nego boje...
Malo glupo pitanje, jel moze i u GOM-u i BS-u da se namesti taj raspon boja 0-255?

Edit> Nashao sam u GOM-u, u video, pa video output sam izabrao RGB32 profil i sada je ok mislim isto kao na MPC
*
 
Poslednja izmena:
Pa da onda je to to sigurno ... moze svaki player da se podesi samo pazi ... i render (dobro ne svaki) i decoder i player imaju svoja podesavnja za to takoda podesi svuda da se ne potire preplice razumes vec ;)
 
Da da, razumem, hvala na pomoci, u sushtini koristim samo jedan player, ali ovo je bilo poredjenje da bih bolje prikazao problem koji me muci :) tako da mi je dovoljan jedan dobro podeshen i to je to
P.S. Jel ok ova verzija Zoroa, mislim ja sam trazio neshto, ima nekih starih HDTV a od BR cini mi se nema tako puno?
 
Nazad
Vrh Dno