Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Ma ok nek proba, ali šta misliš dal će da vidi razliku na 42" između 1080p EbP enkoda i punog bluraya od 40 i kusur GB-a?
Vidi se razlika, osim ako ne gledas TV sa 4 - 5 metara. Tada mozda nema razlike vidljive svakom oku.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ma ok nek proba, ali šta misliš dal će da vidi razliku na 42" između 1080p EbP enkoda i punog bluraya od 40 i kusur GB-a?
Neces videti razliku ni na vecim od 42"
Internal hdbits su transparetni, razlika definitivno postoji ali nije vidljiva kao st oje dexter pokazao, testirao na mnogo encodova i na platnu , a kamoli na tvu.
 
Poslednja izmena:
Ja realno razliku ne primecujem uopste, ne razumem toliko forsiranje remux verzije koja je najmanje duplo veca zarad razlike u kvalitetu od recimo 1% a mozda i manje...
 
Meni na mom tv-u philipsu (32") je spark sasvim dovoljan za dobar ugodjaj. :) Jedino sto ne mogu sve filmove da nadjem sparkove, jer ih verovatno i nema.
 
Ja realno razliku ne primecujem uopste, ne razumem toliko forsiranje remux verzije koja je najmanje duplo veca zarad razlike u kvalitetu od recimo 1% a mozda i manje...
Ovo što sam ja pričao je čisto u demonstrativne svrhe.

Inače se ne javlja čovek s utiscima.
 
Ja realno razliku ne primecujem uopste, ne razumem toliko forsiranje remux verzije koja je najmanje duplo veca zarad razlike u kvalitetu od recimo 1% a mozda i manje...
Mislim i da si ga i ti sada bas preterao sa tih 1%.

Da ne licitiramo sada, ali nisu ni svi ripovi isti, niti priblizno dobri kao ovaj cije si snimke postavio.

Npr, Avatar Extended Collectors Edition 1080p x264 HDChina od 20,7 GB je znacajno losiji od source-a po mom misljenju, tj bar priblizno losiji toliko koliko je manji.
 
HDChina nije postavljala uporedne SS nikada koliko znam.;) Zna se šta se juri za naj kvalitet.
 
Mislim i da si ga i ti sada bas preterao sa tih 1%.

Da ne licitiramo sada, ali nisu ni svi ripovi isti, niti priblizno dobri kao ovaj cije si snimke postavio.

Npr, Avatar Extended Collectors Edition 1080p x264 HDChina od 20,7 GB je znacajno losiji od source-a po mom misljenju, tj bar priblizno losiji toliko koliko je manji.

Daj uporedne skrinsotove i onda mozemo da diskutujemo :)
 
Da li postoji neka grupa koja izbacuje filmove (bluray) sa AC3 ili AAC zvukom, smorilo me da non-stop konvertujem DTS audio da bi moj tv pustio film.
 
Poslednja izmena:
U prevodu skoro svi stavljaju kako stiže i film, a to je uglavnom DTS, možda 5% sam video sa Dolby.
 
Ma to vidim i ja, ostaje da nastavim da rekompresujem audio.

J***ni televizor :d
 
Bogami EbP ima gomilu DD 5.1 a i VietHD kod njih češće viđam to neko DTS.

A šta se dogodilo sa onom grupom ESiR? Nešto nisu aktivni u poslednje vreme ili mi se čini?
 
Ja nisam video da su skoro nešto izbacili. Sve ove filmove i blokbastere i manje poznatije rade svi redom samo ne oni.
 
Jel neke 720p i 1080p encodove ili full BD-ove?

Jel ti nije problem da napišeš šta su izbacili bar 5 poslednjih, da probam da nađem.
 
Nije ni čudo što više ne viđam njihove encodove kad izbacuju samo full bd-ove. :) A dobro drago mi je bar da su aktivni, neke odlične ripove od njih sam pogledao u prošlosti zahvaljujući njima.

Hvala na screenu ;)
 
Koja verzija Anđeli i demoni je bolja?

Angels & Demons 2009 Extended Hybrid 1080p BluRay DTS x264-DON

Release Info:
Quote RELEASE NAME..: Angels & Demons 2009 Extended Hybrid 1080p BluRay DTS x264-DON
RELEASE DATE..: 23.12.2013
RELEASE SIZE..: 21.90 GB
RUNTIME.......: 02h:26m:15s
FRAMERATE.....: 23.976 fps
BITRATE.......: 20000 kbps
RESOLUTION....: 1920x804
AUDIO.........: English DTS 5.1 @ 1536 Kbps
SUBTITLES.....: English Forced, English
SOURCE 1......: Angels & Demons 2009 1080p CAN Blu-ray AVC DTS-HD MA 5.1-EbP
SOURCE 2......: Angels & Demons 2009 Extended Cut 1080p Blu-Ray EUR AVC DTS-HD MA 5.1
NOTES.........: The remastered source was used for most parts of the movie.
The extended scenes were taken from source 2.

ili

Angels.and.Demons.2009.BluRay.1080p.DTS.x264.D-Z0N3

NAME...........: Angels.and.Demons.2009.BluRay.1080p.DTS.x264.D-Z0N3
FRAMERATE......: 23.976 fps
CODEC..........: x264 [email protected]
RESOLUTION.....: 1918x804
BITRATE........: 15.0 Mbps
AUDIO..........: DTS 1 510 Kbps 5.1 - English
COMMENTARY.....: None
SUBTITLES......: Eng
CHAPTERS.......: Yes ( UnTitled )
SOURCE.........: Angels.&.Demons.2009.4K.Remastered.1080p.BluRay.AVC.DTS-HD.MA5.1-CHDBits
x264 Stats
x264 [info]: frame I:1199 Avg QP:14.52 size:206617
x264 [info]: frame P:53418 Avg QP:15.99 size:102945
x264 [info]: frame B:144799 Avg QP:16.91 size: 68098
 
DON jer je Extended:

NOTES.........: The remastered source was used for most parts of the movie.
The extended scenes were taken from source 2.

Kad piše Hybrid u nekom ripu to je po pravilu superiorna varijanta.
 
Nisam...
 
Toliko prazne priče o tome da 1GB rip je dovoljan da se ne primeti razlika, a pri tome nisi ni video kako izgleda original da bi mogao da sudiš.
 
Ma, poredio sam sa RIPovima od 8-10GB - moj zaključak je da razlika postoji, ali da je meni potpuno zanemarljiva i nebitna (bar u uslovima u kojima ja gledam filmove: na mom TVu, sa ove udaljenosti, sa ovim očima :D ).

Evo pre par dana sam poredio čuveni dokumentarac BARAKA (obe verzije 1080p, jedna od 0.9GB, druga 10GB). Razliku primećujem kad se fokusiram na nalaženje razlika; kad zaista gledam film i te fascinantne pejzaže i scene, onda razlike jednostavno uopšte ne primećujem.

Sad sam čak i prešao na 720p filmove by nitro, sasvim su mi OK, iako su 30-50% manji od yify-ja.
Heh, sad sam gori nego cela Somalija (mada, Somalija više realno ne postoji) :p

Svakako da ne kažem da drugi ne treba da skidaju remuxe ili kupuju original BR. Samo kažem da je meni to nebitno (zato i nisam više pisao u ovoj temi ;) )
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno