Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

A kako se promasi white balance osim u slucaju kad snimas kamerom tv ili bioskopsko platno? :) Ja sam mislio da captureuju nekim uredjajem, tv karticom ili sta vec..
 
Pri konverziji tog snimljenog fajla, ko zna kakve sve pluginove i ostale stvari koriste da bi što pre izrenderovali nekompresovani snimljeni video. Ujedno, gledaju da svaki korak bude što pre odrađen i brže-bolje postave na net. Ko zna kakve makroe (snimljene akcije) i ostala čudesa koriste, ali očigledno ponekad zeznu stvari. Ne znam baš u detalje. Ovo, naravno pričam za konkretnu situaciju oko koje diskutujemo - TV serija.

Rešenje ti je da skidaš 720p verzije serija od scenskih grupa (tu sam primetio da ima manje takvih problema) ili da čekaš web-dl ili internal izdanja (pojave se obično posle 5 do 24h od premijere epizoda) koja nemaju tih problema i obično su najbolja izdanja dok ne izađe bluray rip pri okončanju sezona.
 
Poslednja izmena:
U jbt, serious business :)
 
Skino sam neke filmove i prikazuje mi 2 slike na monitoru, predpostavljam da je nešto vezano sa 3d, imal pomoći? gledam flimove prkeo xbmc?

-Ice.Age.Continental.Drift.2012.1080p.Half-SBS.3D.BluRay.x264.DTS-WiKi
-Titanic.3D.1997.1080p.BluRay.Half.OU.DTS.x264-HDMaNiAcS

i još neke da sad ne nabrajam
 
Pa ako nemas 3D monitor, brisi to :) Ukoliko imas, trebas podesiti monitor da radi u side-by-side modu ( za prvi rip) a za drugi da radi u over-under modu. Za TV je to dugme na daljinskom.
 
To je odlicno sto si skinuo, ali samo ako imas 3D monitor ili tv :d
 
Mozes te filmove pustiti i na 2d monitoru, naravno nece biti 3d i naravno ne mozes koristiti xbmc nego neki normalan player tipa : MPC
 
Imate neku preporuku za Djanga? Vidim ima baš dosta verzija i to sve od kvalitetnih grupa... :)
 
Imate neku preporuku za Djanga? Vidim ima baš dosta verzija i to sve od kvalitetnih grupa... :)

Ako možeš skni ovu (HDBits): Django Unchained 2012 1080p BluRay DD5.1 x264-Krispy

Alternative:
Django Unchained 2012 1080p BluRay DTS x264-HDC
Django Unchained 2012 1080p BluRay DTS x264 D-Z0N3
 
Gde nalazite to?Po ovim sajtovima za narodne mase nema takvih verzija,samo SPARKS,ETRG i takve.Jel to preko privatnih trackera ili?
 
Hotaru no haka 720p, ali sa japanskim dub-om.

Hvala unapred.
 
AUDiO.1.......: English FLAC 2.0
AUDiO.2.......: Japanese Commentary AAC 2.0 - ~132 kbps

Po ovim informacijama samo je komentar japanski, a dub engleski, ili nesto nisam dobro razumeo.

Meni treba bas sa japanskim dubom.
 
Po ovim informacijama samo je komentar japanski, a dub engleski, ili nesto nisam dobro razumeo.

Meni treba bas sa japanskim dubom.

Skini slobodno CtrlHD. Japanski je audio. Provereno

Audio #1
ID : 2
Format : FLAC
Format/Info : Free Lossless Audio Codec
Codec ID : A_FLAC
Duration : 1h 28mn
Bit rate mode : Variable
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Writing library : libFLAC 1.2.1 (UTC 2007-09-17)
Language : Japanese
Default : Yes
Forced : No
 
Da li ima neki ok 1080p za Silver Linings Playbook?
Jedino sto mi je dostupno su decibel i infamous. Infamous naravno necu skidati, a za decibel nema screen-ova da bih video kvalitet.
Ili da skinem 720p EbP i resin problem? :)
 
Ako ne mozes da cekas onda da ;)
 
Po ovim informacijama samo je komentar japanski, a dub engleski, ili nesto nisam dobro razumeo.

Meni treba bas sa japanskim dubom.
Звук #1: Русский (Профессиональный (один голос)), DTS, 2ch (L,R), 24-bit, 1536 кбит/с |Юрий Сербин| *
Звук #2: Японский (Оригинал), DTS, 2ch (L,R), 24-bit, 1536 кбит/с |Ядро DTS-HD MA|

Na ovu verziju sam mislio.
 
Imaš HDWing, CHD i WiKi ripove, dobri su. Njih makar nije teško naći.
 
Poslednja izmena:
Moguće je.:) Isto je i sa ripom koji je naveo Alex, source je takav.
 
Imaš Reacher-a od HDMaNiAcS.

Znam da je internal grupa ali ne znam čija.


@peja
Hvala za info
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno