Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

@Nabukodonosor
kod mene je ovaj snimak koji si postavio skroz ok...
 
@weasel

Sta skidati od ovoga:

1. Crouching.Tiger.Hidden.Dragon.2000.1080p.BluRay.DTS.x264-PerfectionHD 12.12 GB
2. Crouching.Tiger.Hidden.Dragon.2000.1080p.BluRay.x264-CiNEFiLE 7.94 GB
3. Crouching.Tiger.Hidden.Dragon.2000.Bluray.DTS.1080p.x264-CHD 8.7 GB

i

4. House.of.Flying.Daggers.2004.1080p.BluRay.DTS.x264-HiDt 12.3 GB BITRATE........: 13.3 Mbps
5. House Of Flying Daggers 2004 1080p Bluray DTS DXVA x264-PiMP 12 GB Bitrate..: 1 536 Kbps

HVALA :wave:
 
Ajde ja da ti odgovorim :)


1. Crouching.Tiger.Hidden.Dragon.2000.1080p.BluRay.DT S.x264-PerfectionHD 12.12 GB

za drugi valjda
House Of Flying Daggers 2004 1080p Bluray DTS DXVA x264-PiMP
 
To sam stavio za sada probacu ovaj tvoj fajl pa javljam.

Probao sam, kod mene secka ali je i fajl sumnjiv jer se u jednom momentu potpuno zaustavi pa nastavi.
 
Poslednja izmena:
@Nabukodonosor
kod mene je ovaj snimak koji si postavio skroz ok...

Nema apsolutno ni malo blura?

Malo mi je to cudno, jer imam 2-3 utakmice koje sam skinuo i koje imaju blur, a imam neki basket u HD-u koji cuvam bas za testiranje i on nema ni malo blura. Ne znam, mozda si ti navikao na to pa ti je OK. Ajde sacekacu jos neko da pogleda pa cu onda da vidim sta cu.
 
Meni takodje nema blura ni ghosta niti icega slicnog

Pike reko ti swiper sta treba ;)
 
Rapid mi preko celog dana izbacuje no free slot ;) cim uspem da skinem uporedicu
 
Jel mozes da mi to tad kazes sta imas ti od codeca i slicnih sitnica instalirano? Ja imam najnoviji ffdshow podesen po defaultu, bez kog nijedan HD video nece da mi radi u MPC-u. Takodje imam matroska splitter, avi synth 2.5, CCCP codec pack...i nista vise. Sta mi preporucujes da instaliram?
 
Pa ne treba ti i Ffdshow i matroska spliter i jos cccp koji ima ta 2
izbrisi taj cccp

MPCHC obavezno
i haali u renderima (probaj i druge ako secka sa njim)

1 opcija
FFdshow

2 opcija
CoreAVC 2.0 ili diAVC

3 opcija
MPc internal decoder(dxva)

Trenutno na glavnom kompu sam na CoreAVC zbog signal core procesora
 
@Nabukodonosor
ne znam u cemu je kod tebe problem, ali oba klipa su kod mene ok, a jednia razlika je sto je ova kosarka sa 60fps, pa ti se mozda slika chini ostrijom i jasnijom, ali oba su ok...
naravno da je 60fps jasnije, ali to nije nesto sto bih zvao ghosting ili blur, to je jednostavno tako...
ako si bas perfekcionista i primecujes tu razliku izmedju 25, 30 i 60fps, krastavac. trazi onda samo 60fps video snimke...
 
Nisam perfekcionista, vec mi je onaj fudbal gore negledljiv, zaboli me glava od onog blura posle 5 minuta. Ko nekad kad sam imao SS2 a graficka mi je nije imala hardversku akceleraciju, pa je sve bilo onako.
 
Nisam perfekcionista, vec mi je onaj fudbal gore negledljiv, zaboli me glava od onog blura posle 5 minuta. Ko nekad kad sam imao SS2 a graficka mi je nije imala hardversku akceleraciju, pa je sve bilo onako.

Pogledao sam onaj klip sto si postavio,u pravu si.Jednostavno 25 FPS je premalo za sport.Pogotovo brze sportove,skoro sam skinuo neku NHL utakmicu,isto 25FPS.Jednostavno ne gledljivo.Uravo skidam NBA 12-25-2009 LA Lakers vs Cleveland Cavaliers 720p HDTV DD5.1 MPEG4 22Mbit CtrlHD slika savrsena i sve tecno,ali krastavac 60FPS :)
 
Pa tako sam i ja mislio. Neko jednostavno ne primecuje neke stvari i dobro mu je ono gore na prvom linku. Meni je negledljivo. Ne znam samo kako ljudi kazu "nema blura uopste"?!
 
25 fps sport = mora da ima prividnog bluringa i ghostinga ali nista neobicno za 25fps...
ne vidim nikakve aritifakte izoblicanja i slicno.

mada ja sport gledam samo fudbal live i to sd tako da i nisam iskusan da uporedjujem
 
Poslednja izmena:
25 fps sport = mora da ima prividnog bluringa i ghostinga ali nista neobicno za 25fps...
ne vidim nikakve aritifakte izoblicanja i slicno.

mada ja sport gledam samo fudbal live i to sd tako da i nisam iskusan da uporedjujem

Pa dobro, ne znam koju drugu rec bih mogao da upotrebim osim blura, ali svako negledljivo, nasuprot onom basketu npr. Eto, toga sto ima u klipu sa fudbalom nema u klipu sa basketom, nazovi ga kako hoces. Uzrok, pretpostavljam mali fps, posledica...ne znam ime. ;)
 
Pa ne treba ti i Ffdshow i matroska spliter i jos cccp koji ima ta 2
izbrisi taj cccp

MPCHC obavezno
i haali u renderima (probaj i druge ako secka sa njim)

1 opcija
FFdshow

2 opcija
CoreAVC 2.0 ili diAVC

3 opcija
MPc internal decoder(dxva)

Trenutno na glavnom kompu sam na CoreAVC zbog signal core procesora

Pokusavao sam da nadjem ovaj mpc internal decoder dxva ali nisam uspeo. Nadjem nesto ali to nije to. Jel to neka posebna verzija ili sta? Ja koristim MP HC 1.2.908.0.
 
Ma svaki mpchc ima u sebi cyberlinkov internal decoder...

samo iskljuci sve ostali h264 decoredere( u ffdshow opcijama stavi disable na h264/avc) i onda ce morati da ti pusti preko mpc internal decodera

na filters proveris koji decoder pusta
 
Probaću da nađem neki, ali obrati pažnju sigurno ćeš naleteti vrlo brzo na tu pojavu kada znaš da treba da je potražiš.

edit: Evo na brzaka iz Bugs Life-a npr.
Obrati pažnju na bubamaru.

edit2: Angels & Demons.
Obrati pažnju na nivo pikselizacije njegovog lica koje je pod crvenom svetlošću.
daj time code priblizno za tu scenu sa bubamarom :)
 
Oko 20 min i 45 sekundi.
 
Na esiru nema ni malo problema sa tim ...

evo ide screen koji sam upravo izvadio..


Mada i za taj tvoj screen bi reko da je najodgovornija odvratna jpg kompresija ....
ali ima i toga da su encoderi sjebali


evo ga esir

ja i na zoomu do besvesti ne vidim pixelizaciju nigde na bubamari



evo pokusavam i na 500 600 i 900% zoomu i ne vidim nikakav problem sa crvenom bojom
 
Poslednja izmena:
Ja i kod tebe vidim neznatno pikselizovaniju ivicu crvene. Gornji deo oklopa bubamare i ruke, noge i rogovi gusenice.
 
mozda ali ja iskreno ne vidim
Nisam pametan
ali to je toliko malo da ja ni na zoomu 500% ne primecujem

Pri gledanju filma neverujem da ima teoretkse da se primeti

jedino ovako na nekom nenormalnom zoomu i kad se bas zagleda ali ni tu ne vidim da je nista gore od naprimer drveta sibice
 
Poslednja izmena:
Ma ok, nije moja poenta ni bila u tome :)
Čisto me zanima zašto je to tako, jer očigledno postoji neki problem kod kompresovanja koji je izražen kod crvene boje i koji se vuče još odavno, a ne kapiram zbog čega.
 
Pa ja iskreno ne vidim da je problem veci nego kod drugih boja :)
niti sam ikada igde procitao da je crvena problem :)

sad mozda stvarno jeste ali ja nikad na tako nesto nisam naisao da procitam ( pretrazio sam doom9 doom10 avs hdbits darkshakirijev blog i nista ) niti vidim na slici

evo ko sto napisah drvo od sibice mi ne izgleda nista bolje od vrha (crvenog)


ali ovo cemo najlakse videti kad uporedimo sa sourcom encode

zamolio sam ljude koji imaju source da mi posalju screen tog dela da vidim bas dal je problem sa red colorom u encoderu (sto mi je tesko da poverujem)
 
Poslednja izmena:
Ljudi, hoće li skoro The Twilight Saga New Moon u 720p?

Ne bih da skidam screenere i ostale verzije.
Našao sam Twilight.New.Moon.TS.V3.XVID-IMAGiNE , ali mi je kvalitet očajan iako kažu da je jedan od najboljih trenutno :(.
 
po nekim najavam zvanicni bd izlazi 24 marta ili 30 aprila, a prve verzije 720p ce se pojaviti verovatno ranije
 
Nazad
Vrh Dno