Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

A ja bih hteo 1080p, ovaj cinefile je scene jel tako. Koja je najbolja od 1080p
 
prevideo da oces 1080p

1080p internal nije se jos pojavio al ice sigurno vrlo uskoro jer je ecnoding u procesu ...
zvace se A Perfect Getaway 2009 720p BluRay DTS x264-iwok

a powder nemoj cinefille scenska noob grupa
skini ako mozes da nadjes - Powder Blue 2009 1080p BluRay DTS x264-GL
Mnogo je bolje odradjen

GL


cinefille
 
A koja je razlika između Directors cut, Theatrical cut i "običnog" izdanja? I ima li nešto četvrto? :)

Director cut je film onako kako ga je director zamislio

E sad ne odlucuje on narano sta ce biti pustnao u biksopim i na drugim mesitma . vec produkcija .Oni izbace neke scene ..ulepasju kraj , skrate verziju da bi stigli da prikazu sto vise projekicja u bioskopima
http://en.wikipedia.org/wiki/Director's_cut


uglavnom kod vecine filmova pa i kod ovog DC je nesto kao extended verzija odnosno duza od TC(Theatrical Cut) tako je i kod ovog perfect getaway DC verzija duza 10 minuta
 
weasel napravio sam acc na HD-Space na tvoju preporuku i nije los uopste, e sada kakav je grupa Space HD da skidam i njega ili samo internal hdbits-a
Pozz
 
hdbits internal uvek pre, ima ih tamo dosta kolko sam video
 
weasel napravio sam acc na HD-Space na tvoju preporuku i nije los uopste, e sada kakav je grupa Space HD da skidam i njega ili samo internal hdbits-a
Pozz

A jel se ti zoves nikola tamo na hdspace-u ovo si ti poslednje stavio Fool's Gold 2008 720p BluRay x264-Z@X
 
Kakav je grupa HALCYON? Nasao sam 28 days later na HD-Torrents i ima takodje i PROPER-CYBERMEN verzija od 6.6GB. Najgore od svega je to sto je izgleda film sniman SD kamerom u rezoluciji 720x576. Jel gledao neko ovo u HD-u? Kako izgleda> Vredi li da se skida ili je bolji obican divx?
 
A jel se ti zoves nikola tamo na hdspace-u ovo si ti poslednje stavio Fool's Gold 2008 720p BluRay x264-Z@X

Ne ja sam tamo AnOn1mUs a i nemam takve grupe to ne skidam, ponekad skinem wiki ili tako nesto kada ne mogu da nadjem hdbits internal ali ga uglavnom sacekam da se pojavi.
 
Poslednja izmena:
28 days later
Snimano Canon XL-1S...
nije vredno niceg vise od dvda

ne moze dvd niti divx nikako biti bolji od AVC-a ... iako je snimano u sd rezoluciji ...

AVC je superironiji jedno 20 puta
plus sto su roknuli nenromalno veliki bitrate na AVCu 36mb za ovako nesto :sceptic:

1191725877-28daysdvd05.JPG

1191725692-28daysbd05.JPG


1191725888-28daysdvd07.JPG

1191725712-28daysbd09.JPG
 
Poslednja izmena:
Ja se izvinjavam ako je negde već bilo pominjano, mene interesuje ako ima neka adresa gde bih mogao na jednom mestu videti listu svih filmova koji su izašli u HD-u. Ili još bolje ako se mogu videti neke prognoze, najave... šta bi još moglo u skorije vreme izaći na Blu-ray.
Ja sam slabo upućen u ovu temu, pa kolike su šanse da pre ili kasnije sve izađe, mislim na starije manje poznate, a dobre filmove.

edit:
sad vidim na Blu-ray.com ima dosta detalja... samo jedno podpitanje, znači sve što je izašlo na BR je tamo? Ostaje još samo nešto malo što je izašlo na HD-DVD i D-VHS?
Uglavnom, najviše me zanima budućnost (sudbina) onoga što još nije dostupno u HD.
 
Poslednja izmena:
da 99% sto je izaslo je tamo

Pa taj sto si naveo je jedan od najpouzdanijih izvora za buduce
 
A kakva je situacija sa starim filmovima, kako sve to ide. Vidim samo ultra hitovi, sa visokim ocenama na imdb su izašli. Pretpostavljam da prvo rade to što će se dobro prodati, ali šta je sa ostalim filmovima, hoće li barem kasnije osvanuti? Meni nije bitno da li sad ili za pet godina, bitno mi je samo da se pojavi jer crt televizori neće biti dostupni i trajati večno. Za xx godina kad ih ne bude, užasava me pomisao gledanja omiljenog filma u pal/ntsc dvd rezoluciji na ekranima ogromne rezolucije...
Da li to skeniranje i prebacivanje u digitalni HD format zahteva dosta posla ili ulaganja ili i jedno i drugo? Da li i koliko ta traka koja čuči negde degradira vremenom?
Pročitah komplet obe HD teme, oči mi ispadoše, al nema ništa o ovome.
 
Pa vec sad imas gomilu starih filmova u HD-u. Od Prohulajo sa vihorom do filmova iz 80-tih. Ja sam bas skinuo nekoliko filmova iz ranih 90-tih da poledam ponovo.
 
Naravno ali već rekoh o kojim se filmovima radi. I pre nego što sam krenuo na blu-ray.com da proveravam šta ima a šta ne, znao sam kako će biti, recimo da sam barem 90% filmova koje sam proveravao, pravilno pretpostavio (pogodio) ima li ili ne ;).
Mene zanimaju oni detalji, pozadina, kako, zašto...
 
Skino sam neki Full hd kad ono ekstenzija m2ts

Šta je to?
 
Pa blu ray konteiner ;)
 
Vanishing Point 1971 720p BluRay DTS x264-iwok
 
Jel ima neko iskustva koji je naj bolji program za pustanje celih Blu Ray filmova sa harda (folder BDMV) za Win 7 x64 ?

Unapred hvala :wave:
 
MPCHC sa internal filterima =DXVA
POWER DVD
arcsoft total media theatre
 
total media theatre ne radi na win 7, Power DVD 9 nije hteo da otvara Blu Ray sa HDD ni na Visti a MPCHC ne znam ni sta je ni gde da mu nadjem filtere
 
PowerDVD v7.3 je jedina verzija koja pusta full blu ray i hd dvd. Ostale verzije ne rade. Meni je v7.3 radio i na win7 x64. Jedini problem mogu da budu noviji filmovi koje ni on nece da ti pusta, onda ti jedina opcija ostaje total media koji pusta sve.
 
Videh da weasel i jos neki gledaju hd stvari na projektoru, pa me zanima koji su to projektori, da li ima nekih jeftinih varijanti na kojima dobro izgledaju 720p i 1080p filmovi ?
 
PowerDVD v7.3 je jedina verzija koja pusta full blu ray i hd dvd. Ostale verzije ne rade. Meni je v7.3 radio i na win7 x64. Jedini problem mogu da budu noviji filmovi koje ni on nece da ti pusta, onda ti jedina opcija ostaje total media koji pusta sve.

Za Total media theatre ne radi lek na Win 7 x64 na Visti sam njega koristio a sad nece prijavljuje da je istekao.
 
Ma nemoras za MPCHC nikakve filtere da ukljucujes iskkljuci samo ffdshow ako imas i druge decodere i ucitaj m2ts fajl u MPCHC.provereno radi
 
Koju verziju MPCHC-a koristis, weasel? Kako mislis da se iskljuci ffdshow, da se skroz izbrise ili da se ne podize sa MPC-om? Mislim, ako iskljucim da se ne podize, onda cu i da ga obrisem. I mene zanima ova tema, ali iz drugih razloga.
 
Nemora se ffdshow iskjucivati.. nego samo namestite u njegovim opcijama da se ne pali za H264
U ffdshow configuration pa prvi jezicak codecs pa prvo na listi je H264/AVC i tu je stavljeno libavcodec ili ffmpeg-mt(multitheard liba) ako je ffdshow ukljucen za H264 materija. Prebacite na disable i nece se sigurno startovati za H264 samim tim ni za x264
 
Nazad
Vrh Dno