Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

hm...skinuo sam Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009 1080p Blu-ray VC-1 TrueHD 5.1,medjutim bonus gluposti su full hd(behind the scenes...) dok je sam film prilicno jadan u poredjenju sa onime sto sam ocekivao(imam full hd monitor i ogromne crne trake gore i dole).
probao sam vise playera i svugde ista prica.jel moguce da bluray verzija filma starog par meseci nije full hd? inace tezina ovoga je 29gb
http://img163.imageshack.us/img163/2715/blahp.jpg
 
Poslednja izmena:
Zato sto se dosta novih filmova snima u formatu 2,35:1 sto je oko 21:9 pa zato crne trake.
 
hm...skinuo sam Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009 1080p Blu-ray VC-1 TrueHD 5.1,medjutim bonus gluposti su full hd(behind the scenes...) dok je sam film prilicno jadan u poredjenju sa onime sto sam ocekivao(imam full hd monitor i ogromne crne trake gore i dole).
probao sam vise playera i svugde ista prica.jel moguce da bluray verzija filma starog par meseci nije full hd? inace tezina ovoga je 29gb
http://img163.imageshack.us/img163/2715/blahp.jpg

Ne znam kakvu sliku si ocekivao ali to ti je max kvalitet sto imas da nadjes.
 
pa ocekivao sam nesto u 16:9,mislim,ako u tom formatu mogu da budu dodaci koji idu uz film,zasto ne bi i sam film bio...
mozda ja previse ocekujem nakon gledanja dark knighta gde su neke scene snimane imax kamerom i 16:9 su,i ciji rip od 13gb izgleda 2x bolje od ovog hpa
 
Pa aspect ratio zavisi od samog rezisera, a ti ako te interesuje koji je aspect filma uvek mozes da pogledas na blu-ray.com ili na imdb.com i da budes upucen u to sta skidas.
 
pa ocekivao sam nesto u 16:9,mislim,ako u tom formatu mogu da budu dodaci koji idu uz film,zasto ne bi i sam film bio...
Zato što su dodaci snimani za TV, a film za platno?
mozda ja previse ocekujem nakon gledanja dark knighta gde su neke scene snimane imax kamerom i 16:9 su,i ciji rip od 13gb izgleda 2x bolje od ovog hpa
Nisam gledao tu IMAX verziju. Moraću da je potražim da vidim da li bi meni smetala ta promena aspect ratio-a u sred filma na koju vidim da se dosta ljudi žali.
 
Skinuh njihovu Troy i Eyes Wide Shut nije bio neki izbor ili mozda gresim, da li da skidam nesto drugo ?

Za Troju ima HiDt, TiTAN, MySiLU, TiMELORDS :S:
Za Eyes Wide Shut HiDt i TiMELORDS. :S:

Kada bi napravio neku okvirnu listu grupa po kvalitetu bio bih ti zahvalan a verovatno i veliki deo foruma. :wave:
 
Non-Scene/Internal Groups

These groups normally ranks higher then the rest. They are one step ahead of the scene:

BTT - Bit-hdtv internal Group 1080p

BitMeTV - BitMeTV internal Group

BLiND - BiT-HDTV internal group

CHD - Own forums, Movies,sport,tv 720p/1080i/1080p

CtrlHD - HDBits internal group 720p/1080p movies

ESiR - HDBits internal group 720p/1080p movies

EuReKA - BiT-HDTV internal group 1080p movies

HDBRiSe - hdbits.ro internal 720p movies

HDB - HDBits internal rls

HDC - HD Center internal Group

HiDt – HD Torrents internal 720p doc/movies/tv

iLL - HDBits internal group

MMI - HDBits internal group

mvgroup - Doc mvgroup.org

PerfectionHD - HDBits internal? Blu-Ray and HD-DVD source

R6team - BiT-HDTV internal group. Does DVDrips for other sites. From China

THORA - HDBits internal Anime group. Sprung from ESiR

Z@X - BiT-HDTV internal

Ovo je vec neko postovao ranije ;)

Ako se vec skida 1080p od po 12-16-20gb :) bolje je juriti "remux-ove" ;)
Slican "size" (uglavnom se vrte tu negde oko 20-ak gb) a bolji kvalitet ;)
Just my 0.02$ :)
 
weasel je napisao(la):
1)Hdbits internal grupe : CTRLHD,DON,ESIR, ima ih jos 15ak EbP,funner i slicno ali one 3 gore su najvece i 95% filmova oni odrade

2)ostale internal grupe : wiki hdbrise chd eureka ...

3)scenske : refiend,septic,metis,infamues ne znam im imena tacno


Hd bits iinternal u 99% slucajeva je perfektan .
Scenske grupe u 90% slucajeva s*ebu kvalitet zbog brzine izbacivanja i veline fajla ( to im je bitnije )

Ostale intenral grupe sve zavisi . Wiki je odlican ali ima par clanova koji ne znaju i ponekad izbace shit encode , ali imaju i 2-3 clana koji su bili nekad na hdbits org -u i oni odrade perfekno ( evo desilo se up.2009 da je wiki uradio bolji encode od ctrl-hd)


Nepostoje pravila pogotovu za wiki eureku islicne koji jednom urade perfekno a drugi put poptuno omase
Ali nesto osnovno : izbegavati scenu metis i slicne jer ti nikad ne urade kako treba
Wiki skinuti ako nema ctrlhd-a dona i esira .
A kad ima uvek skidatii ctrlhd don esir

:smoke:
 
Yany (hd bits internal)


HiDT
 
Skinuh njihovu Troy i Eyes Wide Shut nije bio neki izbor ili mozda gresim, da li da skidam nesto drugo ?

Za Troju ima HiDt, TiTAN, MySiLU, TiMELORDS :S:
Za Eyes Wide Shut HiDt i TiMELORDS. :S:

Kada bi napravio neku okvirnu listu grupa po kvalitetu bio bih ti zahvalan a verovatno i veliki deo foruma. :wave:
Pa dobroo ako ti je samo to ponudjeno onda ok HiDT ne verujem da su ovi drugi bolji...

Pa okvirnu listu mogu da napravim ali
Kvaliet varira jer ima mnogo ljudi u grupi(osim kod internal hdbits kod je uvek kvaliet max u 99.9% slucajeva)...
plus hdbtts intenral grupa stalno se raspadaju stare , nastaju nove, menjaju tagove ... ima ih mnogoo
 
Poslednja izmena:
Znam da kvalitet varira ali onako otprilike, ima puno no name grupa pa da ljudi koji pocinju da skidaju mogu da se snadju. Moze i nova tema pa da se dodaje po nesto sa vremena na vreme.
Mislim da bi mnogima bilo korisno.
 
Pa moze napisacu ali nikako ne mogu da se setim svega ikada kolko god budem dodavao ;)

lakse pitajte ovde odgovoricu i postaviti slike zasta znam ;)
 
Pojavice se sigurno ovih dana ...
a dal vredi cekati ne znam posto wiki nestavlja screen soruca da se vidi kako je uradio ...
 
Poslednja izmena:
HiDt su interna grupa sa hd-torrents i moram da priznam da rade jako dobar posao u poslednje vreme... encode-ovi su im kod nekih filmova u rangu esir-a ako ne i bolji...
 
Kojim programom naciljate tacan frame da grebujete? Ja gledao u MPC ali cini mi se da nema te opcije (skip to frame)...
 
Skoro sam nabavio The Hurt Locker 720p od CtrlHD. Ali mi se kvaliteta slike ni malo ne sviđa kao da ima previše noise-a tj. šuma.
Pretpostavljam da je to do source-a. Da li bi neko mogao da mi ovo potvrdi.

 
i source za The Hurt Locker 2008 720p BluRay DTS x264-CtrlHD ima jachi noise (nisu ovi iz CtrlHD naknadno radili noise, kao sto chesto esir ume da uradi)
mada se meni i svidja kad film ima jachi noise... nekako mi je pribliznije osecaju da gledam film na velikom platnu
 
Niko nece naknadno da radi namerno. SVI se trude da budu priblizni sourcu ma kakv on bio.

i to je grain a ne noise nema tu nikakvog šuma :)

Ctrlhd nije bas potpuno uspeo ovog puta jer je izgubio dosta graina prilikom encoda.Jedan od retkih slucajeva. Ali kad tad ce oni ili neko drugi uraditi proper...

Kako previse :)
Ima premalo graina verujte mi

source je takav da je nois dosta visok dok je ctrlhd pri encodovanju dosta izgubio grain i samim tim su dosta detalja prestali da budu vidljivi.







but still u odnosu na scenu 5 koplja iznad
ctrlhd

scene
 
Poslednja izmena:
Pojavio se i Watchmen 1080p encode sa mnogo boljeg source nego onaj sto je imao don
uskro ce i 720p

fty


don
 
Poslednja izmena:
^Kakva je situacija sa Ultimate Cut verzijom?
Za sada sam našao samo CiNEFiLE 1080p.
 
Nazad
Vrh Dno