Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Da, totalno sam zaboravio na ocajan zvuk, vise sam gledao mikrofone iznad glava glumaca. :)
Znaci zvuk u The Mechanicu je nadubovan iz neke R5 verzije, a R5 u prevodu u vecini slucajeva znaci zvuk iz nekog bioskopa, video OK...
 
6912???

Heh.. Samo? Weasel, možeš ti to i bolje :)
 
To su samplovi za test, tj. prebaceni su u lossless wav, da ne bi znao koji je koji.
 
The Ten Commandments 1956 720p

Koji rip ?

Na netu sam nasao The Ten Commandments 1956 720p HDTV x264-DiRTY.

Ima li sa sa bolje i/ili sa BR sourecom ?
 
Kako si ubo :D Danas se pojavio bluray. Bice uskroo i 720p i 1080p.
Ili skini blu ray. samo 71 Gb je
 
Za sada samo scenski The Ten Commandments 1956 720p BluRay X264-AMIABLE

Cekaj jos nekoliko dana i verovatno ce da bude nekih internala, a ako hoces odmah onda ovaj.
 
@weasel
@Gdin_M

Hvala, sacekacu internal :)
 
The.Green.Hornet.2011.720p.BluRay.x264-TheGreenHornet
Izgleda nije neki kvalitet ali mi se gleda... :)

RELEASE_DATE/////// 04/01/2011
STORE_DATE///////// 05/03/2011
SOURCE///////////// RETAiL BluRay
RUNTIME//////////// 119min
GENRE////////////// Action | Comedy | Crime
VIDEO////////////// 5060 Kbps
CODEC////////////// x264
RESOLUTION///////// 1280x528
FRATE////////////// 23.976 fps
AUDIO////////////// English DTS 1536kbps
SUBS/////////////// Englis
 
The Green Hornet 2011 BluRay 1080p DTS x264-CHD

Odlican je rip, pa ako te ne mrzi da sacekas da ode i na druge trackere...
 
Na moj tracker nece stići. A već se i skinuo...

Ipak se pojavio CHD, sad ću ga skinuti pa gledati sutra mada mi se čini da nije neki film...
 
Poslednja izmena:
Mozda nije mesto, al nema veze. Jel ima neko nas titl za:
Fair.Game.2010.LIMITED.720p.BRRip.XviD.AC3-ViSiON.avi
i
Last.Night.2010.720p.BluRay.x264.mkv

Hvala.
 
Uzmi titl za neki drugi rls , verovatno odgovara ako time adjsuter i 20 sec namestis .ZNam da nisi to pitao ali veruj tebi ce biti lakse nego cekas trazis ;)
 
Ma to obicno i radim, nema uvek titl za rls koji meni treba, ali nece. Takodje za ovaj drugi uopste ne mogu ni da nadjem titl.
 
ja sam za fair game nasao i nastelovao titl... Subtitle workshop u ruke ;)
 
ima li neke razlike izmedju remux grupa? ja sam uvek skidao FraMeSToR evo sad je KRaLiMaRKo postao internal HD-torrenta. Jel svejedno koje skidam, posto sam skapirao da se tu samo izdvoji glavni stream i preko MKVMerge prebaci u mkv?
 
U kvalitetu naravno da nema razlike. Ali ima razlike u drugim stvarima . TIpa neka ostavi full video a kompresuje audio(u losless ili ne mada to je retko), neka izbaucje menije i dodatne scene neka samo ovo neka ono. Ima milion nacina da se remux odradi.
 
Poslednja izmena:
ima li neke razlike izmedju remux grupa?
Da, dosta puta je receno da kod remux varijanti je video netaknut a tako i audio , svi se strimovi samo ubace u kontejner .mkv.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kakve veze ima tarantino i mad max ?
 
Poslednja izmena:
Nema nikakve, nego to sa blurom izvan elemenata u fokusu, imas toga dosta u kill bill-ovima i u pretparackim pricama itd...al nebitan je tarantino i njegovi filmovi, nije mi jasno ovde u ovom sto sam okacio ss-ove jel se to tako snimalo namerno ili je moglo bar nesto biti u fokusu :s
 
Razlika izmedju ta 2 pomenuta filma je skoro 25 godina!
Posto zivis u filmskom gradu to bi trebao da znas.






:D
 
Razlika izmedju ta 2 pomenuta filma je skoro 25 godina!
Posto zivis u filmskom gradu to bi trebao da znas.
Sta se covece pravis blesav ://, pa rekoh gore da nemaju nikakve veze ta dva filma, samo sam pomenuo gomilu zamucenja koja se javlja i u filmu od pomenutog gospodina, poenta je iskljucivo u madmaxu koji ima lepu sliku za vreme kad je sniman samo sto postoje kadrovi koji kao da su snimani kroz mokru najlonsku carapu...
 
Nemoj da se odmah ljutis, samo sam se salio.
Meni kao laiku izgleda kao da je kamerman odvrnuo fokus na beskonacno, da je oprema stara i da objektiv nema ostrinu na stranicama.
Pride je scena vecernja, pa i nedostatak svetla je ucinio svoje.
Mada desava se da takve kadrove mozes da ulovis i na recimo LOTR filmovima, Spidermanu i mnogim novijim... meni ne smeta.
 
@Nervozni, ne ljutim se, naravno ;) . Hvala na odgovoru, i ja sam kapirao da je tog tipa nesto samo mi opet nezamislivo da toliko bude sve zamuceno u kadru jer nije oprema do te mere bas losa.
 
Weasel, si došao možda u posed onog esir 720p Top Gun-a? Terminatora sam skinuo ponovo i ispostavilo se da greška jeste do download-a, bio je u pitanju jedan megashares link pa je usled nestanaka struje došlo do toga. Od sada samo rar partovi, em mogu samo da skinem oštećeni part, em lepo vidim pri raspakivanju ukoliko nešto nije kako treba, kad već neće svi da stave md5 uz sadržaj.
Ali Top Gun je valjda definitivno encoding glitch, pa mi se ne skida ponovo za džabe... E sad, jel takav taj fajl ili ja imam "neoriginalni" :) encode, znači šta da radim, ima li proper ili dajte predlog za dobar 720p a bez ove brljotine.
 

Prilozi

  • T2.jpg
    T2.jpg
    102.9 KB · Pregleda: 57
  • Top Gun.jpg
    Top Gun.jpg
    104.2 KB · Pregleda: 54
Nazad
Vrh Dno