Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Pa u potpunosti se slazem :)
I ja sam rekao da je pre svega najveci problem(najbitnije) bas to sto ljudi jos gledaju CAM sto kupe na ulici iako imaju barem 720p LCD .... i to sto nemaju predstavu sta je HD... :)
i sto im se kvalitet svodi na 3 reci : "dobar je snimak "

Znaci sigurno je mnoooooogo vise onih koji imaju barem 720p LCD a ne znaju sta je HD ....
Nego onih koji su upoznati sa HD-om ali nemaju odgovarajuci displej ...

Tako da glavni problem nikako ne mogu da budu televizori pogotovu koliko im je pala cena u zadnje vreme :)
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje ne verujem da ljudi danas kad vecina ima min 1.5-2MB internet i kad hdd od 1500GB kosta 80 evra biraju size over quality....
Al jos mi vise bude cudno kad pokusaju da ubede one kojima je quality bitan da ne treba trositi dodatnih 2-3gb...
E da ja imam 2-3mb:),al zato ja imam 768kb\s pa skidam blurey.
 
Slazem se sa weaselom ne zanju bre ljudi i nezanima ih to,njima je bitno da gledaju film i to je to,takve ljude neinteresuje kvalitet slike zvuka,ali zalosno je to sto ima dosta ljudi koji imaju mogucnosti da gledaju Hd materijal pa to ne rade,upravo takvi kad udju kod mene u sobu govore sledece,"uu mnogo ti velik tv ocoravices i zasto ne gledas Tv",:)
 
Pa u potpunosti se slazem :)
I ja sam rekao da je pre svega najveci problem(najbitnije) bas to sto ljudi jos gledaju CAM sto kupe na ulici iako imaju barem 720p LCD .... i to sto nemaju predstavu sta je HD... :)
i sto im se kvalitet svodi na 3 reci : "dobar je snimak "

Znaci sigurno je mnoooooogo vise onih koji imaju barem 720p LCD a ne znaju sta je HD ....
Nego onih koji su upoznati sa HD-om ali nemaju odgovarajuci displej ...

Tako da glavni problem nikako ne mogu da budu televizori pogotovu koliko im je pala cena u zadnje vreme :)
Pazi krecem se medju jako puno IT ljudi i opet kazem za veliku vecinu HD je misterija. Ne konzumiraju HD, ali iskreno nemaju TV-e. A sto se tice intresovanja, to je zalostno, jos se cude sto necu da gledam neki cam. Pa ljudi reziser je nesto zamislio i snimio, a ja ne zelim da zamisljam ono sto je on zamislio, vec da vidim i cujem, da mi je do zamisljanja procitao bih knjigu (yeah right :D)...

No who care, sto se mene tice nadam se da nece stati na ovome i da ovaj standard nece smoriti kao PAL, vec ce malo brze pogurati UltraHD ili kako se to vec bude zvalo. Ja vec sada vidim mesta za poboljsanje. Jel iskreno 1080p na monitoru od 24" izgleda solidno dobro danas, ali na 50" ti pixeli su vec preveliki, i realno da su iste velicine kao na monitoru bilo bi ono sto treba da bude. Naravno ne bi videli razliku sa vise od metar, ali who care, treba nam to.

Anyway analiticari kazu tek oko 2017-2025, sledeci prelazak... smor :(
 
Pa u potpunosti se slazem :)
I ja sam rekao da je pre svega najveci problem(najbitnije) bas to sto ljudi jos gledaju CAM sto kupe na ulici iako imaju barem 720p LCD .... i to sto nemaju predstavu sta je HD... :)
i sto im se kvalitet svodi na 3 reci : "dobar je snimak "

Znaci sigurno je mnoooooogo vise onih koji imaju barem 720p LCD a ne znaju sta je HD ....
Nego onih koji su upoznati sa HD-om ali nemaju odgovarajuci displej ...

Tako da glavni problem nikako ne mogu da budu televizori pogotovu koliko im je pala cena u zadnje vreme :)

I tu sad uskaces u usta i u pricu samom sebi. Bavis se recode-om BR filmova, dajes savete koji su ripovi the best a u stvari propustas glavnu poentu - kvalitet onoga sto skines. Ja od tih kompresovanih sranja ne priznajem nista, kada vidis kako izgleda BRrip na referentnom 12" HD monitoru smuci ti se zivot od kompresije i rekompresije...pre cu ceo dan skidati jedan film u nativnom BR formatu nego se zavaravati kako mi rekompresovani rip daje "isti" kvalitet.
 
ma samo full,jos samo da krenem da ubacujem prevode u blureyeve i bice extra.
 
I tu sad uskaces u usta i u pricu samom sebi. Bavis se recode-om BR filmova, dajes savete koji su ripovi the best a u stvari propustas glavnu poentu - kvalitet onoga sto skines. Ja od tih kompresovanih sranja ne priznajem nista, kada vidis kako izgleda BRrip na referentnom 12" HD monitoru smuci ti se zivot od kompresije i rekompresije...pre cu ceo dan skidati jedan film u nativnom BR formatu nego se zavaravati kako mi rekompresovani rip daje "isti" kvalitet.
kakva kompresija i rekompresija ? Ti sto se ne rauzmes mozes da se zavaras ... Rip nikad ne moze da bude isi ali je skoro transparentan .
Plus sto je bilo ripova koji su kombinovani vise soruca pa je na kraju ispalo bolje i od jendog idrugog sourca pojedinacno kao na primer KingKong x264 mixed soruce Bluray and HDDVD

Ti pogledaj neki rip sa dobrim preset-om pa se onda javi i reci kako je blu ray duplo kvalitetniji.
A ne da gledas ripove koji su uradili neki koji su za x264 do juce mislili da je neka sekta ... i onda komentarises kolko je source bolji od encoda...

kao na primer uzecmo imax :



DIVNE LI RAZLIKE !!1111111 bas je quality lose ali bas bas .... krastavac nisam do sada ovo uvideo ... otvorio si mi oci ...

Ti nemoras da priznajes nista ... niko ovde nikog ne tera da prizna nesto...
Ali dodjes ovde nista ne objasnis niti postavis neke slike da vidimo kolko je to source source bolji , niti kazes zasto encode ne moze da bude ni priblizan bluray ... nego samo dodjes i kazes : JA ne priznajem.
ok nastavi da ne priznajes ...
 
Poslednja izmena:
720p je min. za uzivanje u filmu cak i na laptopu od 15",
verovatno ce poceti polako vremenom da se pojavljuju i r5 BD filmovi
 
kakva kompresija i rekompresija ? Ti sto se ne rauzmes mozes da se zavaras ... Rip nikad ne moze da bude isi ali je skoro transparentan .
Plus sto je bilo ripova koji su kombinovani vise soruca pa je na kraju ispalo bolje i od jendog idrugog sourca pojedinacno kao na primer KingKong x264 mixed soruce Bluray and HDDVD

Ti pogledaj neki rip sa dobrim preset-om pa se onda javi i reci kako je blu ray duplo kvalitetniji.
A ne da gledas ripove koji su uradili neki koji su za x264 do juce mislili da je neka sekta ... i onda komentarises kolko je source bolji od encoda...

kao na primer uzecmo imax :



DIVNE LI RAZLIKE !!1111111 bas je quality lose ali bas bas .... krastavac nisam do sada ovo uvideo ... otvorio si mi oci ...

Ti nemoras da priznajes nista ... niko ovde nikog ne tera da prizna nesto...
Ali dodjes ovde nista ne objasnis niti postavis neke slike da vidimo kolko je to source source bolji , niti kazes zasto encode ne moze da bude ni priblizan bluray ... nego samo dodjes i kazes : JA ne priznajem.
ok nastavi da ne priznajes ...

Ma on je covek analogne tehnologije, njemu makroblok, slice, refererni frejm, h261, 262, 263, 264 nista ne znace.:D
 
Poslednja izmena od urednika:
Lepo je to al sto se onda mesa u nesto u sta se ne razume .....
Ni ja se ne mesam u rasprave o kamerama foto aparatima i slicnom u sta nemam dovoljno znanja ... :)
 
aj samo stavi koja je koja i od koga, slika imax :)
 
Prvi je source :
Kod:
Transformers: Revenge of the Fallen 2009 IMAX Edition Blu-Ray 1080p H.264 DTS-HD MA

Drugi je encode :
Kod:
Transformers: Revenge of the Fallen IMAX Edition 2009 1080p BluRay DTS x264-DON
 
Ti nemoras da priznajes nista ... niko ovde nikog ne tera da prizna nesto...
Ali dodjes ovde nista ne objasnis niti postavis neke slike da vidimo kolko je to source source bolji , niti kazes zasto encode ne moze da bude ni priblizan bluray ... nego samo dodjes i kazes : JA ne priznajem.
ok nastavi da ne priznajes ...

Ma mozes ti meni da kacis frejmove koliko hoces, ovaj thread ima vise slika nego Fotografije 2010, ako ces da uzivas u HD-u...skines BR i dovidjenja.
 
kakva kompresija i rekompresija ? Ti sto se ne rauzmes mozes da se zavaras ... Rip nikad ne moze da bude isi ali je skoro transparentan .
Plus sto je bilo ripova koji su kombinovani vise soruca pa je na kraju ispalo bolje i od jendog idrugog sourca pojedinacno kao na primer KingKong x264 mixed soruce Bluray and HDDVD

Ti pogledaj neki rip sa dobrim preset-om pa se onda javi i reci kako je blu ray duplo kvalitetniji.
A ne da gledas ripove koji su uradili neki koji su za x264 do juce mislili da je neka sekta ... i onda komentarises kolko je source bolji od encoda...

kao na primer uzecmo imax :



DIVNE LI RAZLIKE !!1111111 bas je quality lose ali bas bas .... krastavac nisam do sada ovo uvideo ... otvorio si mi oci ...

Ti nemoras da priznajes nista ... niko ovde nikog ne tera da prizna nesto...
Ali dodjes ovde nista ne objasnis niti postavis neke slike da vidimo kolko je to source source bolji , niti kazes zasto encode ne moze da bude ni priblizan bluray ... nego samo dodjes i kazes : JA ne priznajem.
ok nastavi da ne priznajes ...


Ekipa sa HDbits-a odlicno radi encode,ali za pocetak kvalitet osim boja i ostrine ne mozes da ocenis po screenu.Na dobrom panelu se vidi razlika u korist BD,treba to uporediti u pokretu.:)

BD wins u 99% slucajeva,da ne spominjem nekompresovani audio koji je takodje deo HD iskustva.

Da se razumemo ne kazem ja da encode los i da vredi skidati 5x vise GB zarad BD,ali malo je ne ozbiljno reci da su maltene isti.Nisu,razlika je ocigledna.:)
 
Niko nije ni rekao da razlike nema vec da je minimalna ;)
Pa glupo je porediti sta je bolje
Pa nisam ko oni iz Eureke koji naprave rip vec od sourca i tvrde da je bolji kvalitet....smesno...
x264 nije loseless codec (ima taj mod ali to je nesto drugo) tako da nikada rip ne moze da bude skroz identican ali moze da se razlika svede na minimum koji je bas mali...
Nekome smeta i taj ce skidati blu ray ... Ne kazem da je to glupo...


I screenovi su odlicni za poredjenje kad se uporede b ili p frejm...
Pa ne koriste ih na hdbitsu vec 5 godina kao nesto osnovno i obavezno
Video zbog kopiranih i-frejmova koji se ne kompresuju uopste moze da da utisak da je jos manja razlika nego na screenovima .

Pricam iz iskustva : screenovi su 20x bolji da se prikaze razlika nego sample koliko god svima vama to zvucilo smesno.

Scena koja nema veze sa kvalitetom koristi sample i dan danas kao obavezan. Oni koji se razumeju znaju da je screen taj koji ce pre nego sample da pokaze razliku kad je ona mala.

Znam da ce vecini ovo biti smesno ali kad bi znali neke sitnice znali bi i zasto je tako....
Ako ne verujete okacicu 2 samplea od minut i 10 vs 10 screenova iz istih ... pa cete videti kako ce vecina na screenovima videti razliku a na videu malo teze ( osim ako ga ne stopira )....
 
Poslednja izmena:
Pre jedno mesec dana skinuo sam 720p verziju filma Contact. RIP su radili HDCLASSiCS. Skoro se pojavila i ESiR-ova verzija ali sa dosta manjim bitrate-om.

Dakle:
HDCLASSiCS: 1280x536 @ 5632 Kbps
ESiR: 1280x534@4502kbps

Čitao sam u ranijim postovima da bitrate i ne igra zapravo toliko ulogu što se kvaliteta tiče.
Da li skinuti ESiR-ovu verziju i pored dosta manjeg bitrate-a?
 
Ma mozes ti meni da kacis frejmove koliko hoces, ovaj thread ima vise slika nego Fotografije 2010, ako ces da uzivas u HD-u...skines BR i dovidjenja.

A sto bi skidao 42gb ko budala ko zna koliko vremena kada imas odlican rip na 10 i vise ne razumem? Druga stvar:Gde sve to da drzim u pm na primer zelim da zadrzim filmove doticne treba mi 10 HD-ova od 2tb u pm.
Ja izmedju ove dve slike ne vidim razliku uopste!
 
Evo iako se kasno uključujem osetio sam potrebu da kažem svoje mišljenje vezano za jučerašnju diskusiju o tome kako masa ljudi ima odgovarajuće displeje a nema pojma o HD-u, više takvih nego onih koji znaju za HD a nemaju displej. Proći će godine dok to ne zaživi itd.
Odmah da kažem da sam ja na skali između weasel-a i noob-a, otprilike negde na 70%, po mojoj slobodnoj proceni toliko razumem celu priču, pratim ovu diskusiju kao i sve vezano za HD iako ne posedujem HDTV, samo monitor ako je to bitno.
Smatram da je razlog neinformisanosti ljudi u nedostupnosti HD materijala. Kratko i jasno.
Evo od TV kanala nema još ništa, SBB kreće stidljivo, i to po paprenoj ceni, pa za sada toliko o tome. Što se tiče interneta i scene, iskreno, torentujem već 5-6 godina, ne gledam size over quality, ali otkako su ubili lokal i EUC, koristio sam samo javne trackere, jer nemam upload a ni para za 16 paket kod SBB-a. Sada su i ti trackeri uglavnom u škripcu kao što većina ovde uveren sam već uviđa, i ja sad ne znam šta ću, moram da jurim pozivnicu za neki dobar tracker, pa opet muke po ratio-u jer neću da varam. E sad ne možete verovati koliko mene to smara, kao advanced usera, pa to pomnožite sa 100 i dobićete kako bi se osećao prosečan korisnik interneta u ovoj zemlji. Onda će on da kaže meni kad ja to sve uradim - ''ajde nareži mi nešto novo za večeras dolazi mi devojčica...'' ne vidim zaključak, izvedite po volji ili se nadovežite :D
 
Držite se teme diskusije. Ovo nije tema o tehnikama downloada i slično.
 
A sto bi skidao 42gb ko budala ko zna koliko vremena kada imas odlican rip na 10 i vise ne razumem? Druga stvar:Gde sve to da drzim u pm na primer zelim da zadrzim filmove doticne treba mi 10 HD-ova od 2tb u pm.
Ja izmedju ove dve slike ne vidim razliku uopste!


Zato sto su neki filmovi vredni 40+ GB :) HDD nikad jeftiniji.Evo juce sam gledao Inglourious Basterds BD,zvuk u filmu je neverovatan.Ja bih ga skinuo samo zbog DTS-HD Master Audia,opet ako nemas odgovarajucu opremu cela prica sa BD pada u vodu. :)
 
Ako je Film kvalitetan(Film+slika+zvuk) ne zalim ni vreme ni prostor na hardu,a za ostale prosecne filmove dobar rip je odlicna zamena.
 
Poslednja izmena:
taj cetvrti
 
Poslednja izmena:
taj drugi je intenral ali HDTV source nije blu ray :)

ima 720p esir pa njega vidi ako mozes nadjes
 
Poslednja izmena:
chdbits wrote:Just when China is celebrating her 60th birthday, CHDBits has also made a big step to become a better international tracker. After FoRM joined CHDBits, becoming the first group after CHD to have releases exclusively on CHDBits half a month ago, we have another group joining CHDBits --- FraMeSToR!

A group based in Europe, members of FraMeSToR have tons of experience on encoding. Just like the internal group CHD, FraMeSToR weighs quality over speed, and they try very hard to make their releases the best. FraMeSToR members are proud to be part of a great tracker, and we hope all our members will support them and enjoy their releases.


lulz(hd bits internal )


CHD




a ovi kazu da su isti ko CHD znaci da bolje skidati xvid nego to ...(dobro ne buklvano ali blizu je istine)
 
Nazad
Vrh Dno