Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

U doba objavljivanja ovog teksta, ja sam još imao crno-beli TV sa oba kanala :)
Pozdrav
 
Moze li preporuka koji encode izabrati za '' Breakfast at tiffany's ''? Posto dugo vise ne pratim nove encode grupe, uglavnom se zadovoljim Popcornom, koje su sada najbolje i aktuelne?
Da li su ostale u zivotu Ebp, CtrlHd, Don itd?
 
Breakfast.at.Tiffany's.1961.1080p.BluRay.DTS.x264-CRiSC

Breakfast.at.Tiffany's.1961.720p.BluRay.DD5.1.x264-DON

Ebp nije više aktivna, CtrlHD, DON i mnoge druge jesu ...
 
a ako te zanima x265, nije loša grupa QxR (i staro i novo "rade")
 
Zna li neko neki sajt ili tako nešto gde može da se vidi u kojoj rezoluciji je snimljen film/serija, da li je korišćen HDR?
Eventualno koji filteri su korišćeni, itd.
 
a ako te zanima x265, nije loša grupa QxR (i staro i novo "rade")

Tako je x265 je u povoju... QxR je odlična grupa koju su osnovali bivši članovi UTR grupe koja takođe i dalje radi u nešto drugačijem obliku.
Naravno postoje i druge grupe ili encoderi koji rade x265 formate kao što su Absinth, d3g, m3th (Blutopia) potom i ruski hevc-club team, kao i mnogi enkoderi koji postavljaju na snahp.it forumu poput 3xO-a.

Nabrojao sam tek nekoliko grupa, a postoji još mnogo njih, pogotovo onih koji rade isključivo serije.
 
Poslednja izmena:
Malo sam ispao iz price, nisam dugo pratio ovu scenu...

Jel i dalje standardno dobar za pustanje HD filmova onaj program MPC u kombinaciji sa LAV filterima i madvr-om?

Bolja kombinacija je naravno mpv plejer ili mpv. net, a od ovih sa interfejsom i odličnom podrškom tu su svakako MPC HC ili MPC BE,
a naravno i vrhunski PotPlayer koji trenutno nema konkurenciju...

VLC, GOM, KMPlayer i ostala čuda nikako ne preporučujem.
Od audio plejera tu je odličan naslednik Winampa, relativno novi ruski AIMP plejer.
 
Preporucujem Cyberlink Powerdvd 19 Ultra koji je po meni bolji od PotPlayera.
 
Svaki radi odlicno ali nije isti prikaz.

MPC + madVR kao drugi monitor da je :)
 
Poslednja izmena:
MPC HC izašao 1.9.0, ako sam dobro zapamtio. Dodata tamna tema, najs :)
 
Da, Nova verzija MPC-HC (v1.9.0) je izašla posle dugo vremena.

https://forum.doom9.org/showthread.php?t=175209

Napisao lepo, cisto odrzavanje da se ne ugasi projekat, tako da je MPC-BE bolji izbor.

It is unlikely that there will be new 'official' releases in the original project. The other developers that were involved in the project have all lost interest.

I have been involved in MPC development (with small contributions) for almost 15 years, so consider these builds as semi-official releases.

MPC-HC does not have (m)any active developers right now. So don't expect new functionality or other big changes.

I will not actively work on new features. So please don't post any feature requests in this topic.
 
Poslednja izmena:
Mozda nisam zahtevan korisnik ali ne vidim sta bi moglo da nedostaje MPC HCu?
 
ili da se formuliše ovako: šta to MPC BE ima, da HC nema? Čisto pitam(o)?
 
Ja MPC HC nisam mogao da podesim kao default player na W10 LTSC, zato sam presao na MPC-BE.

Oba rade odlicno, imaju sva potrebna podesavanja, da nije bilo buga sa default podesavanjem ne bih prelazio.
 
Juče sam odgledao ovo i još sam pod utiskom. Prvi put gledam HFR film i ne znam kako da dočaram. FR je 60, a u bioskopima je išao, doduše u Americi jer retko koji bioskop ima, u 120 FR.

Gemini.Man.2019.2160p.UHD.HFR.BluRay.REMUX.HEVC.TrueHD.Atmos.7.1-iFT
 
Poslednja izmena:
Na fox movies puste ponekad 60fps filmove i to je blagi uzas kao da je neko snimao kucnom kamerom, jako cudno i mucno za gledanje.
 
Na fox movies puste ponekad 60fps filmove i to je blagi uzas kao da je neko snimao kucnom kamerom, jako cudno i mucno za gledanje.

Čudno jeste, da li je mučno ili ne, sve je stvar ukusa, ali zamisli to u 70GB i UHD - HDR, kakav je kvalitet... To je bila poenta, a ne fox movies... Treba pogledati, pa diskutovati.
 
Ne znam zaista kako je u 4K ali u full HD je uzas. Nema osobe koja je gledala na forumim niti koju poznajem uzivo da je mogla da gleda vise od 5 minuta. Takodje onaj Hobit sto je bio valjda 48 frame u bioskopima svi su napljuvali.
 
Hobit je bio sjajan, baz je bolji dozivljaj zbog veceg FR-a.
 
Hobit je bio sjajan, baz je bolji dozivljaj zbog veceg FR-a.

Potpisujem. Meni je extra taj veći FR. Jeste da čitavog života gledamo film na isti način i sad se pojavi nešto novo, i ja sam ga prihvatio. Isto sam bio oduševljen sa Hobitima. Neverovatno je koliko se više detalja vidi i koliko je oštrija slika. Tačno se može videti prljavština u noktima, svaki puknuti kapilar u oku, izbrojati sede dlake, kao kapi znoja.
 
Svako gleda sta voli, meni se ne svidja vi samo napred ganjajte hfr snimke i projekcije [emoji6]
 
Zato...
Milioni tekstova na tu temu npr. https://www.filmindependent.org/blog/hacking-film-24-frames-per-second/

A posle gledanja neke HFR verzije filma milioni ljudi sa sličnim komentarima kao npr. ovaj
https://www.reddit.com/r/movies/comments/2qpyxf/walked_out_of_hfr_the_hobbit_after_10_min/

Just as some may view a smoother image as an advantage of HFR, others will see it as a disadvantage. It comes down to personal preference, but many see the smooth motion of HFR films as too "soap opera-like", and they lose a sense of theatricality.

Postoji razlog zašto se filmovi snimaju ovoliko decenija na 24fps, s samo nekoliko ima svoju HFR verziju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno