Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Vidim u poslednje vreme pojavljuje se dosta TERMiNAL x265 UHD HDR ripova. Takodje vidim da su (uglavnom) svi capture. Moze li neko da objasni sta tacno znaci capture? Na kraju, ima li uopste smisla skidati ove ripove (naravno ako se poseduje 4k UHD HDR TV)?
 
Capture je snimanje ekrana. Puste film da ide pa snimaju sta se pojavljuje na ekranu ili koriste HDMI capture kartice za snimanje. U nekim njihovim ripovima se na pocetku pojavljuje video player. Pre nekoliko nedelje se pojavio alat koji kreira 1:1 kopiju bez zastite ali spisak filmova koji ovaj program podrzava je mali (mogu spisak da okacim ako je to po pravilima). Postoje scenski ripovi koji ovo koriste ali jos uvek nema transparentnih internala. I jos bitna stvar, ispada da nema mnogo pravih 4k filmova vec je vecina upscalovana.
 
Poslednja izmena:
Pa kako capture ima HDR? To mi nije najjasnije. Ili ga nema nego samo piše na tarabi?
 
HDR su metapodaci i oni se naknadno dodaju posle captura (samo ih x265 podrzava). Neki ih vade sa diska (ili lazu da to rade) ali velika vecina generise neke svoje pa ih doda (i obicno promasi vrednosti). Jos uvek je nejasno i netransparentno kako se 4k HDR ripovi rade ali verujem da ce se to ispraviti uskoro.

Ovo sto sam napisao je neko moje slobodno tumacenje onoga na sta sam naleteo na trackerima (hdbits uglavnom) i mozda nije 100% tacno. Drugi forumasi neka slobodno dodaju/isprave ovo sto sam napisao.
 
Poslednja izmena:
Ma znam sve samo tempiram kada da ceo sistem zamenim. Izgleda da ce biti za jedno 2 godine taman.

Nego sto si tice zvuka ako neko prati, da li je tu sada Atmos glavna fora?
 
Ko prati Star Trek: Discovery, pojavili su se 1080p ripovi rađeni od HEVC stream-a, kvalitetniji od dosadašnjih, ~4-6GB po epizodi.
 
Juče primetim da mi je slika dok sam gledao Stranger Things preko MPC-a malo isprana, udjem u nvidia control panel i vidim da je vratio RGB na limited što mi pravi problem pošto mi madVR već ima naštelovano 16-235.

Eto da znate ako se slično desi, pre sam razbijao glavu zašto ali sad znam da drajver za Nvidia kada se update-uje stavi RBG na limited.
 
Pojavio se

Blade.Runner.1982.4K.COMPLETE.2160p.UHD.Bluray.HDR.HEVC.ATMOS.-HDRINVASION
 
TL i HDBits ga imaju.
 
Terminator.2.Judgment.Day.1991.EXTENDED.REMASTERED.1080p.BluRay.REMUX.AVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT

hm, da li je ovaj novi T2?

edit: Izgleda da nije...
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta vam nije jasno. Ovo novo "Remastered 4K" izdanje ce biti / je dostupno u tri varijante, kao i vecina novih filmova u poslednjih par godina:
- Digital HD
- Blu-ray 1080p
- Blu-ray UHD

Ovi jucerasnji remuxi i ripovi su sa Blu-ray 1080p (ovog novog "Remastered 4K" izdanja).
 
Poslednja izmena:
Ma pusti ti to, pise 4K remaster [emoji16]. Nisu oni mutavi znaju sta golica jos su HDR zaboravili da prilepe u naziv.
 
Nazad
Vrh Dno