Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

You have, quite simply, never seen the film looking this good before, even if you experienced it in a theater in its original release. It’s gorgeous.
:)

Nedavno sam ga gledao ponovo ... Koliko mi je taj film i dalje svež, a prošlo je 19 godina ...
 
Nisam ga gledao dugo pa cu taman da se strpim za ovo kvalitetno izdanje. Ostatak trilogije ce verovatno biti tek u oktobru.
 
Da li se zna hoce li biti Gospodara prstenova i Hobita u 4k izdanju?
 
Verovatno ce biti u buducnosti, nadam se sa novim skenom originalne trilogije jer koliko se secam master za prvi deo je bio 2k rezolucije.
 
Pojavio se

Blade.Runner.1982.The.Final.Cut.1080p.UHD.BluRay.DD5.1.x264-VietHD
 
Ima lap top sa poprilicno starom GT 525M. Sta mislite mogu li da koristim madVR?

Postoji li neki kvalitetniji snimak od REMUX-a, naravno govorim o 1080p? Koja je razlika izmedju remux snimaka koji su tu oko 22-25GB i ovih blueray materijala koji su oko 35-40GB. Meni se cini da nema neke razlike u kvalitetu, ali me cisto zanima u cemu je fora, znam da je remux ociscen od suvisnih stvari, ali da li je moguce da razlika bude tolika, 10-15GB?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Pa ukloni menije, dodatne bonus filmove i eventualno jos neki audio i remux fajl moze biti prilicno manji.

Inace pogledao Matrix i deluje sjajno u 4k, a cak je i HDR mastering odlican, nema onih falinki o promasenom intenzitetu osvetljenja i generalno bledoj slici.

Vidim da je i Jurassic Park izasao, nema sta mora ovo sve po ko zna koji put da se pogleda, cisto nostalgije radi. :)
 
@veljkoka: 1080p rip dobijen od UHD diska može biti (a ne mora) kvalitetniji od remux-a.

GT525M može poterati MadVR sa nekim skromnijim setovanjima, pošto koristiš 1080p materijal a uz to pretpostavljam da ti je i monitor/TV 1080p neće se raditi image upscaling već samo chroma. Uostalom, probaj sam i videćeš.
 
Probacu svakako, cisto me je zanimalo da li uopstw da se upustam u instalaciju madVR-a.
Skinucu neki uhd rip da vidim, bas me zanima.
Konslultovacu se sa vama oko setovanja posto sam laik.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Uuuu, nisam znao da je toliko, def cu morati jos jedan hard da uzmem ili SSD heheheh.



Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Ima li nacina da se u mpc hc playeru vremenski podesavaju titlovi. Znam da gom o bs imaju tu opciju da se za pola sekunde pomeraju prevodi. Moze li to da se radi na mpc hc?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Moze naravno.

View - Optiions - Subtitles - gore desno Delay Step (da podesis za koliko ces vremena da pomeris titl)

View - Optiions - Keys - pa pri dnu liste Subtitle Delay(default tasteri za pomeranje su F1 i F2,ako ne odgovaraju mozes da promenis u neke druge)
 
Kao sto rece kolega F1 ako kasni F2 ako zuri.
Ja to zamisljam da sa F1 pomeram titl vremenski ulevo a sa F2 guram vremenski udesno. Nadam se da nisam zbun bacio
 
E hvala, nisam uspeo to da provalim, ja mialio da je neko od slova na tastaturi.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Gleda li ko 3D filmove? Nikako da se sastavim sa titlovima...ovi generatori na webu sto prave txt bazirane 3D titlove lose izgledaju, a original eng pgs na zadnjih par filmova ostanu ‘dupli’ tj ne ‘sastave se’ ako me razumete...gledam na LG tv-u, half OU ripovi...ima li ko kakvih predloga, ideja kako skockati stvari za pravi ugodjaj?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja gledam, na projektoru...
Koristim half SBS ripove, program 3d subtitler 2.7.1.0. Dobije se .sup file, i onda se mux-uje sa .mkv sa MKVToolNix.
Treba isprobati podešavanja tog programa, napraviti nekoliko titlova i videti koji odgovara i to podešavanje snimiti.
Nisam koristio web konvertore
 
je li ko gleda 4k HDR iz MPC HC i MadVR na TV-u koji podržava HDR? TV mi poklaže da dobija HDR signal, ali slika izgleda suviše svijetlo i isprano, naročito u poređenju kad isti film direktno preko USB porta na TV-u...

Ima li kakvih zasebnih podešavanja za HDR (imam nVidia 1050Ti i LG OLED TV, ako je bitno)
 
Ima, ne koristiš konverziju HDR u SDR, već opciju passthrough (content to display) iz MadVR-ovih podešavanja.
 
pa upravo tu opciju i koristim, i dobijem tu presvijetlu, ispranu sliku. Na netu jedino nađoh neka objašnjenja koja je Madshi lično dao za Win 10, ja sam još na Win 7 :-/
https://forum.doom9.org/showthread.php?p=1810891#post1810891

Ovako izgleda kad pustim fajl direktno na TV:

20180719_114000.jpg

a ovako preko kompa, HDR passthrough

20180719_113832.jpg

(znam da nije baš precizno poređenje, ali fotkano je sa telefonom, sa manual settings, i isti parametri za obje fotke)

Možda se Win 7 ne snalazi dobro sa HDR, jer uopšte nema te opcije koje se pominju na Win 10 Creators' Update? Danas sam stavio najnovije drajvere za grafičku, clean install, i novi MadVR
 
Mozda je tv/pc levels, ona prica o nijansama full 0-255 ili limited 16-235. Probaj sa ctrl alt shift Y pa "togluj" da vidis dal je to to.
To stelovanje je inace u mad vr pod properties pa prva stavka.

Po fotkama mi deluje da je to.
 
Poslednja izmena:
Probaj i ova podesavanja

LdbE958.png


ekCFY8e.png


Menjaj ta podesavanja u calibration ako ti ne odgovara slika,color i gama neka ostane kao na slici.
 
@emaremare: upravo sad sam oko toga radio, jer mi je isto palo na pamet :D Ali nije to, na PC levels je (full range), ako ga stavim na TV levels, dodje jos ispranije. Poenta je da je to narihtano kako treba za SD. Kad gledam HDR (ovo je neki remux inace), pa ga prebacim sa ctr+alt+shift+i (input levels) na "source levels: TV tripple (ili double) expanded", onda dobijem OK sliku, ali nije mi poenta da samo bude OK uz ovakav hardverski setap (OLED TV + 1050ti graficka), nego da to bude kalibrisana, kvalitetna HDR slika, koju ovaj TV itekako moze da izgura, ali je zapetljancija sa svim podesavanjima frustrirajuca, a mozda i ne moze da se podesi na Win 7. Evo samo nekih nelogicnosti koje je Madshi naveo:

5) Nvidia comes to the rescue of all HTPC users who want perfect quality for both SDR and HDR content: Nvidia's private HDR API allows madVR to dynamically switch the TV into and out of HDR mode, as needed. For this to work, you need to deactivate the OS "HDR and advanced color" switch.

6) madVR v0.91.10 had a bug where Nvidia's private HDR API was only called properly in the 32bit madVR version, but not in 64bit. This bug is fixed in madVR v0.91.11.

7) All Nvidia drivers starting with 381.xx up to the latest (384.76) have a bug which results in madVR not being able to switch the TV into HDR, when using FSE mode. You can workaround the issue by disabling FSE mode. Alternatively, using any driver between 376.xx and 380.xx should make dynamic HDR switching work perfectly.
dakle 32bitne verzije su bolje od 64bit (i za MPC i za filtere i sl), stariji drajveri su bolji od novih, a da bi radio HDR, treba disejblovati opciju "HDR and advanced color" u Win 10 (makar je tako bilo u trenutku pisanja tog posta). Sve je prilicno kontraintuitivno, a i situacija se vremenom mijenja, pa covjek mora da kopa i kopa...

@krsh: ovo bi bilo OK da imam ispranu sliku i u SDR, ali ispranost se javlja samo u HDR...
 
Poslednja izmena:
TV je LG 65 EG 960V (ili tako nesto, elem curved OLED model za 2015/2016.god.).
Kako mislis da podesim TV da "na tom ulazu bude HDR"? Tel prikazuje da dobija HDR signal, ali je jednostavno presvijetao. Da li neko konkretno pusta HDR sa kompa na HDR capable TV i da koristi Win 7 i MadVR? Mozda bi Win 10 rijesio problem, ali mi se ne reinstalira cio sistem zbog te jedne stvari...
 
Ja mislim da ti je to win7. Koliko se secam jedino win10 podrzava hdr.
 
Koji god da je sistem, on samo šalje signal. Na televizoru mora da se podesi inače će misliti da prima običan signal.
 
Covek je napisao da mu se pali hdr na tv. Znaci prepoznaje hdr ali ga nepravilno procesira. Ajde okaci da vidim kako si podesio madvr
 
Nazad
Vrh Dno