Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Nisam ni placao koristio XLned dok je moglo sa promenom IP da se stancuju free account-i nego pitam ako dodje zuta minuta da se pali sa torrenta kuda ici...
 
Imam jedno pitanje koje nema veze sa HD filmovima ali ima sa HD televizijom :)

Ako skinem fudbalski meč recimo u 720p rezoluciji sa 50 fps i u podacima piše da taj htdtv rip ima 3,9 Mb/s bitrejt jel to isto, mislim na kvalitet slike, kao kad bih gledao HD kanal u 720p rezoluciji, 50fps uživo sa 3,9 Mb/s bitrejtom?

Jeste pitanje glupo verovatno, ali me interesuje jel se ti hdtv ripovi samo snimaju i postavljaju za download ili se kompresuje njihov izvorni bitrejt sa televizije pa ispadnu takve brojke (manje) posle u ripu?

Interesuje me to jer hoću da se pretplatim na jedan sportski servis (ali ne nude trial 1 dan) i HD kanale koji nude su samo u 720p sa bitrejtom od 5 Mb/s. A ja imam neke utakmice već skinute na hardu sa nižim bitrejtom od toga (oko 3-4 Mb/s uglavnom) i to na mom tv-u izgleda odlično. Pa ako je isto onda mogu da budem siguran i da ću dobiti odličnu sliku. Ako pak nije i ako se kompresuje nešto, moraću da razmislim šta da radim.
 
Poslednja izmena:
Ništa od toga se ne skida već se snima pa se onda enkodira/dekodira.

U tom tvom primeru upadaju sve kombinacije: da bude isti kvalitet ili da jedan od ta dva bude bolji.

Teži se da kvalitet rip-a bude što približniji samom snimku a sa što manje zauzima. Desi se i da je original loš pa je kod rip-a namerno povećan (lupam) kontrast da bi izgledalo bolje.

Još jedna stvar je što ti ne znaš kakav je taj signal koji do tebe dolazi. Da li je original, stream stream-a, da li je upscale, downscale (I koliko su isti dobro određeni isti), da li će biti kočenja/seckanja sa njihove strane ili strane tvog interneta.
 
Znam jedino da oni uzimaju kanale sa DirecTV-a i da prosleđuju sa svojih servera signal. Nisu restreameri restreamera kao što je kod nekih slučaj, imaju svoje servere. Čitao sam već šta pišu ljudi o njima i korisnici i neki bivši korisnici koji su prešli na neki drugi servis tog tipa i uglavnom su kritike baš pozitivne, pogotovo što se tiče pouzdanosti rada.

Jedino to oko slike me buni, pre nego što se pretplatim i probam da znam bar kako to ide.

Po ovome što si rekao da se teži da kvalitet ripa bude približan snimku onda je više verovatnije da sličnu sliku mogu da očekujem i na tim HD kanalima sa takvim bitrejtom.
 
Da sam na tvom mestu ja bih zamolio nekoga ko ima da mi uradi nekoliko PrintScreen-a pa da vidim.

Evo jos jednog glupog primera, recimo da gledaš NBA u Americi u FHD i neko odradi rip i ti vidiš njega. E onda druga osoba snimi ili strimuje ono što nam daje RTS (SD ili ovaj naš "HD" koji je 576p). Naravno da ce tada američki rip/stream biti bolji od ovog našeg.
 
Poslednja izmena:
ja imam americke sportske kanale 720p 60fps i oni su vrh.
0gvICSv.jpg

OOp4ZUO.jpg

t81Sc6j.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa trazi trial period da probas i vidis oi cemu se radi. Uvek imas acestream kao alternativu za sportske prenose koji je po meni korektan.
 
4.5 do 6 mbit /s
NBA pass mi je 4.5 mbit/s 720p 60fps slika bolja nego sto imam sport klub 1080p koji je 6 mbit/s
 
Imam 4k tv, koji nema podršku za HDR. Mogu li, a da je kvalitet normalan, na njemu ipak da gledam HDR sadržaj? Ovi sadašnji 4k sadržaji se na netu pojavljuju maltene isključivo u hdr verziji.
 
Imam 4k tv, koji nema podršku za HDR. Mogu li, a da je kvalitet normalan, na njemu ipak da gledam HDR sadržaj? Ovi sadašnji 4k sadržaji se na netu pojavljuju maltene isključivo u hdr verziji.

sta se to pojavilo u HDR verziji? Koliko ja pratim, ima mozda 10 filmova, a i od toga, nesto smo raspravljali ovdje, misljenje je da je to samo vjestacki dodat HDR na SDR ripove, posebno jer se pojavljuju 4K HDR ripovi filmova koji uopste nisu izasli na UHD diskovima i HDR podrskom...

Nego, kopka me, posto je Iron Fist prva Netflixova serija snimana sa HDR, da se nije gdje pojavio HDR rip?
 
Možda nije za ovu temu ali da ne otvaram novu, zanima me nešto u vezi Plex-a. Naime, u Plexu da bi prepoznao seriju mora da se stavi ne samo ime serije već i broj sezone i epizode pa bi tako trebalo da ima naziv:

Better Call Saul - s03e02 - Witness

i tada nalazi seriju, poster i slično:

tp96Em0.png


Kada se skidaju pojedinačne epizode ili cela sezona uvek je naziv drugačiji (uploaderi stavljaju ime grupe itd.).

Postoji li neki program koji može ovo da reši ili mora svaka epizoda ručno da se preimenuje?
 
Možda nije za ovu temu ali da ne otvaram novu, zanima me nešto u vezi Plex-a. Naime, u Plexu da bi prepoznao seriju mora da se stavi ne samo ime serije već i broj sezone i epizode pa bi tako trebalo da ima naziv:

Better Call Saul - s03e02 - Witness

i tada nalazi seriju, poster i slično:

tp96Em0.png


Kada se skidaju pojedinačne epizode ili cela sezona uvek je naziv drugačiji (uploaderi stavljaju ime grupe itd.).

Postoji li neki program koji može ovo da reši ili mora svaka epizoda ručno da se preimenuje?

U Sonarru a mislim i u Sickrageu ima opcija da se preimenuju epizode po različitim šablonima. Nisam koristio ali možda tako da probaš, taman ćeš i automatizovati preuzimanje.
 
Da sickrage to odradjuje kako mu naredis, ali i pored toga plex prepoznaje sam sve zivo.
 
Total commander ima moćan rename alat (ctrl+M), ja ga koristim za mass rename, mada što emaremare reče, Plex-ovi pluginovi su extra, prepoznaju sve živo...
 
Hvala svima na odgovorima (bejah banovan sedam dana zbog offtopic-a pa nisam mogao da se zahvalim :p) ;)
 
Sve to ok, nego kako si ti na forumu od pocetka modernog vremena?

A to...hehe, pa jednom kada je Peca migrirao user podatke između verzija foruma, nešto se pobrljalo, pa su za neke usera pogubili datum prijave na forum...i tako ti ja postade jedan od "anchient ones"...sto se i ne razlikuje mnogo od realnosti, obzirom da pratim bench od samih početaka "modernog vremena", kako reče...sad pogledah, prvi registrovani post na forumu mi datira iz 2002...davno beše...
 
Poslednja izmena:
Hm... pojavio se prvi celi UHD disk na netu... e sad da li je zaštita razbijena ili je ovo nekako procurelo, vreme će pokazati.
 
Koliko je težak?
 
Jeste u pitanju stvar koja mozda nije HD materijal ali mislim da cu ovde najpre dobiti valjani predlog.

Evo i o cemu se ukratko radi, noviji ripovi pogotovo sam primetio kod Amazon webripova da mi risiver ne prepoznaje zvuk, tacnije pretvara ga u multichanell( to jest tako ga dobija od kompa) a ne u dolby digital kao sto inace radi sa drugim materijalom. Amazon webrip koliko sam video je DD+ sto moj risiver podrzava i pusta kada mu bacim takve materijale. Sta je zanimljivo jeste da i smartr tv na kome mi je plex kada je na opciji auto uvek ove ripove transkoduje zbog tog zvuka, ali kad idem na manual direct play pusti i lepo napise da je dolbz digital.

Kad je rec o firmwareu kod Onkya tu mogu da se slikam, firmware-a nema nigde niti na jednom sajtu. Kada sam ga kupio imao je gresku kod multichannel-a zandji levi i desni su bili obrnuti. Morao sam direktno da pisem centrali u Nemackoj posto ovi iz "igraca" nisi bili voljni da se drndaju sa time, pa sam na kraju Ssvabama pisao da cu da idem u inspekciju i poslali su mi firmare. Ali s obzirom da je star model mislim da vise ni ne izbacuju firmware za njega.

Konacno moje pitanje je da li mogu nesto u Windowsu da cacnem ? Dal nekome pada nesto na pamet. Nije preveliki problem zvuk ide sa svakog zvucnika kako treba jedino sto je uvek bolje kad rsiver sam dekodira a ne da dobije dekodirano od kompa.

toliko o ukratko :D

P.S. da li je mozda jos neko primetio kod Amazonovih ripova ovo?

Sad kada razmislim jeste me malo poprckavao DD+ i pre ali je na kraju uvek radio, moracu da cacnem jos oko svega
 
Poslednja izmena:
Koliko sam razumeo ovde se diskutuje o HD sadrzaju,imam neke snimke koji su 720x400 i 1280x720 ,ovako na prvi pogled i nema neke razlike ali kad se malo bolje zagleda ipak ima,interesuje me vase misljenje koja slika je bolja

raz.jpg
 
Meni lijeva bolja

PS ubise gadovi freshon.tv :(
 
Ovako kako si okačio na oba primera je slika levo značajno bolja. Ti moraš da štediš prostor i to razumem, navikne se čovek na sve, pa do pre godinu dana sam gledao na CRT-u i 1400x800 monitoru (iz potpisa) pa se nisam bunio. Ali da razlike ima, ima.

Inače, ovo poređenje može biti i bolje i gore jer puštaš iz dva plejera istovremeno. Nemaju iste postavke, drugi kodek i razlika može da bude nebo i zemlja (sa i bez MadVR recimo).
Uzmi ti isti plejer, pustiš sliku preko celog ekrana, uhvatiš SS za jedan video, pa onda isto to uradiš za drugi video. Slike praviš u png formatu i okačiš na http://screenshotcomparison.com/ pa tamo gledaj uz prosto pomeranje miša se menjaju slike pa da vidiš kolika je razlika. Pustiš preko celog ekrana, gledaš u celini, a onda uhvatiš neki detalj i menjaš pa njega posmatraš.

Inače, ako hoćeš da uporediš baš kako treba evo ti uputstvo sa BTN/PTP-a kako da sve to odradiš:
This guide assumes you already have and are using the following programs:

AviSynth (AviSynth plugins)


AvsPMod


FFMpegSource


DGIndex


BluRay/HDDVD/HDTV

Basic Script
1. Open AvsPMod and copy and paste in this script and save it. Open a new avs file and paste this in it:

Code
FFVideosource("C:\Path\to\Remux.mkv") #Replace with the path of the source
Crop(2, 2, -2, -2) #use the cropping values you used for the encode - crop(left, up, -right, -down)
Spline36Resize(1024,556) #final width and height of the encode


2. Save that script as source.avs , it will be used for the next script.

Code
a=import("C:\Path\To\source.avs").subtitle("Source", align=9) #path to the first avisynth script
b=ffvideosource("C:\Path\To\encode.mkv").subtitle("Encode", align=9)
ffinfo(true,true,false,false)
interleave(a,b)


Pastebin

3. Hit F5 and AvsP will appear to freeze. This is normal while FFVideoSource is indexing the video. After indexing, you will see duplicate frames in the preview pane. Even numbered frames are from the source and the following odd numbered frames are from the encode. Navigate to the frames you wish to take screenshots of and right click in the preview pane to save your images as PNGs.

Result

Source: http://thumbnails115.imagebam.com/51912/b4fc67519118600.jpg Encode: http://thumbnails115.imagebam.com/51912/284ef0519118602.jpg



DVD/VHS

Basic Script
1. Open AvsPMod and copy and paste in this script and save it. Open a new avs file and paste this in it:

Code
Mpeg2Source("C:\Path\to\dgindex.d2v", info=0) #info=0 or info=1 turns off or on the frame information overlay
Crop(2, 2, -2, -2) #use the cropping values you used for the encode - crop(left, up, -right, -down)


2. Save that script, it will be used for the next script. Save it as dvdsource.avs for example.

Code
a=import("C:\Path\To\dvdsource.avs").subtitle("Source", align=9)
b=ffvideosource("C:\Path\To\encode.mkv").subtitle("Encode", align=9)
a=a.ffinfo(framenum=true,frametype=false,cfrtime=false,vfrtime=false,version=false,cropping=false,colorrange=false,colorspace=false,sar=false)
b=b.ffinfo(framenum=true,frametype=true,cfrtime=false,vfrtime=false,version=false,cropping=false,colorrange=false,colorspace=false,sar=false)
interleave(a,b)
spline36resize(converttorgb,ffsar>1?round(width*ffsar):width,ffsar<1?round(height/ffsar):height)


Pastebin

Important note: ffinfo can not detect frame types of DVDs correctly, which is why they are not displayed in this script. The info=1 part shows the real frame type, but it shows too much text over the screenshot (example), that's why you might want to disable or enable it.

4. Hit F5 and AvsP will appear to freeze. This is normal while FFVideoSource is indexing the video. After indexing, you will see duplicate frames in the preview pane. Even numbered frames are from the source and the following odd numbered frames are from the encode. Navigate to the frames you wish to take screenshots of and right click in the preview pane to save your images as PNG.

Result

Source: http://thumbnails115.imagebam.com/51912/31940b519118604.jpg Encode: http://thumbnails115.imagebam.com/51912/5a7ba5519118606.jpg


Other

Common Errors

Plugins won't load
Add these lines to the top of your script, pointing towards FFMS2.avsi and ffms2.dll in your directory respectively:

Code
import("C:\Program Files\AviSynth\plugins64\FFMS2.avsi")
LoadPlugin("C:\Program Files\AviSynth\plugins64\ffms2.dll")


Source and Encode are off by one frame
Handbrake sometimes drops the first frame so the resulting encode may be one frame shorter. To realign it with the source again, append .trim(1,framecount) at the end of the source import line, e.g. Code
a=import("C:\Path\To\source.avs").subtitle("Source", align=9).trim(1,framecount)


Encode has a different frame rate than Source
put Code
ChangeFPS("ntsc_film")
in your source.avs or Code
a=a.ChangeFPS("ntsc_film")
in the main avs file.
Change the frame rate accordingly to whatever different frame rate you are facing. AvsPMod will present you options.

Test Encodes
The script can be altered to be a very powerful tool when comparing screenshots from several different test encodes to the source.

You can see we've input the source and three test encodes with varying CRF values, labeled them accordingly with Subtitle, and interleaved them in a way that allows a forward progressing comparison to the source...

Code
a=import("C:\Path\To\source.avs").subtitle("Source", align=9)
b=ffvideosource("C:\Path\To\test1.mkv").subtitle("Test Encode 1 CRF 18", align=9)
c=ffvideosource("C:\Path\To\test2.mkv").subtitle("Test Encode 2 CRF 17", align=9)
d=ffvideosource("C:\Path\To\test3.mkv").subtitle("Test Encode 3 CRF 16", align=9)
interleave(a,b,a,c,a,d)
spline36resize(converttorgb,ffsar>1?round(width*ffsar):width,ffsar<1?round(height/ffsar):height)
ffinfo(framenum=true,frametype=true,cfrtime=false,vfrtime=false)


Pastebin

Result

Source:
http://thumbnails116.imagebam.com/51912/f35c99519119166.jpg

Test Encode CRF 17:
http://thumbnails116.imagebam.com/51912/861aa4519119170.jpg

Source Again:
http://thumbnails116.imagebam.com/51912/f35c99519119166.jpg

Test Encode 2 CRF 16:
http://thumbnails115.imagebam.com/51912/875020519119171.jpg


Moving Text Position

You can move the position of your text you add ("Source", "Encode", "[Encoding Group]", etc.) by editing the align factor.
With align=1 until align=9 define the positioning at corners or at the middle.
With y= or x= you move the text on the y or x axis respectively.
Use align=7, y=35 for example to display the text right under the frame type.


Adding Colors

Open ffms2.avsi and replace it with http://pastebin.com/zhm8RdwS.
Now you can edit your script to display your text with colors.

Example Script Wrote:

Code
a=import("path\to\source.avs").subtitle("Source", align=9)
b=FFVideoSource("path\to\encode.mkv").subtitle("Encode",text_color=$cccccc,halo_color=$0b5394,align=9)

a=a.ffinfo(framenum=true,frametype=true,cfrtime=false,vfrtime=false)
b=b.ffinfo(framenum=true,frametype=true,cfrtime=false,vfrtime=false,text_color=$0b5394,halo_color=$cccccc)

interleave(a,b)
--------------------------------------
Threads

Create a new comparison thread for each season of each show. Title should be:

[Comparisons] Series Name Season # eg: "[Comparisons] Archer (2009) Season 7"

or: [Comparisons] Series Name S## eg: "[Comparisons] Archer (2009) S01"

This should be the series name on BTN. Note that this may mean (US) or (2017) is part of the series name.


Comparison Guidelines

Tutorial for basic comparisons with AvsPmod: forums.php?action=viewthread&threadid=21986


When posting comparisons, include your opinion of relative quality (eg "WEBRip > WEB-DL > Scene HDTV"). This makes it easier to collect quick summaries for lists, or for casual readers who don't want to click-and-compare for themselves


Use .png only.


Comparisons should only be made between B-Frames*


Frame type must be indicated on every screenshot.


Source, Resolution and Release Group must be indicated--either as the title for a group of screens, or (preferably) as a subtitle burned into each screenshot. eg:


.subtitle("HDTV 720p (DIMENSION)", align=9) # (top right corner)
.subtitle("Amazon 1080p (DRACULA)", align=8) # (top center)
.subtitle("Hulu 720p (NTb)", y=130, align=7) # (top left + down 130px)
.subtitle("MTV 1080p (BTW)", x=8, y=130) # (8px from left, 130px from top)
.subtitle("iPlayer 720p (RTN)", 8, 130) # (8, 130)px from top left

If there's possible ambiguity between WEB-DL/WEBRip (or untouched & encoded WEBRips), then make that clear too. eg:
.subtitle("Amazon 1080p Untouched (CasStudio)", 8, 130) # (Untouched WEBRip, aka WEB-DL)
.subtitle("Amazon 1080p (ViSUM)", 8, 130) # (encoded WEBRip is assumed

^ This is where we'll get bitten by BTN's overlapping meanings for WEBRips, but "Untouched" is probably the best description we can use for now.


Lower-resolution screens must be resized to match the highest resolution, using Spline36Resize. If a set of images has a different crop or a different aspect ratio, add black borders to compensate. eg:

Spline36Resize(1918, 1078,-1, -1).AddBorders(0, 0, 2, 2).ConverttoRGB()



*NB: Exceptions to "only B-Frames" can be made when comparing many formats. If there's an existing set of comparisons and a new source is added later, some screens may align on non-B-Frames. Just use your judgment: if the new source also looks like the best, then it may be useful to create a new comparison. Choose a new set of frames and compare it with the next best.
 
ajmo ljudi nazad na HD filmovi - Tehnicka diskusija :)
dakle bez SD i bez (nametanja) ličnih stavova
 
ajmo ljudi nazad na HD filmovi - Tehnicka diskusija :)
dakle bez SD i bez (nametanja) ličnih stavova

Bravo Vojice, najbolji moderator na forumu :D Konkretna informacija, ljubazno i mirno uz smajli postavljeni uslovi rispekt :banana::banana::banana:
 
Nazad
Vrh Dno