Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

hm, niko ne gleda nista u 3D, ili niko nema komentara na 3D sadrzaje? :p
 
pa, od "opreme" jedino imam papirne red-cyan naocare stare ravno 19 god (iz 1991. godine), to se racunam moze lako naci, oni vicniji ebay-u mogu da ih uzmu i za manje od 5$, a vec prilicno dostupacna oprema tipa nVidijinih 3D naocara i sl da se ne pominje. Kakve naocare su dijeljene uz Avatara npr?
 
Te naocare sto ti imas nisu za ove stereoskopske filmove. Oprema je prosecnom korisniku jos skupa da bi se oni gledali. Inace, uz Avatar se vracaju naocare, niko ih nije delio, a i kome bi trebale kad niko nema bioskopsku opremu za njih.:)
 
pa, zavisi za koje! :) A ko sto rekoh, stereoscopic player nudi izbor sa kojim naocarama se gleda, i uspio sam da nadjem solidnu kolicinu 3D filmova koji su radjeni npr. side-by-side i nude tu mogucnost.
Conventional displays are not compatible but only work with color filter (anaglyph) glasses, e.g. red-cyan glasses. Of course the Stereoscopic Player supports anaglyph glasses.
http://www.3dtv.at/Products/Player/Index_en.aspx

sirotinjska zamjena za pravi 3D TV, ali do nekih boljih vremena, malo bolje naocare od ovih koje sad imam + Panasonic G10 50" ce morati da zadovolje moje apetite za 3D-om :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam, odvratan je osecaj sa tim naocarama u boji, secam se da sam gledao My bloody Valentine i Journey to the center of Earth i osecaj je gotovo nikakav.:) Zato dok ne padnu malo cene za nvidia 3d ili ostali 3D TV-i, bzveze mi je da gledam bilo sta sa anaglifnim naocarama.
 
Za nove filnmove i TV u 3D treba display sa osvježavanjem na 120+ Hz i "red cyan" naočare. A to u verziji od 24" košta preko 500€.
A i da nije toliko skupo, i nema previše 3D materijala za gledanje.
red/cyan nemaju veze sa refresh rate, to je bitna stavka za active shutter naocare, red cyan su radile i na crt televizorima. Sto se tice materijala, vecina novih 3D crtaca je izasla i u nekoj varijanti koja se moze gledati sa red/cyan ili jos bolje magenta/green i sl. Vidi attach za sve mogucnosti!
Ne znam, odvratan je osecaj sa tim naocarama u boji, secam se da sam gledao My bloody Valentine i Journey to the center of Earth i osecaj je gotovo nikakav.:) Zato dok ne padnu malo cene za nvidia 3d ili ostali 3D TV-i, bzveze mi je da gledam bilo sta sa anaglifnim naocarama.
Zavisi, opet zavisi. Recimo ta 2 znam da su (makar verzije koje ja imam) radjene za green/magenta naocare, i naravno da je osjecaj nikakav sa red/cyan naocarama ;) Ako neko ima red/cyan, mogu da uploadujem par free 3D demoa, da probate sami?
 
@ Supreme

Za koji si se odlucio snimak dollhouse-a??

Ja kapiram da je Dollhouse.Season.1.2009.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-FraMeSToR najbolji izbor, s obzirom da je don 720p
 
Zavisi, opet zavisi. Recimo ta 2 znam da su (makar verzije koje ja imam) radjene za green/magenta naocare, i naravno da je osjecaj nikakav sa red/cyan naocarama ;) Ako neko ima red/cyan, mogu da uploadujem par free 3D demoa, da probate sami?

Ma znam za te demoe, ali opet to je sve sa naocarama u boji. Meni treba nesto stereoskopsko, jer hocu normalnu 3d sliku, a ne da mi kolorit filma bude totalno razlicit na nekim mestima, kao sto se i desava sa ovim naocarima.:) A da i ne govorim o boljem osecaju prostornosti koje stereoskopske naocare daju.:)

@emaremare

Framestore je dobra internal grupa, nekada na bithdtv-u, sada su na hdme.

a imate i ovo Dollhouse.S01.BluRay.DTS-MA.1080p.x264-AYA
 
Poslednja izmena:
hm, niko ne gleda nista u 3D, ili niko nema komentara na 3D sadrzaje? :p

Zahtevnost i tehnologiju na stranu, navedi mi jedan film u 3d da valja :). Znaci ako se gleda u 2d, da prica bude zanimljiva. Svaki ali svaki film za koji postoji 3d verzija je glup do maksimuma, ima 0 od price, a fotografiju ni ne moze da ima. Ja bih recimo gledao Cloverfield u 3d, i filmove slicne njemu, gde dozivljavas sve to zbog samog nacina snimanja filma, a ne Avatar /Clash/Spy Kids

@emaremare
U medjuvremenu sam se odlucio za Starcraft II :D. Skinucu framestor, a drugu webdl. Imas obe na HDMEu.
 
Ma znam za te demoe, ali opet to je sve sa naocarama u boji. Meni treba nesto stereoskopsko, jer hocu normalnu 3d sliku, a ne da mi kolorit filma bude totalno razlicit na nekim mestima, kao sto se i desava sa ovim naocarima.:) A da i ne govorim o boljem osecaju prostornosti koje stereoskopske naocare daju.:)
pa sad, ja bih najradije da glumci dodju direktno ispred mene, da ne moram ni da docaravam 3D, ali sta je tu je, za cijenu jednih "papirnih" naocara imam kakav-takav 3D, a cudi me da, uz ipak IMHO relativno povoljnu ponudu (500€ za 24"), niko na ovom topicu nema iz prve ruke komentare...
Zahtevnost i tehnologiju na stranu, navedi mi jedan film u 3d da valja :). Znaci ako se gleda u 2d, da prica bude zanimljiva. Svaki ali svaki film za koji postoji 3d verzija je glup do maksimuma, ima 0 od price, a fotografiju ni ne moze da ima. Ja bih recimo gledao Cloverfield u 3d, i filmove slicne njemu, gde dozivljavas sve to zbog samog nacina snimanja filma, a ne Avatar /Clash/Spy Kids
Ima dobrih dokumentaraca, a mene interesuju Coraline i Ice Age 3, za svoj zanr sasvim ok ostvarenja. Ako nista, zanimljivo za WOW efekat kad dodju gosti i probaju :)
 
Ne zelim da miniram ali po mom misljenu 3D sucks ass, ne volim ga i to je to ko voli nek izvoli.
 
500 evra za 24"? I jos na tu cenu jos i cena aktivnih naocara... Vise njih je probalo igre u 3d-u nego gledalo 3d stereoskopske filmove na monitoru.

Inace, korisnik zerbah se nekoliko godina bavi konverzijom obicnih filmova u 3d. Tako da ima par topika ovde na forumu gde mozes da procitas njegova iskustva i preporuke.
 
u kojem pozoristu se daje Inception? :d
 
Pare koje treba da dam za 3d opremu mogu da kupim neki prosecno dobar 1080p projektor u kome cu mnogo vise uzivati nego da gledam 3d na 25-40"(ovo je naravno subjektivno )...

a Anaglyph odnosno 3d sa color based naocarima - to i ne racunam u 3D
 
Poslednja izmena:
^pametan si nema sta-nihc sarkazam

Elem forumasi skuvao sam novo pitanjce, da li postoje nasi filmovi u HD.

Da li je uopste ishta izdato na Blu-Rayu ili HD-DVDu, nisam neki zaludjenik za domace filmove ali bih ipak voleo da imam u kolekcije npr. Lepa sela lepo gore u HDu i jos neke filmove.
 
A sta je sa maratoncima, meni licno najbolji film sa ovoga podrucja u istoriji, 99% stranih komedija su smece spram njih.
 
Koliko ja znam, nema nista domace u hd-u... Bas je prava steta sto se bar nesto iz domace kinematografije ne remasteruje za neko dalje cuvanje, valjda ce i nekad ti filmovi doci u boljem kvalitetu ako je on ikako moguc iz originala.
 
emaremare : jel to izaslo na blu rayu ?
Posto na HDTVu te godine sigurno nije emitovana :)
 




A možda misli na No Man's Land 44 2008 720p XXX BluRay x264-C***HD ali mislim da nije domaća produkcija :) ;)
 
Poslednja izmena:
nabavicu i taj nastavak :p
 
Sta je naj bolje za Resident Evil serijal u 1080p ?

Interesuje me i za francuski Taxi 1,2,3,4 u 1080p.
 
Poslednja izmena:
taxi 1 i 2 nisam nalazio u HD...
 
Sta je naj bolje za Resident Evil serijal u 1080p ?

Interesuje me i za francuski Taxi 1,2,3,4 u 1080p.

Resident Evil 2002 1080p Blu-ray x264-ViSTA™
Resident Evil: Extinction 2007 1080p Blu-ray x264-ViSTA™
Resident Evil: Apocalypse 2004 EXTENDED EDITION 1080p Blu-ray DTS-HD HRA x264-ViSTA™

VISTA = internal HiDt 1080p enkoder grupa

Od Taxi 1080p izgleda ima samo ovo :

Taxi 2004 1080p BluRay x264 DTS-WiKi
Taxi 4 DC 2007 1080p BluRay DTS x264-SpaceHD
 
Nazad
Vrh Dno