Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Samo da ne bude zabune

Materijal nije hdtv nego je HD a pod to spada sve odgovarajuce rezolucije znaci : HDTV bluray i hddvd
 
Kakav soruce .
Pa 99.100% scenskih rls-va izadje pre sourca ....


Internal grupe cekaju source ... A scene su uvek nabave pre nego sto krene u prodaju.

Nisam znao ovo stvarno. Oni fazon dobiju BD pre nego sto je dostupan u javnosti cak 3 nedelja ranije i vise ? To je onda odlicno. Gde da nabavim scene izdanja? HDBits.org? Treba mi invite jel da. Ajde ko moze da mi posalje invite, nek mi se javi na PM da mu ostavim mail.
 
Iskreno , ne znam ni ja ... Nije tajna nego me nikad nije zanimalo ;)
Scenska izadna imas svuda .
HDbits.org je za internal (kvalitetnija) izadnja
A invatovi su ugaseni nazalost vec duzi period , cim otvore rado cu posati
 
Ne znam kako je na Hdbits-u trenutno, pre sam imao ali su me izbrisali zbog neaktivnosti, stupid me, ali trenutno mi je HD torrents najbolji sajt. skinem neki film, npr transformerse neki internal od 15gb i ostavim 3-4 dana na uploadu ograničenom na 1kb/s. za to vreme normalno skidam sa drugih sajtova bez usporavanja brzine a tamo mi se nakupi 350 bodova koje samo zamenim za 10gb uploada, tako da sa zvanično uploadovanih 1-2giga ja trenutno imam 113gb upload a tek 88gb skinuto.
nažalost tako nešto nisam video ni na jednom drugom sajtu.
 
Poslednja izmena:
Ja stavio da se skida ovaj 1080p 13.1gb . Nisam jos nista video od grupe WiKi. Nadam se da je kvalitet pristojan, ali cu ipak ponovo skinuti kad izadje ESiR ili CtrlHD rip.

Kao trekki jedva cekam da odgledam , posto sam propustio kada je bio u bioskopu.
 
ako će ti prvo gledanje biti taj u 1080p svaka čast, uživaćeš.
ja sam se oduševio filmom i u cam verziji
 
Ja stavio da se skida ovaj 1080p 13.1gb . Nisam jos nista video od grupe WiKi. Nadam se da je kvalitet pristojan, ali cu ipak ponovo skinuti kad izadje ESiR ili CtrlHD rip.

Kao trekki jedva cekam da odgledam , posto sam propustio kada je bio u bioskopu.
Skinuo sam par filmova od grupe WiKi i kvalitet je odlican nimalo nezaostaju za esirom, septicom, i sl. slobodno skidaj nema fule.
 
ja kad sumnjam skinem sample
mada nikad još nisam video film u 1080p i da sam rekao da kvalitet nije dobar

@gizmor
imaš neki brz net
meni bez pet dana skidanja nema ništa, taman da zaboravim šta skidam

Zavisi, vidjao sam par losih ripova, ali uglavnom je ok.

Heh, imam 4mb kod telekoma. Ostavim ja uvek preko noci da se skida, i kad se probudim ujutru vec je gotovo. Ne znam kakva je brzina vama na torrentima ali ja sa rapidom premium skidam 490kb/s na ovom paketu. Manji ripovi od 4.5gb+ idu i za par sati skidanja. Veci mi je problem skladistenje svega toga. Razmisljam da brisem filmove nakon sto ih odgledam. Rezanje na dvdove i splitovanje na dva dela mi je bezveze skroz, vise volim da mi stoji na hardu. Treba imati kesha za nove hardove za skladistenje, a trenutno i bas nisam pri parama.

@weasel

Esir grupa je mama, najkvalitetnije rade posao. Ja uvek jurim od njih da skidam kada trazim neki film.
 
Jeste kao i sve hd-bits internal grupe ctrlhd don itd....

dok scenske septic i slicne ... njima je kvalitet na poslednjem mestu
 
Poslednja izmena:
Pa ako se pojavi verzija od te grupe Esir CtrlHD Don besthd ....
Ali na tim sajtovima retko kad se pojave hd-bits internal verzije .
 
Poslednja izmena:
Nemojte navoditi iemna filmova sa sve grupama i odakle ih skidate , to nesme ;(

Evo ovako
. Esir je internal hd-bits grupa ko i ostale i ako neka druga izbaci film esir nece izbaciti.Jer nikada 2 internal grupe ne izbace isti film jer nece moci da kaci na hd-bits ona koja je zakasnila ( esir je izuzetak i nekad i izbaci na newsu ali nije nista kvalitetniji od dona ctrlhda...)


Ja znam da sve sto izadje na hdbits.org , par sati kasnije se pojavi 15 topica na ****** odakle skidam , sa linkovima ka rapidu, megauploadu,megashare, netloadu itd itd. Tako da sve te internal verzije i ne ostaju tako interal, ali sta da se radi.
Pa naravno da internal ne ostaje internal ;) ko ce nekome da zabrani da skine i okaci negde drugde ;) Internal vise znaci da se encodiuje za hdbits i prvo kaci na hdbits a naravno zavrsi i na drugim mestima ALI NE SVE. TO garantujeem. Ako ne verujes napravicemo test. Ja ti dam 10ak imena sa sve grupom ( na pm) a ti da mi das linkove :) . VEoma mali deo onoga sto ima na hdbitsu se pojavi na takvim sajtovima ;) Veruj mi



HDBRiSe, WiKi, METiS, EuReKA, HiDt, HDMI sta izabrati ?
Pa nista od toga nego DON ...
Da ne kacim poredjenje sa svima ajde posto neki misle da je wiki kvalitetan okacicu da vidite koliko DON bolje odradi posao .


Levo - Wiki
Desno - Don

Nadam se da nije tesko videti razliku
 
Poslednja izmena:
Zaboravljas "remux-ove" ;) koji se pojave za svaki krsteni film na svakom krstenom hd trackeru ;)
Meni je to ipak bolje od svake kompresije ;)
 
Poslednja izmena:
Pa nije encodovanje nukelarna fizika , tesko da moze da se naleti na nesto bas lose ,ali kad postoji bolje zasto bi skidali gore ;)
Pogledaj ova gore 2 screnshota pa nije encode od wikija los ali mislim da je drasticno don bolji .

ivke76- ne zaboravljam nego ne pricamo o tome ;)

Gizmor: znam znam moze da ima i 30 puta vise od toga pa ne vredi, kad nema onda nema ;) Imam acc i ovde i tamo trazio sam 100 puta i video da nema ;) ako oces (odnosno mislis da nije istina ) poslacu ti na pm imena filmova sa sve grupom pa da nadjes na bb-u ;)
 
Poslednja izmena:
Uglavnom skidam od Wiki, Don, ESir, CtrlHD i iNFAMOUS, koliko sam sad video weasel ti kazes da su "vrh" Don/ESir/CtrlHD ?? Koliko je iNFAMOUS los? Video sam poredjenje Wiki i Don i zakljucio sam da necu vise skidati Wiki...
 
Gizmor: znam znam moze da ima i 30 puta vise od toga pa ne vredi, kad nema onda nema ;) Imam acc i ovde i tamo trazio sam 100 puta i video da nema ;) ako oces (odnosno mislis da nije istina ) poslacu ti na pm imena filmova sa sve grupom pa da nadjes na bb-u ;)

Nema potrebe, verujem ti ako imas tamo acc. Ja nemam na hdbitsu al sam isao logickim razmisljanjem, sve sto ima tamo moze lako da se pojavi i na bb-u. Barem 90% stvari koje sam trazio nasao sam, ne samo filmove vec i ostale stvari, nije bb samo za filmove heh.
 
Shaddow kako bre :p :)
pa pogledaj desnom mamutu detalje oko densog oka na jednoj pa na drugoj slici ;)


Uglavnom skidam od Wiki, Don, ESir, CtrlHD i iNFAMOUS, koliko sam sad video weasel ti kazes da su "vrh" Don/ESir/CtrlHD ?? Koliko je iNFAMOUS los? Video sam poredjenje Wiki i Don i zakljucio sam da necu vise skidati Wiki...

Pa zavisi od filma do filma ... nekad ubodu kako treba ali rekko

evo jedan primerr


Ne moze iz screenova toliok da se vidi a mrzime me sample da pravim i kacim al evo na primer ovde je infamous bezpotrebno sjebao boje ,senka na zidu .....

levo je infamous
desno je esir

aj zanemarimo sve i pogledajmo samo boju vrata levo ...
kod eisra bela kakva i jesu
kod infamous-a zuta hmmmm
i ostale boje kod infamous-a su kakve ne treba da budu
ja ne mogu da gledam film u ovakvim vestackim i iskrlivljenim bojama nikako ,dok nekima to uopste ne smeta ...

A ovo je tek FTW
Da ne pricam kako su kod dark knighta odsekli pola(dobro ne bas pola al dobrih 200 pizela ) filma odozgore i odozdole ne znajuci za razlicite rezolucije u razlicitim scenama ....
Znaci 20 minuta filma je snimano imax 70mm kamerama i rezolucija je realnih 1920x1080 znaci bez crnih traka ... E oni genijalci zbog pocetka filma koji ima crne trake i nije snimam imax kamerom isekli po ~200 pixela na celom filmu ) tako da su osakaceni (sasecein gore i dole ) sivh 20 minuta koji su snimani imaxom
Sto bi rekli EPIC FAIL ... mozga bez ali bas
a i kako da imaju mozga kad im je najbtinije da sto pre izbace film a to sto su odsekli glave i jos mnogo toga u dobrom delu filma to im je najmanje bitno...
Pa da ocu da gledam sto pre film skidacu screener , ako ocu kvalitet skinucu lepo intenral hdrip.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko od internal grupa odradio The Green Mile?
Za sad sam na News-u uspeo da nadjem samo 720p verziju od HDCLASSiCS-a.
 
Nazad
Vrh Dno