Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

To proper repack i slicno su scenka obelezija ...
Nije obavezno na hdbitsu
 
Sta da skidam. Jel neko uporedjivao ove verzije?

The.Silence.of.the.Lambs.1991.720p.BluRay.DTS.x264-ESiR 7.9gb BiTRATE.......: 8052kbps


ili


The Silence Of The Lambs (1991) 1080p BluRay x264-CiNEFiLE 8.7gb Video.......: x264 @ 9055 kbps
 
Pa tesko da neko uporedujuje 720p i 1080p

Ali prico sam vec

720p sa ok bitrateom upsaclovan na 1080p je mnoooogo kvlaitenije nego 1080p sa nedovoljnim bitrateom

tako da skidaj prvo zbog toga 720p pa onda zbog toga sto je esir > sinners
 
Pa tesko da neko uporedujuje 720p i 1080p

Ali prico sam vec

720p sa ok bitrateom upsaclovan na 1080p je mnoooogo kvlaitenije nego 1080p sa nedovoljnim bitrateom

tako da skidaj prvo zbog toga 720p pa onda zbog toga sto je esir > sinners

Ok, hvala. Kad god sam skidao Esir nisam pogresio. Nazalost nema 1080p verzije.
 
Ok, hvala. Kad god sam skidao Esir nisam pogresio. Nazalost nema 1080p verzije.

Ima -iwok ... to je isto sto i HDC samo tad je stavljaso sopstven tag ...

no verujem kad si reko da nema da si mislio na tom sajtu koji ti koristis
 
Pa da onda je to to sigurno ... moze svaki player da se podesi samo pazi ... i render (dobro ne svaki) i decoder i player imaju svoja podesavnja za to takoda podesi svuda da se ne potire preplice razumes vec ;)

cackam juce i danas oko ovoga, i nisam pametan kako da podesim :S: Elem, imam nVidia GTX 260 i na nju nakacen panasonic G10. Koristim MPC (ne onaj multimedia edition il kako vec), CoreAVC 1.9.5 i Haali's Video Renderer. Logikom prethodnih postova sam podesio Luma Range u Haali's na PC 0-255 i u Core AVC input i output levels oba na PC 0-255, ali neki moj osjecaj je da je tada slika previse svijetla, a crna daleko od crne. Bolji rezultat (kod mene barem) je kada se sva 3 podesavanja stave na TV 16-235, samo nisam siguran da slika onda nije i previse tamna? :wall:

Vizl, koje plejere, kodeke i podesavanja ti koristis, i da li mi je nesto promaklo u podesavanjima? Trazio sam da nema jos nesto u MPCu, ali nisam nasao. Takodje, sta podesiti Colorspace: 601, 709 ili ostaviti na Auto?
 
Journey.to.the.Edge.of.the.Universe.2008.720p.BluRay-REQ
ili
Journey to the Edge of the Universe 2008 720p BluRay DD5.1 x264-GMC
ili da cekam ESiR/CtrlHD/DON?
 
@weasel koje su najbolje 1080p verzije Terminator 1, 2, 3 i 4 ?

Hvala
 
Terminator.2.Judgment.Day.Skynet.Edition.1991.1080p.Bluray.DTS.x264-HDC
Terminator.2.Judgment.Day.Sunshine.Edition.1991.1080p.BluRay.DTS.x264-HDC
Terminator.3.Rise.of.the.Machines.2003.1080p.BluRay.DTS.x264-DON
Terminator.Salvation.2009.Directors.Cut.1080p.BluRay.DTS.x264-HDC

1. nisam mogao da nadjem. A za dvojku ima 2 verzije e sad pojma nemam koja je bolja. To ce ipak da mora weasel da ti kaze:D
 
The Terminator 1984 1080p BluRay DTS x264-CtrlHD

cackam juce i danas oko ovoga, i nisam pametan kako da podesim :S: Elem, imam nVidia GTX 260 i na nju nakacen panasonic G10. Koristim MPC (ne onaj multimedia edition il kako vec), CoreAVC 1.9.5 i Haali's Video Renderer. Logikom prethodnih postova sam podesio Luma Range u Haali's na PC 0-255 i u Core AVC input i output levels oba na PC 0-255, ali neki moj osjecaj je da je tada slika previse svijetla, a crna daleko od crne. Bolji rezultat (kod mene barem) je kada se sva 3 podesavanja stave na TV 16-235, samo nisam siguran da slika onda nije i previse tamna? :wall:

Vizl, koje plejere, kodeke i podesavanja ti koristis, i da li mi je nesto promaklo u podesavanjima? Trazio sam da nema jos nesto u MPCu, ali nisam nasao. Takodje, sta podesiti Colorspace: 601, 709 ili ostaviti na Auto?
Pa ako gledas na tvu naravno da je bolje 16-235...
I veruj mi nije previse tamno.. Jes u nekim scenama ce ti se ciniti da na svetlijem vidis ono sto ne vidis na tamnom ali opet film nije zamisljen tako ...

Pa zavisi na cemu gledam ...
Ja ne gledam na TVu HD... Niti posedujem TV u kuci ( imam jedan star 15 godina al ne prilazim mu )

Ili kuci na monitoru ili na projektoru ... ijedino kad odem kod nekog pa onda TV
Ja ti oko tva malo mogu pomoci jer i kad geldma na njemu kod drugova ne podesavam ja oni kao znaju bolje ...


609-709 Ostavi na auto .. inace 709 je BLu ray standard...

Ja trenutno [MPCHC ,CoreAVC , EVR ,] jer brat mi vise ne da komp :D a laptop mi nije tu , pa gledam na intelu @3.0

Inace MPCHC FFdshow(bez dxva) , Haali
 
Poslednja izmena:
Eh sto mi odgovori, najvise me zanima za 2. i 4.
 
Ne razumem kako ti odgovorih ?

pa napisao ti lanik vec sve .. samo falio prvi pa sam ja dodao
 
Razumeo sam da si mi odgovorio samo za prvi.

Imam Terminator.2.DirCut.1991.1080p.HDDVD.DTS.x264-ESiR jel bolji HDC ?

Video sam i Terminator Salvation D-Z0N3 jel njega ili HDC ?
 
Jel znate u cemu je razlika izmedju Skynet i Sunshine Edition :p ???
 
Poslednja izmena:
Pa ako gledas na tvu naravno da je bolje 16-235...
I veruj mi nije previse tamno.. Jes u nekim scenama ce ti se ciniti da na svetlijem vidis ono sto ne vidis na tamnom ali opet film nije zamisljen tako ...

Pa zavisi na cemu gledam ...
Ja ne gledam na TVu HD... Niti posedujem TV u kuci ( imam jedan star 15 godina al ne prilazim mu )

Ili kuci na monitoru ili na projektoru ... ijedino kad odem kod nekog pa onda TV
Ja ti oko tva malo mogu pomoci jer i kad geldma na njemu kod drugova ne podesavam ja oni kao znaju bolje ...


609-709 Ostavi na auto .. inace 709 je BLu ray standard...

Ja trenutno [MPCHC ,CoreAVC , EVR ,] jer brat mi vise ne da komp :D a laptop mi nije tu , pa gledam na intelu @3.0

Inace MPCHC FFdshow(bez dxva) , Haali
ok, danke.
posle visemjesecnog gledanje sa tim podesavanjem na "auto", nije ni cudo sto mi 16-235 izgleda pretamno, cak i na svjetlijim scenama. Na TVu je skoro sve default (sem game, mislim da je, po preporuci sa bencha, pomjerena sa 2.0 na 2.2). Jutros sam gledao LOST, narocito mracne scene izgledaju potpuno drugacije (ali me vise zabrinjavalo sto i snimci po danu izgledaju mracnije nego sto sam navikao). Inace, ja (makar za sad) isto nemam TV u kuci, tacnije Panasonic G10 koristim samo kao monitor, nemam ni sobnu antenu nakacenu na njega :)

Nego, opet par pitanja:
1. Koja je konkretna prednost MPCHC u odnosu na obicni MPC? Ubacio sam HC na netbook, i daleko je vise opterecivao procesor, i nije pravilno prikazivao titlove, a posto se ne deinstalira, ne znam sad ni kako da ga makne. Zato ne bih da se igram sa desktop mashinom :trust:
2. Da li je ffdshow bolji od coreAVC i zasto ga drzis bez dxva? BTW, jedna zanimljiva stvar: kada iskljucim cuda podrsku u novom coreavc, za dosta novijih ripova dobijem brdo artefakata. Da li se to jos kome desava?
 
Nasao sam Sunshine Edition je duza 4 min.
 
Sunshine edition je izdanje sa happy end-om.:) Da ne otkrivam spoiler ako nisi gledao...
 
Sta je bolje za film "Disturbia"?
Disturbia.2007.720p.BluRay.DTS.x264-XSHD
Disturbia BluRay 720p DTS-ES 6 1 x264-DiR

a sta je bolje za "A Perfect Getaway"?
A Perfect Getaway 2009 Director's Cut 720p BluRay DTS x264-EbP
A Perfect Getaway 2009 720p BluRay DTS x264-CRiSC
 
distrubia esir
perfect getaway ebp



ok, danke.
posle visemjesecnog gledanje sa tim podesavanjem na "auto", nije ni cudo sto mi 16-235 izgleda pretamno, cak i na svjetlijim scenama. Na TVu je skoro sve default (sem game, mislim da je, po preporuci sa bencha, pomjerena sa 2.0 na 2.2). Jutros sam gledao LOST, narocito mracne scene izgledaju potpuno drugacije (ali me vise zabrinjavalo sto i snimci po danu izgledaju mracnije nego sto sam navikao). Inace, ja (makar za sad) isto nemam TV u kuci, tacnije Panasonic G10 koristim samo kao monitor, nemam ni sobnu antenu nakacenu na njega :)

Nego, opet par pitanja:
1. Koja je konkretna prednost MPCHC u odnosu na obicni MPC? Ubacio sam HC na netbook, i daleko je vise opterecivao procesor, i nije pravilno prikazivao titlove, a posto se ne deinstalira, ne znam sad ni kako da ga makne. Zato ne bih da se igram sa desktop mashinom :trust:
2. Da li je ffdshow bolji od coreAVC i zasto ga drzis bez dxva? BTW, jedna zanimljiva stvar: kada iskljucim cuda podrsku u novom coreavc, za dosta novijih ripova dobijem brdo artefakata. Da li se to jos kome desava?

1) Zato sto HC ima svoj internal decodere i jos neke korisne sitnice

2) http://www.benchmark.co.rs/forum/showthread.php?t=215443

stavi core avc 2.0
 
Poslednja izmena:
evo da se ukljucim u diskusiju, kratko pitanje koje me kopka:
ninja assasin koji se vrti po netu:
Ninja Assassin (2009) 720p.Bluray.x264-CRHD

kakva je ovo nakaradna specifikacija:

je li ovo, kao sto i mislim, samo upscaled DVD? :S:

Nije upsacele sigurno

verovatno si video neki screen gde je blur izrazito prikazan pa lici na upscale
tipa :


a na ovom se na primer vidi da nije :
 
Poslednja izmena:
Nije upsacele sigurno

verovatno si video neki screen gde je blur izrazito prikazan pa lici na upscale
tipa :


a na ovom se na primer vidi da nije :

imam sample, sad sam ga odgledao: u svakom slucaju dosta blockinga, a i kao sto rekoh: xvid, mp3 i vobsub titl, sve smrdi na DVD, a ako nije, onda svakako nije dobar i kvalitetan rip. U Rusiji izlazi za koji dan, valjda neko iskombinuje nesto, pa da zovem burazera ninju, da konacno odgledamo taj film :smoke:
 
weasel jel valja ovo American.Gangster.Extended.Edition.2007.BluRay.DTS.x264-DBO?
Nasao sam i ESiR-ov ali je HDDVD i nije Extended verzija.
 
Najvise valja :D

vs scene
 
Nazad
Vrh Dno