Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Bio sam nestrpljiv da čekam remux i gledao SPARKS, iznenadio sam se koliko loše izgleda, potpuno sam se odvikao.
Mogao si da skineš 1080p Rarbg-ov rip od 11 GB-a i da probaš kako on izgleda. U poslednje vreme Rarbg je krenuo da izbacuje ozbiljno velike i rekao bih kvalitetne ripove.
 
Ne gleda mi se dvaput film. Samo sam komentarisao koliko mi loše izgledao.
 
Znači nije nešto :D

Ja ga još uvek nisam gledao, a nameravao sam a sad kad je izašao u dobrom kvalitetu ne gleda mi se :D

Nema veze ja sam samo hteo da ti kažem za eto neke buduće prilike kad ne možeš da nađeš neke proverene grupe ti probaj Rarbg-ov, ali gledaj da bude preko 10 GB-a jer oni svašta izbacuju a u poslednje vreme su im 1080p filmovi preko 10 GB-a i sa DTS zvukom. Sparks nekad stvarno dobro uradi rip a nekad i ne baš.
 
Judge 1080p u HDA i EbP varijantama je ~15.5GB.

@Dark: pitaj "tamo" i možda dobiješ od nekog.
 
The Judge 2014 1080p BluRay DD5 1 x264-EbP

Cekaj izbacili 1080p verziju a nije DTS zvuk, sto?
 
Nemam pojma, izvor je DTS HD Master. Mada nije bitna razlika između DTS i DD, bar ja nisam primetio.
 
Ma meni bi bilo super da izbacuju vise ovakvih ripova sa DD u 720p. Bas sam se zacudio kada sam video da je EbP izbacio u DD.
 
Možda upravo jer neki televizori kao tvoj ne podržavaju DTS, dok je DD više rasprostranjen.
 
Realno nema razlike izmedju ta dva i DD manje zauzima kad se enkoduje u njega i to je najverovatnije glavni razlog zasto se odlucuju za njega - sto manji transparentni enkode. Samo da ne zapocinjemo DTS vs DD diskusiju, plz. :)
 
Ma meni je skroz ok da trpaju dts u 1080p ripove, ali u 720p varijanti mislim da je i dd dovoljan. Ovo pre svega mislim na ove ripove tipa SPARKS i slicne kojima je brzina izbacaja materijala prioritet.
 
Ja imam Genius 5.1 zvučnike i uopšte nemam razliku između dd i dts al ok pretpostavljam da se na nekim boljim ozvučenjima to bolje primećuje al meni je ovo što imam sasvim dovoljno :D
 
Da ali vecina ljudi nece ni na skupljem ozvucenju cuti razliku (a druga je stvar sto tako kvalitetno ozvucenje retko ko ima), a razliku u kvalitetu slike (videa), moze da se vidi na svakom malo vecem tv-u.

Ono sto hocu da kazem je da se razlika u kvalitetu zvuka teze moze cuti, u odnosu na razliku u kvalitetu slike.
A i usteda na velicini materijala nije zanemarljiva, posto dd na 640 kbps zauzima dosta manje nego dts na 1510 kbps.
 
Znam da nije HD ali me ipak interesuje vaše mišljenje. U folderu sa slikama redosled je: 1. stari encode, 2. source, 3. novi encode. E pa, da li je novi encode dovoljno dobar da trumpuje stari (PTP)?
 
Pogresio si redosled ? :)
 
Ja imam Genius 5.1 zvučnike i uopšte nemam razliku između dd i dts al ok pretpostavljam da se na nekim boljim ozvučenjima to bolje primećuje al meni je ovo što imam sasvim dovoljno :D
A ja baš rekao kako ne krećemo polemiku. Razlike su na nivou mikroskopa. A ako se je lossless DTS-HD MA i Dolby TrueHD, tu razlika ne postoji na apsolutnom binarnom nivou.

To su samo dva različita imena za istu stvar.
 
@weasel
Mislim da nisam, takav je redosled s leva na desno bar u mom browseru ...ali ako sam konfuzan onda posmatraj ovako - onaj sa blackborderima je source, onaj sa ispranijim bojama je stari encode ...a ono što ostaje je kandidat. E sad, da li je "kandidat" na oko dovoljno bolji od onog ispranog da bi mogao da ga trumpuje? "Kandidat" već ima prednost eng. titla i .nfo sa mediainfo pokazuje da je ispoštovan min. settings za razliku od "ispranog" ali ako sam dobro skapirao potrebno je da i na oko bude bolji da bi opstao ...eno 5 sati ga nit brišu nit odobravaju a treba mi za PU :(
 
Poslednja izmena:
Šta znači "trumpuje"? :)
 
Mislim da ne postoji odgovarajuca rec u nasem jeziku pa sam je zbog toga i "posrbio". Smisao se moze videti iz dosadasnjih postova ...ako je stari encode "trumpable", dakle slabijeg kvaliteta po nekim osnovima, onda bi novi encode koji ispravlja njegove nedostatke mogao da ga "trumpuje", da bude adut koji pobija slabiju kartu ...te da uspesno zameni dosadasnji video koji je imao primecene nedostatke. Ja bolje ne umem da objasnim a verujem da nije ni potrebno, bas kao ni za izraze "downloadovao sam" ili "snatchovao sam" ...vazno je da se razumemo.

- Hvala ti Dark za misljenje. :)
 
Jedno pitanje. Racunar je iz potpisa. Televizor je Samsung F6100.
Skinuo sam Gospodare prstenova,kraj foldera nosi ovu oznaku 1080p.BluRay.x264.DTS.
Velicina svakog dela je od 23 do 26gb.
Primetio sam kad film pustim da bs playerom da se primeti po sredini ekrana neka zamucenost na sekundu.
Da li mi je racunar slab,da li mi je tv slab,zasto se ovo desava? Da li ovo moze da se ublazi sa nekim drugim plejerom ili nekim trikovima i slicno?
 
Prvo promeni plejer. Instaliraj pot player i iskoristi ova moja podesavanja. Taj bs i nije neki plejer, nekada je bio solidan, pre 10 godina mozda. (samo nemoj da kazes da ga koristis zbog onih njegovih opcija za download titlova :d )
 

Prilozi

  • Pot Podesavanja.rar
    4 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Ajde za vas koji koristite pot player. Gde se nalazi u podešavanju da čim pustim film ide u full screen režim. I jel neko probao varijantu xbmc + pot player umesto njegovog. Da li je to izvodljivo i kako?
 
Za ovo prvo Preferences/Playback/Default window size/Fullscreen. Za ovo drugo ne znam nisam koristio xbmc.
 
Nazad
Vrh Dno