Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Naravno da je Vision. Sad videh šta sam napisao. Više ne postavljam ništa u kasne sate :wall:

Ako je neko od moderacije voljan, nek promeni Atmos u Vision da ne zbunujemo ljude. Unapred hvala.
 
Hoceš reći da je beskorisno to raditi za 4K HDR filmove? Nisam upućen mnogo, pa me zanima.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

da.kao da igru koja vec ima odlicnu MSAA implementaciju ti jos dodatno peglas sa inferiornijim FXAA.e sad,ako je lose kompresovan fajl i niskog bitrejta nebitno sto je nativno 4k ili tako visoke rezolucije moze biti korisno da se dopegla (npr ako primetis da video ima kompresione artefakte - popularne 'kocke' na tamnijim bojama) ali kao sto rekoh sasvim dosta je npr lanczos u MPC advanced rendereru,ja licno za NDI i toliko jace filtere vidim potrebu samo kod low res low bitrejt sadrzaja (npr opskurnije serije iz devedesetih koje nikad nisu dobile pristojan BD release ili sl).

za moderan sadrzaj skidas proverene varijante i ganjas hevc (sa kojim 1030gt ne bi smela da ima problem,jer ima sve u hardveru) ako ti je tanji internet i to je to.za takav video ti ne treba nikakav filter,narocito toliko zahtevan.madVR ima podesavanje da ne pipa ili pipa drugacije kvalitetniji sadrzaj ali pomalo traljavo je i objasnjeno i napravljeno i mislim da gleda samo rezoluciju a ne i bitrejt.neko duze vreme koristim samo MPC advanced i placeni powerDVD kad ga vec imam pa pisem poprilicno napamet i po secanju...
 
Mogu da ti prepisem moja podešavanja kada odem do stana gde mi je bilo setovanje baš za tu kartu.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
Ja samo da podsetim da nam pustiš podešavanja :)

P.S. Kako znate da video koji gledate ima 4:4:4?
Gde to može da se vidi? U Nvidia softveru, video plejeru...?
 
mozda deluje kao pitanje na pogresnom. mestu ali verujem da cu kompetentniji odgovor ovde dobiti

hocu da uzme hdd od 4tb da li ima nesto bitno sto je kljucno s obzirom da je u planu i 4K tv pa samim tim cu preci na gabaritnije snimke... da li brzina citanja igra neku veliku ulogu ili je ista situacija kao i kod full hd pri reprodukciji direktno na tv preko hdmi?
 
Imamo mikro stuttering na reprodukciji filmova.
Javlja se na svim rezolucijama (gledam 1080p i 4k) i na svim plejerima (PotPlayer i MPC-HC) kako na difoltnim podešavanjima tako i sa MadVR i hardverskom akceleracijom (gde zauzeće grafičke ide do 42%).
Konfiguracija je iz potpisa (Ryzen 3600XT, GTX 1060 6gb Gaming X, 16gb RAM na 3600Mhz), Windows 10 LTSC i 55" 4k TV. Zauzeće je uvek, za sve, do 20% (ako je browser u pozadini onda RAM bude na ~50% i kada koristim MadVR do 42% je GPU). TV je povezan na kompjuter preko HDMI kabla v2.0 (daje 4k na 60Hz).

To je konstantno mikroseckanje koje se obično i ne primećuje izuzev u pokretnim scenama gde objekad ide veliko brzinom, kod fluidnih slika (npr snimak talasa na obali i nijhovo kretanje na pučini), kao i kod pomeranje kamere (npr kamera snima obalu po dužini).
- Kada prebacim snimak na fleš i pustim preko ugrađenog plejera na samom TV-u onda tog seckanja nema.

Jel ima neko predstavu do čega može da bude i kako da rešim?
 
Poslednja izmena:
Ja imam identičan problem. Nedavno sam sastavio potpuno novi računar za media centar sa nadom da će sve da šljaka glatko međutim ja to mikroseckanje primećujem i nervira me. Moja žena kaže da se tripujem. Ne bih možda ni skontao odmah nego sam prvi film pustio neki Paramount pa one zvezde lete dosta brzo i tada videh da ne ide baš glatko. Pustio posle Planet Earth II i oseti se i na uvodnoj sceni.

Ne znam da li ima neke veze koji je frame rate video materijala i koji fps podražava tv nativno, pa ako recimo tv podržava 60Hz a video materijal je 59Hz onda dolazi do "gubljenja" frejmova pa otuda to kao seckanje.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Da li ste probali da pustite film preko VLC plejera? Ako niste, probajte...
 
Ja sam sad još jednom pročitao Nemanjin post i shvatio da ja ništa živo od kablova nisam menjao 10 godina. Kod mene i dalje neki predratni hdmi kabl 1.x. Sad videh da je limit 30Hz, a i Windows 10 ne prepoznaje model displeja nego samo stoji ono Generic PnP Monitor.
Da li za puštanje HDR sadržaja tv mora da da ima "podršku" ili je sve do softvera za reprodukciju pa i na "jeftinijim" televizorima možeš da gledaš "nešto nalik na HDR"?

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
nije tema ali da, za HDR treba odgovarajući kabl kao i podržani HDMI portovi. najbolje da je HDMI 2.0b.
 
Na TVu obicno postoji jedan hdmi sa posebnom oznakom za povezivanje na pc. Proverite da li ste komp vezali na taj port, to mozda moze biti razlog za mikrostutering


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znam da je bila tema softversko/hardversko skaliranje bustovanje FPS, ali ne mogu da nađem da me ubiješ...

Elem, da li neko zna ovo da podesi?
https://www.svp-team.com/wiki/Manual:SVPtube

Teorijski deluje zanimljivo.

SVP za filmove sam podesio, to radi kako treba, ali me zanima i ovo...

EDIT meni konkretno uvek izbacuje poruku: Unable to download webpage: urlopen error Winerror 10013
 
Poslednja izmena:
Možda je već bilo u temi, al opet: MPCBE i madvr, novi(ji) x265 HEVC filmovi daju ljubičastu notu.
Kako ovoi riješiti?
 
Ako skidaš dobar rip, a valjda skidaš. madvr ti i ne treba.
 
Ljudi kada gledate film neki jel vi vidite raazliku u kvalitetu slike izmedju enkodova? Naravno odmah iskljucujem one mikro 1080p YTS i slicne od 2-3 GB po filmu od sat i po. Mislim na razliku izmedju recimo scenskog enkoda, hdb internala i remuxa?
Ja ili sam corav ili razliku neku ne mogu da uocim. Naravno kada gledam uporedjivanje na ss-ovima tu ima razlike vidljive, ali kada pustim na tv-u film ili je ne vidim ili je toliko zanemarljiva da ja ne znam da li je zaista ima ustvari ili se istripujem jer znam da su recimo hdb internali kvalitetniji?

Gledam tv na razdiljini od 2,5m-3m i meni je to super razdaljina za tv od 42'. Nemam 4K, vec je samo FHD ali ja sam prezadovoljan kvalitetom. No bas sam pre neki dan uporedjivao kvalitet slike na raznim nekih enkodima ukljucujuci i neke HEVC od 7,8,9 GB-a po filmu i bas nista ne mogu da uocim. E sada rekao bih jos da nisam gledao neke akcione sa brzim scenama vec uglavnom po par minuta na nekim dramama i komedijama, u principu "mirnije" scene pa moze da bude i do toga mozda.

Na ovim YTS izdanjima i tako nekim slicnim razlika je bas uocljiva i scenski enkod recimo izgleda kao svemirski brod u odnosu na njih. I slika ostrija, i boje bolje i zvuk ma sve.

Sta znam, moguce da bi mi trebala npr. dva televizora uporedo pa da pustim jedan scenski enkod a jedan hdb pa da vidim razliku tako. Isto vazi i za remux. Sve isto mi izgleda.

Mislim u principu ja kad god vidim remux link pre svega to pustim, posto sam vec duze vreme navikao na strimovanje preko raznih nekih servisa, ali nekada nema uvek remux ili hdb internal ili neki drugi internal pa bude samo scenski enkod i to isto pustim i slika je realno isto vrhunska.
 
Sto je TV manji i sto si dalji od njega teze je uociti razliku. Zato verovatno i ne vidis. Sto veci TV (4K hehe) i sto si blizi TVu to bi trebalo lakse primetiti razliku.
 
Jel se sredila situacija da reprodukcijom 4K snimaka i HDRa sa kompa na TV? Stize mi uskoro TV pa da se pripremam. AVR je star i nema eARC pa bih po potrebi puštao sliku sa kompa na tv a zvuk sa kompa direkt na AVR zbog HD zvuka.
 
Gledam tv na razdiljini od 2,5m-3m i meni je to super razdaljina za tv od 42'. Nemam 4K, vec je samo FHD ali ja sam prezadovoljan kvalitetom.
Mislim da na 42" a posebno sa FHD materijalom nećeš ništa primetiti!
 
Jel se sredila situacija da reprodukcijom 4K snimaka i HDRa sa kompa na TV? Stize mi uskoro TV pa da se pripremam. AVR je star i nema eARC pa bih po potrebi puštao sliku sa kompa na tv a zvuk sa kompa direkt na AVR zbog HD zvuka.
Ja koristim istu kombinaciju,posto TV nema eArc,idem ovim redom:
Komp-AVR-TV (sve preko HDMI veze)
Ovako kada se sve lepo podesi,HDR sadrzaj sljaka bez problema,stim sto kod mene AVR radi pastrough slike 4K@60hz u TV. Takodje,besprekorno sljaka i HD zvuk (DTS-HD/Dolby True HD)
 
pozdrav.
krenuo sam da pravim kolekciju 4k filmova pa me zanima sledece!
1) da li gledate samo bitrate ili i ko je odradio remux? tj da li za isti bitrate moze biti razlike u kvalitetu ako su odradile dve razlicite osobe..
2) zasto 4k film na 1080 monitoru izgleda losije nego isti film u 1080p rezoluciji.. Kada kazem losije nije to neka razlika, ali ja primetim neki mali sum tokom celog filma..
 
Kako me nervira 2.00:1 format pa za rezultat imamo black barove gore i dolje. Jel postoji neki specijalan razlog pa sve serije nisu u 1.78:1 ?

U nekim serijama me baš iritira, recimo u HoD.

Za filmove mi je situacija jasna.
 
kad snimaju serije sa filmskim kamerama. verujem da ima uticaja i to što su ekrani današnjih samrtfonova (dosta korisnika gleda preko njih) bliži tom odnosu nego 16:9
 
Nazad
Vrh Dno