Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Steta. Davno nisam gledao DVD, ali sta je tu je. Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Last but not least, there is another curiosity: When T-1000 gets to the past and walks around naked, one could see parts of Robert Patrick's genital area when he turns around. Whether this is a result the enhanced picture quality of 4K and 3D in the theater or whether it always bothered Cameron: This has been retouched for the 2017 release. Depending on the point of view, this could be considered censoring - it is far from being as spectacular as it might sound though. 

Buahhahhahaa
 
Može malo pojašnjenje u razlici između Terminator II Judgement Day 1991 Skynet Edition, Extended i Theatrical, ako je neko zalazio u problematiku?
 
IMHO najbolji je Theatrical.
Extended ima ubačene stvari koje kvare doživljaj kod nekih scena, a Skynet sladunjav kraj.
 
A jel' taj Theatrical ujedno i remaster? vidim da su se pojavili remasteri T2, pa me interesuje da li je samo poboljšana slika ili ima i nekih drugih promena?
 
Pa i Theatrical je 4K remaster kao i ostale verzije. Npr. Terminator.2.Judgement.Day.1991.Theatrical.REMASTERED.1080p.BluRay.x264-JustWatch ako tražiš rip, ovo je trenutno jedini koliko vidim.

Samo je poboljšana slika.
 
Ko planira da gleda IT, pojavio se It.2017.1080p.BluRay.DD5.1.x264-SA89.
 
Ja nabavio TayTO encode. Čiji su SA89?
 
^HDBits
 
I Framestor ga je odradio...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pojavio se Dunkirk 4k verzija iz Nolanove 4k kolekcije.
 
da li je moguće chrome naterati da po defaultu koristi madvr, tj. da ne moram instalirati kojekakve ekstenzije...? tnx

edit...google pomogo pre vas :D
 
Poslednja izmena:
Pa ok, podeli sa nama, kako?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ok, podeli sa nama, kako?


Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
ipak mora addon :) odustao sam od madvr(ne znam može li uz dmitrirender)
koristim
https://chrome.google.com/webstore/detail/potplayer-youtube-shortcu/cfdpeaefecdlkdlgdpjjllmhlnckcodp
za youtube, a u potplayeru sam podesio dmitrirender, softverska int. frejmova, OGROMNA promena ( meni barem) sa oštećenim vidom/čitaj +4/ probao sam pre toga smoothvideo project pro, ali sam prešao na dmitri kog sam posle kupio za nekih 7-8 eura :D ko ima nvidia grafičke 10xx imaće zeleni ekran dok ne pređe na beta v4 dmitrirendera...aj vi koji dobro vidite, javite kako vam se čini :D :p
 
Sa kojim plejerom se pokrecu vilmovi ovog formata?
Koliko vidim ovo je neki dvd format i ima nekoliko fajlova sa po 1gb velicine.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 99
Otvorim ovaj prvi fajl VTS_01_1 sa mps hc i program sam posle pokrece ostale? Pokrenuo prvi i vidim da u programu pise da traje 22min?
 
Ili File -> Open Directory pa će on sam prepoznati o čemu se radi...
 
Imam jedno pitanje. Volim ds pogledam kvalitetan snimak, cesto skinem REMUX ali me zivcira sto je slika skracena tj nije preko celog ekrana. Ne znam zasto su ti snimci skraceni odozgo i odozdo. Postoji ki neko podesavanje ili treba da skidam posebne tipove snimaka?
 
Nisu skraćeni nego su tako snimljeni, za puštanje u bioskopu čija platna imaju drugačiji odnos stranica od HDTV ekrana.

Ako ti baš smeta, namesti u plejeru da zumira sliku tako da se slika popuni vertikalno. U MPC-HC i MPC-BE, to je opcija Video -> Video Frame -> Touch Window From Outside.
 
Bilo kakvo zumiranje ili razvlačenje uništava sliku, pogotovo remux i kvalitetni ripovi u tom slučaju gube smisao.

Postoje tzv. open matte verzije koje su 16:9. Uglavnom su to web-dl 1080p sa Amazona.
 
Nazad
Vrh Dno