Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Amazon je počeo da škrtari i kada su 1080p WEB-DL-ovi u pitanju, nova epizoda Gothama je 1.35GB LOL.
 
Pa i nisu bas. Eno najnovije epizode za Krypton, Atlanta, Arrow su standardno oko 3GB...
 
Poslednja izmena:
WDTV ne može da reprodukuje zvuk sa npr:
Audio: DD+ 48000Hz 6ch 640kbps [A: English [eng] (eac3, 48000 Hz, 5.1, 640 kb/s) [default]]
a reprodukuje sa:
Audio: AAC 48000Hz 6ch 224kbps [A: SoundHandler [eng] (aac lc, 48000 Hz, 5.1, 224 kb/s)]

Pitanje - kojim programom da "obradim" fajl, tako da audio bude aac/mp3?
 
@jaksa
koristio sam handbrake dok sam posedovao wdtv,nikakvih problema.
 
Može da obradi samo audio a da ne dira sliku?
 
Hvala, probaću.
 
Ja ovaj handbrake ne umem da koristim... hoću samo audio da editujem ali nešto ne ide.
 
onda mkvtoolnix tu kad otvoris fajl mozes tacno da selektjes video/audio/sub.kao i audio language track ako ih ima, treba ce ti mkvcleaver da ekstraktujes audio track pa kad ga kovertujes u ac3 spojis video i audio sa mkvtoolnix.
 
Poslednja izmena:
Taj sam uspeo da upotrebim.
Malo zbunjuje output format, profile, pa tu biraš npr samsung tv da bi dobio mkv kontejner.
Hvala svima.
 
Šta je uzrok ovih kocki:
https://i.imgur.com/qkHGmlO.jpg
u mpc hc? Default instalacija je, i 32 i 64bit se jednako ponašaju tj prikazuju kocke. U WMP ih nema.

Edit: našao: https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=302249
* Open Intel Graphics and Media Control Panel by right clicking in the desktop and selecting Graphics Properties
* Once the software is open, you may click on Media > Image Enhancement > Adaptive Contrast Enhancement
* Uncheck the Adaptive Contrast Enhancement option.

Nije mi jasno zašto se kocke ne pojavljuju u WMP kad je ovo setovanje displeja?
 
Poslednja izmena:
Ja ovaj handbrake ne umem da koristim... hoću samo audio da editujem ali nešto ne ide.

Ne može Handbrake, uvek će procesirati i video.

Najlakša varijanta je preko ffmpeg-a. Skineš statičnu verziju, ubaciš ffmpeg.exe u folder gde je video, i u komand promptu kucaš:

ffmpeg -i ulaz -vcodec copy -c:a aac -b:a 224k izlaz

Gde je "ulaz" ulazni fajl (mp4 ili mkv) a izlaz izlazni.

Eventualno možeš zvuk da remuksuješ na stereo dodajući "-ac 2" posle opcija za audio (npr ako zvuk puštaš na TV zvučnicima).
 
ako se već prebacuje višekalni AC3 u AAC, onda je bolje u 2 kanala.
AAC i AC3 su kodeci iste klase, da se tako izrazim, tako da može doći do osetnog pogoršanja zvuka ako ostane isti broj kanala ( npr., sa AC3 5.1 u AAC 5.1).
inače, za AAC 5.1 je bolje da je bitrate preko 300 Kbps (npr., 320)
 
Amazon je počeo da škrtari i kada su 1080p WEB-DL-ovi u pitanju, nova epizoda Gothama je 1.35GB LOL.

Isti slučaj i za The Expanse. Za sada još i Grey's Anatomy, Station 19, Scandal, Chicago Fire, Supernatural, Agents of SHIELD, Blue Bloods, Taken, Timeless, Billions, The Good Fight itd. Tako da ćemo od sada imati 1080p lošije od iTunes verzija. Na raspolaganju su/će biti i HEVC ripovi kod kojih je bitrate smanjen u manjem procentu od H264, a zavisi od serije do serije (ili bolje reći epizode do epizode) šta će biti bolja (tj. manje loša) opcija.
 
Poslednja izmena:
H265 rip sa 3-4 puta manjim video bitrate-om od H264 itekako moze da ima slicnu ili bolju sliku. Tako da u sustini i nije ni mnogo bitno sto "skrtare". :)
 
Kad se setim American Gods i Westworld 10-20GB po epizodi. Mada je beše American Gods išao u 4k?

Sent from mTalk
 
Ne može, nije još došao do tog nivoa razvoja.

Moze, samo ga uglavnom nepravilno "rade" (odrade 265 rip od vec nekog 264 ripa :D).

Pre dve-tri godine sam gledao neku seriju, cini mi se Black Sails, gde je izvor bio Blu-ray. Epizode su bile manje od 1GB, a mislim da je bitrate bio ispod 2Mbps.
Slika brutalna! Definitivno slicna ili bolja od h264 @ 6+Mbps.

edit: Nema sanse da se setim ko je to kacio na KAT. Nakon sto je sajt onomad pao nisam ga ni posecivao pa sve pozaboravljao.
 
Poslednja izmena:
H265 rip sa 3-4 puta manjim video bitrate-om od H264 itekako moze da ima slicnu ili bolju sliku. Tako da u sustini i nije ni mnogo bitno sto "skrtare". :)

Ne može, nije još došao do tog nivoa razvoja.

S obzirom da je x265 za nekih ~40% efikasniji od x264 ako se ne varam - ne može, ali to važi za nas "nenormalne", za 99% vanforumske populacije "može", jer njima i kad pokažeš uporedne screenshotove gde mi vidimo jasne razlike oni vide, za njih, beznačajne nijanse.

Zato će se Amazon lagano izvući sa ovim, gora usluga po nižoj ceni ali apsolutno adekvatna za ogromnu većinu + u ugovorima sigurno stoji da kvalitet nije zagarantovan i da zavisi od ovoga i onoga.
 
Nazad
Vrh Dno