Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

I ja sam poceo da koristim mpc hc . Dobar player, steta sto ne moze da mu se ubaci jos titlovi.com da pretrazuje. Ima li nekih podesavanja koja treba napraviti u odnosu na fabricka kako bi slika bila bolja?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Isto je i u windows media playeru.
Output - direct show video: Enhanced video renderer.
Isto je kad i tokom playbacka menjam renderere, slika je uvek zrnasta.
 
Moguce da je reziser slobodna dusa i voli grain, ima takvih filmova.
 
To mi se čini i najrealnije, nailazio sam na takve filmove ali sam uvek mislio da je nešto pogrešno namešteno kod mene.
 
Može naziv filma, pa da vidimo kakvi su poznati ripovi. Sumnjam da je režiser sebi dao toliku slobodu da napravi ovakav plastičan efekat, osim ako film nije baš "artsy" ...
 
Poslednja izmena:
Kako ne ima par filmova ne mogu da se sada setim kao da si ih posolio kolko ima graina.
 
The Midnight Meat Train, UNRATED.Directors.Cut.1080p.BluRay.x264.DTS-FGT
 
Pogledao sam screenshotove remux-a i ima tonu grain-a što se kod lošijih ripova manifestuje upravo na način kao na toj slici koju si postavio.

Rešenje je traženje kvalitetnog ripa ili remuxa.
 
imam malo stariji AV risiver Yamaha, 530 model, mislim da "cita" DTS i DD. Neki novi filmovi imaju te formate, neki ne, npr samo DTS-HD ili sl. Yamaha pusti ton, ali nije 5.1. Kako najprostije (i najbrze) prebaciti u "obični" DTS 5.1?
 
Ffdshow audio filter imas da namestis da sve encodira kao ac3 to jest DD 5.1. Nisam na kompu, posle tekme cu okaciti screen shot.
 
Onda ffmpeg, imas gomilu primera i ovde u temi, a dovoljno je da na googletu kucnes: ffmpeg dts-hd to ac3; ili vec koju konverziju zelis


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda ffmpeg, imas gomilu primera i ovde u temi, a dovoljno je da na googletu kucnes: ffmpeg dts-hd to ac3; ili vec koju konverziju zelis


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel to kontam u slucaju da sam narezuje bluray pa sa time da kdradi konverziju dok je fajl jos na kompu?
 
trenutno samo pustam preko bluray-a, sa spoljnog hdd-a...

Našao sam na netu jednu zanimljivu varijantu, u programu mkvtoolnix ima opcija "reduce to core" koja može da se čekira, onda se konvertuje u "običan" dts...tj tako bi trebalo da bude...:)
Sinoć sam konvertovao jedan remux film, koji je 6.1, pisalo pre konverzije u mkvtoolnix dts hd ma, a posle konverzije dts ex (to ex mislim da je zbog 6.1). Večeras probam film, mislim da je ranije i sam bluray blokirao zbog audio fajla, nije mogao da ga čita...Sony ima neka ograničenja kada je u pitanju čitanje sa spoljnog hdd-a...

Ovih dana ću probati i neki klasični dts hd ma, pa javljam utiske. Ako to radi, mislim da je naprostija opcija, odmah se mogu izbaciti nepotrebni titlovi i audio, ubaciti titl...
 
I to sve radis na kompu konverziju. Zasto prosto ne spojis TV i racunar?

Tacnije risiver i racunar?
 
tu mi je bluray, AV Yamaha i projektor, nemam komp...
Razmišljao sam o nekom HTPC kucištu, ali moram prvo "upgrade" zvučnika
 
Pa na cemu radis sa mkvtoolnixom, kolko ti je daleko taj komp?

skinem na kompu film, obradim (ubacim titlove sa mkvtoonix-om), odem po extHDD, prebacim film na extHDD, vratim extHDD (priključim na bluray) i gledam...
prizemlje <----> sprat
evo počeo sam ozbiljni razmišljati i o HTPC-u (samo kućište)...

nije teško, samo moraš dosta hodati....:d
 
Poslednja izmena:
skinem na kompu film, obradim (ubacim titlove sa mkvtoonix-om), odem po extHDD, prebacim film na extHDD, vratim extHDD (priključim na bluray) i gledam...
prizemlje <----> sprat
evo počeo sam ozbiljni razmišljati i o HTPC-u (samo kućište)...

nije teško, samo moraš dosta hodati....:d

hm.... Plex kao moguće rešenje?
 
Da ali onda mora da je smart TV i time zaobilazi risiver. Mislim da je najjeftinije HDMI kabl ako moze kvalitetno da se provuce bez velikih uglova savijanja. I neka dobra bezicna tastatura. Mada je ovo sve nategnuto.

Mozda najjeftinije prebacis komp [emoji16]

P.S. sto se tice Smart TV ili android boxa ako nije smart TV. Tu mozes da ides na plex kako kolega rece, jedino posle da vidis kako TV da salje audio bitstream na risiver.
 
Poslednja izmena:
Postoje i varijante da HDMI signal ide preko UTP kabla uz 2 adaptera...
 
prodao sam svoju 950gtx i planiram da predjem na neku jacu nVidia graficku, koja bi mi omogucila da gledam 4K na MPC HC uz MAD VR.
Na 950GTX je seckao, negledljivo. Da li bi 1050 ili 1050 Ti bio dovoljan, ili ništa ispod 1060?
 
950gtx je bila dovoljna za 4k hevc video, jer je imala tj. ima hardverski dekod 4k hevc videa. Nešto ti tu sa podešavanjima nije bilo u redu, a ne sa slabošću grafike.

Čak je i dovoljna za 4k madvr hdr>sdr konverziju, ako ne se širiš sa scaler-ima (oštrenje, debanding, hromatske aberacije...) previše.
 
hmmm, sa drugim filterima je mogao da radi 4K, sa MAD VR ne, nikad, mada jesam koristio scaling algorhitms... Držao sam većinu na Lanczos, je li trebalo nešto drugo? DXVA2? Bilinear?
 
Pa ako ćeš stvarno da gledaš 4K materijal, upscale se neće ni dešavati. Eventualno ne preteruj sa chroma upsamplingom, to jest drži ga na DXVA2 (što u praksi obično bude bilinear u dedicated video dekoderu čime se šejderske jedinice oslobađaju za druge poslove). Chroma upsampling je povećanje chroma plejna na rezoluciju luma plejna. Ako ne znaš šta je: video se najčešće čuva u obliku luma slike, tj crno bele komponente, u punoj rezoluciji, i hroma slike, tj kolorne komponente, u duplo manjoj rezoluciji, na primer 1920x1080 za luma i 960x540 za hroma, s tim što je ljudsko oko daleko manje osetljivo za promenu boje nego za promenu osvetljenja, tako da se niža kolorna rezolucija teško primeti čak i na jeftinijim televizorima koji uopšte ne rade chroma upsampling nego na četiri luma piksela prikazuju jedan 2x2 hroma "piksel".

Ne znam šta još koristiš od madVR mogućnosti, ali na 1050 Ti je 10-bitni HEVC šljakao sa lancozs chroma upsamplingom bez štucanja, mada ne koristim debanding i slično.
 
sve opcije iz scaling sekcije sam drzao na lancozs, sto je do 4k bilo OK, mada ako je video bio na 50/60 fps, nekad je znalo da bude dropped frames :d Sto sam rjesavao restartovanjem MPC HC uglavnom...

Dakle sva je prilika da nisam ni trebao da prodajem 950gtx, jer gejmer nisam :p Oh, well...
 
pa postaćeš casual gamer :) da se pare ne bi osećale bačenim, ili ipak ne :)
 
ipak ne :d Sjecam se kad sam kupio novi komp i tada aktuelnu i skupu 260 GTX, racunao kako cu samo da cepam igrice... I nista :D Prerastao malo :)

No, da ne idemo puno u off, poenta je da sa dxva2 u scaling opcijama i 950 gtx moze da gura 4K ripove? :)
 
Nazad
Vrh Dno