Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Ne znam da li se obracam na pravom mestu, ali treba mi pomoc. Kod druga ne mogu da pustim .mkv fajl na tvu, kaze da je unsupported. Dok neki drugi fajl normalno pusta iako je .mkv isto. Nesto sam trazio, mozda je problem u nekom audio kodeku, ali ne razumem se uopste u ovu tematiku.
Sta mi je ciniti? Treba li da konverujem te fajlove u avi ili neki drugi?

U pitanju je Samsung Q7 serija TV.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Valjda je to to?
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    103.3 KB · Pregleda: 91
10-bitni video. Ne more ga izgleda tv pusti.

Ne verujem da je do audio-a, jer TrueHD ima i DD core, pa nešto će se pusti sigurno. Možda .ass titlove neće da podržava, ali to otom-potom.
 
Postoji li resenje neko ili? :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Bez rekompresovanja, ne.

Nađi drugu verziju te serije, gde video nije 10-bitni. :) Sve ostalo je cimanje.
 
Treba da vidim, ali mislim da nema sa eng audiom. U najgorem slucaju, uskoro uzima komp, pa cu povezati sa TV-om i neka tako gleda.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koristim MPC-BE,madVR i LAV filtere.

Da li се može promeniti pozicija PGS titlova (za razliku od SRT oni su nalepljeni). Konkretno bih hteo da budu na crnoj borduri ispod, umesto iznad kako sada stoje (slika).Ovo je Full Blu Ray rip 4k.
Kod običnih SUB,SRT titlova to je moguće (kao i promena boje, proreda itd.).
 
Da li neko koristi SVP?

Ne uspevam da pokrenem, dobijam Access Violation za skriptu u AppData folderu, ne nalazim adekvatno resenje na netu.

Probao bez madVR-a, probao u drugom plejeru, probao da skinem novi Avisynth, da iskljucim anti-virus, da pokrenem SVP kao admin(u ovom slucaju ni ne registruje da je pusten video).
 
Ne verujem da je do audio-a, jer TrueHD ima i DD core, pa nešto će se pusti sigurno.
koliko znam, TrueHD nema DD core, već se DD nalazi kao track. nije to DTS-HD MA koji u sebi ima DTS "obični".
drugo je pitanje koje sve audio kodeke podržava TV.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li se obracam na pravom mestu, ali treba mi pomoc. Kod druga ne mogu da pustim .mkv fajl na tvu, kaze da je unsupported. Dok neki drugi fajl normalno pusta iako je .mkv isto. Nesto sam trazio, mozda je problem u nekom audio kodeku, ali ne razumem se uopste u ovu tematiku.
Sta mi je ciniti? Treba li da konverujem te fajlove u avi ili neki drugi?

U pitanju je Samsung Q7 serija TV.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Pogledaj na netu dal za taj model TVa postoji novijii firmware.
 
imam problem sa madvr renderom kad kliknem na neki snimak treba mu i 10 sekundi da otvori video,kad u mpc stavim na default render sve radi ok,problem mi se cini da je u madvr reinstalirao sam ga resetovao i dalje ima lag,jel neko ima slican problem i kako bih mogao da se resi?
 
Imam pitanje i nadam se da nisam promasio forum.
Ja koliko sam razumeo (a slabo se razumem :) ) x265 je tu da bi se smanjila velicina i zadrzao kvalitet.
Pitanje: neki x265 flim je velicine 1GB koliki su priblizno H264 i x264 ako je kvalitet potpuno isti.
 
Poslednja izmena:
Zavisi kako je odradjen rip. Ali racunaj 3-4 puta veca velicina.
 
Hvala DeRadicci :)
 
ok
ali to su 3 razlicita odgovora. pretpostavljam da odgovor nije tako jednostavan ali ako je X265 1GB jel X264 1.4-1.5GB ili 2 GB ili 3-4GB za isti kvalitet u istoj rezoluciji.
 
Zašto tri različita kad su moj i pejin isti, 40-50% znači otprilike upola manji fajl, to ti je ista stvar.
Drugim rečima ako ripuješ neki blurej i staviš izlaznih 1080 rezoluciju i 6000kbps na x264 (neka bude constant bitrate za ovaj primer) dobićeš isti kvalitet kao sa x265 1080 rezolucije i 3000kbps. A kao posledica duplo manjeg bitrejta fajl će biti duplo manji kod x265.
 
matematika *mjau**mjau**mjau* :)
hvala na objasnjenju.
 
I dosta manji bitrate od 3000kbps moze obicnom oku izgledati kao x264 6000kbps. Zato sam i "lupio" ono 3-4 puta. Videcu sutra da pronadjem neki primer. ;)
 
Poslednja izmena:
Jeste, i 1000kbps 1080 x265 može da bude sasvim upotrebljivo, ali tu zalazimo na teritoriju čijem oku, na kojoj udaljenosti i na kojoj dijagonali ekrana.
Zvanično se uzima da je duplo efikasniji x265.

p.s. Ja sam od onih kojima je i "yify" bitrejt sa x264 prolazan na 23 inča (to jest mom monitoru) sa udaljenosti od metar i po, dva. Nije kvalitet, vidi se u noćnim scenama i kompleksnijim scenama sa više detalja da fali bitrejta ali je meni prolazan u datim okolnostima. A evo još jedno svetogrdje, dosta filmova sam odgledao na 6 inča.
 
Poređenja se rade identičnim frejmovima komparativno sa source-om, kao i do sada sa x264 da bi bilo relevantno.
 
@poolmaker

Razumem, jeste tako. A ovo sto govorim je realno stanje, isto kao sto je realno stanje da je izmedju Remuxa i npr. dobrog (15-20Mbps 1080p) ripa razlika prakticno nepostojeca.
 
Fora sa remuxom je u tome što ne moraš da razmišljaš da li je ko i šta radio/brljao i slično. Jednostavno ne misliš.
 
...i u sustini skidas bespotrebne gigabajte. :)

Valjda je za sve ove godine jasno koji (ciji) ripovi su dobri a koji ne.
 
Who cares? Barem protok mi nije problem. Radije bi da ne razmišljam nego da provajderu štedim protok. Ionako se većina stvari automatski skida ujutru kad upalim računar pre polaska na posao.
 
Tebi ili meni nije, nekome jeste problem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno