Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

možda je i bilo pitanje, ali da ipak postavim:D
ima li domaćih filmova u HD rezoluciji da se nadju na netu( ili da se kupe)?
mislim bar 720p...
 
i jeste (domaće) i nije (crtać je, verovatno si mislio na igrane filmove), ali ajd...juče natrčah na Technotise Edit i ja...1080_EucHD...
 
O, neee :(

ShAaNiG has shut down permanently <<

Every journey must come to an end, This is the end of our journey.

Thank you for all your support.

:(
 
Drugari,potrebna mi je pomoć.Da li neko može da mi kaže koji aspect ratio da stavim pri gledanju filma u VLC plejeru.Kada stavim na default,slika mi bude sužena sa trakama gore i dole a kada stavim na 16:9 slika mi se razvuče preko celog ekrana ali zato mi se sve izduži i izgleda neprirodno.Koji je najbolji ratio koji može da se postavi a da slika ne bude previše uska a ne puno izdužena? Kako vi gledate format filma? Pozdrav.
 
Gledam isključivo onako kako je predviđeno, sa originalnim aspect ratio-m "kao sav normalan svet", povraća mi se kada kod nekoga vidim deformisanu sliku.
 
Poslednja izmena:
Ako baš hoćeš da uklonis crne lajsne sa gornje i donje strane, probaj pan & scan. Onda izgubiš malo sa leve i desne strane slike, ali ostanu proporcije.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
@sky007 delim mišljenje ostalih kolega ali ne mogu da se otmem utisku da displej na kome gledaš, u stvari ima AR 4:3 odnosno 16:10 od čega se većina filmofila odviklo. Jesam li u pravu?
 
Koliko ko od vas posvecuje paznju zvuku u filmovima? Mogli bi malo i o tome da diskutujemo. Ja otkad sam presao na malo bolje ozvucenje,pogotovo kupovinom ozbiljnog subwoofera upotpunio sam ugodjaj. Ranije sam se zadovoljavao sa ac3 kodekom sad ispod dts originalnog zapisa nista ne gledam. Nazalost dts x i atmos je jako malo filmova ali ono sto je uradjeno vredi pogledati i poslusati.
 
Meni risiver podrzava DTS HD i TRUE HD i ima fenomenalan zvuk ali to samo za blockbuster-e gde sve prsti i puca koje ne odlgedam u bisokopu se iscimam da skinem remux sa HD zvukom, ali to je sve redje i redje posto me takvi filmovi opasno smaraju u poslednje vreme. A oni koje gledam sa uzivanjem DTS i DD su sasvim dovoljni. Mada pretezno gledam serije tu je DD 5.1 u vecini ripova sem ako je nesto starije pa je vec izasao BluRay onda ima ripova sa DTS-om.
 
@sky007 delim mišljenje ostalih kolega ali ne mogu da se otmem utisku da displej na kome gledaš, u stvari ima AR 4:3 odnosno 16:10 od čega se većina filmofila odviklo. Jesam li u pravu?

Film gledam tako što povežem pc i tv preko hdmi kabla,na Filipsovom LCD od 32 inča.Ali eto ono što me nervira su te crne trake koje baš mnogo smanjuju ekran.Kada gledam film preko Kodija,imam opciju pixel ratio pa tu malo povećam ekran ali ne puno vec toliko da ne kvarim utisak izdužene slike.Problem je taj što nakon seče u Exodusu postoji mali br filmova u HD-u,pa se sve manje uzdam u Kodi.
 
Jel ima negde gde moze da se skinu audio atmos iz ovih novih izdanja. Obicno su DD ili DTS.
 
Je l' opet počinje ona priča - desne slike su bolje, ali ne toliko pa treba da uštedimo prostor na hardu skidajući leve fajlove?
 
Samo iznesi svoje misljenje ako ga imas,nema potrebe za nepotrebnim odgovorima,hvala...
 
Desna zbog boja i kontrasta deluje bolje, a i kvalitetnija je. Vidi se iz aviona.

Zasto ti treba neka treca osoba da to potvrdi?! :D
 
Zato sto su misljenja podeljena,i meni se licno desna svidja,citirao bi te "vidi se iz aviona" ali boje izgledaju neprirodno,na levoj slici su tapete prirodnije a na desnoj prejake boje,ko ima takve tapete zna,dzemper koji nosi Drakce na desnoj slici ima prejake boje :trust:
 
sem rarbg, koje torente predlažete za full bluray i remux bluray filmove?
 
Sa PotPlayer moze da se sredi slika da smanjim malo kontrast?
 
Da, igraj se sa contrast i saturation pa vidi sta ti odgovara. ;)

NHOMn3z.png
 
Nazad
Vrh Dno