Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

1. Sa kojih privatnih trekera su SA89 i FX3? Pretpostavljam BTN...
2. Da li neko ko ima pristup tom trekeru može da potvrdi da je iTunes source za Game of Thrones WEB-DL 1080p u izdanju SA89, FX3 i NTb? Po MediaInfo karakteristikama reklo bi se da jeste, ali verovatno tamo piše konkretno o čemu se radi.
 
Ovo su 1080 WEB-DL sa BTN-a ali ne pise koji je izvor sem za poslednju sezonu.

s1 - SA89 (Nema)
s2 - fx3 (Nema)
s3 - NTb (Nema)
s4 - NTb (Nema)
s5 - NTb (Nema)
s6 - NTb (Nema)
s7 - GoT (Amazon) i Btn (Nema)
 
Hvala, 99% je sa iTunes-a pošto su karakteristike gotovo identične kao EVO WEB-DL snimci (za koje piše da su untouched iTunes).
 
Ako malo zauzima onda je po pravilu loš ili lošiji kvalitet. Na BTN-u postoji tema za poređenje enkodova, pa lepo posetiš i vidiš za seriju (a obavezno i sezonu, jer se razlikuju) za koju te zanima. Ako nema pitaš, pa neko okači ili javi.
 
Ma skinuo sam već, neko je to odavno reseedovao na RARBG. Ali tamo tradicionalno ne stavljaju detalje već samo mediainfo, pa pomislih možda piše nešto detaljnije na izvorištu. Ali kao što rekoh, u pitanju je najverovatnije klasičan untouched iTunes snimak, a oni su prilično konzistentni s kvalitetom i izgledaju odlično na televizorima do ~50 inča.
 
Pojavio se prvi 4k rip za 2001: A Space Odyssey
 
Morao sam da batalim RDR2 zbog ovoga, kvalitet slike kao i HDR su na mestu i odlicni, zvuk je najbolji do sad, Na lepom plavom Dunavu zvuci bolje nego ikad i cela zvucna slika je dosta punija i veceg opsega, pogotovo najnize i najvise frekvencije. Ono sto jedino upada u oci je Nolanov color grading, ovaj film sam oduvek gledao u drugacijem koloritu ali opet ne znam kako je izgledao kada je inicijalno prikazivan, mada cisto sumnjam da je bilo bas ovako ali ajde. Svakako celokupni utisak i dozivljaj je fenomenalan a verujem da ce remux ili full UHD izdanje imati malcice vise detalja.
 
Povezao sam Yamaha MCR mini sistem na TV, a da bi ga testirao i najbolje iskoristio, krenuo sam da skidam Blu-ray DTS Demoe od po 23 GB+.
WD TV koji koristim pusti prvu od pesama normalno, a onda sledeću automatski ubrza kao da sam stisnuo ffw.. Blu-ray DTS Demo dolazi raspakovan po folderima, a da bi pustio pesme moram da dođem do foldera STREAM gde su pesme u pojedinačnim fajlovima 0000.m2ts do npr. 0027.m2ts.
Da bi pustio sve pesme moram da izbrišem sav sadržaj Blu-ray DTS Demo foldera, čini mi se BDMV i još dosta fajlova, samo ostavim sadržaj foldera STREAM gde su pesme u pojedinačnim fajlovima 0000.m2ts do npr. 0027.m2ts. Sada mogu da puštam pesme, ali jednu po jednu, a izgleda da audio i video kvalitet nije narušen brisanjem sadržaja Blu-ray DTS Demo foldera.
Probao sam da napravim jedan MKV fajl sa programom mkv toolnix, selektujem svih 27+ .m2ts i idem na remuxing, ali na kraju dobijem jedan fajl (imenovan 0000, verovatno po prvom od .m2ts fajlova) težak 23 GB, ali dug samo desetak minuta i bez sadržaja, samo crn ekran.

Kako da od Blu-ray DTS Demo diska, koga WD TV ne čita lepo, dobijem jedan MKV fajl, odnosno kako da ripujem Blu-ray DTS Demo disk i pomoću kog programa?

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Probao sam, ali sve što uspevam da dobijem je 27 pojedinačnih fajlova koji su konvertovani iz .m2ts u .mkv.
Da li postoji mogućnost da sve spojim u jedan fajl? Ideja je da kada pustim Blu-ray DTS Demo da ne moram da svaku pesmu pojedinačno pokrećem, da samo jednom kliknem play i da krene reprodukcija svih 27 pesama/spotova.
 
Pa to je valjda sad deo koji ces resiti sa playerom koji koristis.
 
Mkvtoolnix ti omogucava da spajas (apend) vise media fajlova u jedan - bitno se samo da su istih parametara (rezolucija, kodek, itd)

Npr, ja tako spojim u jedan fajl snimak trke formule 1 koji stize u tri fajla...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moraću da proverim parametre, mislim da su različiti, ne znam da li je to moguće s obzirom da potiču sa jednog Blu-ray DTS Demo diska?
Što se tiče mog plejera, on je WD TV i može da čita i .m2ts fajlove, tako da zbog toga nisam ni morao da konvertujem, ideja je bila da od 27 .m2ts fajlova dobijem jedan .mkv.
 
Moraću da proverim parametre, mislim da su različiti, ne znam da li je to moguće s obzirom da potiču sa jednog Blu-ray DTS Demo diska?
Što se tiče mog plejera, on je WD TV i može da čita i .m2ts fajlove, tako da zbog toga nisam ni morao da konvertujem, ideja je bila da od 27 .m2ts fajlova dobijem jedan .mkv.

Rezolucija, kodek, broj kanala za audio su bitni da su isti, bitrate sme da se razlikuje...
 
Konacno je RTS presao na HD

Trebalo im je samo 8 godina od eksperimentalnog kanala [emoji23]
 
^požurili... Kod nas u bejha još niko.
Krajnji rok za digitalizaciju bio 2015. [emoji1]
 
RTCG tek najavljuju nabavku nove opreme, a HD nemamo ni 1 kanal. Bilo testno samo tokom svjetskog prvenstva, lako im je to, kad samo preuzimaju tuđi signal. I dok je ostatak svijeta pratio u 4K HDR, mi konačno dobili 1080i (sa naglaskom na "i" :D )
 
Što se tiče filmova znam kako stoji situacija sa internal enkodovima, ali kako je sa serijama? Jel na ovim trakerima gde ima dosta internal grupa tipa ahd, hd-t rade internal enkodove za serije njihove grupe ili je većina prepušteno grupi NTb pa se to samo deli dalje?

Recimo konkretno jel ima enkodova za serije od grupa recimo FTW-HD, NCmt, D-Z0NE, decibel ili FoRM, HiDt, HDVN itd?
 
Koji player preporucujete za pustanje HD materijala? Da li je i dalje jedna od najboljih kombinacija MPC + madVR?
 
Tek sad vidim ovu temu, a vec neko vreme gledam maksimalno kvalitetne filmove i serije(maksimalni kvalitet koji monitor podrzava i koji mogu naci za datu seriju/film), od skoro i 1440p monitor tako da sam krenuo i na 2160p sadrzaj.

Nije mi palo na pamet da ce renderer imati uticaja, skinuo madVR, podesio na brzinu preko YT tutorijala, vidno lepsa i nekako tecnija slika, ali i GPU optereceniji nego pri igrama, sto nije toliko bitno.

Koja podesavanja koristite za madVR?
 
Poslednja izmena:
Nema neke filozofije, razlog zasto sam uopste stavio MadVR zato sto on odlicno barata sa HDR filmovima za razliku od internog renderera u Pot-u. Samo instaliras MadVR u neki folder kao i za bilo koji player i u Video sekciji Renderer podsekcija izaberes Madshi Video Renderer i to je to. Dalje sam MadVR podesavas kako zelis ili pratis jedno od milion razlicitih guideova, mada iskreno default podesavanja su dovoljno dobra i nema potrebe cackati ako skidas dobre ripove filmova.
 
Ako imate dovoljno jake grafe za Image i Chroma upscaling stavite NGU. Za Image probajte sve NGU varijante, pa se zadržite na onoj koja vam najviše odgovara i koju može da gura grafa.
Za Image downscaling SSIM (probajte i 1D i 2D) sa uključenim anti-rigning filterom ako može.

Igrajte se, nema tu striktnih podešavanja koja odgovaraju svakome i svakom hardveru, ne možete ništa da pokvarite.:p

Ne znam koliko ima smisla gledati 2160p na 1440p monitoru, kao da se gleda 1080p na 720p, ali dobro, stvar ukusa/mogućnosti.

U toku gledanja sa Ctrl + J ulazite u info screen MadVR-a, tu malo ispratite situaciju, queue bi trebalo da budu uvek puni ili skoro puni.
Sa Ctrl + R se podaci resetuju, tako da možete na taj način da proverite da li je sve OK kada pređete u fullscreen, pošto normalno prilikom prelaska iz windowed u fs dolazi do nekog frame drop-a.
 
Poslednja izmena:
Pa idem logikom da je bolje gledati downscale 2160p nego upscale 1080p, jel logika pogresna?

Remux 1080p se vrhunski vidi takodje.
 
Nazad
Vrh Dno