Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

joriq, radi gtx1050 k'o zmaj sa HEVC 10bit (i sa 12bit verovatno). na Linuxu (Ubuntu) malo baguje ali to je već do nVidije
probano i sa ovim voodoo-ovim klipom
 
Poslednja izmena:
trenutno sam na 260 gtx, nemam sa cim da testiram, okasnio sam :D Ali kad kupim nesto, sad znam sa cime cu da testiram, thnx!
 
Je li sajt http://realorfake4k.com/ relevantan? Pitam jer većinu 4K filmova koju pustim (po 50-60GB), koliko se god trudio ne vidim neku razliku od 1080p. A nije da sam ćorav jer je nebo i zemlja true 4K sample neki u odnosu na 1080p :)
 
Tjah, ako imas 1080p bluray film od 30-40GB onda 50-60GB ne moz da bude 4k pa da ga *mjau**mjau**mjau**mjau*s. Mogu oni da ga "naprave" da bude 4k ali to nije to.
Bitrate je ono sto je bitno rezolucije manje vise.

Sent from mTalk
 
Da, bitrejt je bitan i imas li na cemu da vidis tu razliku? Obavezno HDR da bude uredjaj kao i video materijal, jer mislim da on najvise pravi razliku. I naravno, pravi 4K, ne upscaled, i visok bitrejt..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pazi imaš ti tu i druge faktore, npr dijagonala TV-a i sa koje razdaljine se gleda?
Drugo, koji je pa tačno 4k bitrate pa da ti možeš da kažeš "E ovo je 4k"?
Ono što je YT standard od 45mbps za video od 30fps je po meni ispod svakog minimuma. Pa Bluray 1080p ima veći bitrate!

Sent from mTalk
 
Pa čak i YT snimci izgledaju impresivno u odnosu na npr. Atomic.Blonde.2017.2160p.UHD.Blu-ray.HEVC.DTS-HD.MA.7.1-TERMiNAL.torrent , Total Bitrate: 65.87 Mbps
I ne samo taj film, većina mi izgleda "loše". Jedini mislim koji mi je stvarno djelovao kao 4K je Life of Pi i to Life of Pi 2012 2160p 4K BluRay HDR10 HEVC BT2020 DTSHD 7 1 subs -DDR mada nisam siguran, provjeriću kad dođem kući, kod ovog je bit 33.5 Mb/s.
TV koji imam je Sony Bravia 55" XE85

Npr. :
https://www.youtube.com/watch?v=2MpUj-Aua48&t=334s
 
gornja granica za bitrate na UHD Bluray je 128 Mbps (tu ulazi sve skupa) a za Bluray 54 Mbps sve skupa (48Mbps za AV).

45Mbps za video striming 4K 30fps je dobro.
 
Koji je dobar bitrate za full HD?


Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
4K na Netflix je 25Mbps, ako se ne varam
 
Toliko valjda traže da imaš, kao minimum, ali sam čitao da oni "šalju" 4K do 15 Mbps.
 
Strikan pazario neki Sony 4K a na jedno oko jedva vidi. Voli covek da ima skup i "dobar" televizor. Pazario pre 6-7 god 3D nije naocare stavio nikada.

Sve u svemu ga podrzavam, za tehniku uvek pa i neupalio 4K slika na digitali je fenomenalna...[emoji16]

Nego sta bi da vas pitam, da i ovaj TV mu ne cuci neiskoriscen interesuje me sta na Netflixu predlazete da mu pustim da izgura maksimum iz 4K i HDRa? Da onako vidi covek za sta je dao pare.
 
Imam ACG Player na W10. Pustio sam film All.the.Money.in.the.World.2017.1080p.BluRay.DTS.x264-TayTO, ali nema tona. Koji je najbolji PC plejer za filmove na W10?
 
Hvala, slika i ton su savršeni :) Kod prevoda umesto "ć" stoji "ae", kako to da ispravim?
 
Prebaci Fontove u plejeru u Eastern European.

Sent from mTalk
 
Imam ACG Player na W10
Ovo mi uvek čudno kad vidim da neko koristi neki plejer, za koji bih ja rekao da je potpuni anonimus ;) Ok, možda samo ja nisam čuo, ali ipak - kako ljudi dolaze do tih neuobičajenih programa?
 
Verovatno im neki program instalira u paketu a to su u uglavnom u paketu sa onim jednokratnim programima koje trazis preko googla za nesto sto ti treba 1 u zivotu da odradis.
 
Ovo mi uvek čudno kad vidim da neko koristi neki plejer, za koji bih ja rekao da je potpuni anonimus ;) Ok, možda samo ja nisam čuo, ali ipak - kako ljudi dolaze do tih neuobičajenih programa?
Došao u paketu kada sam dobio update za W10. Koristim ga kao audio plejer, odličan je, ali nije radio kako treba sa Blu-ray (dts) filmom.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
ACG player je ovo https://www.microsoft.com/en-us/store/p/acg-player/9nblggh698c7 ?
stvarno anonimus od playera :D

kud se provuče pored MPC, VLC, Potplayer, SMplayer (za mpv)... koji prepoznaju maltene sve poznate (a i nepoznate) kodeke
bitno da si rešio problem sa puštanjem zvuka


nego, ima li "materijala" sa zvukom u opus-u? nisam nailazio na "javnim mestima"
 
Nisam čuo/video da ima, a i ako ima to je možda neki promil.
 
Nazad
Vrh Dno