Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Sto bi iko smanjivao bitrate na dtsu :) Mislim znam da neki bi jer DTS mnogo dobro zvuci ...
Mnogo kvalitetnije ce da bude da se kompresuje u ac3 640 nego da se dtsu smanjuje bitrate
Jer DTS da bi bio kvalitetan ko ac3 640 neophodno mu 1.5mb
 
Da ne postoji nesto sto ne cita ac3, a cita DTS? :) (nije sarkasticno pitanje nego pravo pitanje, posto mi je ovo jedino palo na pamet pa pitam :D)
 
Poslednja izmena:
Sto bi iko smanjivao bitrate na dtsu :) Mislim znam da neki bi jer DTS mnogo dobro zvuci ...
Mnogo kvalitetnije ce da bude da se kompresuje u ac3 640 nego da se dtsu smanjuje bitrate
Jer DTS da bi bio kvalitetan ko ac3 640 neophodno mu 1.5mb
A kojim programom bi najlakše kompresovao postojeći DTS u AC3 640Kbps? Prilično sam nov u ovoj materiji. Hvala unapred.

Film bih gledao na 22" LCD monitoru i 32" LCD TV-u, zvučnici su ATP3 + Creative X-Fi Music. Pretpostavljam da se na takvom zvučnom sistemu (ako se tako uopšte mogu nazvati zvučnici te kategorije/cene...) neće primetiti razlika između DTS-a i AC3 audia.

Lično, primećujem razliku između VBR MP3-a i FLAC-a.
 
@Gdin_M
@weasel

Ovo sam pitao cisto informativno, posto sam svojevremeno hteo da vidim dali moze da se smanji bitrejt na DTS-u isto tako lagano kao i na AC3 (maltene u bilo kom programu za obradu videa/audia) da bih na kraju primetio da DTS encoder sucks, s obzirom da je moralo da se radi iz nekoliko programa a ovo o razdvajanju svakog kanala u wav pa ponovo spajanje...ispada ko cepanje atoma. :d

Inace zvuk za (HD)filmove enkodiram takodje u AC3 448/640 kbps (po potrebi). :)
 
Uputsvo za DTS u AC3 : http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=220376

Mp3 i FLAC ima bitne razilike koja se na imalo boljem zvučnom sistemu cuje. DTS 1.5MB i AC3 @640 encodovaji iz istog sourca - razlika nema (po meni i po mnogima) ne mogu da tvrdim da je nema jer i ovde mngoi misle da je DTS 20 puta kvalitetniji (iako ni jedan nije smeo da uradi test pogađanja DTS vs AC3...)

Uglavnom tebi je u svakom slucaju bolje DTS to AC3 nego DTS to DTS lower bitrate
 
Poslednja izmena:
Pokrenem WinX HD Video Converter, loadujem "Gladiator" i program odmah puca. Probao sve compatibility modove. Neki drugi program? Na stranu što program izgleda krajnje neozbiljno.

Edit: Koji god .mkv da loadujem - dešava se isto.
 
A kojim programom bi najlakše kompresovao postojeći DTS u AC3 640Kbps? Prilično sam nov u ovoj materiji. Hvala unapred.

Film bih gledao na 22" LCD monitoru i 32" LCD TV-u, zvučnici su ATP3 + Creative X-Fi Music. Pretpostavljam da se na takvom zvučnom sistemu (ako se tako uopšte mogu nazvati zvučnici te kategorije/cene...) neće primetiti razlika između DTS-a i AC3 audia.

Lično, primećujem razliku između VBR MP3-a i FLAC-a.

Ja koristim ovaj program, besplatan je, instalira sve potrebne audio/video kodeke kao i mkvextract/merge u isti folder tako da samo treba odabrati koji ces format i bitrejt za audio fajl(video ostavis na copy opciju).

 
Pokrenem WinX HD Video Converter, loadujem "Gladiator" i program odmah puca. Probao sve compatibility modove. Neki drugi program? Na stranu što program izgleda krajnje neozbiljno.

Edit: Koji god .mkv da loadujem - dešava se isto.

Problem sa codecima, rekao bih. Ako imaš hrpu codeca, uninstaliraj sve i instaliraj samo ffdshow.
 
Hvala, srbans. Odličan program i daleko kvalitetniji korisnički interfejs.

28m2vz8.png


Taman za DL DVD. :)
 
Koji sajt koristite kako biste videli kada ce se odredjeni blu ray naslovi pojaviti, ili koji sajt za blu ray release dates?
 
Zamisli, blu-ray.com :zgran: :D, nekad nesto nema (ima malih propusta), pa pogledam amazon za preorder, ali to mi se desilo samo jednom da znam da ce izaci a da ne postoji na sajtu.
 
Pa vec sam koristio blu-ray.com i amazon, ali na blu-ray nisam nasao a na amazonovom preorderu nisam primetio da ima datuma ikakvih

evo na forumu blu-raya sam naso

thx supreme
 
Poslednja izmena:
Razočaran sam da nigde nema srpski prevod za Objectified 2009 720p BluRay x264 ELR. Odgledao sam ga na premijeri, našao u 720p, ali prevoda nigde. Engleski jezik mi je "drugi" maternji, ali sam hteo da ga imam zajedno sa srpskim titlom...

Potvrda kakvo smo društvo... Jedan od najbitnijih dokumentarnih filmova o industrijskom dizajnu i dizajnu uopšte - niko kod nas nije preveo.
 
Pa eto priliku da ispravis gresku drustva i sam prevedes film ako vec znas engleski.:)
 
Da, samo neće imati ko da gleda to.
 
Da li ko od HDbits-ovaca moze da mi kaze postoji li u najavi "A Christmas Carol"? Trenutno mogu da nadjem samo DIMENSION ali bih sacekao internal rip.
 
Tamo postoji samo dimension... Nema niti bluray, trebalo bi prvo da se on pojavi ako se ne varam (na trackeru mislim):)
 
3D HD :)

pratim ovu temu, ali mislim da se nije ni pominjalo, a kamoli raspravljalo na temu 3D ripova i materijala...

Iskopao sam stare (19 god) red/cyan naocare i nasao par filmica prilagodjenih tim naocarama, i na odredjenim scenama je efekat zaista zadivljujuci, npr. na

Sea Monsters A Prehistoric Adventure 3D 2007 BluRay 1080p x264-playHD (RED-CYAN)

Takodje, imam i Ice Age 3 u 3D, ali ovu varijantu:
Ice Age 3 BluRay-3D StereoScopic SideBySide 720p 2audio-yzx

Za nju je potreban Stereoscopic Player, koji nije free (radi 5-6 minuta u free varijanti, a svi krekovi koje sam nasao imaju virus), jel ima neka druga varijanta za gledanje ovih sidebyside filmova (dobra strana kod njih je sto moze da se bira koje naocare se koriste, od starih red/cyan do nVidia shutter), ili je neko uspio da bezbolno "obnaroduje" stereoscopic player?
 
Jel moze neko da proveri kada ce Gladiator 1080p na hdb-u, kao da snimaju novog Gladiatora ???
 
Pa ja mislim da je stara verzija mnogo bolja od hunter edition koji je ko od voska ... preeeemngo DNR-a



poredjenja sa starom
http://comparescreenshots.slicx.com/comparison/62983

a ta thd ne znam kakava je mozda su encode zenuzli pa su takve boje mozda jendostano sreen ne zanju da naprave

Pogledao sam ovog UH predatora i moram da se slozim sa tobom. Ne znam kako nisu bas sve scene sj*bane ali u 80% se vidi preterivanje sa DNR-om i nedostatak detalja. :(
 
Stvarno je blagi ocaj kako izgleda :S
 
Verovatno je namerno takav da bi kasnije mogli da ga reremasteruju :p..
 
Je l' postoji Dollhouse hdbits.org/hd-torrents internal encode? 720/1080p, obe sezone.
 
Na prvom je prvu odradio DON iz BR a druga sezona postoji još uvek samo kao HDTV.
 
Dollhouse.Season.1.2009.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-FraMeSToR (BitHDTV). Ako ne nađeš ili slično.
 
Nazad
Vrh Dno