Šta je novo?

WD TV Gen2 (HDMI 1.3, DTS dekoder)

I_L_I_J_A

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,660
Poena
660
POJAVIO SE WDTV Gen2 (NE Live) !!!
Firmware mu je 1.01.70 (nema veze sa novim 1.03.01 za WDTV Gen1) i IMA DTS to Stereo, brzi je (isti cip kao Live) verovatno vise memorije, HDMI 1.3 (sa deep color) prakticno Live bez mrezne i komponentnog (HD) izlaza (stari kompozitni za starije televizore su zadrizali)

Kod nas je 109e, kupio sam ga i super sam zadovoljan

DAKLE NEMOJTE KUPOVATI WDTV AKO NEMA OVU KUTIJU jer za istu cenu (kod nas 109€) uzimate STARI model bez sada obaveznog DTSa i drugih stvari. Naziv su zadrzali u slovo, razlikuju se po produkt broju i malim razlikama na kutiju (DTS 2.0+Optical out)

That would be the new WD TV Gen2 -- we will have more details and news about this product soon.
-ScottWD
http://wdtvforum.com/main/index.php?PHPSESSID=b0442dce2ba9147808dd199e4ec63d25&topic=2746.0

UPDATE: sjajna nova opcija je zoom u koracima 1x, 1.1x, 1.2x jer se (skoro) izbegavaju crne linije kod sirokih filmova
UPDATE2: Zvanicna strana WDTVa Gen2 (dakle ne Live, prakticno Live bez mrezne) http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=734
UPDATE3: Izasao je (najnoviji) 1.01.75 firmware za WDTV Gen2 (nema veze sa 1.03.01 od Gen1 WDTVa, od njega je i noviji i 2x veci)
UPDATE4: Po cena/korist APSOLUTNO NAJBOLJI HD PLAYER KOD NAS (A I U SVETU)! Za ~10.000din ima sve sto treba i radi super!
 

Prilozi

  • 11112009109.jpg
    11112009109.jpg
    319.8 KB · Pregleda: 458
  • 11112009107.jpg
    11112009107.jpg
    445.9 KB · Pregleda: 456
Poslednja izmena:
Jel ti nije problem ILIJA da kada vec imas taj novi wd media,...a verovatno se i vise razumes od mene u ...,s obzirom da sam resio da zavalim moj wd,a uzmem LIVE,...koja je bitna razlika izmedju ta dva,recimo da mi internet veza koju live ima nije neki problem,..sta je ostalo od razlike ,bitne izmedju ta dva modela,live i 2g ?:type:
 
Razlika je (za sada) samo Lan i Componentni izlaz (HD izlaz pre HDMIa) hardverski su po ostalom identicni. Cekamo b-rad da potvrdi ali on ne zeli od svojih para da ga kupi :)

Posto je originalni WD TV namesten da radi u LANu i sa Wirelessom verovatno ce moci i ovaj sa custom fw (naravno nece biti kao Live ali bice bar na pola puta do Live-a)

0711sale
Member

Join Date: Apr 2009
Posts: 17
Yes I did but the unit don't recognize them.Then I made contact with B-rad and he told me that it is a hole new thing to do even it is the same board.He must have one of this unit to do the modifications and he don't wan't to buy it himself.
 
Poslednja izmena:
Odlicno,taj novi WD 2 gen je 10800,00 dinara,..a live je oko 14000 ,i kako vidim,nije neka navala prica uvoznik,..al iz ne znam kog razloga ga uzimaju samo par firmi za prodaju ,pretezno po principu narudzbine.Jedva cekam komentare dal je razlika u ceni osnovana ili ipak live vredi svake pare.:bottle:
 
pa realno,ne bi ni trebao da bude ,u doba tehnologije,...preko risivera kada gledas-slusas nema brige,.ima i raznih audo konvertora,za 10ak minuta to se sredi..al sa ovim dodatkom,..,pocinje da tehnika sluzi ljudima malo :cigar:
 
Hvala na odgovoru, i to ekspresno brzom. Nemam resiver, znam da ima audio konvertora, ali je smaranje da svaki film ne možeš samo da skineš i gledaš, nego uvek mora "još nešto" da se odradi ....

A ono, titlovi, naša slova, font, boja titlova? Znam da zet na prvoj verziji ima samo jedan font u beloj boji, a ja volim žuta slova sa tankom crnom senkom .... tako da i kada je svetla pozadina, čitaš bez problema...
 
Konvertor na PCju je sjajan pogotovu kad dobijes poruku "clipping detected" pa jos jedno pa opet "clipping detected" i na kraju prodje :)

Sa Gen2 ubodes i radi + ima zoom 1.1x i 1.2x pa se maksimalno smanje crne strafte kod dosta sirokih filmova

Titl je po meni bolji, nema za sada da se bira boja (vecovatno ce biti u nekoj reviziji fw) ali su ivice slova po meni dosta bolje na WDTV Gen2
 
Poslednja izmena:
a neka priča WDTV gen 2 vs. Popcorn? Ima li Popcorn nekih prednosti - dosta je skuplji, inače.
 
poz

gde ima kod nas pretpostavka da nasi proadaju stare modele wd imam wd ali onaj stari gde nemoze dts na stereo pa samuzeo optiku pa imam ,ovaj drugi resava to gde uzeti
 
Ima ih,..proverio ,na istim mestima gde su se nalazili i nalaze i stari,samo treba pitati,mozda sacekati da dobiju neki dan,..i proveriti obavezeno,jer nasi prodavci ne sijaju od informacija,njima ce to biti isto,pretezno :wall:
 
poz

verovatno ,pretpostavka da stari nece moci dts da srede da ide u stereo mada mislim da je to samo soft u pitanju .posto ima konvertora dts u stereo moglo bi to da se sredi ali oni izbacuju drugi da bi uzeli pare ocigledno .Nicu svaki dan novi modeli sa bez itd ....
 
a neka priča WDTV gen 2 vs. Popcorn? Ima li Popcorn nekih prednosti - dosta je skuplji, inače.

ako porediš sa Live-om jedina prednost je što možeš unutra da strpaš disk i daljinac je bolji nego na wd-u. mada i kad vidim live koliko košta opet se ne kajem što sam uzeo popcorn. meni bi bilo tih 14000 + 5-6000 za neki externi disk a za 50e više od te kombinacije ne moram se zezati sa tim, mada ja kad sam kupovao, WDTV nije imao DTS a ni Ethernet pa su to bila još dva razloga da ga ne kupim.
 
Poslednja izmena:
Kod DTS-a je stvar u licenci koja kosta oko 25$, i to je jedini razlog zasto stari nece dobiti DTS, imao sam ga oko pola godine radio je ok. mada sem spojio na reciver i imao tako dekodiranje neke sam filmove prebacio na AC3 i to ide 5-10min.
 
poz

da pretpostavio sam ja sam uzeo zvucnike sa optikom i dobio dts sa starim i sve je ok sto se toga tice a i kad pogledamo realno ako vec gledas 720 ili 1080p pa treba imati zvuk na zvucnicima a ne stereo ,to je stvar para u principu a ne dts u stereo u principu radi efekta filma samog ,a sto se tice live pa malo je besmisleno kad svi imamo racunar ,laptop ili tako neki uredaj ekterni hd nisu vise skupi tu i netreba veci od 120 gb u principu ,ja sam igrom slucaja pazario polovno 2 mala wd od 500 gb za 30 eur liku je trebalo veliki koji iidu u racunar ,samo malo srece i gledati oglase
 
Stari model (NE KUPOVATI!!!) ima produkt broj koji pocinje sa WDAVN00...

Novi model ima produkt broj koji pocinje sa: WDBABG0000NBK (i ima ispisano DTS 2.0+Digital out na kutiji napred i ima sa strane HDMI 1.3)

Naziv na kutiji i u prodaji im je u slovo isti! Pa vodite racuna :D

Imate blagu informaciju o tome i na sajtu proizvodjaca u update sekciji:
http://www.wdc.com/wdproducts/updates/?family=wdfwdtv_hd
This update is for the newest generation of the WD TV HD Media Player (model:WDBABF0000NBK).

Click here to go to the WD TV HD Media Player (Generation 1, model:WDAVN00) update page.


I ja sam se maltretirao sa eksternim DTS dekoderom ali WD TV Gen2 je pravo uzivanje za koriscenje, FW je dosta ispeglan (nasledjen od Live-a) i za sada sam prezadovoljan sa njim! Ne znam sta Popcorn ima da mi ponudi da opravna prilicno veliku razliku u ceni. Kada WDTV nije imao DTS moglo se i razmisljati o Popcorn-u ali sada za €100 WDTV Gen2 je definitivno sprava koja sve radi kako treba i nema sta ne pusta.

A drugo WD TV je definitivno lepsi za dnevnu sobu (obratite paznju na slici kod novog modela je DTS 2.0+Digital out ispisano i na samom uredjaju, druga ikona, takodje cini mi se da su slova WD ispisana inverzno (srebrna pozadina a crna slova - mislim da je kod starog bilo obrnuto):
WDTVHD_G2banner.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod DTS-a je stvar u licenci koja kosta oko 25$, i to je jedini razlog zasto stari nece dobiti DTS, imao sam ga oko pola godine radio je ok. mada sem spojio na reciver i imao tako dekodiranje neke sam filmove prebacio na AC3 i to ide 5-10min.

DTS licenca je oko 3 USD po uredjaju, mada za ovu kolicinu verujem da je WD uspeo da dobije i duplo povoljniju cenu
 
Bilo je dosta price o tome da kosta 25$ ali to je iz ere pre minijaturnih 1080P playera (logicno da ces za 500$ receiver da naplatis 25$ DTS licencu). Slazem se sa tobom da je WD verovatno dobio neki deal za DTS licence za Live i Gen2
 
Glupo je porediti eksterni dts dekoder koji je 5.1 ili 7.1 sa ugradjenom igrackom koja salje stereo zvuk, bit HD-a je pored slike i zvuk, batali ti super sliku sa zvukom ruskog radija.
 
Slazem se ali vecina ljudi sada i ne moze da kupi tv koji nije HD (bar 720p). I opet vecina ljudi ostaje na tv zvucnicima (sto zbog sta-ce-mi-vise, sto zbog provlacenja kablova...).

Slazem se ko pravi kucni bioskop DTS 5.1 je obavezan ali 99.5% ljudi koji sada kupuju HDTV to nece uraditi u skorije vreme pa je samim tim Gen2 idealna kombinacija

Isto kao sto se svi slazemo da je Sound Blaster X-Fi (sem najjeftinije varijante) daleko superirorniji u odnosu na integrisana resenja ali praksa je pokazala da ga koristi samo 3% (ukljucujuci i najjeftiniji) igraca (znaci ostalih jos mnogo manje):

http://store.steampowered.com/hwsurvey
Audio Devices
Realtek HD Audio output
(+0.87%) 41.01%
Realtek AC97 Audio
(-0.63%) 5.69%
Speakers (High Definition Audio
(+0.42%) 5.65%
SoundMAX HD Audio
(-0.01%) 2.56%
SoundMAX Digital Audio
(-0.28%) 1.91%
Speakers (Creative SB X-Fi)
(-0.12%) 1.82%

SigmaTel Audio
(-0.14%) 1.44%
SB X-Fi Audio
(-0.26%) 1.42%

C-Media Wave Device
(-0.26%) 1.37%
Speakers (SoundMAX Integrated D
(-0.05%) 1.13%
Realtek HD Audio rear output
(-0.07%) 1.05%
HD Audio rear output
(+1.04%) 1.04%
Other
(-0.53%) 33.90%
 
Poslednja izmena:
Bilo je dosta price o tome da kosta 25$ ali to je iz ere pre minijaturnih 1080P playera (logicno da ces za 500$ receiver da naplatis 25$ DTS licencu). Slazem se sa tobom da je WD verovatno dobio neki deal za DTS licence za Live i Gen2

Za receiver od 500 USD placa se 50 licenci, DTS, Dolby, Dolby TrueHD, Dolby Prologic, DTS Master, Neo, bla bla bla... Svaka nalepnica na receiveru je oko par dolara, a ima ih bar jos toliko koji nisu nalepljeni... U sustini svaki HDMI port kosta, i za to se placa licenca :)

A licenciranje je kao na nasem kvantasu, sto vise to jeftinije
 
ako porediš sa Live-om jedina prednost je što možeš unutra da strpaš disk i daljinac je bolji nego na wd-u. mada i kad vidim live koliko košta opet se ne kajem što sam uzeo popcorn. meni bi bilo tih 14000 + 5-6000 za neki externi disk a za 50e više od te kombinacije ne moram se zezati sa tim, mada ja kad sam kupovao, WDTV nije imao DTS a ni Ethernet pa su to bila još dva razloga da ga ne kupim.

Hvala ti, ali nisi mi odgovorio na pitanje - ja sam mislio WDTV gen 2 vs. Popcorn! :)
 
Pa wd ti je daleko jeftiniji od pocorna, i ja ih nikako nebih trpao u isti kos.
 
Pa mene baš zanima zašto??? Glede reprodukcije video i audio materijala - download me ne zanima...
 
Nova primena: dodao sam USB produzni i koristim ga za punjenje raznih stvari (mobilni, GPS...) :D
Sjajno sto su zadrzali 2 USB porta
 
Izasao update na 1.01.77 pa je povucen

Release 1.01.77 (12/3/09)
(includes all previously released updates)
This critical update improves the reliability and performance of the WD TV product update manager. It's important to install this update to ensure the reliability of all future software and firmware updates.

A small percentage of our users are experiencing a problem with WD TV Media Players when they update to the newest firmware release (version 1.01.77).

We’re investigating the issue. Until we indentify the root cause, we’ve removed update version 1.01.77.

If you’ve successfully updated to version 1.01.77 there’s nothing further you need to do.

If you are experiencing any problems with your WD TV player, contact our customer service.

As soon as we learn more we’ll post the information here.
http://www.wdc.com/wdproducts/updates/?family=wdfwdtv_hd
 
Jedno prosto pitanje:
nije mi najjasnije, ako povezem ovaj plejer sa z5500 zvucnicima, da li mogu imati 5.1 zvuk?
 
Hvala, Ilija,
zbunjuju me sa dts stereo out-om, pretpostavljam da neću imati dts na 5.1.
Koliko sam gledao na Wiki-ju, dts može biti i kodek ali i surround zvuk (5.1), pa mi nije najjasnije, šta gubim a šta dobijam.
Dakle da li ako ukopčam samo WD TV i Z 5500 dobijam pristojan HD sistem namenjen isključivo gledanju filmova?

I još jedna stvar, ja sam plejer našao pod sledećim product kodom: WDBABG0000NBK-EESN
Da li je to Gen2 ili ne?
 
Poslednja izmena:
Stari WDTV Gen1 nije nikako podrzavao dekodiranje DTSa vec ga je takav kakav je (svaki bit) prosledjivao na opticki izlaz gde je recimo dekoder receivera ili Z5500 pustao pun 5.1 zvuk dok oni koji nemaju ovakav dodatak nisu culi nista odnosno morali su na PCju da rekomprimuju DTS u AC3

Novi WDTV Gen2 pored ovoga ima opciju da DTS zvuk dekodira i spusti na 2.0 kako bi ga preko HDMI kabla bacio na TV (idealno za one koji nemaju DTS receiver niti planiraju 5.1 zvuk), zvuk se i dalje preko optickog kabla nedekodiran prebacuje do DTS dekodera u receiveru ili Z5500 pa imas pun uzitak u 5.1 zvuku

Dakle i sa starim i sa novim WDTV uz Z5500 ces imati pun 5.1 DTS (i AC3) zvuk ali obavezno uzmi novi model zbog raznih poboljsanja i iste cene
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno