Šta je novo?

Ide mi upload kao lud a ne saljem nista.

kefalo81

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2008
Poruke
1,523
Poena
350
Znaci, vrsim download,a paralelno sa njim mi na internet opcijama u control panelu prikazuje da vrsim i upload, mada nista ne saljem.
Ovo sam primjetio jer mi je opera postala daleko sporija i zahtjevnija za cpu i procesorom od IE, pa sam provjerio par stvari, obrisao kukije, i sada je bolje, osim sto ne mogu da objasnim ovaj upload.
Da nemam ja mozda neki virus, jer, sam imao gadnih napada za koje su mi spybot i drugi programi rekli da sam cist nakon nekoliko skeniranja, i odstranjivanja nepozeljnih stvari..

Sta moze da znaci ovaj upload.
 
Које скидање вршиш ?
торенти, хабови или нешто типа рапида ил мегауплоада?
скини рецимо DUmeter програм па види колико шаљеш
 
Mozda imas neki virus, jel si skenirao komp?
 
Jesam i sa avastom i ovi sa spijune i ostalo smece.
Skidam preko rapida.
 
Mozes i da stavis neki program za pracenje saobracaja pa da vidis i koji program i prema kojoj adresi salje. Ja koristim (iako mu to nije glavna namena) NetLimiter 2. Ima odlicnu i preglednu tabelu kao i mogucnost da bilo kom procesu dozvolis ili ogranicis saobracaj.
 
Koju brzinu uploada imas (od provajdera) a kojom brzinom ti radi upload (to sto te buni)?

Instaliraj neki FW pa pogledaj koja aplikacija vrsi taj upload
 
Koju brzinu uploada imas (od provajdera) a kojom brzinom ti radi upload (to sto te buni)?

Instaliraj neki FW pa pogledaj koja aplikacija vrsi taj upload

IMam telekom 1024/128.
Koji program da instaliram, treba mi tacan naziv.
Prosao sam avastom, koji je sa posljednjom bazom virusa, i nista.Isto i spybot.

Imam du meter program, ali mi nije jasno sta je sta.
U prvom prozoru pise.
901kbps a u drugom pise 20kbps, i to se sve mjenja za par jedinica gore dolje.
Na sistemskom network conections upload je prvi izlisana a ovdje na ovom programu du meter upload je izgleda ova druga manja vrijednost.

Ima li tu nekih nepravilnosti i sta da dalje da poduzmem.
 
Proveri da ti sluchajno u DUMeteru nije nameshteno da meri sve konekcije. Morash da namestish samo onu jednu preko koje ti ide ADSL:

 
Ma bilo koji FireWall ... koji god naidjes ...
 
Eset Smart Security, Kaspersky Internet Security, npr..

Oba imaju dobre FW-ove a i usput dobar je i AV
 
IMam telekom 1024/128.
...
Imam du meter program, ali mi nije jasno sta je sta.
U prvom prozoru pise.
901kbps a u drugom pise 20kbps, i to se sve mjenja za par jedinica gore dolje.
...

Ако ти је upload само око 20kbps од могућег 128 онда исти не треба ништа да те брине, јер је сасвим нормално.
 
Nazad
Vrh Dno