Šta je novo?

Da li mi treba jače napajanje?

velim

Cenjen
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruke
3
Poena
151
Imam nomak px-450, od 450 w...skoro sam uzeo graficku kartu nvidia geforce 220 gt 1gb ddr3,proizvodjac je Leadtek, jer sam na njihovom sajtu video da joj treba minimum 300 w, a to pise i na originalnoj kutiji. Medjutim nesto nije u redu, kad pokrenem recimo igru koju sam na prethodnoj grafici (msi 8500gt) pokretao bez problema, ovde secka i koci. Da li je problem u napajanju? Inace imam core2duo e4500 2,20 ghz, 4 gb ddr2, 2 hdd od 160 i 250 gb
 
?

Imam nomak px-450, od 450 w...skoro sam uzeo graficku kartu nvidia geforce 220 gt 1gb ddr3,proizvodjac je Leadtek, jer sam na njihovom sajtu video da joj treba minimum 300 w, a to pise i na originalnoj kutiji. Medjutim nesto nije u redu, kad pokrenem recimo igru koju sam na prethodnoj grafici (msi 8500gt) pokretao bez problema, ovde secka i koci. Da li je problem u napajanju? Inace imam core2duo e4500 2,20 ghz, 4 gb ddr2, 2 hdd od 160 i 250 gb

Mislis KME napajanje?
http://www.k-mex.com/Webforms/ProductListPage.aspx?KindNo=0000000005&SeriesNo=0000000054
Koliko god bilo "jako" promeni to napajanje pod obavezno..
 
Mislim da to sto ti secka nije problem u napajanju, jer da je do napajanja onda bi se racunar restartovao kad grafika povuce vise struje nego sto napajanje moze da isporuci, u svakom slucaju ako imas mogucnosti zameni to napajanje.
 
Graficka mozda nema dovoljno struje pa sputa clock i zato ti koci.
 
Ne, napajanje je baš Nomak. Koje preporučujete? Ja sam gledao cooler master od 500 w ili Chieftec od 550w (toliko mi se uklapa u budžet)...
 
nomak je nas nazovi brend. tako da napajanje ne moze sigurno da bude nomak, moze jedino da bude da su prelepili neku njihovu nalepnicu ili pazarili na veliko OEM napajanja pa onda lepili.
Opste poznata prica kod gotovih konfiguracija da ubudze nekog kineza koji ce knap raditi sa tim trenutnim komponentama. Cim dodje do nekog upgrade-a grafice ili dodavanja har diskova, problemi krenu da se manifestuju.

hint: ima li ta karta dodatni 6pin konektor za napajanje? ako ima, proveri jesi li ubacio 6pin kabl?
 
Znaci trebalo bi da kupim drugo? Nema dodatni 6pin konektor, samo se ''uglavi'' u maticnu plocu...
 
Topla preporuka da ne kupiš nikad više gotove konfiguracije zato što: otvori kućište, odnosno pocepaj nalepnicu na njemu i ode garancija; samim tim za svaki kvar moraš celo kućište da vučeš u servis; ne možeš da očistiš unutrašnjost; ne možeš da zameniš/dodaš komponente sam; "zakidanje" na garanciji putem grupne garancije na komponente u jednakom trajanju za sve, najčešće 2 ili 3 godine (a danas skoro svi kršteni delovi imaje minimum toliku garanciju); često se ubacuju boga pitaj koje komponente (bio je slučaj sa Comtrade konfiguracijama kada su mešali nvidija i ati karte, a to nigde nije pisalo), a specifikacije ostaju; neretko prodješ jevtinije sam sastavljajući računar istih specifikacija. Itd, itd.
 
Poslednja izmena:
Topla preporuka da ne kupiš nikad više gotove konfiguracije zato što: otvori kućište, odnosno pocepaj nalepnicu na njemu i ode garancija; samim tim za svaki kvar moraš celo kućište da vučeš u servis; ne možeš da očistiš unutrašnjost; ne možeš da zameniš/dodaš komponente sam; "zakidanje" na garanciji putem grupne garancije na komponente u jednakom trajanju za sve, najčešće 2 ili 3 godine (a danas skoro svi kršteni delovi imaje minimum toliku garanciju); često se ubacuju boga pitaj koje komponente (bio je slučaj sa Comtrade konfiguracijama kada su mešali nvidija i ati karte, a to nigde nije pisalo), a specifikacije ostaju; neretko prodješ jevtinije sam sastavljajući računar istih specifikacija. Itd, itd.

Potpisujem!
Mada treba imati na umu da ne zna svako sam sebi sastaviti konfiguraciju, a cesto nema ni poznanika koji bi to znao uraditi na nivou...
 
Nazad
Vrh Dno