Šta je novo?

[UPOZORENJE!!!] IQTest - SMS 7474 - Fantomsko zaduzenje 150din po svakom SMSu

ArrowSat

Slavan
Učlanjen(a)
19.11.2005
Poruke
1,627
Poena
360
Pozdrav,

Pre neki dan su mi uvecali racun na MTS-u, na dva postpaid broja za 1800 dinara.
Na jednom 1200, a na drugom 600, i to okrugle cifre.

U poslovnici nisu imali objasnjenja za to osim da sam to ja potrosio pa valjda znam i na sta, jer oni ne znaju ?!?!

A ja znam da nisam. I da sam trosio, bila bi neka cifra a ne ovako okrugla. Plus mi je ostalo minuta plus sms-ova neiskoriscenih. Posle vidim na forumu da se i drugi zale?
Koliko nas ima i gde je kraj tom uvecavanju racuna?
 
To uvećanje je na trenutnom pregledu stanja, za tekući mesec (novembar)? Pitam zato što provera stanja više ne radi nego što radi, može se lako desiti da toga ne bude na konačnom računu... Moj ti je predlog da odeš ovih dana u poslovnicu, i podneseš zahtev da ti uz račun stiže i listing - tako ćeš, kad ti dođe sledei račun, najlakše proveriti da li su te i na čemu opljačkali :(
 
Stize listing...
Ovo mi se desilo na dva broja.

Srecom, ocekujem jos samo jedan put da mi stignu... Pozdravio sam se sa telekomom.
 
Da nije sms sa broja 7474?
 
Stiglo mi je sa 7474 nekih 4-5 poruka dva puta
neki klub za upoznavanje ili slicno.

Odgovorio sam sa 7474 STOP misleci da ce to spreciti dalje.

Jel to ima veze?
 
I meni su sa 7474 skinuli sa porukama 600 din,bio neqi iq test i nigde ne videh da se to naplacuje a posle sam procesljao net i nasao jos pacijenata koji su kao ja proveravali tako iq ;) posle slanja stop je prestalo cak su mi se zahvalili na koriscenju usluga :) ja optuzih mts mada do sada nisam imao prituzbi na racune
 
I meni su sa 7474 skinuli sa porukama 600 din,bio neqi iq test i nigde ne videh da se to naplacuje a posle sam procesljao net i nasao jos pacijenata koji su kao ja proveravali tako iq ;) posle slanja stop je prestalo cak su mi se zahvalili na koriscenju usluga :) ja optuzih mts mada do sada nisam imao prituzbi na racune

Pa ne zove se to dzabe "Test INTELIGENCIJE" :-devil-::-devil-::-devil-:
 
Poslednja izmena:
Nikakav test ja nisam resavao... Niti igrao nagradne igre.

A pogledao sam to sto kazes... kaze: maksimalno 2 poruke nedeljno.

A meni je za 2 dana skinulo toliko. Dakle, prevara kako god okrenes.
Plus tamo kaze da je cena testa 150 dinara. ne verujem.... kako 1200 ? za 2 dana ?
 
Meni je juce stanje bilo 300 a danas 600 din. U svakom slucaju mozete slobodno da racunate na mene za grupnu tuzbu!!! Ja vise da placam ovaj harac necu!
 
Eeeeeeee odkad meni napumpavaju racune prestao sam i da se nerviram... stize mi listing i sve je to lepo samo sto ne moze bog zna sta da se vidi iz njega plus sto kad probam da uporedim sa onim skracenim listingom sto je na racunu ne mogu nista da skontam jel tamo je broj poziva a ne iskorsceni ili preostali minuti...
 
Koliko nas ima i gde je kraj tom uvecavanju racuna?

kraj je kada odjavis MT:S kao ja danas :banana:

samo mazohista moze da koristi MT:S. kada stigne uvecan racun covek treba da trazi listing i da peske proverava potroseni saobracaj jer je sansa 50-50 da si ti prekoracio i da su oni pokusali da te pokradu (kazem pokradu jer se nekom magijom softver nikad ne zaglupi na stetu MT:S-a). uzas.
kada se sve uracuna, oni telefoni sto nekada bejahu za male pare i nisu bas toliko povoljni :d
 
Odjavio bato i to obe kartice.

Sad sam na VIP-u
videcemo... za pocetak sam dobio HTC telefon :) a zena neki samsung...
 
Eeeeeeee odkad meni napumpavaju racune prestao sam i da se nerviram... stize mi listing i sve je to lepo samo sto ne moze bog zna sta da se vidi iz njega plus sto kad probam da uporedim sa onim skracenim listingom sto je na racunu ne mogu nista da skontam jel tamo je broj poziva a ne iskorsceni ili preostali minuti...

Brate, zasto bi to radio i trosio svoje vreme? ZASTO ?????!!!!????
Ne treba mi to njesra vise u zivotu. Da se natezem sa smrdljivim Telekomom za MOJE pare?

Imam zenu, dete, vise volim da se igram sa cerkom nego da tupim oci uporedjujuci logove na telefonu i listing telekoma. I kad ih uhvatim da lazu, padne neko bledo "izvinite" (ko preko qrca) i ispravka racuna. A ja kao srecan ??? Srecan sto nisam ispao magarac taj mesec.

Pointless.... totalno....
 
taj test inteligencije kosta 300 din po poruci...samo da se zna....

a sto se tice listinga...meni stize od prvog racuna...ali sta vredi kad mi stigne 18og ili 19og u mesecu a steta je pre prvog napravljena...i nema sanse da stigne ranije...tako da je totalno debilno....a i sta vredi listing kad se meni desilo ( ima tema ovde ) da mi pise da imam 60 poruka a u stvari imam vec -10 tj prekoracio sam 10 poruka...i ja onda potrosim i tih 60 sto znaci preko 70 poruka sam u minusu...sto je lazno prikazivanje stanja korisnicima...sto je krivicno delo
sto neko rece kako nikad ne bude na njihovu stetu...
cim istekne ugovor....prelazim ili na vip ili na telenor i cao zdrvo
 
Ja presao na telenor skoro,bas iz tih razloga,sto neznam koliko imam slobodnih minuta.
Kod telenora se u roku od 4 min apdejtuje stanje.
 
Poslednja izmena:
Pozdravljam sve prisutne na ovom forumu , sa kojim imam iste probleme o " fantomskom " povećanju mog postpeid računa . Skoro sam postao postpeid korisnik MTS tako da sam često znao da proveravam račune ( korisnik sam tek 3 meseca ) u jednom trenutku posle 12 .11 2009 mi se račun povećao za 300 dinara . Odmah po saznanju sam nazvao korisnički servis gde su me lepo lepo nakrpili kako sam ja verovatno bio na internetu ,u romingu da sam slao sms raznim tv stanicama , da mi neko drugi koristio telefon bez mog znanja , da sam zvao inostranstvo i još štosta stvari . Pokušali su me da me ubede kao dam sam u krivu i da sam bezveze zvao ( zaboravih reći imao sam tada još 45 min i 30 poruka neiskorišćenih ) . Ajd nekako sam se već pregrmio tih 300 dinara rekoh ne možeš snjima kad prošlog petka 20.11.2009 stanje se poveća za dodatnih 300 dinara , ponovo nazovem korisnički servis al dobih sa druge strane slušalice iste odgovore kao prošli put . Pošto sam se iznervirao otišao sam u najbližu meni MTS predstavništvo u Bačkoj Palanci da se požalim . Medjutim opet ista njihova priča kao kad sam zvao korisničke servise , tražio sam da mi vide listing za taj dan da znam šta je meni naplaćeno do tada kao 600 dinara ( sa računom dobijam listing ) medjutim njihov odgovor je bio da oni to ne mogu tek na kraju meseca , ja sam pitao gde mogu da vidim trenutno stanje odnosno koja usluga me koštala tih 600 din . Gledali su me ko da sam pao sa marsa ili sišao sa vrh neke čuke ko najvećeg neobrazovanog zaostalog čoveka ( nekad izrazi lica sve govore pogotovo lica posmatrača sa strane ) , još sam im rekao gasim karticu bez obzira na neiskorišćene minute i sms , jer do prvog decembra stanje može biti nekoliko hiljada dinara , potom dok dobijem račun za novembar u decembru isto tako mogu da napravim po njihovom par hiljada , jer i dalje ne znam šta mi naplaćuje račun . Otišao sam neobavljenog posla kulturno su me otkačili , da bi danas 27.11.2009 u 11.00 stanje ponovo se povećalo ( ovih zadnjih dana sam ovaj postpeid broj držao ugašenim jer koristim istovremeno i preipad ) onda sam ponovo pretragom po netu našao na ovaj forum i na SMS 7474 kojeg sam i ja dobio negde 11.11.2009 ( sačuvana mi poruka u telefonu, samo što ja nisam obraćao pažnju čak nisam ni pročitao do kraja na nju jer ne igram nikakve igre ni nagradne kamoli neke druge ) tu pročitah ako nećeš više tu uslugu od njih 7474 odgovori STOP IGRE na 7474 ( jer sam u medjuvremeno dobio neke servisne sms koje nisam ni otvarao jer sam mislio da je to podešavanje gprs mms koje mi već radi , nigde tu u servisnoj poruci nije pisalod aje pošaljioc 7474 ) . Od vas sam pročitao da su losobe slali za neke testove QI na netu, al ja nisam rešavao testove niti potraživao skidanje nekih slika muzike i slično od bilo koga . Znači neko je pri rešavanju testova ili šta god već mogao ladno da upiše moj ili vaš broj i da mu odmah skine neko 150-300-600 dinara , mislim gde je tu zaštita od strane MTS , gde je njihova uljudnost i poslovnost . Tražeči rešenje mog problema odnosnop uzrok po netu sam na drugim forumima pročitao slične problema i u Telenoru
http://www.srb-rss.com/article_chat__1728295.htm
Znam jedino da se na ovom neću zaustaviti !
 
@Arrowsat, Panco i Elektros

Znači, niko od vas nije prvo poslao sms sa mobilnog da se prijavi na taj serivs? Pošto, ako se vi prijavite slanjem sms-a sa moba na neku VAS (value added sevice), oni mogu da vam skidaju pare za svaku poruku koju vam pošalju - nebitno da li je to horoskop, reklama, ili nešto treće.
potvrda iz MTSa

Samo nisam shvatio da li sam ovo dobro razmeo: ja uradim npr. IQ test, ukucam bilo koji broj, i upropastim nekog nesretnika za 150din * xxporuka koliko mu stigne?!?? To mi zvuči neverovatno... mada, kod nas je sve moguće! :S
 
укупно сам добио 4 поруке истог дана 11.11 .2009 у 9.42 ( једна друга узатопно а пету поруку сам добио 19.11.у 10.17 а стања су ми се мењала како сам горе навео . Мислим шта рећи која крађа , не треба ћутати и прећи преко тога мирно и платити . Треба само платити месечни потрошени износ !
 
Ja sam se testirao tj posle uradjenog testa kao da vidis rezultat upisi svoj br i onda na njega dobijem kod kojim vidim super rezultat ;) naravno da me nigde nije sacekalo obavestenje o naplati jer bi odustao naravno.posle toga su stizale nekoliko poruka sa 7474 i ja nisam obracao paznju tek kad mi se racun uvecao za 600 tj iz dva puta po 300 raspitam se i vidim pun gugl postova o tome i upozorenja o ne nasedanju,posle slanja stop na doticni br prestala kradja.
 
Ne znam za ostale , ja medjutim nisam nikakav kviz ni test rešavao nigde a kamoli ovaj moj broj mobilnog ( postpeid ) broja ostavio na netu . Drugo kakva je to logika da ja na primer ukucam tvoj broj i da te " ukopam " sa računom . Mislim gde ima to , a što je najgore ( TO ME BAŠ IZNERVIRALO ) kada se obratiš svom mobilnom operateru za uzrok povećanja računa on te ladno ( sad moram biti prostak pošto su me nekoliko puta iznervirali sa odgovorima koje ne bih ni dete od 5 godina prihvatilo ) ODJEBU sa informacijom čekaj mesec dana i račun pa ćemo videti . Daj te ljudi pa gde mi to živimo , nismo u 19 veku da se neke stvari ne mogu odmah proveriti ( mislim na odgovore Telekome da ne mogu da vide dnevni listing moga broja kao i nekoliko dana unazad ) Surfajući po netu sam saznao da nismo jedini i da se to ne dešava samo Telekomovim pretplatnicima , što znači da su u Telekomu i Telenoru dobro obavešteni ( sada me niko više ne može ubediti i da nisu direktno umešani ) o ovim našim problemima sa stalnim povećanjem mesečnog računa . Zamisli dobiješ 4 uzastopne poruke o nekoj igri , muzici slikama koja tebe ne interesuje i kada vidiš da je pošaljioc neki broj 7474 ti ostale 3 i ne otvoriš ( ili ih ne pročitaš do kraja jer te ne interesuju ) , jer te to ne zanima a predhodno nisi bio obavešten ni upućen u svojoj okolini da se nekome ovakve stvari dešavaju . Dosad je bilo da moraš nekom da uputiš SMS ( koji je to naplaćivao zavisno od tipa i vrste usluge ) pa ti tek onda skidalo sa računa . Drugo kako to pogadja samo nas postpeid korisnike , kako nigde ne možeš da pronadješ tu nepostojeću ne registrovanu firmu FUN Telecom d.o.o koja piratski uzima novac sa naših računa .
http://www.srb-rss.com/article_chat__1728295.htm
I ja sam kao ova devojka tražio po netu i nisam ništa našao , ne znam više šta reći . Tužno je kad postaneš nečiji pretplatnik usluga , kome mesečno praviš račune da bih te on tako JEFTINO ( pokušao i uspeo ) iskoristiti namargačiti i napraviti najvećom budalom u SRBIJI . Gde je tu sad DRŽAVA i Udruženje za zaštitu potrošača ?
 
Prva poruka :
Klupske igre ! Vaša šifra 0698 . Unesite svoju šifru i preuzmite najbolje sadržaje !
Druga poruka :
Preuzmite odmah najbolje sadržaje
http://wapemea.timwe.com/iac/ ..........
treća poruka
Postanite član Termometar kluba ! Dobijte 1 ljubavno obaveštenje svake nedelej i preuzmite 5 rington i 4 wallpaper . Pošaljite TERMOMETAR na 7474
Četvrta poruka :
Klupske igre !Preuzmite 3 igre , 1 mp3 melodiju i 1 Wallpaper za samo 150 din po sms. Da bi ste otkazali pošljite STOP IGRE na 7474
peta poruka :
Klupske igre !Preuzmite 3 igre , 1 mp3 melodiju i 1 Wallpaper za samo 150 din po sms. Da bi ste otkazali pošljite STOP IGRE na 7474
Prve 4 su mi stigle uzastopno 11.11.2009 a peta danas 27.11.
Ukupno mi je" leglo " na račun minus od 750 dinara , broj sada trajno isključen dok ne rešim ovu nečiju zavrzlamu .
 
Ja sam mislio da si se ti, kao i Panco, "prijavio" negde slanjem SMSa, ili koda koji su ti oni poslali - i tako postao žrtva 7474.

Međutim, varijanta u kojoj se ti nisi prijavio nigde, a skidaju ti se pare (tj. dodaju na zaduženje) je nedopustiva! To znači da ja mogu da odem na net, rešim neki kviz 10x, i pošaljem 10 random brojeva i "upropastim" 10 različitih ljudi...

Btw, šta ti znači "broj sada trajno isključen dok ne rešim ovu nečiju zavrzlamu"? Ugasio si mob sa tim brojem, ili si ugasio tu karticu u MTSu? Plašim se da ti ne naplate i te neisporučene poruke, ako je broj samo ugašen...

Nemam pametan savet za ovu vašu muku... mogu da ti predložim da se požališ na MTS Mondo forumu - MODovi su vrlo korektni, i pomoći će ti koliko god mogu, samo objasni svoj problem. Imaš tamo i ovu temu, u kojoj sam danas pitao o vašem problemu, pa se javi i ti lično. Drugo, jedino možeš da sačekaš račun, vidiš šta ti je naplaćeno (provera stanja je vrlo tragična, i više ne radi nego što radi), i da pišeš reklamaciju. Treće, možda je i najbolje da pošalješ onu STOP poruku, vidi da li je to pomoglo drugima - da zaustaviš dalju štetu.
 
Ma poslao sam danas posle 5 poruke STOP , i to ne bih znao nego mi rekao brat koji radi u predstavništvu MTS u Vrbasu al sa pravnim licima ( što mi je još veća sumlja da su oni upoznati sa ovim problemom i u najmanjoj meri uzimeo deo " kolača " njemu sam spomenuo neke servisne informacije -* tako sam dobio sms od 7474 ) Tada sam " pretesao telefon i pročitao nepročitane do kraja poruke od 7474 . Broj sam isključio , imam ugovor još na 21 mesec , inače sam bio zadovoljan dosad sa njima . Dosad su me drali na pripejdu kao oni tako i raniej Telenor odnosno Mobtel . Otiću na taj sajt , hvala na podrški , voleo bih da se nikom ne desi ovo , jer gore od ovog što te kradu JE ŠTO TE PRAVE MAJMUNOM , MAGARCEM šta god već . U stvari jednom rečju DEBILOM !!!
 
Evo pomenutog site-a za IQ testiranje:

http://www.quiz2you.com/iq/?c=381&l=sr&t=50068

Uradite test ili preskocite sva pitanja i na kraju unesite broj svog najdrazeg
neprijatelja ciji kucni budzet zelite da smanjite za 500+ dinara.

Ne znam da li na ovaj nacin ili nekako drugacije, ali ja sam takodje dobijao
ove poruke i jako se iznenadio racunom od 1300 dinara. Sutra idem da trazim
listinge za zadnja tri meseca.

Kulturni ljudi kradu na zaokruzenje na drugu decimalu a ovo je necuveno.
Koji je razlog da svi srpski mobilni operateri tolerisu ovako nesto?

Inace, broj 011 ***** koji se nalazi u dnu ove internet strane sam
uspeo da pronadjem u belim stranama. Nije tesko proveriti.

Sa druge strane na sajtu www.timwe.com nisam uspeo bas da shvatim o
kakvoj je firmi rec ali takodje nisam uspeo da pronadjem ime partnera firme u Srbiji.
 
Kad uneseš svoj broj, taj sajt ti izbaci sledeću poruku:

"Ukucajte PIN koji ste primili putem mobilnog telefona da biste saznali koliki je vaš IQ."

Da li si ti ukucao ovaj pin koji su ti poslali na mobilni?
Kada sam ukucao neki nasumičan pin (00000000), sajt mi je izbacio:

"Greška, molimo vas pokušajte ponovo."


p.s. isprobao sam sa brojem telefona 064/789 :-devil-:
 
Kome nije još svanulo da živimo u banana državi, evo još jednog dokaza... :wall:

Ovo je zrelo za slanje medijima i advokatima, prijatelji. Jako zanimljiva fora da te neko drugi, preko interneta, prijavi za servis koji košta 150 din po poruci čak i kad ti je telefon ugašen. :mad:
 
Imam jedno pitanje , od kad to da se naplacuje poruka koja stigne tebi?
tj ja mislim da je ta fora sa 7474 da te oni navuku (tako sto salju svoje poruke nasumicno) i ti
ili
a) "prihvatis" prevaru i koristis njigov servis gde ti oni uzimaju 300din za svaku poruku koju si ti poslao njima
ili
b) odgovoris (verovatno bezpotrebno) sa porukom STOP i ode 300 din jer si opet ti poslao poruku njma

Ne kazem da je ovako, to je moje vidjenje problema , ovako mi deluje logicno (ja se mnogo oslanjam na tu glupu logiku i pored toga sto znam da ona u srbiji ne vazi)



EDIT
: Izgleda da nisam upravu....evo linka koji treba procitati , malo je konfuzan "pravilnik" (ovo sigurno nije po zakonu(opet ja sa logikom :trust:))
najbitniji deo je ovaj:
(v) Pristup nezavisan od Registracije. NATTA! može da obezbedi pristup pojedinim Uslugama za KLIJENTA, bez bilo kakve registracije.
U tom slučaju, identifikacija KLIJENTA zasniva se na drugim sredstvima identifikacije koje NATTA! smatra prikladnima.
Identifikacija se tipično zasniva na podacima koji se identifikuju na osnovu KLIJENTOVE Pretplate, kao što je broj mobilnog telefona.
KLIJENT pristaje na prikupljanje ovih informacija i obelodanjuje ih NATTA!-i, koji se mogu koristiti u skladu sa Odeljkom 3.

(iii) Odgovornost za Upotrebu ove USLUGE. KLIJENT snosi potpunu odgovornost za sve aktivnosti koje se pojave pod njegovom lozinkom.
Ova odgovornost uključuje, ali nije ograničena na, odgovornost za sve novčane nadoknade za korišćenje USLUGE ili bilo kojeg proizvoda i usluge koje pruža ova USLUGA.
KLIJENT pristaje na to da će odmah obavestiti NATTA! u slučaju da primeti ili posumnja na neovlašćeno korišćenje svoje lozinke,
naloga, pretplate ili na bilo koji drugi upad po pitanju sigurnosti i da će se izlogovati sa svog naloga na kraju svake sesije.
NATTA! ne može i neće biti odgovorna za gubitak ili štetu bilo koje vrste nastale usled nemogućnosti KLIJENTA da ispuni odredbe ovog odeljka.
KLIJENT ovim prima na znanje i pristaje na to da neće koristiti ovu USLUGU u bilo koje komercijalne svrhe.

Ludilo
 
Poslednja izmena od urednika:
Drugo kako to pogadja samo nas postpeid korisnike , kako nigde ne možeš da pronadješ tu nepostojeću ne registrovanu firmu FUN Telecom d.o.o koja piratski uzima novac sa naših računa .

Registrovana je...

Info sa APR:

FUN Telecom
UZUN MIRKOVA 3/PRIZ
Јоле Радоњић
direktor
Горица Марјановић zamenik direktora

Info sa 988:

FUN TELECOM DOODarinke Radović 39
+381 11 2327 098

011/2635277


Pa ako vam pomogne.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno