Šta je novo?

Neverovatno kakve cene,ima li ovo jos negde?

Lukisa

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2007
Poruke
613
Poena
320
Da li je moguce da ima jos ovakvih ljudi i firmi koji nude ovako nesto?
Zvao sam i pitao,javila mi se neka zena i ja pitam sta ima za 1000 din a ona 150kb/s ja u soku, ali to vam je i download i upload 150kb/s. Ja kazem znate li vi da SBB nudi 4mb/s za 1400 din,kaze da je to neinteresuje i da su korisnici zadovoljni. Umalo nisam rekao stupid bitch,jos kaze od Januara ce se brzine povecati ako ne i duplo.
http://www.pro-m.co.rs/wireless.html
 
U jbt... ove cene kao u vreme dialup-a . Pu pu! Nikad se ne vratilo :D
 
postoji mogucnost da te "stupid bitch" nije razumela, dakle moguce da u cenovniku Kb/s znaci "kiloBAJTA/s" a ne "kiloBITA/s", iako bi to onda bila oznaka za protok, a ne brzinu.. Ako je tako, onda cene i nisu nepojmljive. Ako pak nije tako, onda nisu normalni i treba ih tuziti za to koliko su glupi! :)))
 
Ja bih ipak 1400 za mesec dana flat, nego 1000 dinara za 5 GB..

EDIT: Nisam najbolje razumeo. Slazem se, treba ih tuziti:zgran:
 
Poslednja izmena:
postoji mogucnost da te "stupid bitch" nije razumela, dakle moguce da u cenovniku Kb/s znaci "kiloBAJTA/s" a ne "kiloBITA/s", iako bi to onda bila oznaka za protok, a ne brzinu.. Ako je tako, onda cene i nisu nepojmljive. Ako pak nije tako, onda nisu normalni i treba ih tuziti za to koliko su glupi! :)))
Kilo faken bita po faken sekundi,nazovi pa pitaj,treba ih tuziti.
 
A što tužiti? Jednostavno, ne koristiti? Mislim, arandjelovac, topola, palanka . . . možda tamo nema ADSLa i SBBa ? Pa onda ovi deru . . . mislim, ne znam, lupam ... ako imaju korisnike, treba njih tužiti ....
 
AU jbt, a ja mislio da su ovi iz beocity-ja ludi.... :smackbum:
 
A što tužiti? Jednostavno, ne koristiti? Mislim, arandjelovac, topola, palanka . . . možda tamo nema ADSLa i SBBa ? Pa onda ovi deru . . . mislim, ne znam, lupam ... ako imaju korisnike, treba njih tužiti ....
Ima ADSL-a Wirelessa koliko hoces po normalnim cenama,ali ovo je izuzetak.Imaju korisnike i to su jake privatne firme.
 
Poslednja izmena:
al onaj "internet highway" baner im je da se upisas od smeha :laugh:
 
A jel skupo 300 dinara mesecno za surf? Jeste da je ocajno spor, ali nadjite mi bilo koju alternativu da za mesec dana, da svaki dan pregledam mail svakih sat vremena i da me kosta 300 din. A sto se tice ostale ponude jeste skupo, nije da ih branim, ali ja sam imao 64Kb/s ISDN 6h dnevno za dz, ali telefonski racun je prelazio 1000 dinara samo za internet koji je eto bio dzabe.
Nazalost, kada nemate mogucnost za bolje uzecete i ovo, kao sto i mi koji nemamo mogucnost za normalan net uzimamo sbb i telekom koji nas deru, a mi srecni i radujemo se nekim smesnim brzinama u odnosu na nase okruzenje, a cenama svetskim, a nasim.
 
pa covek je rekao da ima i adsl i wireless po normalnim cenama...
i naravno da je bolje od dial up/ISDN-a, ali realno dal je normalno porediti ih sa wireless-om i ostalim...
u svakom slucaju, ko voli nek izvoli :)
 
Nazalost takva je situacija gde nema mogucnost za adsl ili kablovsku. Mom drugu koji zivi na plavim horizontima su tek odskora uveli kablovsku, a do tada je imao samo mogucnost interneta preko wirelessa od nekog lokalca za 1000 paket 256 kb. Jednostavno moglo mu se da cepa takve cene.
 
Hehe, narocito im je dobra ova ponuda na pocetnoj strani, brze od ADSL2+. :d

Sve u svemu tuga je kada je neko u nedostatku alternative mora da koristi usluge ovakvih provajdera. :S:
 

Prilozi

  • adsl2.jpg
    adsl2.jpg
    24.9 KB · Pregleda: 206
Hehe, narocito im je dobra ova ponuda na pocetnoj strani, brze od ADSL2+. :d

E svašta ima na ovom svetu :d Imam i ja kod mene u gradu sličnu stvar. U pitanju je takođe lokalni wireless provajder. Evo njihovih cena

1. Home korisnici

1.1. Home 1Gb - 800.00 Din.

* Brzina 128K/128K
* Vreme 30 dana
* Kolicina podataka 1Gb

1.2. Home 4Gb - 1,600.00 Din.

* Brzina 128K/128K
* Vreme 30 dana
* Kolicina podataka 4Gb

Imamo u gradu i SBB i Telekom ADSL. :laugh:
Mislim da su ovi iz Lukisine priče ipak za nijansu povoljniji :D. I da...nisu ovi provajderi krivi. Kriv je korisnik koji ovo uzme, naravno :bottle:
 
Poslednja izmena:
Koliko ja vidim ovo je skuplje od mobilnog neta?! a sve mi lici da je i sporije od gprsa?!
 
pa covek je rekao da ima i adsl i wireless po normalnim cenama...
i naravno da je bolje od dial up/ISDN-a, ali realno dal je normalno porediti ih sa wireless-om i ostalim...
u svakom slucaju, ko voli nek izvoli :)
Da malo cepidlacim, ali taj 64 kb wireless nikako nije bolji od ISDN 128/128(na oba kanala) ali ipak jeste jeftiniji.
Samo da znate, ne koriste svi internet kao vi da svlace sve i svasta sto im treba i sto im ne treba, postoje ljudi kojima je potrebno nesto osnovno, a postoje ljudi kojima je na primer potreban u odredjenom trenutku solidan upload i tada se kao najbolje resenje postavlja ISDN, jer u odredjenom trenutku, ima upload 128 i to fiksno, ne ono deklarisan 128, a jedva 100, a opet cena toga je mnogo manja nego da neko plati 1400 din flat, a ne treba mu, treba mu samo jednom mesecno na par sati.
A sto se tice cene ovih provajdera i njihove lazne reklame, to bi trebalo da se tuzi, nadam se da je neko prijavio ove inspekciji(bar zbog pogresne deklaracije proizvoda :p )
Ovo je ista prica kao i sa nadrilekarstvom, kad je pogodno tle svi se time bave :D .
 
Ovaj wireless i sbb-adsl nisu konkurenti, ovo uvodi samo onaj ko mora, ko nema kablovsku ili digitalnu centralu ( i u bgdu ima takvih a tek ostatak srbije....)
 
Evo jos jednog mocnog internet provajdera.. Drenik

Personal Pro paket - 200 sati = 2.000 din (Dial-upa)
Napomena: registracija novih korisnika je obavezna i ona se naplaćuje za korisnike punog pristupa u iznosu od 50 dinara

Ali zato dobijas:
-Pun pristup svim servisima Interneta
-Novo korisničko ime ( username )
-Email adresu tipa : [email protected]
-3 e-mail alias-a po jednom nalogu (dodatne 3 email adrese)
-Aktivnu zaštitu od spam poruka direktno na serveru
i td.. i td...

a imaju i sezonske popuste
Prilikom uplate internet vremena proverite da li važi tekući popust, s obzirom da DrenikNet često organizuje sezonske popuste prilikom kupovine punog pristupa.

http://www.drenik.net/onama/prodaja/cene/
 
Pa ja placam wireless 512Kbps 2000 dinara! 256Kbps je 1300 dinara. Deru, al sta cu kad nemam izbora.
 
Eh waikiki, mojne da mi diras Drenik...oni su bili hit '98/'99, kod njih sam tada uzimao 50h za 295 dinara, odnosno ~30 maraka, najbolja ponuda u to vreme. :D

Uspomene na stranu, dial up ponuda 200h za 2000 dinara je vise nego korektna, naravno, ukoliko neko mora/zeli da koristi dial up krajem 2009. godine. Stvarno nisam obracao paznju na cene dial up-a u poslednjih 4-5 godina ali na brzaka bas pogledah Beotelov cenovnik...kod njih je 200h - 3600 dinara. Dakle kome treba dial up, ko jednom u 5 dana cekira mail a 3x mesecno koristi net da bi proverio kada je poslednji nocni prevoz i kakvo ce vreme da bude narednih nedelja...njemu je ovo vise nego ok ponuda. :)
 
Tu se i ja slazem, ja imam jos nekoliko sati kod neobee-ja, a poslednji put sam im uplatio vreme negde 2005-6 godine, kasnije dobijao neke sate na onim nagradnim igrama i to mi stoji zlu ne trebalo :D , a jos uvek imam i 6h(2x3h) dnevno ARMUNS-ovog neta koji mogu i preko ISDN-a da poteram ako zatreba, tako da ako sbb i telekom nekim cudom i preseku internet, ja cu imati izlaz, jer ARMUNS je nezavisan(sto bi rekli treci provajder), ali njega ne moze svako da ima :p
A patm se sa ADSL-om od telekoma koje je 1024/128, ali samo na papiru.
Valja uvek imati nesto za rezervu.
 
Da malo cepidlacim, ali taj 64 kb wireless nikako nije bolji od ISDN 128/128(na oba kanala) ali ipak jeste jeftiniji.
Samo da znate, ne koriste svi internet kao vi da svlace sve i svasta sto im treba i sto im ne treba, postoje ljudi kojima je potrebno nesto osnovno, a postoje ljudi kojima je na primer potreban u odredjenom trenutku solidan upload i tada se kao najbolje resenje postavlja ISDN, jer u odredjenom trenutku, ima upload 128 i to fiksno, ne ono deklarisan 128, a jedva 100, a opet cena toga je mnogo manja nego da neko plati 1400 din flat, a ne treba mu, treba mu samo jednom mesecno na par sati.
A sto se tice cene ovih provajdera i njihove lazne reklame, to bi trebalo da se tuzi, nadam se da je neko prijavio ove inspekciji(bar zbog pogresne deklaracije proizvoda :p )
Ovo je ista prica kao i sa nadrilekarstvom, kad je pogodno tle svi se time bave :D .
pazi, slazem se 100%, pa sam zato i rekao, ko voli nek izvoli....
i naravno, da je 128 ISDN, brzi od 64 wireless, al ja nisam pricao o tom poredjenju, vec o njihovom poredjenju kao tehnologija....
i znam kako je to kad nemas drugog izbora... nekih 9 meseci pred dolazak adsl-a i oslobadjanja od dvojnika, uveo sam wireless 256/256 koji sam placao 2100, al to je bilo davne 2005., a sad posle 4 godine vidim istu takvu ponudu i to sa ogranicenjem od 5GB mesecno, pa kako da ne pomislim da je uzas... al dobro, neko ko ne planira nista drugo, sem mail-a, nekih vesti i slicnih stvari, njemu ce biti ok... youtube i slicno je vec preveliki zalogaj...

Hehe, narocito im je dobra ova ponuda na pocetnoj strani, brze od ADSL2+. :d
e za ovo ih treba tuziti!

inace, ovo bi moglo da predje u jednu veoma zanimljivu temu pod nazivom "provajderi kad nemate druge" ili "pisijada od provajdera" ili nesto u tom fazonu :)
 
Šta se čudite, pa PTT je do pre neki mesec 128kbit/s naplaćivao oko 800 din, a 256kbit/s skoro duplo skuplje. Mislim da se sad situacija promenila, ali do letos sam živeo na njihovoj teritoriji i kačio se na komšijin HG520s, jer mi nije padalo napamet da plaćam 5 soma za megabit.
 
Da li je moguce da ima jos ovakvih ljudi i firmi koji nude ovako nesto?
Zvao sam i pitao,javila mi se neka zena i ja pitam sta ima za 1000 din a ona 150kb/s ja u soku, ali to vam je i download i upload 150kb/s. Ja kazem znate li vi da SBB nudi 4mb/s za 1400 din,kaze da je to neinteresuje i da su korisnici zadovoljni. Umalo nisam rekao stupid bitch,jos kaze od Januara ce se brzine povecati ako ne i duplo.
http://www.pro-m.co.rs/wireless.html

Боље једно млако пиво, него чет'ри 'ладна...
 
ja se moram pohvaliti da ja kad odem za valjevo koristim wireless i to na sate!!! 1 sat 256/128 je 10din a meni treba malo neta za tih par dana, skroz ok!
 
Šta se čudite, pa PTT je do pre neki mesec 128kbit/s naplaćivao oko 800 din, a 256kbit/s skoro duplo skuplje. Mislim da se sad situacija promenila, ali do letos sam živeo na njihovoj teritoriji i kačio se na komšijin HG520s, jer mi nije padalo napamet da plaćam 5 soma za megabit.
zato sto 5 godina nisu menjali cene, a ni mrezu nisu sirili i naravno vecina ako ne i svi presli na adsl i td...
 
Nazad
Vrh Dno