Šta je novo?

Ikom - Digitalna tv

Ne kapiram kako se ne isplati ako ide o istom troshku !?

Ja sam danas uveo za pocetak 1mb flat i imam free mesec dana. Platio sam 500 din pre do duse 10 dana i receno mi je da mi je ceo mesec free ne placam nishta.

E sada posto sam hteo da odmah uzmem 5mb brzinu i digitalnu tv, prihvatio sam njihov savet a to je da migriram posle mesec dana na taj paket jer umesto 4800 dinara, ja sam platio sada samo 500 i za maj ne placam ni tv pretplatu.

Od juna ja cu imati za 2800 din i digitalnu tv i 5mb a do sada sam imao recimo Sezampro adsl 1mb - 1400 din i 655 din Ikom kablovsku [ analognu ] a to je 2055din. Smatram i ubedjen sam da je razlika u 745 din gotovo nebitna jer cu imati 5 puta brzi net, digitalnu tv i barem 10 kanala vise [ hbo i onaj drugi filmski program... ]

Okej mozhda nemash neshto zhensko kod kucje koja vapi za HBO-om i slichno, ali bez preteranog qrchenja, smatram da je ovaj potez [ integracija net cable za 2800] trebalo uraditi mnogo ranije...no nisam se samo ja pitao..
 
Digitalna i internet su o istom trosku samo za jace pakete tj. za 5 i 7 mbps, a ja sam uzeo osnovni od 1mbps. Iskreno o digitalnoj se nisam ozbiljno ni interesovao po pitanju uvodjenja, vise me je zanimalo kako to funkcionise. Inace slazem se da je ovaj paket od 5mbps sa digitalnom i 3 paketa za 2800din odlicna ponuda. Na drugoj strani i paket od 1mbps sa ukljucenom pretplatom za kablovsku za 1600 je isto ok, jer kada se oduzme fiksnih 665din prakticno se dobija 1mbps kablom za 935din sto je sasvim ok pogotovo za nekog kao ja ko dolazi sa dialup-a pa mu je i taj 1mbps veliki ko Japan :)
 
Da li su vam i signal i kvalitet 100??? Meni je S 65-67 na svim kanalima , Q je 95-100
 
Kod mene je (S)trength ispod 50%, uglavnom 40-42% a (Q)uality je 100% na svim, što je i bitno u principu.
 
Digitalna i internet su o istom trosku samo za jace pakete tj. za 5 i 7 mbps, a ja sam uzeo osnovni od 1mbps. Iskreno o digitalnoj se nisam ozbiljno ni interesovao po pitanju uvodjenja, vise me je zanimalo kako to funkcionise. Inace slazem se da je ovaj paket od 5mbps sa digitalnom i 3 paketa za 2800din odlicna ponuda. Na drugoj strani i paket od 1mbps sa ukljucenom pretplatom za kablovsku za 1600 je isto ok, jer kada se oduzme fiksnih 665din prakticno se dobija 1mbps kablom za 935din sto je sasvim ok pogotovo za nekog kao ja ko dolazi sa dialup-a pa mu je i taj 1mbps veliki ko Japan :)

Apsolutno te razumem i u ovo sluchaju podrzavam !

Srecom zivim sa 2 zhene pa je ovo obostrano zadovoljstvo. Em ne moramo da se guramo za 1mb katastrofalno loseg sezama u poslednje vreme, em ce imati da gledaju filmova i haaaaaj :d
 
IMAM DVA MODULA MAGIC REV.1.03 I XCAM VER.1.0
NISAM NIGDE NASAO KAKO DA IH PREPRAVIM ZA IKOM.
DA LI NEKO TO RADI__???

MOJA DOPUNA POSTO SAM DOBIO I TRECI MODUL
1. XCAM SOFT. XCRZPT
2. MAGIC SOFT. MRV 2.18
3. DRAGON MATRIX SOFT. PREDATOR 3.66
KAKO BILO KOJI DA PRORADI ZA IKOM KABLOVSKU (IKOM KARTICA_MODUL+_TV CI)
 
Da li je na Ikom-u takodje Conax dekripovanje, kako na Radijusu?
Kupio sam novi TV Panasonic TX-P42G20E, vidim digitalne kanale, ali su kriptovani. Kupim Conax karticu Conax NP4 MPEG2/MPEG4, ubacim Radisju karticu u njega, i zeza u Panasonicu. Vidim nije kompatibilno sa Panasonic-om na ruskom sajtu.
Prebacim u AZBOX i u njemu radi savrseno.
Da li neko ima resenje, update ili tako nesto?
Ako nekom treba da proba Conax karticu, stojim na raspolaganju, da vidimo da li samo na Panasonicu zeza.

Pozdrav, Kvascev
 
Kako te zeza? U cemu je problem? Ja imam Alphacrypt i Trechnisat B2C, obe rade perfektno u Panasonicu i AzBoxu?
 
Da li je neko ko ima dreambox ili az box raspolozen da probamo da li i kako radi card sharing preko neta za ikomove kanale? Ako jeste, posaljite mi poruku, pa da probamo:) Ja imam Cinemax i HBo pakete... ako neko ima ostale a ove nema, moz' da se menjamo:)
 
Cao,

Na AZBOX-u radi super, na Panasonic-u ima je, nema je, pa ne vidi Radijus karticu...
Posle sam nasao na ruskom sajtu sve conax kartice, i javlja mi da ND4 koja je kao napredna, nije kompatibilna sa Panasonic, a jeste sa vecinom drugih TV-ova. Mislim da je rec o izvedbi sa Neotion ND4, a ne o Conax standardu.

BTW gde si nabavio svoju Conax karticu, i ako nije tajna koliko si je platio?

Pozdrav, Kvascev
 
Alphacrypt preko oglasa za 30 eur, u prilicno je losem fizickom stanju... ali upgradeovao sam je na poslednji FW i radi super. Technisat B2C sam narucio iz nemacke 50EUR + shipping i carina, morali du i oni da me odrape... U hrvatskoj ima za 50-tak EUR, pa ako imas kombinaciju da neko donese to ti je najbolje..

Ja imam isto Panasonice, a AzBox mi radi i sa MultiCas-om pa mi ni ne treba conax za njega.
 
Pitanje za ljude koji imaju azbox i gledaju ikom digitalnu sa njim
Kakva je slika,kako az radi sa dvb-c tunerom,gde ste nabavili tuner,jel radi time shift i programiranje snimanja preko epg....
i tako recite jos nekee utiske posto bih ja uzeo az i 2 dvb-c tunera da mi radi kao video posto ovde kod nas nema nista da se kupi slicno dvr ili pvr
 
Ja imam jedan DVB-C tuner na Azbox-u i osnovne stvari uglavnom funkcionisu. Naime bilo je raznih problema oko snimanja titlova, ali se to polako iskristalise.
Titlovi se vide slika moze da se zoom-ira (tj. seku crne ivice) bez diranja titlova...

Pozdrav, Kvascev
 
MOžeš ovaj prvi, najjeftiniji.
 
Izgleda da paketu flat4 od 1. jula dodaju i xxx programe u standardnu ponudu. Evo mejla sto dobih danas:

Poštovani korisniče,

Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da će od 1. jula 2010. godine Internet paket koji koristite (Flat 4) biti proširen. Tako će pored brzine od 5 Mbps, pretplate na kablovsku televiziju i postojećih paketa usluge Digitalna TV (MEGA, HBO i Cinemax) uključivati i paket 18+.

Napominjemo da mesečna pretplata za Vaš paket ostaje nepromenjena te i dalje iznosi 2.800,00 dinara (PDV uključen u cenu).

Za sva dodatna pitanja IKOM Kontakt centar Vam je na raspolaganju radnim danima i vikendom od 8:00 do 22:00, na 011/30-10-110.

S poštovanjem,
Vaš IKOM

Bzvz

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
od pre par dana na digitalnoj rade pay kanali sem 18+
 
aaaaaaaaaaa a mail ima naslov "Obaveštenje o povećanju brzine Interneta" kad ono ******* -.-
18+.. *****
 
Jel normalno da s vremena na vreme secne slika, pojave se kockice, a dok gledam uzivo npr. neku utakmicu to mi se cesce desava. Meni je u televizor ubacen neki scart nastavak koji ima 3 cinca i tu je prikljucena digitalna, a na televizoru imam 3x po 3 cinca, zbog cega su oni meni stavljali taj scart nastavak? Takodje na Tv-u mi je digitalna na EURO umesto na AV, mada ne znam da li to ima neke veze
 
Jel normalno da s vremena na vreme secne slika, pojave se kockice, a dok gledam uzivo npr. neku utakmicu to mi se cesce desava. Meni je u televizor ubacen neki scart nastavak koji ima 3 cinca i tu je prikljucena digitalna, a na televizoru imam 3x po 3 cinca, zbog cega su oni meni stavljali taj scart nastavak? Takodje na Tv-u mi je digitalna na EURO umesto na AV, mada ne znam da li to ima neke veze

Isti slucaj i kod mene sto se slike tice. Primetio sam to sad od kad je pocelo prvenstvo u fudbalu.
 
Мени је на почетку увек добра слика, да бих после 20 минута 50% времена гледао артефакте.
 
Ma svaka utakmica ista prica, mada to mi se desava dok gledam i druge kanale, npr. neki film, ali dok gledam utakmicu bas je ucestalo seckanje
 
Digitalni prenos video signala nije osetljiv na slabljenje signala koliko je osetljiv na smetnje i prekide na analognom delu. Sto znaci da svaki put kada dodje do smetnje to STB ili sam tv sa digitalnim tunerom nece moci da ispekla pa ili secne ili izbaci kvadratice po slici.

To prijavljujte tehnickoj podrsci kako bi oni mogli da proslede to svojim ljudima koji rade na HFC mrezi i kako bi mogli da srede to i time pruze kvalitetniji signal.
 
danas stigao info o povećanju brzine:

"Poštovani korisniče,

Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da će od 1. jula 2010. godine brzina protoka
Internet paketa koji koristite (Flat 5) biti povećana na 10 Mbps bez promene cene."

testirano : DL je povećan, UP je ostao isti.
 
danas stigao info o povećanju brzine:

"Poštovani korisniče,

Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da će od 1. jula 2010. godine brzina protoka
Internet paketa koji koristite (Flat 5) biti povećana na 10 Mbps bez promene cene."

testirano : DL je povećan, UP je ostao isti.

Brate, pa ti si dobio Mercedes.
Ne onaj , vec Mclaren Mercedes.
 
Nadam se, da u zelji da pomognem mozda nekome, necu biti dosadan ako iznesem svoja vruca iskustva sa Ikomom, Kaon-om i LCD-m. I sam sam dosta saznao na ovom forumu pre kupovine, mozda nekome i "otvorim vidike" i budem onaj tas na vagi koji prevagne na jednu ili drugu stranu.
Dakle ovako. Citajuci ovaj forum od prve pa do zadnje strane, mnoge izjave su me uplasile, kao sto su "slabasni" Kaon-K270, losija slika nego na klasicnom CRT TV-u i sl. Srecom, posoji i jedno veliko ALI !!!
Kupih pre desetak dana Samsung LE-37C650. Ima DVB/C tuner i 100 Hz. Naravno i jos mnogo toga nebitnog za ovu pricu (USB Movie sa titlovima bez problema, internet itd...itd). U strahu povezah kablovsku na tv (bez ikakvog KAON-a, samo zica pravo u TV) i gle mog iznenadjenja: Bez ikakvog podesavanja, pronadje odmah sve digitalne kanale u Mega paketu, plus poneke koji se placaju (bez XXX) kao sto si cinemax, Arena 1,2,3,4 ..., plus 19 radio stainca. Dakle sve sto moze. Ponavljam, bez ikakvog podesavanja. Zemlja je bila fabricki podesena na : Ostalo - Centralna evropa. A sad poslastica: Slusao sam kako je slika na LCD-u losija od CRT-a. E pa nije. Nisam se mogao nacuditi kvalitetu i ostrini slike. Nemam reci !!! Imao sam pre njega dobar Pabnasonic veliki obican TV sa odlicnom slikom, ali cu se usuditi da kazem da je u pojedinim segmentima slika sada bolja. Da dobro ste procitali. Bolja !!! Odoh do komsije, on ima isto LCD star 2 godine i...slika se ne moze ni porediti sa onom na mom LCD-u. Dakle prezadovoljan sam.
Kako ne volim iznenadjenja, ipak sam se prijavio za uvodjenje dig. signala i ljudi dosli za par dana, doneli Kaon i sad mogu i preko njega da gledam dig.tv. Ali...preko Kaon-a slika je losije nekih npr.5%. Ne vise, ali ipak posto volim savrsenstvo, a moj LCD ima CI slot, samo da ga nadjem i kupim Conac modul, gurnem karticu u njega i....Zbogom Kaon-e !!! Tehnicar koji je dosao iz Ikoma mi je rekao da to sasvim dobro funkcionise, samo treba naci bas Conax modul, a ne rizikovati sa nekim kompatibilcima. I on je bio iznenadjen kako je slika dobra, ali mi je rekao da je upravo bio kod musterije (isto postavio Kaon) i da on ima plazmu ode 600 Hz i da je slika nestvarno fantasticna. Dakle, zakljucio sam: kvaliet slike zavisi od:
1. Najvaznije - digitalni signal sa TV-om od minimum 100 Hz
2. Opticki kabl Ikom-a u zgradi u kojoj stanujem (Zarkovo)
3. IC slot u TV-u uz obavezni DVB/C tuner.

Mozda i negde gresim, ali gledavsi u radnjama LCD-ove pre kupovine, pogotovu one koji su bili prikljuceni na obicnu kablovsku, jezio sam se od slike. Ispod svake kritike. Ali ova kombinacija je izuzetno dobra. Nema kraja mom odusevljenju kada gledam fudbal iz juzne Afrike i vidim kristalno jasno svaku travku dok kamera hvata nekog italijana kako se valja i folira na terenu.
I jos nesto. Uskoro (sta mu to uskoro znaci ne znam) ce se ukinuti slobodan dig.signal, jer je ionako postavljen privremeno jer nisu mogli da rese nekakve probleme, pa im je jedino resenje bilo da ga puste slobodno u kabl kako ne bi ostetili one koji su se pretplatili na digit.tv. Bas zbog toga sam i uzeo onog Kaon-a (istini na volju i nije toliko ruzan) da ne bih bio neprijatno iznenadjen, jer predpostavljem da kad ukinu bice navale i visenedeljnog cekanja. Ovako...sta mi mogu...
Pozdrav, i ako imate pitanja, bice mi drago da vam pomognem ako znam i mogu. A i ja imam pitanja:
1. Postoji li nacin da se preko KAON-a promeni raspored kanala ?
2. Da li se ovo pod 1. mozda moze uraditi sa novim firmwareom i koja je adresa, jer nisam uspeo da je nadjem.
3. Zna li neko gde mogu kupiti Conax CI modul ( u Bgd. ili okolini)
Unapred hvala, pzdrav.
 
Nazad
Vrh Dno