Šta je novo?

Cooler Master eXtreme Power RP-500-PCAP или Power LIne 530w

NikolaT

Slavan
Učlanjen(a)
14.10.2006
Poruke
636
Poena
319
МОже звучати као необично питање али сам у дилеми јер ми се ово друго напајање више свиђа (22 и 20 А на гранама), чини се као квалитетно, масивно је, продавац каже да са њим није имао проблема, јефтиније је... Са друге стране о овом мастеру нисам чуо ништа позитивно, а и по спецификацијама је лошији.

Шта мислите? И има ли игдје на нету тест овог Power LIne-a?

Иначе ми треба промјена напајања због набавке 4870.

http://www.pl-power.eu/data_powerline530.html
 
Poslednja izmena:
To eXtreme Power napajanje je daleko od dobrog, a ni ovo drugo ne uliva poverenje. Najbolje da nam kazes koja jos napajanja imas u ponudi...
 
Нажалост, то је то:( Овдје ми је само то доступно, а све остало је или катастрофално или ненормално скупо. хебига
 
A sto ne narucis nesto iz Srbije? Nije daleko Bijeljina.
 
Шта конкретно? Ово 2 напајања имам при руци.
 
Power line je 35E, a CM 50E.
 
Hm... Najjeftinije pouzdano napajanje u Srbiji ti je Corsair CX400. Nekoga iz Sapca i S. Mitrovice (ili jos bolje za tebe - iz Bogatica ili Badovinaca), to napajanje bi kostalo ~45 evra sa dostavom, ako ga naruci iz Beograda. Na to dodaj koliko bi tebe kostalo da ga preuzmes... Ako imas ti nekog, ili ako se dogovoris sa nekim sa foruma. (Naravno, ako imas nekog iz Bijeljine ko redovno ide poslom za Beograd, to je jos bolje. Dodje ovde, kupi i donese ti. Jos vi imate pravo na povracaj PDV-a... To znaci, ako ti covek ne bi naplatio uslugu, kostalo bi te 40 evra ili jos manje)

P.S. Jos mi nesto pade na pamet... Tebi su Vinkovci dalje nego Sabac i Mitrovica, ali Hrvati imaju i veci izbor i bolje cene nego mi. Imas li nacin da kupis napajanje u Hrvatskoj?
 
Мени је БГ и НС, баш близу пошто тамо имам много другова који би ми то одрадили без проблема. Значи то Corsair je best buy.
 
Corsair TX400 je samo malo pogorsana varijanta modela VX450 koji je ~50% skuplji. Znaci, u toj cenovnoj kategoriji imas:
a) Corsair TX400 - nesto preko 4K dinara
b) OCZ Stealth&Stream 500 - nesto ispod 6K
c) PC Power&Cooling Silencer 500 - nesto preko 6K
d) Corsair VX450 - nesto preko 6K

Napajanja a) i b) su malo losija od c) i d), ali kako vidis, malo su i jeftinija

Napomena: Imaj u vidu da Gigatron (firma u kojoj ces najverovatnije kupovati) bez imalo grize savesti laze, zato nemoj dolaziti u situaciju da moras da kupis u tacno odredjeni dan. Nego, zaduzi ortaka da ti kupuje natenane...
 
Silverstone Strider
Artc Cooling Fusion
.... sto su ljudi cudni kad se dohvade samo odredjenih modela...
 
.... sto su ljudi cudni kad se dohvade samo odredjenih modela...
Ako si na mene mislio:

Firmu Corsair je najlakse pratiti, jer ovde ima veliki broj njenih ljutih fanova. Oni redovno javljaju novosti i linkove prema clancima i testovima. Btw, moja omiljena firma je Enermax, ali njihov model Pro-82+ 525W, koji bi mogao doci u obzir, nisam ni pomenuo, jer je preskup - pa je sledstveno losija kupovina. Dakle, predlozio sam cetiri napajanja o kojima sam dovoljno informisan, preskocivsi svoje omiljeno.

Predlozio sam VX450 i Silencer 500 - zato sto su vrhunska napajanja, a znam koliko kostaju i nisu uopste skupa. Predlozio sam CX400 zato sto je ubedljivo najjeftinije, a veoma je dobro. Predlozio sam OCZ S&S 500 zato sto se ubedljivo najlakse nalazi, a kvalitetno je i ima vrlo pristojnu cenu...

Ako sto se tice modela kojih se TI grcevito drzis:

Za Silverstone Strider znam da bi trebalo da je otprilike u toj cenovnoj kategoriji, ali ne znam gde ima da se kupi i ne znam cak ni pribliznu cenu.
Za Artic Cooling Fusion ne samo ne znam gde ima da se kupi, nego nemam ni najblazu ideju koliko bi moglo da kosta.
Nakon sto sam procitao tvoj post, obisao sam i ITSvet i PC Berzu, nijedan od tvojih modela se uopste ne pominje...

Ako mi kazes gde ova tvoja napajanja imaju da se kupe, i koliko kostaju - mozda cu ih oceniti kao povoljnu kupovinu. Ako se to desi, predlagacu ih ubuduce...
 
U istoj firmi gde i corsair a cene pogledaj, nervira me kad ljudi forsiraju samo jednu stvar , ah da a tvoji corsairi vise nem anigde da se kupe...
 
Juce vid'o svojim ocima CX400, HX450 i AC Fusion. Na drugo nisam ni obracao paznju. Za VX450 nisam siguran da ga ima, ali bih svakako uzimao HX450 za nesto sitno vecu cenu. CX400 sam poneo kuci (platio sam naravno :))...
 
AC Fusion 550R je pandan VX450, ima i lepu cenu, ~60e.:)
 
Nazad
Vrh Dno