Šta je novo?

i7-860 overclock

Ma nije ovde bitan GA druze. Prevagnula je neka future opcija u vidu SATA 3 i USB 3.0 standarda na njoj u vidu NEC chipaU ovoj situaciji ne znaci to mnogo ali ovu plocu necu menjati naredne 4-6 godina pa eto da budem u "trendu" :D .Cujem da sad i Asus izbacuje istu opciju.krastavac.Da je imalo tada ja bih njega narucio.Ali OK.
Elem, mene prati neka chudna sudbina za redjam intel confidential primerke jedan za durgim.Ili je mozda dobavljac u pitanju :D. Ko ce ga znati.;)

Druže moj Asus ima svoje rešenje i za USB3 i za SATA6, imaš i test na benchu, koji je na žalost blaga tuga ...
Pročitaj test http://bozzabench.rs/Tests/TestView/tabid/95/id/108/Default.aspx za Bozzu svi znaju kako temeljno radi, nema laži nema prevare ;) problem je sto bi za P7P55D-E PRO morao da se strpiš, a sa cenom od oko 175eura rešio bi i pitanje ekonomičnosti. :wave:
 
Poslednja izmena:
krastavac.Nisam tada znao da gde sljakas..Mogao sam da te kontaktiram i narucim..Nema veze..dobra je i ova plocha...Javicu rezultate....:)
Ps.U startu su stavili UD6 plocu kao komparaciju sa Asusovom(sata 3 standard test) a posle su stavili slabiju ud5....:trust:
 
Poslednja izmena:
Znam da su poruke u ovoj temi bas stare , ali ovo je najbolje mesto da pitam , imam ovaj procesor vec dosta dugo , ali sam evo ovih dana tek odlucio da pocnem da se igram sa njim...prvi put radim bilo kakav overclock pa pokusavam da skupim sto vise informacija...

Ne zelim da preterujem sa frekvencijom nego evo negde ga drzim sad na 3.5 GHz i to mi je dovoljno , e sad , sto se tice podsevanja samih pratim sve preko RealTemp-a i CPU-Z-a , a testiram sa Prime95 , trenutna podesavanja su na slici

ss1.JPG

U BIOS-u sam podesio memoriju da radi na 1.5 V koliko je i fabricki propisano i na 1600 MHz sam je podigao , maticna ploca je GA-P55-UD5 , otala podsesavanja u BIOS-u su ako se dobro secam Multiplier je 21 , a BCLK je 168 , CPU Vcore je 1.19375 i ne mogu u RealTemp-u da prodjem testove sa svih 8 Thread-ova , ukljucen je inace HyperThread , znam da moze da se iskljuci , ali ja bih da probam da clockujem da to ostane ukljuceno....uspeo sam stabilo da postignem sa Vcore 1.2125 , ali ne znam da li je to visoko pa sam poceo da smanjujem , default-no je 1.14375

U principu znacilo bi mi i cisto neko da mi pojasni malo sta je tu najbitnije od voltaze i ostalog , inace temperature kada je Vcore bio 1.2125 sa 100% Load-om su bile 59-61-60-59 u RealTemp-u...
 
Nazad
Vrh Dno