Šta je novo?

i7-860 overclock

Probacu i taj xp.

Samo neznam sto mi je jadan wprime32m svega 5.662 na 4514MHz 860 memara.
 
evo jedan rez na brzaka, da zapochnem zvoje druzenje sa novom igrachkom :)
 

Prilozi

  • 4400mark06.JPG
    4400mark06.JPG
    134.4 KB · Pregleda: 111
evo jedan rez na brzaka, da zapochnem zvoje druzenje sa novom igrachkom :)

Lepo ovako na prvi pogled slican primerak ko moj:D na istoj voltazi i kod mene oce da prodje 3dmark06 kaka podudarnost:D.

Scime ga hladis jel voda ili vazduh.
 
@najj
'ladim ga isto megahalemom kao i ti :) samo je moj lapovan i ne pali mi se sad klima na 18c akd je napolju 20 :).
a ploche imam ud4 i ud3r, skoro su iste, a ram je kingston value 1333 cl9 kome je max colidnih 1600 cl8
i skini najnoviji linx, baca vishe gigaplopsa i opterecuje vishe cpu.

@presretach
fala koleza :)
 
Poslednja izmena:
@najj
'ladim ga isto megahalemom kao i ti :) samo je moj lapovan i ne pali mi se sad klima na 18c akd je napolju 20 :).
a ploche imam ud4 i ud3r, skoro su iste, a ram je kingston value 1333 cl9 kome je max colidnih 1600 cl8
i skini najnoviji linx, baca vishe gigaplopsa i opterecuje vishe cpu.

@presretach
fala koleza :)

Sta si lapovo proc ili kuler:d
Evo skidam ga.

Aj vidi dokle je tvoj stabilan.
 
Sta si lapovo proc ili kuler:d
Evo skidam ga.

Aj vidi dokle je tvoj stabilan.

pa nisam bash toliko lood da lapujem cpu od 200+e koji je u garanciji, a pri tome nema potrebe jer je ihs ravan, dok se megahalem klackao na staklu, pa sam mu ga dao po ravnanju. :D

a ovako odokativno 4ghz sa 8 thredova i 4.2ghz sa 4, ali u sobi mi je bash toplo za ovo doba godine :) pa chekam malko da zaladi jerbo temperature su za sada povisoke. ne vredi ni tri megahalema za ovo vurunche :d
 
Poslednja izmena:
pa nisam bash toliko lood da lapujem cpu od 200+e koji je u garanciji, a pri tome nema potrebe jer je ihs ravan, dok se megahalem klackao na staklu, pa sam mu ga dao po ravnanju. :D

a ovako odokativno 4ghz sa 8 thredova i 4.2ghz sa 4, ali u sobi mi je bash toplo za ovo doba godine :) pa chekam malko da zaladi jerbo temperature su za sada povisoke. ne vredi ni tri megahalema za ovo vurunche :d

Znam da nisi procesor lapovo nego se zezam:D

Sto se tice stabilnosti nije lose ako postignes sa ukljucenim HT-om 4GHz a da temperature neprelaze 75c.
 

Prilozi

  • 8 656 i7 860.jpg
    8 656 i7 860.jpg
    169.5 KB · Pregleda: 72
izgleda da nam se poprilichno poklapaju rezovi :)

sinoc sam onako na brzaka probao da postignem ovih tvojih 4800 za spi 1m ali nisam uspeo, max na 4750 izvrteh i naravno koja stotinka vishe :), ali chini mi se da cu izvuci mozda 50-100mhz vishe od tebe za linx :)

chudna oklolnost je da u win-u 7 64-bit imam nize temperature za oko 1-2c pri linxovanju, plus izbacuje vishe gigaflopsa u sedmici.
 

Prilozi

  • jeveres.jpg
    jeveres.jpg
    98.5 KB · Pregleda: 59
izgleda da nam se poprilichno poklapaju rezovi :)

sinoc sam onako na brzaka probao da postignem ovih tvojih 4800 za spi 1m ali nisam uspeo, max na 4750 izvrteh i naravno koja stotinka vishe :), ali chini mi se da cu izvuci mozda 50-100mhz vishe od tebe za linx :)

chudna oklolnost je da u win-u 7 64-bit imam nize temperature za oko 1-2c pri linxovanju, plus izbacuje vishe gigaflopsa u sedmici.

Nije ga lako naterati na 4800MHz i moraces to iz wina sa onim gigabytovim softverom.

Ja linx nisam puno testiro vise sam se fokusiro za testove spi1m spi32m wprime.
 
@najj

naravno. a i nije to "onaj gigabajtov program" vec izi tjun shest :)
mislim da bih odlepio od tolikih restartovanja i pomeranja voltaza za +/- 25mV :)

ako ufatim vremena 'cu i ja isprobam spi32m i wprime josh, pa da uporedimo, al ovako odokativno su tu negde mashine.

a evo neki max maxova sa ht on
 

Prilozi

  • linxhton4100.jpg
    linxhton4100.jpg
    245.2 KB · Pregleda: 72
Poslednja izmena:
@najj

naravno. a i nije to "onaj gigabajtov program" vec izi tjun shest :)
mislim da bih odlepio od tolikih restartovanja i pomeranja voltaza za +/- 25mV :)

ako ufatim vremena 'cu i ja isprobam spi32m i wprime josh, pa da uporedimo, al ovako odokativno su tu negde mashine.

a evo neki max maxova sa ht on

Uh nemoj ga toliko prziti:mad: nije zdravo da prelazi ni 80c a kamoli 90c.
Mozda cak imas i bolji primerak ugasi HT i probaj da odradis linx na 4400MHz.
 
Poslednja izmena:

impresivno! al ja ipak najvishe cenim max oc za svaki dan, nemam toliko zivaca da dovodim mashinu do limita stablnosti i bezbesnoti radi kojeg mhz gore za spi 1m i slichno.
a shto se tiche temperatura i bezbednosti, pre cesh ti tolikim voltazama (preko 1.5v) i frekvencijama da ga degradirash nego ja sa nekim iole normalnim voltazama ali sa vishim temperaturama ;)
a shto se tiche temperatura, ovo je max za air hladjenje na sobnoj temperaturi od oko 22c, za nize temperaturi ili spustiti ambijentalnu (al to samo za test) ili uzeti neku opasnu custom made vodu.
 
Slazem se tobom da je najvaznija 24/7 stabilnost.
Da znas da TJMAX ovog proca je 99c a ti ga linxsas 90c jako blizu ruba.

Tesko cu ga degradirati na 1.5v na terasi a napolju 5-6 stepeni.
 
Slazem se tobom da je najvaznija 24/7 stabilnost.
Da znas da TJMAX ovog proca je 99c a ti ga linxsas 90c jako blizu ruba.

Tesko cu ga degradirati na 1.5v na terasi a napolju 5-6 stepeni.

ne kazem da je 24/7 najvazniji, svakoga zanimaju razlichite stvari, nekog sport, a nekog stabilan i koristan oc ,)

hehe...terasa...lepo lepo
ali ne zaboravi da intel upozorava na visoke voltaze, a ne na visoke temp. za to i jete zaduzen TJ kada cpu throtluje na 100c, tj gasi tranzistore, koliko sam skapirao, i time se brani od riknjavanja :) a ti obrati paznju na kondenz na tih 5-6c na terasi + tako visoke voltaze i ne zboravi ona iskustva ljudi koji su terali sub zero sa XS (dodushe nisi ni blizu tim temperaturama, ali opet postoji shansa :))

btw ne smem ni da pokazem SS iz xp-a gde je josh visha temp, uzas :) al krastavac radi
 
Terasa iz rulez :). To prvo padne na pamet, kad treba masina da se ladi.
 
ne kazem da je 24/7 najvazniji, svakoga zanimaju razlichite stvari, nekog sport, a nekog stabilan i koristan oc ,)

hehe...terasa...lepo lepo
ali ne zaboravi da intel upozorava na visoke voltaze, a ne na visoke temp. za to i jete zaduzen TJ kada cpu throtluje na 100c, tj gasi tranzistore, koliko sam skapirao, i time se brani od riknjavanja :) a ti obrati paznju na kondenz na tih 5-6c na terasi + tako visoke voltaze i ne zboravi ona iskustva ljudi koji su terali sub zero sa XS (dodushe nisi ni blizu tim temperaturama, ali opet postoji shansa :))

btw ne smem ni da pokazem SS iz xp-a gde je josh visha temp, uzas :) al krastavac radi

Evo ti sta kaze intel temperatura do 73c a voltaza do 1.4v a vidim ljudi ga voze na vodi i 1.6v.

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLBJJ
 
i na tarabi neshto pishe :)
zamisli neki rachunar sklopljen za obichnog usera, kome se box stalno prlja sve vishe i vishe, a temperatura polako skache i pochninje da prelazi tih intelovih 72.7c, taj user nece ni primetiti da mu se neshto deshava sa rachunarom sve dok ne pochne da ili skucava ili trotluje shto je verovatnije, a to moze da se desi u zavisnosti od kolichine prashine u sobi i moze da se desi od za par meseci a mozda i za par godina, a intel nigde na napominje na svom sajtu da se chiste kuleri redovno :D.
u svom sktromnom iskustvu nisam naishao na crknut c2d cpu, ili pak barem degradiran. chesto to i pitam ljude koji se mnogo vishe bave rachunarima od mene i dobijam uvek identichan odgovor. i smatram da ce im ove voltaze i temperature nauditi samo ukoliko tako rade mesecima ili godinama, ali od par sati linxa mu nece biti nishta, a o tome da ni jedan jedini realan program/igra nece zagrejati niti opteretiti cpu kao linx, ne bih ni da diskutujem ;)

+ i dalje mislim da je opasnije igranje na niskoj temperaturi sa visokim voltazama i maximalnim taktovima, pre zvega zbog kondenza, a bez izolacije ikakve.

nema sahnse na 4400 linx, fali mi terasa :)
 

Prilozi

  • linxhtoff4300.jpg
    linxhtoff4300.jpg
    283.5 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
To sve tacno sto si rekao naravno da mu nece nista biti od 15 minuta linxa na 90c vec na duze staze a uostalom sto ce ti HT (osim renederinga).

A sto se tice kondezacije cak sam to jednom iskusio riknula ploca procesor osto ziv i to na -10.

Strava primerak verovatno bi hteo i na 4400MHz ali mora terasa da radi:D
Nesto su mi visoke temperature ja sam radio na 4300MHz i nisam tolike temperature dobijo.:d

Kakav ti je vent na kuleru i daj postavke koje si koristio.
 
Poslednja izmena:
To sve tacno sto si rekao naravno da mu nece nista biti od 15 minuta linxa na 90c vec na duze staze a uostalom sto ce ti HT (osim renederinga).

A sto se tice kondezacije cak sam to jednom iskusio riknula ploca procesor osto ziv i to na -10.

Strava primerak verovatno bi hteo i na 4400MHz ali mora terasa da radi:D
Nesto su mi visoke temperature ja sam radio na 4300MHz i nisam tolike temperature dobijo.:d

Kakav ti je vent na kuleru i daj postavke koje si koristio.

ja mislim da su nam isti primerci, gore dole 50 mhz, ali okusio sam ovo i na 1366, znachi nema shanse na vazduhu i sa ambijentalnom 20+c da bude ispod 85c na maximalnom ocu, znachi nemoguce.
a mogao bi i ti da odradish neki linxic na identichnim setovanjima ali sa normlanom sobnom temperaturom, a ne an terasi :) pa da uporedimo bash, da ne bude tachna ona tvrdnja da se lapovanjem unishti megahalem :) ali kako stvari za sada stoje, onako odokativno (nemam s1366 setap da uporedim direktno), lapovan true vs lapovan megahalem mrtva trka, mozda za 1-2c bolji megahalem i to je sve

a ventovi su razni, nema neke specijalne razlike, ali rachunaj tu su negde svi oko 1500-1600rpm, push pull sve jedno 2c gore dole
 
Poslednja izmena:
ja mislim da su nam isti primerci, gore dole 50 mhz, ali okusio sam ovo i na 1366, znachi nema shanse na vazduhu i sa ambijentalnom 20+c da bude ispod 85c na maximalnom ocu, znachi nemoguce.
a mogao bi i ti da odradish neki linxic na identichnim setovanjima ali sa normlanom sobnom temperaturom, a ne an terasi :) pa da uporedimo bash, da ne bude tachna ona tvrdnja da se lapovanjem unishti megahalem :) ali kako stvari za sada stoje, onako odokativno (nemam s1366 setap da uporedim direktno), lapovan true vs lapovan megahalem mrtva trka, mozda za 1-2c bolji megahalem i to je sve

a ventovi su razni, nema neke specijalne razlike, ali rachunaj tu su negde svi oko 1500-1600rpm, push pull sve jedno 2c gore dole

E ovako stavi procesor na 200x21 sa voltazom u biosu 1.425v i ukljuci load line calibraciju i stavi u linxu 1800MB posto ja imam istaliran 32bit win7 pa da onda usporedimo temperature kod mene u sobi je sada 20c ako moze i kod tebe napravi taku temperaturu pa da uporedimo testove.

Jedno 30minuta linxa sa 1800MB memare.
 
Evo kod mene 200x21 1.425v u biosu:D
 

Prilozi

  • 4200.jpg
    4200.jpg
    200.6 KB · Pregleda: 89
evo isti setap ;)

meni izbacuje 10% vishe gigaflopsa, samim tim je i temperatura za oko 10% visha, shto znachi da sam bolji za 2 c :) a plus nisam uspeo da dobijem 20c, oko 22c je ambijentalana, slab mi cug u sobi, ne vredi ni promaja :)

sve u svemu isti djavo, gotovo identichni primerci. nisam bio primetio da mi je prvo bio cpu an 4400 i odradio je tako jedno dobrih 10-ak krugova sa oko 63 gigaflopsa :)
 

Prilozi

  • linxhtoff4200.jpg
    linxhtoff4200.jpg
    288.1 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
evo isti setap ;)

meni izbacuje 10% vishe gigaflopsa, samim tim je i temperatura za oko 10% visha, shto znachi da sam bolji za 2 c :) a plus nisam uspeo da dobijem 20c, oko 22c je ambijentalana, slab mi cug u sobi, ne vredi ni promaja :)

sve u svemu isti djavo, gotovo identichni primerci. nisam bio primetio da mi je prvo bio cpu an 4400 i odradio je tako jedno dobrih 10-ak krugova sa oko 63 gigaflopsa :)

To je sve tu negde jedino da ja odradim 64bit sistemu mada nema potrebe primerci su gotovo identicni mozda tvoj moze malo vise 50-100MHz.:D
 
Stigao mi je i7 870 pre neki dan ali cekam Megahalems pa cu izbaciti rezultate.Ovaj primerak je @intel confidential pa cu videti kako se ponasa i javljam rezultate...:)
 

Prilozi

  • moj 870 cpu.JPG
    moj 870 cpu.JPG
    39.9 KB · Pregleda: 88
Ma nije ovde bitan GA druze. Prevagnula je neka future opcija u vidu SATA 3 i USB 3.0 standarda na njoj u vidu NEC chipa.U ovoj situaciji ne znaci to mnogo ali ovu plocu necu menjati naredne 4-6 godina pa eto da budem u "trendu" :D .Cujem da sad i Asus izbacuje istu opciju.krastavac.Da je imalo tada ja bih njega narucio.Ali OK.
Elem, mene prati neka chudna sudbina za redjam intel confidential primerke jedan za durgim.Ili je mozda dobavljac u pitanju :D. Ko ce ga znati.;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno