Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Poenta je da ce puci ko zvecke u Nisu. Oni toga nisu svesni verovatno. Postoji NetNet sa istim paketom i brzinama, dinamicke adrese, pppoe konekcija, otvorena televizija isto kao sto je Exe sada, takodje i Jotel koji nije nesto ali ima isto odlicne brzine i odlican odnos up/down. Niko nece uzimati debilne sn pakete na debilnoj KT mrezi koja funkcionise preko dhcp-a, nema dinamicke vec cg-nat, ogranicavanje broja tv-a i jos gomila "naprednih" KT idiotizma.

Tako su mogli tamo gde nije bilo dobre konkurencije, ovde nazalost tesko. Nis sto se tice interneta nije BG ili NS ili tako neki grad. Uvek je bilo poprilicno bolje nego u ostatku Srbije. Evo vec su svi moji prijatelji, poznanici, privatna i pravna lica najavila da ce otkazati usluge cim su dobili obavestenje da ce im se promeniti IP adresa, i da ce podneti tuzbe jer ce promena ip opsega i maltretiranje i gubljenje vremena da se to namesti ljude kostati i uticati na poslovanje.
Niko od nas to ne trazi nego nam se to namece. Prema tome postoje mnogo jaki kororativni advokati, a i mnoge firme su inostrane tako da koliko god misle da su se zastitili - jedostavno naci ce se nacin da im se to debelo naplati. Pa neka rade to sto rade. Samo napred i onako je kod nas sve napredno. A inace svkaovdnevno veliki broj im vec zbog svega otkazuje usluge u Nisu. Neka se zapita taj genijalac koji je sve to smislio zasto.
 
A Telekomu je ispod časti da kupi NetNet ili EPS da digne zakup stubova/ne dozvoli korišćenje šahti? To su i u Beogradu uradili pre nekog vremena na mufnjarski način gde i ja plaćam net više zbog njihovog zakupa i to na "banderama" koje su kupljene od para stanara ulice i posle ih EPS prisvojio.

Nadam se da ćete da izgurate priču, ali protiv države se ne ide tek tako, jer nemaju ljudi para koliko država može da ih baci u čabar da bi kontrirala.
 
Telekom nema para da kupi jos nekog provajdera. Skoro su se zaduzili jos 500 milke. Treba to da se vrati... kao i onih 600 mil za premier. Naravno, oni se hvale kako dobro posluju, jer kako da kazu korisnicima da su... Ali polako istina ce isplivati. A mi u Nisu necemo tako lako odustati, drzavu cini narod...

A inace to su isto uradili u Nisu pre nego sto su kupili Exe Net. Svima - NetNetu, Jotelu, Exe Netu i slicnim provajderima su nabili 2x cene zakupa stubova, Jotelu pretili ucenjivali vodili medijski rat itd... To je nasa drzava...
 
Poslednja izmena:
Telekom nema para da kupi jos nekog provajdera. Skoro su se zaduzili jos 500 milke. Treba to da se vrati... kao i onih 600 mil za premier. Naravno, oni se hvale kako dobro posluju, jer kako da kazu korisnicima da su... Ali polako istina ce isplivati. A mi u Nisu necemo tako lako odustati, drzavu cini narod...

A inace to su isto uradili u Nisu pre nego sto su kupili Exe Net. Svima - NetNetu, Jotelu, Exe Netu i slicnim provajderima su nabili 2x cene zakupa stubova, Jotelu pretili ucenjivali vodili medijski rat itd... To je nasa drzava...
Zato i cene Jotelu za duo/trio pakete od ove godine skočile po 400 dinara 😃
 
Telekom nema para da kupi jos nekog provajdera. Skoro su se zaduzili jos 500 milke. Treba to da se vrati... kao i onih 600 mil za premier. Naravno, oni se hvale kako dobro posluju, jer kako da kazu korisnicima da su... Ali polako istina ce isplivati. A mi u Nisu necemo tako lako odustati, drzavu cini narod...

A inace to su isto uradili u Nisu pre nego sto su kupili Exe Net. Svima - NetNetu, Jotelu, Exe Netu i slicnim provajderima su nabili 2x cene zakupa stubova, Jotelu pretili ucenjivali vodili medijski rat itd... To je nasa drzava...
I dalje u tom Nišu postoji konkurencija i pored toga. Znaju koliko smeju i jedni i drugi da dignu cene, inače jedni ostadoše bez mreže a drugi bez optičkih privoda. Neverovatno kako je u tom delu Srbije razvijena optička mreža da na svakih par km u gradu neko nekome bude natprovajder. Gde jedan stane, drugi krene, pa kad mu dosadi uzme od trećeg...
 
Telekom nema para da kupi jos nekog provajdera. Skoro su se zaduzili jos 500 milke. Treba to da se vrati... kao i onih 600 mil za premier. Naravno, oni se hvale kako dobro posluju, jer kako da kazu korisnicima da su... Ali polako istina ce isplivati. A mi u Nisu necemo tako lako odustati, drzavu cini narod...

A inace to su isto uradili u Nisu pre nego sto su kupili Exe Net. Svima - NetNetu, Jotelu, Exe Netu i slicnim provajderima su nabili 2x cene zakupa stubova, Jotelu pretili ucenjivali vodili medijski rat itd... To je nasa drzava...
Zar NetNet nije takodje kupljen od strane Telekoma?
 
Zar NetNet nije takodje kupljen od strane Telekoma?
Nije, ni on ni Jotel ni NiNet.

NetNet osim Arena i Superstar kanala bas i nema mnogo veze sa telekomom. Koriste za uplink uglavnom SBB i nesto dark fibera do SOX-a u Beogradu.
NiNet - najmanji od svih u Nisu - takodje koristi necija vlakna direktno do SOX-a.
 
Treba mi pomoc oko port forwading. U firewallu sam ubacio pravila za port inbound i outbound, ali kada na cbn sajtu izaberem port forwading ne prikazuje mi se internal port samo external(CH6541)1692459415479.png
 
Ako je Supernova sa njihovim adresama (ne statička doplaćena adresa) nema forwarda jer su im adrese pod cgnat-om. Možeš do sutra da pokušavaš forward, neće uspeti.
 
Nazad
Vrh Dno