Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Moze samo da se ide na 25Mb ili 50Mb , a sa 25 na 16 ne moze da se vrati dok ugovor ne istekne :)
 
Cemu ovi novi paketi,ko ce to da placa?Ukoliko im je ovo odgovor na skorasnje ubrzanje Lelekoma onda stvarno nemam reci.Prosto ne mogu da verujem da je jedan Lelekom uspeo da ih preduhitri i da trenutno nudi vise.Najvise od svega nervira me nezainteresovanost i neagilnost da se odgovori konkurenciji.O kvalitetu i izboru kanala da i ne pricam.Ukoliko u skorije vreme ne bude ubrzanje neta,i ukoliko podignu cenu kablovske(i ovih 900 dinara je previse za ono sto nude) bicu prinudjen da posle 5 godina predjem na mrski mi Lelekom.
 
paket 4/512

Kada sam ih zvao pre nekoliko dana receno mi je da nigde u ugovoru ne pise da cu imati konstantnih 4/512...Toliko o kopernikusu.
 
Poslednja izmena:
@Poison Ovde je neki drugi problem, da li imaš antivirus uključen, Kasperski ume da pravi velike probleme kod speedtesta. Ili možda neki download u pozadini?
@ Wolf87, ovo nije odgovor na Telekomove brzine, pošto sada trenutno Telekom nema uopšte bolju ponudu, ovo je samo uvođenje Docsis 3 platforme, koja nudi brzine koje su ponuđene, a o kojima npr. Telekom može samo da sanja, osim paketa od 16 Mbit/s, mada i kod toga je kablovski net u prednosti, ne Kopernikusov nego generalno. Zbog overheada, kod adsl-a što veći paket plaćaš, manju brzinu u odnosu na dati paket dobijaš. Overhead uslovljava brzinu paketa da bude u najboljem slučaju max 85% od punog protoka. E sad, matematički 15% koji je uskraćen korisniku, nije isto na brzinu od 1,5 Mbit i 16 Mbit. U prvom slučaju imaš 1,3 Mbit od 1,5 koliko bi trebalo da bude, što je nekih 200 Kbit/s manje, a u drugom 13,6 Mbit što je čak 2,4 Mbit manje u odnosu na brzinu koju na papiru daju. Što se tiče cena. evo nekih uporednih cena i paketa :

Telekom : 1536/256 = 1532,82 din Kopernikus : 2048/256 = 1400 din
Telekom : 4096/512 = 2122,82 din Kopernikus : 4096/512 = 2100 din
Telekom : 6144/1024 = 3811, 40 din Kopernikus : 6144/768 = 2800 din
Telekom : 16384/1024 = 4513,50 din Kopernikus : 16384/1024 = 4500 din

Na sve treba uzeti u obzir i gorepomenuti overhead kod adsl-a.
 
Poslednja izmena:
Poison, instaliraj Net Limiter da tacno vidis da li ti negde drugde odlazi protok.
 
Svestan sam cinjenice da je kabl bolji od ADSL upravo zbog overheada,bolji ping itd ali jednostavno zelim sto vise za ulozeni novac.
Telekom relativno cesto ima neke akcije(zadnja je bila ona sa Click4 paketom i IPTV cini mi se),za razliku od kopernikusa,koji trenutno jedino nudi prikljucenje novih korisnika za 2k i onu akciju od pre za korisnike koji se vezu ugovorom na 12,24 ili 36 meseci.
Verujem da imate kapacitet za vece brzine,zasto ne oduvati konkurenciju jednim ubrzanjem?Zasto se zadovoljiti cinjenicom da ste po brzini i cenama egal sa ljutim rivalom(Lelekom,SBB da i ne spominjem)?Iz prve ruke,hoce li biti povecanja brzine u skorije vreme(mesec,dva) i da li je istina da ce poskupeti kablovska(ako jeste,hoce li to znaciti bolji kvalitet programa i slike ili ce kao poslednji put razlog tome biti kurs evra).
 
Evo sad sam radio ponovo test i sad radi kako bi trebalo da radi.Videcu u toku dana da uradim test opet
 
Mogu li ja ovde da pitam nešto vezano za televiziju? Do sada sam poslao desetak mailova, imao ko zna koliko reklamacija korisničkom centru u Smederevu i dva ili tri poziva u kc Beograd, a sve u vezi kanala Eurosport2! Naime, neko je izgleda rešio da se igra i da ne pusti 16:9 signal na eurosport2 kanalu, već je, do pre tri nedelje konstantno držao zum i tako sekao po 1/3 slike sa leve i desne strane, a nakon toga, posle moje žučne rasprave sa nekim u KC Beograd rešio da pusti celu sliku ali sad razvučenu po vertikali, zbog čega dolazi do deformacije slike!!! Dakle, zanima me da li će, i kada, Eurosport 2 da bude emitovan u 16:9 formatu, bez ikakve deformacije slike?
 
Mogu li ja ovde da pitam nešto vezano za televiziju? Do sada sam poslao desetak mailova, imao ko zna koliko reklamacija korisničkom centru u Smederevu i dva ili tri poziva u kc Beograd, a sve u vezi kanala Eurosport2! Naime, neko je izgleda rešio da se igra i da ne pusti 16:9 signal na eurosport2 kanalu, već je, do pre tri nedelje konstantno držao zum i tako sekao po 1/3 slike sa leve i desne strane, a nakon toga, posle moje žučne rasprave sa nekim u KC Beograd rešio da pusti celu sliku ali sad razvučenu po vertikali, zbog čega dolazi do deformacije slike!!! Dakle, zanima me da li će, i kada, Eurosport 2 da bude emitovan u 16:9 formatu, bez ikakve deformacije slike?

Ako imas Plasma/LCD 16:9 TV ,aspect ratio stavi na AUTO ...osim ako oni namerno rucno namestaju,pa je drugacije.
 
Poslednja izmena:
Ma oni čvakaju nešto sa signalom, verovatno tamo neki tehničar kod kuće ima 4:3 tv pa ne želi da gleda smanjenu sliku! :d
Da ilustrujem u čemu je stvar...

Prva slika: eurosport 1 u 16:9
Druga: eurosport 2 do pre mesec dana (ne vidi se trećina ekrana)
treća: eurosport2 trenutno, 16:9 razvučeno na 4:3

Ja samo želim da dobijem normalnu 16:9 sliku, ali stipse :smash: ne daju...
 

Prilozi

  • eurosport2.jpg
    eurosport2.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 84
  • eurosport21.jpg
    eurosport21.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 87
  • eurosport1.jpg
    eurosport1.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 79
Kod mene je EuroSport 2 slicno kao na ovoj drugoj slici,ne vidi se da pise Euro,vidi se samo sport 2.
 
Pa jel vi mislite da oni znaju da podese 16:9 AR, da to znaju uradili bi odmah.
Ne znam stya im to znaci, a sve vise ljudi ima plasma i LCD ekrane iskreno ja ne znam nikog ko jos uvek ima onaj stari 4:3 ekran, ali su ocigledno si distributeri zaostali i ne daju 16:9 tamo gde se pusta taj format, ali jeb, Srbija brate....
 
stare televizore poseduje oko 75% gledališta u Srbiji....ja posedujem 3 stara TV-a, odnosa 4:3, eto. nemaju svi keš za lcd ekrane a to znači da je zaostala ekonomija i platežna moć građana a ne kablovski operateri.....
 
Pa i ja sve se nećkam da li da postujem ili ne... Baš da nikog ne znaš ko ima stari 4:3 televizor.... A i džaba ti LCD, PLAZMA, LED i ostali televizori za "nezaostale" kada na prste jedne ruke možeš nabrojati kanale koji se emituju nativno u 16:9, konkretno : Prva TV, Eurosport 1,2, Sport Klub (+), Fashion SEE, Euronews, i možda još neki ne znam sada napamet, mislim da su francuzi - AB Moteurs, Chasse i Animaux počeli nedavno. Ostali koji se nativno emituju u 4:3 a gledaš ih na 16:9 ne izgledaju baš najbolje...
Veruj mi, znaju da podese AR na 16:9...

Mada čini mi se da tema sve više skreće ka TV sa interneta....
 
Poslednja izmena:
Pa nisam mislio da nema stari televizora daleko bilo, ali hteo sam reci da sve vise ljudi poseduje plasma i lcd i led televizore, evo recino ja u kuci imam tri televizora jedan plasma, jedan lcd, i je dan obican koji se ni ne gleda ali eto tu je za "ne daj boze"
Ima brate kanala meni je dovoljno da ima prva i sport klub+ i euro spert, mislim da si zaboravio arena sport, veruje ja tevi da znate da podesite ali zasto onda ni ne podesite, nije mi jasno, u cemu je tu problem, znaci ono ranije kad pustim arenu sprt uzas pa to ne moze da se gleda, ne razumem u cemu je fora a ja ti kazem da puno domacinstva ima nove televizore, bar u mom okruzenju a i sire, to sto ti nemas novi televizor ne znaci da vecina nema,...
 
Odakle Arena Sport na Kopernikusu? Verovatno si pomesao nesto... :)
 
Pa nisam ja ni rekao da je to na Kopernikusu, vec globalno kazem ja nisam na korernikusu to sto sam rekao vazi za sve kablovske distributere, sad kao namestaju i to ali sa zakasnjenjem, znaci ja nisam pisao za Kopernikus, ili mi citiraj gde sam ja to napisao.:D
Pozz
 
Pa nisam mislio da nema stari televizora daleko bilo, ali hteo sam reci da sve vise ljudi poseduje plasma i lcd i led televizore, evo recino ja u kuci imam tri televizora jedan plasma, jedan lcd, i je dan obican koji se ni ne gleda ali eto tu je za "ne daj boze"

to je lepo, mislim, kad se ima keša za bacanje kao ti npr. :p

a ja ti kazem da puno domacinstva ima nove televizore, bar u mom okruzenju a i sire, to sto ti nemas novi televizor ne znaci da vecina nema,...

a to si zaključio, da većina u Srbiji ima LCD prijemnike, na osnovu tvog komšiluka?? :S:
uostalom tema je otvorena i namenjena korisnicima (bivšim, sadašnjim i budućim verovatno) kopernikus kablovskog Interneta i televizije.....
ti si izgleda ipak promašio temu :)
 
Ne znam zasto mislis da je to bacanje para, ali ajde, ako imas preko 60 godina onda te razumem, i izvinjavam se starijoj populaciji, ja sam mislio na nas "mladje" mada ni ja nisam vise mlad, ali ajde pratim tehnologiju kako napreduje pa se i ja prilagodjavam tome....

A ne ti si zakljucio prema tome sto ti imas nekoliko 4:3 televizora i mislis da cela Srbija ima samo te televizore, glupo si ti to zakljucio ali ja ti tu ne moghu pomoci, radi brate pa zaradi, kao ja ;)
Uostalom neko je napisao za lose podesene 16:9 programe tako da nisam pogresio temu jer sam samo odgovorio na ono sto je neko napisao a ja se slozio sa njim jer je tako a to ne vazi samo za Kopernikus vec i za sve kabloske distributere u nasoj zemlji.
Ja sam ipak pogodio temu, a ti si omasio sve pametno na ovom svetu.:)
BTW, dalje bih te molio da ne odgovaras na ovo jer mislim da nemas nista vise pametno da kazes a i kako sam kazes tema je internet i televizija a ti kasnis sa modernim tehnologijama pa te ni ne smtram za coveka s kojim bih mogao da sucelim argumente.
Hvala unapred sto neces odgovarati na ovu poruku i pozdrav.
 
"Postoje dve moguće neograničene stvari, univerzum i ljudska glupost......stim što nisam siguran za univerzum" - Hvala ti Ajnštajne na ovom. :)
 
Valjda ce uskoro neko povecanje brzina, barem sa 4/0.5 Mbps na 8/1 Mbps. :D :p :d
 
hej , a sto ne bi 'barem" sa 2 mbps na 8 recimo ;) ?
 
A mozda je najrealnije sa 4 na 16mb ? Skroman smo mi narod,nikad dosta :)
 
Ja sam za varijantu da svi dobiju 50/50 a onda sami sebi ograniče nekim limiterom na neku manju vrednosti koja im odgovara :)
 
Pa moze i tako :D
 
A cekajte malo, zasto mislite da je 8/1 nerealna brzina? Pa, to je neki minimum u normalnim drzavama. Rumunija i Bugarska imaju 100/100 FTTH za 15e mesecno. Moje misljenje je da bi trebali da izbace ove obicne pakete i umesto njih stave one profi, ali po ceni obicnih. To bi sada bila najbolja ponuda. A i to je skroz izvodljivo, sigurno nece biti na gubitku. Nece imati 200 puta vecu zaradu od troskova, ali ce je sigurno imati. To bi trebali da urade svi kablovski provajderi. :)
 
Samo 200 puta veći profit od rashoda? malo je kume....mora to još više!

Što se optike tiče, ako već sad SBB i Telekom ne razmišljaju o tome, to znači da mi nećemo imati još nekoliko godina ni konkretan predlog o FTTx infrastrukturi a kamoli realizaciju usluga takvog Interneta odnosno komercijalnu upotrebu.
Za Kopernikus i da ne pričam...j*m ti državu gde si prinuđen da ti moliš privatnika da ti dođe i nabaci net...
 
Nazad
Vrh Dno