Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Evo danas sve radi noramlno

Mada najavili su danas nekakve radove na info kanalu,pa ce biti prekida par sati.
 
Negde sam nacuo jednu glupost u vezi ugovora. Da li je tacno da ako ste potpisali ugovor na godinu dana, i po isteku tog ugovora ako se neodjavite automatski se produzava za jos godinu dana i prakticno ste obavezni jos dodatnu godinu da budete kod njih ili se u suprotnom placaju penali, 5000 dinara ili tako nesto.

Nemam sad vremena da detaljno proucavam ugovor pa ako neko moze da potvrdi ili opovrgne ovu informaciju bio bih zahvalan. Ovo mi zvuci kao totalna glupost, ali opet svasta je moguce
 
Ako se u ugovoru spominje to da će se u slučaju prevremenog raskida ugovora od strane korisnika, plaćati penali, onda je na tebi da li ćeš da potpišeš takav ugovor ili ne. Ukoliko takvih slova nema ni u jednoj tački ugovora, ne može ti niko ništa. Pozoveš se na tržišnu inspekciju i zakon o zaštiti potrošača i mirno odeš.
 
U ugovoru pise da, ako se raskine pre isteka tog ugovora, racuni nece prestati da stizu sve do kraja, i moraces to da placas. E sada, da li se placa neka fixna suma od 5000 din, to ne znam. I da li se taj ugovor produzava posle godinu dana (ako si na toliko potpisao), to ne znam, ali cisto sumnjam da je tako. :)
 
I ja se nadam da nije tako. Onda si prakticno dozivotno obavezan za njih i iz godine u godinu te obavezuju na jos plus jednu automatski. Zvuci totalno nebulozno i nadam se da nije istina.
Ja se nadam da cu biti dugogodisnji korisnik kod njih, ako budu uvek radili konkretno kao i do sada, samo me eto interesuje koliko ima istine u ovoj tvrdnji. Ma verovatno je neko odvalio i ostao ziv.
 
Kod drugih operatera je tako,pa je verovatno i kod nas.
 
barakuda u pravu si... Jeste neko odvalio pa ostao ziv. Potpisivanjem ugovorne obaveze na jednu, dve ili tri godine obavezes se na taj period da ne mozes raskinuti ugovor. Po isteku tog perioda smatra se da ces i dalje biti korisnik ali nemas nikakvih ogranicenja po pitanju daljeg korisnickog odnosa, u smislu da bez "penala" ugovor mozes raskinuti prvi dan posle isteka ugovorne obaveze ili i dalje biti korisnik sledecih x dana, meseci, godina bez bilo kakvih obaveza osim, normalno, redovnog
izmirivanja obaveza (racuni).
 
Kada sam se ja prijavljivao za net, nudili su mi standardna 3 promotivna ugovora (godinu, dve i tri) kao i opšti ugovor bez vremenskog obavezanja/ograničenja ("možeš da raskineš kad hoćeš" tako su rekli iako ja nisam čitao nijedan ugovor) ali kao plaćaš 2000 dinara u startu. U tih 2000 je modem i instalacija uključena....
 
Poslednja izmena:
Od 1.marta SBB povecava svojim korisnicima internet brzinu pa se nadam da ce i Kopernikus odgovoriti SBB-u.Da li i mi da ocekujemo neko povecanje ili nema nista od toga ?
 
Pre nedelju dana posaljem im mejl u vezi prekida interneta i usput pitam za povecanje,i odgovrise mi ovo
Poštovani neznam (bas su nepismeni :smackbum: ) na kojoj ste adresi u jednom delu Pazove ima nekih prekida noću poslednjih par dana…Nadamo se da će kvar biti brzo otklonjen..A brzinu smo u zadnjih par meseci povećali sa 1mb na 1,5mb a ubrzo posle toga I na 2mb…
 
Poslednja izmena:
Interesuje me kakav ping i kako idu online igre na Kopernikusu , posto mi je jako bitno a planiram da uzemem od njih net ?!
 
Kod mene sve savrsen radi, igram DotA online bez problema.

35334367.png
 
Igram cs 1.6 online i za sada sam vise nego zadovoljan.
 
Hvala na brizm odgovorima, 16tku planiram da uzmem pa se javljam kad bude , da vidimo kako rade profi paketi !
 
Ohoho... 16 velikih :D
Bas me zanima kako sve funkcionise, torrent, surfing, gaming... Javi obavezno ako uzmes
 
Podnet je zahtev, cim se na montira javljam detaljan test kako radi :)
 
kume, 8 megabita je misaona imenica kod nas običnih smrtnika, verujemo da će ti raditi net od 16 mege kao 2 zmaja u SLI :)
 
Zasto je zabranjen pristup stranicama "Signal, Status i Log" na adresi 192.168.100.1 u WebSTAR EPC2100R2 (vidim da na SBB-u nije zabranjen)? Da li postoji nacin da se pristupi tim stranicama?
Na internetu sam pronasao ovu adresu: http://192.168.100.1/_aslvl.asp gde moze da se promeni Access level iz 1 u 2 ili 3, i kao onda bi moglo da se pristupi, ali se ne usudjujem da probam, da nesto ne pokvarim (ako moze da se pokvari nesto radeci to). Da li bi mogao Mstevan da nam kaze nesto o tome. :)
 
Slobodno, ništa se ne dešava, samo dobiješ pristup tim stranicama gde se vide logovi modema, signali itd itd. Inače šifru ne stavljamo mi, "CISCO" po def. to radi.
 
Poslednja izmena:
Extra. Evo kako se to radi, ako nekog zanima:

Iz browsera pristupite ovoj adresi: http://192.168.100.1/_aslvl.asp
Promenite Access level u 2
Kopirajte ovu sifru: W2402
Kliknite na "Return to main page"

Posle ovoga ce vam biti dostupne Signal, Status i Log stranice, ali samo nekoliko minuta. Posle prvog refresha stranice, vise nece biti dostupni, tako da cete morati opet istu proceduru da uradite. :)
 
Poslednja izmena:
I sada vidim zasto na Kopernikusu imamo brzinu koju placamo. Meni je bitrate koji modem dobija od provajdera podesen na 5338000 bits/sec / 1618000 bits/sec, sto je kada se podeli sa 1024: 5212 Kbps / 1580 Kbps. :)

Edit: Ili je ovo mozda maksimalni bitrate koji mom modem moze da izvuce iz mreze?
 
Poslednja izmena:
Tek od utorka, 1. marta, kreću sa novim priključenjima.....ajmeeeee......:mad::wall::cuss:
 
Evo ovako,javio sam se i na temi o IPTV i mom licnom misljenju da je ovo strasno koliko nas svi ovi prevaranti deru za ogromne novce!Kakvih 16 mega i kakvi bakraci?Vecinu ljudi ovde zanima koliko maksimalno moze da se dobije za 1500-2300 dinara a realno bi bilo bar 8/1 mega + cena odrzavanja neke normalne kablovske tv(kvalitet + ponuda kanala).Odjavio sam Kopernikus net i uveo adsl zbog iptv(uslovljavanja,uslovljavanja) samo zato sto je slika nebo i zemlja razlika.Kvalitet slike na kablovskoj je katastrofa u odnosu na iptv,totaltv,nema stereo zvuka itd...Internet je u egalu po ceni i protoku(4/512) a ranije je kablovski kopernikus bio u prednosti(3 mega kopernikus za 2 na adsl iste pare) i to je samo doprinelo odluci da odjavim kablovski net.Naravno na IPTV mi fali hrt1,hrt2,fox life pa cak i oni budjavi filmski kanali koje ima kopernikus.Ako smrdljivi telekonj kupe svabe daj boze da imamo makar ono sto daju u kroaciji mada je i to skoro samo dno ali opet BOLJE od naseg blata i sto se tice adsl-a i njihovog iptv-a odnosno maxtv-a.Naravno u ocekivanju bolje ponude ostavio sam kablovsku tv i potpisao ugovor na samo godinu dana sa telekonjom i ako bude promena za godinu im lepo vratim opremu.Mene zanima da mi Mstevan kaze sta su hteli da kazu sa ovim profi paketima i koliko on misli da ce to ljudi da uvede???Pa ja radim u solidnoj firmi i sa solidnim primanjima pa mi ne pada na pamet da dajem 4500din za 16 mega.Garantujem da je vecina ljudi na prva dva paketa i to jedno 70% na onom najmanjem.Zasto recimo nije data ponuda od 6 mega za 2100 ili 8 mega za 2500,onda bih se razmislio i dao bih vam jos tih 400 dinara za bolji protok??Ovako sam vam odjavio net i sad nemate tih 2100 koje sam vam davao za 4/512.Ionako retko sta skidam i taj protok je kod mene maltene idle ali kad HOCU da nesto skinem hocu da bude brzo!Hoce li ikad biti neka normalna ponuda kanala sa NORMALNOM slikom a ne sa ispranim bojama i bez stereo zvuka?HD da i ne spominjem.Ovo sta SVI vi operateri radite s narodom i pravite ga budalama i dajete mu za njegove novce mrvice to bi mogla da bude jedna lepa tema za neku diskusiju mozda cak i za insajder(podela feuda izmedju operatera).Ja NE trazim(mozda bi trebalo SVI da trazimo) da imam kao moj drug u Sloveniji 10/10 mega optiku,100 HD kanala + dzaba telefon za 30e(PRE DVE GODINE) ali daj bre ma koga vi svi ovde vise zezate za veliku lovu???Ajde nek mi neko lepo kaze zasto se ja za***avam sa svim ovim i ne pocupam lepo sve i montiram sebi jos jedno tursko pojacalo i loge?
 
Poslednja izmena:
Ako imas vise TV prijemnika u kuci, neces se usreciti sa IPTV-om. A sto se tice FTTx-a, to nece kod nas nikada da se desi. Pre ce da nas nateraju sa cenama, da se svi vratimo na dial-up, nego sto ce da nam uvedu taj svetski standard u celoj Srbiji, sa nekim pristojnim brzinama (nekoliko desetina megabita). :(
 
Poslednja izmena:
@misterija021
bravo!

Iskreno ja sam ocekivao povecanje ovih nizih paketa,ali od toga izgleda nema nista. :mad:
Koristim paket od 2mb,net je super nemma nikakvih problema sve radi u fulu...ali svi povecavaju nize pakete samo Kopernikus nista.A evo sad ce SBB imati 6mb za ~1500din a mi izgleda ostajemo na 2mb za 1400.Ja bi bio zadovoljan kada bi povecali na 4 mb bar.
A ove profi pakete ne znam ko ce uzimati,videcemo...A TV ce izgleda opet poskupeti...
 
Docsis 3.0 Profi-16MB






Za sad sve radi super, nadam se da ce ostati ovako :)
 
Poslednja izmena:
Nije ceo 1Mbps upload. Bas cudno. :S Ali je zato jitter bas dobar u odnosu na obicne pakete. :)
 
Nazad
Vrh Dno