Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Evo veceras nesto net ne radi bas kako treba,pao je download a upload je savrsen kao i ping.
 
Tacno,i meni je download pao sada je 1.2 M,a imam paket od 2M.
 
Ne znam samo sta ce im u ponudi FLAT 512 :wall: kad za 300 dinara vise imas 3xbrzi net....Mogli bi malo da obogate ovu ponudu,FLAT 6 najveci paket :S:
cenovnik-kti2.jpg
 
Predlazem ti da se raspitas. Mislim da jednom kada sam bio kod njih, jedan korisnik je bas pricao tamo sa radnicom o najvecoj brzini koju bi mogao da dobije za flat i ova je valjda rekla da ako je zainteresovan da su i vece brzine od 6M u ponudi ali da bi valjda trebalo da zove beograd (centralu) da se vidi sa njima.

Ako ne ispadne ovako onda su moje droge stvarno cudne :d
 
Čak je i neki lik rekao da se testira DOCSIS 3.0, što znači da će u skoroj budućnosti omogućiti brzine kao što ih ima SBB trenutno (30, 60mbit/s...).

Međutim, veći problem (po meni) je taj što poveliki deo leve strane Dunava u BG-u 'drži' Kopernikus a nije moguće imati net. Plus, mreža im godinama stoji u mestu, niti se šire, niti šta poboljšavaju...
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na opremu onda si skroz u pravu i ne verujem da ce Kopernikus ista poboljsati po tom pitanju u skorijoj buducnosti (barem dok konkurencija ne bude pocela da grize).
 
Danas je nestao internet i tv na nekih sat vremena, mozda i vise. I posle toga bas lose vrednosti u modemu i na pingtestu nekad ima izgubljenih paketa i jutter uzasan. Kazu da rade nesto, i da bi trebalo da se normalizuje za nekih sat vremena.
 
Bio danas kod njih i one dve što rade tamo mi OPET (zvao sam ih u petak kad je istekao rok koji su oni dali sami sebi i tad sam bio 30i na redu) rekoše da neću skoro dobiti net...jer ima onih koji su se prijavili još prvih dana januara.......prva priča bila 2 do 3 nedelje MAX i bio sam 57i na listi tad (24. januar) a danas kažu još 2 nedelje MINIMUM jer 2 nedelje nikom nisu ubacivali Internet......šiznuću jer ovaj ADSL sve lošiji svakog dana :S:

Taj cenovnik je dopunjen (jbt ovo je 3. verzija njihovog cenovnika koji datira od 1.9.2010!!!), ja mislim da imam cenovnik ovde po kojem sam se prijavio onog dana a imao je neku promociju da prva 3 meseca paket 4M plaćam 700 dinara (razlika od paketa 2M)....zvao sam Kopernikus u BG tad i rekoše da je ta promocija u toku i da svi koji su se prijavili biće priključeni pod tim uslovima....sad vidim da više te promocije nema.... :(
 
Poslednja izmena:
@milos87sd: Nema veze sto te promocije vise nema, ako je bilo dana kada si se prijavio, dobices je. :)
 
Danas je bilo prekida neta i kod mene, na njihovom kanalu pise da su neki radovi danas. Da li neko zna o cemu se radi? Hoce li biti nekih promena ili je ovo neka redovna provera bla bla..
 
Radovi završeni oko 15h, finalni radovi za Docsis 3.0
 
Poslednja izmena:
do dzaja :d da se nadamo nekom ubrzanju u narednim mesecima?
 
Pa valjda ce biti nekog ubrzanja,svi ubrzavaju samo mi ne :D
 
Paket od 16MB jeftiniji kod Kopernikusa nego kod SBB-a
 
Poslednja izmena:
Paket od 16MB jeftiniji kod Kopernikusa nego kod SBB-a

Pa bas i nije. Ako gledam na dobrom mestu SBB cene http://www.sbb.rs/Mix/222/MIX+cenovnik.shtml/nav_start=0 kod njih je 16Mb - 3.310 a kod kopernikusa je sada 16Mb 4.500 din. Nesto je malo veci upload ali opet... Plus svi nesto pricaju o SBB povecanjima brzine, tako da ce uskoro mozda biti jos povoljniji.
Neznam... ja sam se sve nadao nekom povecanju brzine za iste pare. Ipak je to sve kod nas skupo u odnosu na okruzenje, a da nepricam u odnosu na primanja i mogucnost da se zaradi u ovoj "drzavi"

Primetio sam da se i paketi profi nemogu menjati u toku trajanja ugovora sto nezvuci bas toliko primamljivo. Sta ako covek zapadne u neku krizu na neko vreme, a primoran je da placa veliki paket godinu ili vise dana? Ili, sa druge strane, ako nekom kane neka veca lova pa hoce da se bar mesec dana oseca kao da je u normalnijoj drzavi i hoce da uplati 50Mb...
 
Poslednja izmena:
jeste , zamisli kada bi svi hteli da se "osecaju kao u normalnoj drzavi na mesec dana" , koliko bi oni korekcija morali da vrse samo zato sto neko hoce da "isproba" vecu brzinu neta. :p Postace dostupnije vremenom...

Jedno je sigurno - ja 20 000 din definitivno ne bih dao ni za net od 500Gb/s :p
 
^ Dobro ako ti je realniji scenario, sta je sa onima koji nece moci sledecih nekoliko meseci da plate 16Mb pa moraju da spuste na nize pakete.
Svakako je njihovo pravo da stave pravila kakva zele(u skladu sa zakonom), ja samo konstatujem da ce ta stavka mnoge odvratiti.
 
Ne svidja mi se sto svi paketi imaju 1024Kbps upload. Bilo bi mnogo bolje kada bi onaj najveci paket bio na primer 50/10Mbps. Ovako koliko sam citao na netu, upload moze da gusi download (kada je razlika 50:1 ili 60:1). A i mogli su da stave neke normalnije cene, ovo je zaista previse skupo.
 
spustice cene vremenom garant. ovo je samo da navataju firme , pa kad one ne budu vise grizle, e onda ce valjda spustiti cene i zbog konkurentnosti.. valjda...
 
Koje konkuretnosti? U vecini mesta gde imaju mrezu, oni su jedini, znaci imaju monopol. :)
 
Poslednja izmena:
Wireless više ne možeš da računaš kao alternativu jer je u svakom pogledu lošiji od već lošeg ADSL-a.
Za WiFi je skupa oprema, skupa pretplata a male brzine. http://www.sohosistem.net/index.php/paketi/kucni-korisnici
Kopernikus drži monopol (što se KTV infrastrukture tiče) u 50% ulica u gradu + u svim selima gde su prošli svojom mrežom (pretežno pravac radinac-ralja-vranovo-mala krsna-skobalj i osipaonica) tako da nama, ne preostaje ništa drugo bolje nego da se sa ADSL-a prebacimo na kablovski net.

Jel ste primetili neke bele linije na TVu u zadnjih 2-3 dana? Signal zeza izgleda. Šetaju te linije gore dole. Na sva 4 prijemnika mi je tako...hm..
 
Koje konkuretnosti? U vecini mesta gde imaju mrezu, oni su jedini, znaci imaju monopol. :)

To je tacno , ali recimo konkretno za Sd , alternativa je adsl. ;)
A telekom ce valjda ponuditi nesto u buducnosti sto ce naterati kopernikus da spusti cene :p
 
Vec par dana mi download na speedtestu ne prelazi 3.6mb/s a dok upload i ms su ok.
 
Meni takodje slabije radi poslednjih par nedelja,pgotovo u vecernjim satima
paket 2M
1167976968.png
[/URL][/IMG]
 
kod mene sve normalno

 
I kod mene je sve normalno.

 
Nazad
Vrh Dno