Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ovih dana je baš zadovoljavajuća! ;) Već dva dana ne mogu da gledam Australian Open ni Bundesligu pošto je mamlazima blokiran Eurosport!!! Inače, Eurosport2 im konstantno ne radi vikendom, iako sam do sada milion puta prijavljivao kvar, a ako se slučajno desi da zablokira u subotu uveče, do ponedeljka nema ništa od sporta... Mamlazi nesposobni, kažem!!!
 
Prijavio sam se malopre za kablovski net...57 sam na listi, kuku lele (inače to govori o masovnosti prelaska sa ADSL-a na kablovski net)...reče mi čovek za 2-3 nedelje tek da ću dobiti net :( Oh well, bolje i to nego ništa.
 
@Mstevan
Ti si na optici druze?
Nekada je bio standard za Bnc ili ti koaksijalac 10Mbps.
Okej je to za Docsis, ali mi ne ide u glavu u krajevima gde je distributivna stanica udaljena par km.
Signal TV i Internet se salju istim kablom, signal se u stanici pojacava magistralnim pojacalom.
Posle se po banderama stavljaju pojacala po potrebi.
Po meni (u krnjaci gde ja zivim) nestanak struje na bilo kom segmentu dovodi do gubitka signala.
Tv signal je kod njih bio jako los, zablokiranih kanala kolko volis.
Sve ovo nije vazno, mene zanima stevane po novom standardu modulacije neka je protok 700 Mbp/s.
Ako do mene na tom istom kablu ima nekoliko hiljada korisnika, koliki protok ostaje na mojoj tacki ?
Sta se desava ako neki dekica ima EI Nis koji unosi smetnje u mrezu ?
 
Nisam na optici :), nego na HFC-u, (hibridna fiber-koaksijalna mreža), tako da nema veze udaljenost glavne stanice, optika eliminiše tu udaljenost do tačke gde ponovo kreće koax. mreža. Konkretno ja sam od stanice nekih 15 km, ali ima i dosta njih koji su i više od 25 km udaljeni. Ne pojačava se signal u stanici "magistralnim" pojačalom, priča je ipak "malo" složenija. To sa nestankom struje na bilo kom segmentu je problem ako se koriste pojačivači sa lokalnim napajanjem, sa daljinskim napajanjem se dobar deo tih problema eliminiše. Docsis nije novi standard modulacije, u principu modemi koriste više downstream kanala u isto vreme i time se efektivno povećava propusna moć u downstreamu. E sad, koliki protok ostaje na tvojoj tački ... Docsis 2 standard propisuje na po jednom downstream portu max. 50 Mbit/s po jednom kanalu. Docsis 3 sabira te kanale pa se tako dobija n x 50 Mbit/s ( npr 4 x 50 ili 8 x 50, ali je moguće i 3,5,6,7 x 50) Naravno nije u pitanju jedan CMTS niti jedan downstream niti jedno "magistralno" pojačalo, sve se planski radi tako da nema problema sa zagušenjima. E sad na osnovu ovog mogu reći da bi ti u slučaju pravilno raspoređenih downstreamova u tvojoj tački uvek imao protok koji si tražio od provajdera. Problemi sa EI Niš tv se jako lako rešava putem filtera (85-862 MHz) koji će odseći te smetnje, a sa pravom opremom nije problem ni naći "krivca" koji unosi smetnje (EI Niš TV).
 
Poslednja izmena:
Zar ti u BG-u nemas SBB?

Ako kopernikus nema tamo mozda je to zbog prevelike konkurencije, ko zna. Sa cenama SBB-a je sada tesko takmiciti se :)

O kakvom SBB-u pricas? Celu levu obalu Dunava drzi Kopernikus, SBB nije ni prelazio pancevacki most nikad... Jedino je u borci Vektor. Ali ipak je ovo sramota da u 2011 ja nemam uslova za ni jednu vrstu interneta osim za wireless.
 
O kakvom SBB-u pricas? Celu levu obalu Dunava drzi Kopernikus, SBB nije ni prelazio pancevacki most nikad... Jedino je u borci Vektor. Ali ipak je ovo sramota da u 2011 ja nemam uslova za ni jednu vrstu interneta osim za wireless.

SBB je prešao levu stranu dunava i otišao na pančevački put, tamo imaju mrežu.
@Mstevan
Kada planirate puštanje u Krnjači i koje brzime mogu da se očekuju.
Mene zanima 10/10 po nekoj normalnijoj ceni za fizicko lice.
 
Oce biti skoro nekih povecanja brzine interneta?Kopenikusov net je vrhunski.Imam ga 2 godine vec i radi perfektno!
TV i izbor kanala je los.Oce li biti u skorije vreme Arena u ponudi...
I pitanje za upucenije zbog cega Arenu nema 90 % ljudi u Srbiji?
 
Zato što je takva politika poslovanja Arene, da bude isključivo PayTV sistem, kao što to radi i HBO sa svojim kanalima.
Arena 1 je dostupna, čini mi se, svim kablovskim operaterima izuzev Kopernikusa, dakle ima je i na PTT kablovskoj i na SBB-u ali Arena 1 ne prenosi spektakularne utakmice kao što su mečevi Mančester UTD, El Klasiko, Inter-Milan itd...to se prenosi na Arenama 2, 3 i 4 a ti kanali su digitalni i PayTV za njih je dostupan samo beogradskim korisnicima SBB, PTT, Ikom i drugih kablovskih operatera izuzev Kopernikusa. Nažalost.
 
jel imate problema oko ucitavanja videa na yt ? meni nece da ucita tj ucitava jako sporo zasecka u toku 3min po 5-10 puta
 
^
Meni je to pocelo sad cesto da se desava,sada trenutno ocitava odlicno,ali nekad nema sanse da lepo ocita.
 
I pitanje za upucenije zbog cega Arenu nema 90 % ljudi u Srbiji?

Zato sto Arena nema velikog brata, farmu, dvor i ostale intelektualno uzvisene emisije. Salu na stranu, oni ipak emituju premium sadrzaj pa je red da se i naplati, od onoga kome to treba.
 
Za Krnjaču ne znam šta se dešava, stacioniran sam u Rumi, ali mislim da je u planu da se i tamo aktivira usluga interneta, i to u skorije vreme. Arena ima neku svoju politiku zbog koje se ne emituje kod dosta operatera, npr, SBB-u više ne emituje ( http://www.tvarenasport.com/pitanja-i-odgovori/9380/arena-sport-1-sbb ). Za povećanje paketa sam gore negde napisao, planira se nešto, ali stvarno ne mogu da dam nikakve informacije tipa kada-koliko. A ovaj problem sa Youtube je više problem do njihovih servera, mislim da sam negde naleteo na netu, da imaju problema sa preopterećenjem. Generalno, neki klipovi rade ok, drugi nikako. Najjednostavnije je proveriti ako instalirate neki program za kontrolu protoka, na win recimo net meter, du meter, na linuxu npr. network monitor (netspeed). Tada se vidi da sa Youtube kod nekih klipova ne vuče više od 300-400 Kb/s, na paketu od recimo 2 Mbit/s.
 
I meni neucitava YouTube kako treba poslednjih dana, ali mislim da je to iskljucivo do YouTube-a i njihovih servera. To nije do ISP-a.
Ja imam netlimiter i tacno vidim kada ucitavam video da nevuce vise od 50-60kb. Ponekad pomogne kada se prebacis na 360p kvalitet, a kada se prebacim na 1080p onda pocne da vuce punom brzinom oko 700kb.
Nazalost sa mojom konekcijom od 6mb nije dovoljno da ucitava HD 1080p bez prekida, cak i kada vuce punom brzinom. Zato drzim palceve za povecanje brzine :)
 
Da li Kopernikus salje signal radio stanica kroz svoje kablove? Ili ce to biti moguce tek kada budu imali digitalnu televiziju u ponudi?
 
Ne, za sada nema te opcije (radio kanali), možda kada bude paket digitalnih kanala.
 
jel imate problema oko ucitavanja videa na yt ? meni nece da ucita tj ucitava jako sporo zasecka u toku 3min po 5-10 puta

I ja imam isti problem sa Youtube-om na Kopernikusu u Jagodini sigurno vec 2 nedelje. Nekad lepo radi, ali cesce se klipovi jedva ucitavaju i stalno secka.

Takodje i ip adresa se nikad ne menja, sto je najveci smor na svetu.
 
Sta je ovo pocelo da se desava sa netom,vec 2 veceri,a evo i treca kako od 21-22h pocinje da koci,a kasnije zna i da pukne veza i tako sve do ujutro?
 
Sta je ovo pocelo da se desava sa netom,vec 2 veceri,a evo i treca kako od 21-22h pocinje da koci,a kasnije zna i da pukne veza i tako sve do ujutro?

To se meni desavalo pre mesec dana , trajalo je mozda 2-3 dana i posle toga nisam imao vise problema...
 
Dal je moguce da su svima povecali net,samo Kopernikus jos nista.A bas sam se ponadao da ce 1. februara biti nesto...
 
To su brzine povecane samo ADSL korisnicima. Kablovski internet nema veze sa tim.
 
Pa ja otakd imam kablovski net uvek su i oni povecavali kad god se adsl poveca.
 
ti onda bas i nemas dugo kablovski net ;)

kopernikus je 2 x povecavao brzine ekvivalente adsl-u. adsl 1mbps korisnicima je tek od skoro na primer povecana na 1,5mbps.
za to vreme je kopernikus ubrzavao sa 1 na 1,5 , i posle sa 1,5 na 2mbps. a upload i ping je oduvek bio konkurentiji nego onaj na adsl-u.
 
Jel ima nekih novosti koje se ticu kablovskog neta u Kotezu? Hoce li kopernikus omoguciti tu opciju u skorije vreme?
 
Internet kod mene danas radi veoma lose. Tacnije samo download. Kao da su mi smanjili brzinu, umesto dosadasnjih ~506 KB/s, sada download varira izmedju 120 KB/s i 350 KB/s. Ne znam sta se desava, da li je do telekoma ili do toga sto se naglo povecao broj korisnika u Smederevu, pa im je link preopterecen. Kada radim speedtest, sve je normalno u Evropi, ali u Americi mi prikazuje max 2 Mbps.

Edit: Mada cini mi se da je tako vec par dana, ne samo danas.
 
Poslednja izmena:
kod mene je sve ok... danas je nestao signal na 10 minuta , ali sem toga je sve bilo kako treba.
 
Jel ima neko ovde da ima prikacenu kablovsku TV na vise od 3 TV-a?Interesuje me jel tacno sto kazu ovi iz kopernikusa da ako se prikaci vise od 3 TV-a slika je losija...
 
kod mene su bila prikacena 3 tv-a pa je internet bio losiji (sve na 33% maximalne brzine). Problem je bio u spliteru (nakon gomile poziva i lupanja glave o zid) koga sam kupio u prodavnici el. opreme. Cim sam vratio onaj default koga su mi dali iz kopernikusa , sve se sredilo , mada sam morao da otkacim jedan tv. :p
 
Kod mene rade tri TV-a normalno. Konfiguracija je sledeca:
- Na glavni kabl je stavljen 3-way spliter (-3.5db, -7db, -7db)
- U -3.5db ide kabl koji vodi u moju sobu
* U sobi imam jos jedan spliter, ali ovog puta 2-way
* Iz jednog izlaza ide kabl u modem, a iz drugog u TV karticu
- U prvi -7db ide jedan TV
- U drugi -7db ide kabl do hodnika, gde se nalazi jos jedan 2-way spliter
* Odatle idu dva kabla, ali se ne koriste oba odjednom, vec se menja, jer se Externa Leadtek TV "kartica" prenosi iz jedne sobe u drugu.

I ovako sve normalno radi. Slika je svuda sasvim normalna (na kompu je slika losija nego na ostala dva TV uredjaja, ali jos uvek dobra).
 
Nazad
Vrh Dno