Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

jel pokusao neko da hakne motorolin modem? ko zna o cemu pricam razumece... ima nekih tutorijala na netu pa me zanima jel to radi uopste?
 
Kakve veze ima ovaj citat sa statickom IP adresom? :D Ako dozvolis, odmah cu da odgovorim: "Nikakve!". :D

Na stranici "Internet cenovnik" jasno pise da se za javnu staticku ip adresu, mesecno placa dodatnih 400 din.

Inace, pokusavao sam sve cake koje sam nasao na internetu. Iskljucivao sam modem na 15 minuta, radio release i renew u ruteru tokom konektovanja modema... Nista od toga nije uspelo. Ranije mi se IP adresa menjala na 4-5 dana, ali sada ovu IP adresu imam vec vise od dve nedelje.

Da li je neko nasao nacin da promeni IP?
 
Ja jos uvek nisam. Sto znaci da jos uvek imam istu IP adresu, ako se ne varam, vec vise od mesec dana. :)
 
Evo svratio i ja posle duze vremena do foruma pa prvo da vam svima cestitam sve moguce praznike aonda malo da se dotaknem i teme.:type:
Ove nove ponude telekonja su me malo bacile u dilemu pa sam hteo da se posavetujem s vama.Kada sam uveo Kopernikus imali su dosta povoljniji/brzi net od telekonja i to je bio prvenstveno motiv uvodjenja.Kao nus efekat morao sam da uvedem i njihovu IPAK shit kablovsku jel je to naravno uslov da bih dobio net ali sam bar u tom trenutku imao resenje(jedino na trzistu) za vise televizora.Naravno da ne bih placao i totaltv i Kopernikus kablovsku ja teska srca odjavim totaltv koji je imao za klasu bolju sliku od ovog sranja.Sad ponovo dolazi omiljeni monopolista i nudi net+iptv za dobru cenu.Da napomenem da sam iptv isprobao mesec dana na samom pocetku njegovog uvodjenja i tada ipak nije mogao da mi zameni totaltv zbog nedostatka nekih kanala i sporog listanja istih.Na iptv je bila odlicna slika,bolja nego na totalu.Gledam sinoc kod prijatelja iptv i jednostavno mi se svidja sto na njemu kao i na totalu imas lepo ispisano sta trenutno ide na programu i mozes lepo da izlistas unapred sta ide.U dilemi sam sta da radim.Posto gledam tv vise nego ranije smara me ocajan kvalitet slike a najvise me nervira to sto stalno moram da gledam po netu sta ima na kom kanalu.Ima li neko pametnu ideju ali onako objektivno,sta je bolje u ovom trenutku uvesti/odjaviti?
 
da sam na tvom mestu uveo bih iptv (+dobijas cini mi se 4mb/s adsl koji ce za neki dan da bude ubrzan :) ) jer cena je sada mizerna (ne mogu ti je reci sa sigurnoscu a mrzi me da trazim).

+sto sad imas 4-5 HD kanala na iptv , slika je odlicna i na ostalim (gledao kod drugara na njegovom full HD tv-u od par hiljda evra)..
mislim da ako se prijavis za adsl, iptv dobijas godinu dana besplatno, tako da ako ti je bitna kvalitetna slika na tv, iptv je sigurno bolji od kopernikusa po tom pitanju, pa i po ponudi kanala.
 
Jedino što mi se ne sviđa kod IPTV-a je što u ponudi nemaju Viasatove kanale (Explorer, History) i što nema Discovery ID i DoQ. Samo iz tog razloga još uvek držim Kopernikus kablovsku...
 
1112564040.png


DOCSIS 3.0, u ponudi će biti u najskorije vreme, verovatno ne ovoliki down, ali DOCSIS 3 platforma počinje sa distribucijom.
 
Druze ako mozes da mi pojasnis sta je to DOCSIS 3.0 ? Evo sad sam seo za komp otisao na speedtest i imam sta da vidim (koristim 4/512 i do sad sam bio PREZADOVOLJAN , verovatno nesto rade na mrezi)
1115909206.png
 
Hmm... izgleda da se nesto veceras desava. Ja sam na paketu 6144/768 Kb/s, takodje PREZADOVOLJAN sa njihovom uslugom, ali evo sad sam primetio da nesto neide kako treba.
Verovatno nesto rade. O well... cijemo se sutra da podelimo kakva je situacija.

 
U prevodu optika; ili ce da bude DOCSIS3.0(eurodocsis?) al na kabalu?
Koje modeme cete da delite uz docsis pakete? 80Mb nije nista jer je maximum daleko veci.
 
Koje je to najskorije vreme kada se moze ocekivati docsis 3.0? Pola godine, godinu dana?
 
@barakuda111 i @poison, bilo je obaveštenje na "info" kanalu, telekom je imao radove na izmeštanju optičkog kabla kod u blizini, pa je net radio otežano, nema veze sa Docsis 3 niti nekim radovima na mreži

Docsis 3.0 omogućava mnogo veće brzine, max i do 200/400 Mbps na postojećoj mreži . Optika mislim da neće skoro zaživeti kod nas u Srbiji u smislu distribuiranja interneta na platformi FTTH (Fiber To The Home).

Ponuda za Docsis 3.0 će najverovatnije početi u toku februara meseca ili eventualno marta, za područje Rume, Sremske Mitrovice, Iriga, za ostala mesta verovatno ubrzo posle ovih gore navedenih.
 
Poslednja izmena:
Danas je sve uredu.
Mstevan, im li negde na internetu obavestenja o prekidima, radovima na mrezi...
 
Ne samo na "Info" kanalu, tamo redovno izlaze sva obaveštenja o planskim radovima, što je nekada i praktičnije, jer ako već zbog radova nema neta ne može se na istom i pogledati u čemu je problem. :)
 
Poslednja izmena:
@Mstevan da li do znaci da ce doci do podizanja brzina ? :)

I da kazem net sad radi kao podmazan !
1116551812.png
 
Na to pitanje ne mogu da dam tačan odgovor, sigurno je da hoće, samo kada i koliko stvarno ne znam.
 
@Mstevan
Reci ljudima iz kopernikusa da rade odlican posao, hvalim vas gde god stignem

Mislim da je ovaj ISP standard koji treba svi da prate. Ovakav kvalitetan net mora da imaju u normalnim zemljama, jos kad bi i brzina bila veca gde bi vam bio kraj :)
Koliko sam samo vremena, para i zivaca protracio sa lelekomom misleci da je to dobar net.

Dobar glas se daleko cuje u ovom tehnoloskom dobu i siguran sam da ce imati sve vise i vise korisnika.
Samo da se neiskvare ;)
 
Bio bi jos bolji Kopernikus, kada ne bi zakljucavao "Signal, Status i Log" deo modem konfiguracije (192.168.100.1). :(
 
narocito "signal" ;)
 
@barakuda111 i @poison, bilo je obaveštenje na "info" kanalu, telekom je imao radove na izmeštanju optičkog kabla kod u blizini, pa je net radio otežano, nema veze sa Docsis 3 niti nekim radovima na mreži

Docsis 3.0 omogućava mnogo veće brzine, max i do 200/400 Mbps na postojećoj mreži . Optika mislim da neće skoro zaživeti kod nas u Srbiji u smislu distribuiranja interneta na platformi FTTH (Fiber To The Home).

Ponuda za Docsis 3.0 će najverovatnije početi u toku februara meseca ili eventualno marta, za područje Rume, Sremske Mitrovice, Iriga, za ostala mesta verovatno ubrzo posle ovih gore navedenih.

E ovo je vec nesto zanimljivo s obzirom da sam iz S.Mitrovice.Net realno i nije los(ali nista bolji od telekonja za razliku kad sam ga ja uvodio) ali mene zanima sta ce da se uradi po pitanju kablovske oko poboljsanja slike i mogucnosti dobijanja nekog set up boxa ili sta vec da se moze snimati i sadrzaj i gledati sta ima unapred na pojedinim kanalima?Ja sam se pokajao sto nisam uleteo do nove godine za adsl+iptv,to je bila ubedljivo najbolja ponuda na trzistu s obzirom da u SM nema sbb-a.Podneo sam zahtev za adsl+iptv pre nedelju dana iako vise nije ta akcija ali mi vise nije ni bitno jel me nervira jadna slika na kablovskoj + ovo gore sto sam naveo.Evo mali primer vezan za moje razmisljanje:kad sam uveo kopernikus imao sam 2mbit/512 za 2100 dinara.Odjavio sam adsl od 2mbit/192 za 2100 dinara.Onda je povecana brzina na 3/512 a moj drug ostao na 2/192 na adsl-u.Sad imam 4/512 za 2100 a moj drug kako vidim od prvog februara 4/512 za 1500(akcija koju sam zaludan propustio a on je uleteo :wall: )+iptv godinu dana dzaba.Koliko ja vidim ponuda Kopernikusa je vremenom postajala sve slabija u odnosu na telekonj,sbb i ne racunam jel ga nema a nikad ga nece ni biti u SM kako stvari stoje.Znaci ako sad uvedem adsl iako nije akcija placacu 3000 za 4/512+iptv isto kao kopernikus + kablovska s tim da cu imati za nijansu sporiji net ali daleko kvalitetniju sliku na tv-u sto mi je u ovom trenutku bitnije.Jel mozes malo da nam detaljnije objasnih o cemu se konkretno radi oko Docsis 3.0 i nekim preciznijim rokovima pa da otkacim ove iz telekonja kad me pozovu za opremu?
 
Poslednja izmena:
adls + besplatni iptv jeste odlicna ponuda .. ALI.... meni se to vise cini kao navlakusa. Niko ne razmuslja da treba da se otkaze kod onog providera kod koga su sad , pa da uplati i (po pravilu) potpise ugovor na godinu dana (mozda i vise za adsl , ne znam sad kako stoje stvari).

Ono sto treba imati na umu je da je Kopernikus , barem po pitanju neta (mada i po pitanju slike, barem kod mene) uvek bio vrlo konkurentan i da ne verujem da ce stajati dugo skrstenih ruku. Svi znamo da je telekonj vrlo ocajan u poslednje vreme ne bi li sebi digao cenu barem dok ne prodju ovi tenderi, i vlada ih prodala (svoj deo) po sto vecoj ceni.
Ko zna kakvo ce stanje biti nakon toga.

oni koji su na kopernikusu savetujem - strpljenje. Ja sam cuo jos pre par meseci iz pouzdanih izvora da nam sredinom ove godine stize HD i mnogo vece brzine neta.
 
Sto se tice TV-a kopernikus je jako los. Cesto se gube signali a mnogo puta sam primetio na kanalu National Geographic, a ponekad i na drugim programima, da se zvuk razdvaja od slike(out of sync). Ali posto TV meni netreba nego internet to mi i nije problem. Sto se tice neta, on radi super i za 2800,00 dobijam 6144/768 Kb/s. Znaci i upload je izuzetno dobar za razliku od ostalih.

Uvek mi je bilo zbunjujuce zasto kablovski operateri insistiraju na placanju televizije. Siguran sam da izgube mnogo potencijalnih klijenata, koji zele samo internet, zbog toga. Sta je njima problem da ti sprovedu kabl i samo ti puste net. Bezveze
 
Poslednja izmena:
Uh, velik je problem, jako je teško odvojiti signal za internet od analognog signala, eventualno fizičkim postavljanjem nekih filtera, ali jako jako teško. U principu niko u svetu to ne radi. Kroz par godina kada sve bude digitalizovano onda će biti druga priča, ko hoće net dobije net, ko hoće digitalnu tv dobije STB, ko hoće oba dva dobije sve.
 
Ma jasno mi je sve da kod telekonja moze biti svega i svacega ali generalno ne volim kad me neko uslovljava ugovorom na dve godine,ej DVE godine...pa ne znamo sta ce biti sutra a ne za dve godine.Ionako svako uvodjenje platimo a onda mi neko preti "penalima" ako resim da predjem na boljeg provajdera.Da ovo sto spominje barakuda111 je mozda najiritantnije od svega(out of sync)ali se bar ne desava prilicno cesto.
Ipak cu da se strpim jel mi kablovski net mnogo vise odgovara od adsl-a(extra gaming ping) a bice nesto poboljsanja valjda i sa kablovskom tv.
 
Uvek mi je bilo zbunjujuce zasto kablovski operateri insistiraju na placanju televizije. Siguran sam da izgube mnogo potencijalnih klijenata, koji zele samo internet, zbog toga. Sta je njima problem da ti sprovedu kabl i samo ti puste net. Bezveze

Pa iz razloga što ti operater neće verovati na reč da ti nećeš krasti TV signal iz kabla dok plaćaš samo Internet :)
 
Sad probah da se prijavim preko njihovog sajta za net, kad ono mog mesta ni nema u spisku svih mesta gde je njihov kablovski net moguc (Kotez, Beograd) -_- ccc razvukose net do najudaljenijih krajeva u Srbiji a ne mogu u bg-u, tuga.
 
pa u bgu opet postoji nekakva konkurentnost, dok u najudaljenijim krajevima srbije ne postoji ništa, zato imaj razumevanja..
 
Sad probah da se prijavim preko njihovog sajta za net, kad ono mog mesta ni nema u spisku svih mesta gde je njihov kablovski net moguc (Kotez, Beograd) -_- ccc razvukose net do najudaljenijih krajeva u Srbiji a ne mogu u bg-u, tuga.

Zar ti u BG-u nemas SBB?

Ako kopernikus nema tamo mozda je to zbog prevelike konkurencije, ko zna. Sa cenama SBB-a je sada tesko takmiciti se :)
 
Poslednja izmena:
Meni je slika na tv-u (gledam preko tv kartice) zadovoljavajuca. Ima tih kikseva sa out of sinc-om, ali ne cesto i ne traje dugo. Ali verujem da to nije do njih, i da ne mogu da uticu na to, jer koriste TotalTV.
 
Nazad
Vrh Dno