Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Jedno pitanje. Imao sam VKP. 30/3 i to placao 2640. Imao sam i XXX kanale u sklopu toga. Onda mi u koverti doslo da cu placati 2600 internet 60/8 i kanali su ostali isti plus sto su ubacili i neke nove sad od 1.Aprila. Tada sam imao i XXX i HBO i internet 60/8 sve do nekog 6 ili 7 Aprila,ne znam tacno kad su naprosto nestali XXX i HBO kanali. Preskenirao i tv i STB i definitivno ih ima ali pise niste preplaceni na ovaj program. Sad mene zanima kako sam ja pre svega ovoga placao 2640 dinara i imao u sklopu toga XXX kanale a sada nema vise a cena ostala ista. Koja im je logika u svemu tome? Inace sam korisnik VKP 30/3 bez telefonije. Zanima me sad ako bih uzeo tj.potpisao novi ugovor za paket Super Sve Plus od 3599 din,znaci svi kanali ukljucujuci i XXX i HBO, 120/15 internet i telefon 150 min u fixnoj mrezi i neograniceno u mts fixnoj i mobilnoj mrezi da li ono sto pise na sajtu Supernove u cenovniku za postojece korisnike vazi li onaj mesec ili dva meseca gratis ili je to neka zajebancija? To je konkretno pitanje na koje trazim odgovor. Ja bih sutra uzeo taj paket super sve plus od 3599 ali ne znam imam li taj popust jer na postojecu uslugu dodajem i telefoniju. U tom cenovniku je jasno naznacen taj gratis 1 mesec ili gratis 2 meseca. Ako se neko susretao sa slicnom situacijom nek mi replicira sto skorije. Bio sam u poslovnici u Cupriji ali je tamo blago ludilo,rekli jedno 2 Aprila a ispalo nesto potpuno drugacije od recenog.
 
Jedno pitanje. Imao sam VKP. 30/3 i to placao 2640. Imao sam i XXX kanale u sklopu toga. Onda mi u koverti doslo da cu placati 2600 internet 60/8 i kanali su ostali isti plus sto su ubacili i neke nove sad od 1.Aprila. Tada sam imao i XXX i HBO i internet 60/8 sve do nekog 6 ili 7 Aprila,ne znam tacno kad su naprosto nestali XXX i HBO kanali. Preskenirao i tv i STB i definitivno ih ima ali pise niste preplaceni na ovaj program. Sad mene zanima kako sam ja pre svega ovoga placao 2640 dinara i imao u sklopu toga XXX kanale a sada nema vise a cena ostala ista. Koja im je logika u svemu tome? Inace sam korisnik VKP 30/3 bez telefonije. Zanima me sad ako bih uzeo tj.potpisao novi ugovor za paket Super Sve Plus od 3599 din,znaci svi kanali ukljucujuci i XXX i HBO, 120/15 internet i telefon 150 min u fixnoj mrezi i neograniceno u mts fixnoj i mobilnoj mrezi da li ono sto pise na sajtu Supernove u cenovniku za postojece korisnike vazi li onaj mesec ili dva meseca gratis ili je to neka zajebancija? To je konkretno pitanje na koje trazim odgovor. Ja bih sutra uzeo taj paket super sve plus od 3599 ali ne znam imam li taj popust jer na postojecu uslugu dodajem i telefoniju. U tom cenovniku je jasno naznacen taj gratis 1 mesec ili gratis 2 meseca. Ako se neko susretao sa slicnom situacijom nek mi replicira sto skorije. Bio sam u poslovnici u Cupriji ali je tamo blago ludilo,rekli jedno 2 Aprila a ispalo nesto potpuno drugacije od recenog.

Svi kanali sem HBO-a za one sa VKP + 30 bi trebali da budu otključni (tako kažu). Sto se tiče Super sve paketa, tu bi imao i HBO i 120 neta+tel a to gratis za postojeće korisnike nisam našao u cenovniku..
 
To su plaćene liste a free liste rade po nekoliko sati i prestanu

Послато са Nokia 5.1 уз помоћ Тапатока

Ili ne rade :)

Balkan green (ako već nemaš) traži na google ili fb(grupa) ... Radi odlično s obzirom da je free

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Tnx, imam Balkan green. Mislio sam da ima još neka koja je free a da je dobra i da radi. Ova je ok, nije baš nešto najsjajnija za neke kanale al ok (kad je đžabe i sirće je slatko :))
 
Jedno pitanje. Imao sam VKP. 30/3 i to placao 2640. Imao sam i XXX kanale u sklopu toga. Onda mi u koverti doslo da cu placati 2600 internet 60/8 i kanali su ostali isti plus sto su ubacili i neke nove sad od 1.Aprila. Tada sam imao i XXX i HBO i internet 60/8 sve do nekog 6 ili 7 Aprila,ne znam tacno kad su naprosto nestali XXX i HBO kanali. Preskenirao i tv i STB i definitivno ih ima ali pise niste preplaceni na ovaj program. Sad mene zanima kako sam ja pre svega ovoga placao 2640 dinara i imao u sklopu toga XXX kanale a sada nema vise a cena ostala ista. Koja im je logika u svemu tome? Inace sam korisnik VKP 30/3 bez telefonije. Zanima me sad ako bih uzeo tj.potpisao novi ugovor za paket Super Sve Plus od 3599 din,znaci svi kanali ukljucujuci i XXX i HBO, 120/15 internet i telefon 150 min u fixnoj mrezi i neograniceno u mts fixnoj i mobilnoj mrezi da li ono sto pise na sajtu Supernove u cenovniku za postojece korisnike vazi li onaj mesec ili dva meseca gratis ili je to neka zajebancija? To je konkretno pitanje na koje trazim odgovor. Ja bih sutra uzeo taj paket super sve plus od 3599 ali ne znam imam li taj popust jer na postojecu uslugu dodajem i telefoniju. U tom cenovniku je jasno naznacen taj gratis 1 mesec ili gratis 2 meseca. Ako se neko susretao sa slicnom situacijom nek mi replicira sto skorije. Bio sam u poslovnici u Cupriji ali je tamo blago ludilo,rekli jedno 2 Aprila a ispalo nesto potpuno drugacije od recenog.

Ako dobro tumačim cenovnik, stari korisnik ako potpiše novi ugovor na 24 meseca dobija 1 mesec gratis, a ako doda novu uslugu (u ovom slučaju telefoniju) onda 2 meseca gratis. S obzirom da sad plaćam 2890 + 800 fiksni, mislim kao i ti da je dobra opcija uzeti super sve paket za 3599, dobio bih sve kanale i brži internet po manjoj ceni + 2 meseca gratis.

Da li CBN modem + ruter podržava 120/15 internet bez problema ili daju neke nove uređaje?
 
Ako dobro tumačim cenovnik, stari korisnik ako potpiše novi ugovor na 24 meseca dobija 1 mesec gratis, a ako doda novu uslugu (u ovom slučaju telefoniju) onda 2 meseca gratis. S obzirom da sad plaćam 2890 + 800 fiksni, mislim kao i ti da je dobra opcija uzeti super sve paket za 3599, dobio bih sve kanale i brži internet po manjoj ceni + 2 meseca gratis.

Da li CBN modem + ruter podržava 120/15 internet bez problema ili daju neke nove uređaje?
Podržava

Послато са Nokia 5.1 уз помоћ Тапатока
 
Ako dobro tumačim cenovnik, stari korisnik ako potpiše novi ugovor na 24 meseca dobija 1 mesec gratis, a ako doda novu uslugu (u ovom slučaju telefoniju) onda 2 meseca gratis. S obzirom da sad plaćam 2890 + 800 fiksni, mislim kao i ti da je dobra opcija uzeti super sve paket za 3599, dobio bih sve kanale i brži internet po manjoj ceni + 2 meseca gratis.

Da li CBN modem + ruter podržava 120/15 internet bez problema ili daju neke nove uređaje?
I da se ja nadovezem jednim pitanjem da li je dobar wifi na tom ruteru? Da ne bude domet 5m mislim da je neko pisao o tome? Makar je domet wifi- ja dovoljan da pokrije celu kucu.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Isključio sam Wifi na CBN i dodao TP-LINK ruter, ali samo kao access point da bih izbegao dvostruki NAT. Sad na 2.4 GHz izvlači 60/8 na wifi, ranije je bilo nemoguće.
 
Isključio sam Wifi na CBN i dodao TP-LINK ruter, ali samo kao access point da bih izbegao dvostruki NAT. Sad na 2.4 GHz izvlači 60/8 na wifi, ranije je bilo nemoguće.

Moze li kratko objasnjenje gde sta treba da se klikne i podesi posto bih i ja hteo ovako da podesim kod mene u kuci. Hvala.
 
Pitanje za nekog ko ima fixni. Jel se prvo trose 150min na sve pozive pa posle besplatni minuti u mts fix i mobilnoj? Ili palarelno zavisno koga pozivam?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Kratko obajšnjenje, mogu večeras da okačim detaljnije uputstvo:

- uloguj se na CBN i skrati opseg adresa koje DHCP server dodeljuje, npr. stavi da krene od 192.168.0.100 i isključi wifi
- poveži računar na novi ruter ethernet kablom (default IP), u podešavanjima označi da ga koristiš kao access point, dodeli mu statički IP adresu iz istog subneta koji koristi i CBN, npr. 192.168.0.99 (bitno je da ne bude adresa koju DHCP na CBN dodeljuje klijentima, zato se i radi prvi korak)
- isključi DHCP na novom ruteru
- konfiguriši wifi na novom ruteru kako želiš: SSID, security... (u zavisnosti od od toga koji uređaj koristiš, imaš i MAC filtering, verovatno i guest mrežu i sl...)
- poveži ethernet kablom CBN i novi ruter (običan LAN port, ne WAN) i to bi bilo to...
 
Poslednja izmena:
Preko LAN-a mi radi extra 120/121Mbps. Ali preko Wi-Fi (5GHz) ne može da potera preko 80Mbps ovaj CBN.

Možda je već bilo (sorry) može li neko da preporuči neki Wi-Fi ruter(oko 30, 35 €) da može da izvuče brzinu do 120 Mbps na 2.4 GHz?
 
Poslednja izmena:
Xiaomi neki čini mi se da su preporučivali, na kp verovatno ima.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Preko LAN-a mi radi extra 120/121Mbps. Ali preko Wi-Fi (5GHz) ne može da potera preko 80Mbps ovaj CBN.

Možda je već bilo (sorry) može li neko da preporuči neki Wi-Fi ruter(oko 30, 35 €) da može da izvuče brzinu do 120 Mbps na 2.4 GHz?

Za te pare teško da će neki da izvuče preko 80 Mbps!
Gledaj kada kupuješ da obavezno ima Gigabitni LAN i da je Wi-Fi ac standard i onda ćeš dobiti full brzinu!
 
Poslednja izmena:
Ima analogna još, ne mnogo možda 20ak kanala

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Dejane (a i ostali Pazovčani), da li ni vi nemate RTV Stara Pazova na digitalnoj? Meni je uvek bila samo na analognoj, a nikad na digitalnoj.
 
Samo analogna. Na Targu je bilo u digitalnoj još 2012 kad su počeli čini mi se. A ne znam što nema na Kopernikusu.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Dobro je da bar nekome radi, ima nade i za ostale onda [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pukao mi je internet nekoliko puta danas na par sekundi. Drug se takodje zali da mu je spor internet veceras, a njemu je prethodnih dana radio uredu.
 
Nazad
Vrh Dno