Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Danas je 3.7. i nista od ubrzanja mada sad na sajtu zvanicno pise da ce uskoro biti povecani paketi.Doduse 1.7. su nesto cackali i nije bilo neta pola dana,sad kao da malo zivahnije radi.Jel nekom povecana brzina mozda?
 
Poslednja izmena:
Meni je i dalje isto ali sam par dana imao usporavanje u juce mi konacno pukne film (valjdao se i na 20kb/s) i zovem ih i sredili mi za sat vremena (ispalo je da se razvodna kutija napunila vode :p kada su bile one padavine).
Bas dok je bio tu jedan od njihovih radnika, pitam ga ja da li se radi na modernizaciji mreze pa mozda zbog toga signal malo zeza. Rekao je da je to tacno i da ce se nakon zavrsene modernizacije mreze (nije precizirao ali je rekao da ce u Smederevu to biti za neki dan) biti i ubrzan net.
 
Jos uvek nista,mada vise nemam problema sa pucanjem neta.Torrenti takodje sad idu punom brzinom,~ 180 kb/s.Jos kada bi povecali i upload...
 
Ne znam da li ste videli, ali za nove korisnike daju 3 meseca besplatan net.

http://www.kopernikus.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=117

A i napisali su isto da ce uskoro biti povecanje brzina za sve internet pakete. :D

Ja se jos uvek premisljam da li da prelazim sa Telekom ADSL-a 2048/192 neta na Kopernikus 3092/512 koji isto kosta. Za sada, svakog koga sam pitao iz Smedereva, rekao mi je da im lepo radi. Da li ce tako ostati, ne znam.
Najvise me privlaci sada ova najava o ubrzanju. :)
 
Poslednja izmena:
Sacekaj da ubrzaju pa onda predji. Meni licno net u poslednje vreme zna da ide i duplo sporije. A rekli su i sami da je internet zbog raspusta pod velikim opterecenjem i da se radi na modernizaciji. Jedino sto se ne zna kada ce biti gotova ta modernizacija :/

Inace net radi extra, odziv (ping) je mnooogoo bolji nego adsl-ov kao i upload.
 
Sacekaj da ubrzaju pa onda predji. Meni licno net u poslednje vreme zna da ide i duplo sporije. A rekli su i sami da je internet zbog raspusta pod velikim opterecenjem i da se radi na modernizaciji. Jedino sto se ne zna kada ce biti gotova ta modernizacija :/

Inace net radi extra, odziv (ping) je mnooogoo bolji nego adsl-ov kao i upload.


Meni je net pukao 2-3 puta ali nisam imao problema sa usporenjem.
Inace,takodje sam video zvanicno obavestenje na sajtu o povecanju brzine.Ostaje nam samo da cekamo :wall:
 
Ja sam se danas prijavio, rekla mi cura koja tamo radi, da cu morati da cekam, najvise mesec dana za uvodjenje. Nadam se da ce net nastaviti lepo da radi i dalje. :)

Da li se uopste zna koliki link oni imaju?
 
U smederevu ne toliko veliki , jer nema toliko korisnika jos uvek na kablovskoj a pouzdano znam da im je protok ovih dana maximalno opterecen.

Za kcn se uglavnom prijavljuju ili oni nezadovoljni adsl-om (kojih je sve vise a medju kojima sam i ja) ili ona na periferijama koji bas i nemaju nekog izbora.
 
Da li se zna otprilike kada ce biti to povecanje brzine? I hoce li se opet povecati za 50%? Posto ja sad hocu da predjem kod njih, dok je ova letnja promocija.

Edit: Zaboravih da pitam da li ima nekog snizenja (kao kod SBB-a) kada koristis njihovu televiziju i njihov internet? SBB ima mix...
 
kopernikus

Da li se zna otprilike kada ce biti to povecanje brzine? I hoce li se opet povecati za 50%? Posto ja sad hocu da predjem kod njih, dok je ova letnja promocija.

Edit: Zaboravih da pitam da li ima nekog snizenja (kao kod SBB-a) kada koristis njihovu televiziju i njihov internet? SBB ima mix...

Ja imam i net i kablovsku i sto se tice popusta kad imas oboje od toga nema nista a niko nista nije spominjao ni u najavi.
To ubrzanje se ceka vec jedno 3-4 meseca pa evo prosao i prvi avgust pa i dalje nista.Mada jeste najavljeno USKORO povecanje na njihovom sajtu.Ali mi se cini posto im je sad neka letnja akcija do septembra da povecanja brzine nece ni biti pre septembra.Sad koliko sam ja cuo navodno bi download otisao duplo a upload bi ostao isti.To i nije tako lose ko nema mogucnost za sbb ili nekog drugog jel kopernikus vec sad ima bolji odnos down/up recimo od sbb-a.Problem je taj sto sbb ubija sa nizom cenom i boljim protokom ali tamo gde ga ima.ovde gde sam ja nemam mogucnost za sbb.
 
Ja u stanu u Bg-u imam SBB i sa njima sam prilicno zadovoljan. 8 Mb/s za 2400 je super. :)

E sad sam u SM, gde mi zivi burazer i ovde je najvise zastupljen telekomov ADSL. Ali on tako drljavo radi da je to strasno. Tako da cu ja ovde definitivno uvesti Kopernikus. Pitao sam samo da li ima neki popust jer on vec dve godine koristi njihovu televiziju, pa reko sto da ne... ali ipak corak. Anyway, kabal coming....
 
Ne mogu da verujem koliko im treba da dodju da mi uvedu net. Najbolje je da odem tamo i trazim opremu da je sam ugradim. :)

Najbolje bi bilo da sklone sa sajta recenicu gde pise da, 24h posle prijave, radnici dolaze i ugradjuju opremu. :D
 
Nece te prikaciti na net dok ne prosire linkove. I sad se prosto oseca da je mreza preopterecena. Isto tako je bilo i kada sam pokusavao da se vratim na adsl nakon vojske , gde mi je nakon 2 meseca cekanja puko film i odlucio da experimentisem sa kablovskom.

Oni kazu da je modernizacija "u toku" e sad, da li njihovi radnici ne vole da se pentraju po banderama po ovim vrucinama ili je neka druga laz u pitanju ostaje misterija.
 
Zaista ne znam o cemu ti pricas. :)
Komsija ima njihov net, i kaze da mu net radi savrseno. Njemu nikada nije padala brzina, uvek je bilo 195 KB/s download i 35-40 KB/s upload.
 
Ma i meni je to tako. Ali ti kazem da verovatno imaju maximalni broj korisnika planiran za sd, pa mozda sacekas dok ne zavrse to prosirenje.
 
Ne znam kako je kod vas,ali mene je danas docekala nesto veca brzina.Pustim torrent vidim ide ~200kb/s,provrtim speed test i vidim da su povecali brzinu sa 1,5 na 2Mb/s.I nije bas neko ubrzanje:S:
 
I meni je sa 1,5 presao na 2,zivim u jagodini.
I kako nije neshto prvo je bio 1 mb pa 1,5 pa sad 2 i to za istu cenu... :)
 
Samo jedno pitanje. Ako ja sada uzmem paket od 4,5mb/s, da li cu ja moci kasnije da predjem na jeftiniji paket?
 
Mislim da ces moci, ali zavisi kakav ugovor budes sklopio. Najbolje da nazoves njih i sam ih pitas.
 
Pa oni su sad zatvorili, a ja mislio da se prijavim online. A sutra nisam tu, a prekosutra ne rade. Potpisujem ugovor na 12 meseci.
 
ubrzanje

Evo sad sam pogledao i povecali su mi sa 3 na 4 mbit/sec.S***m im se u povecanje!****m ti usrani SBB kad ga nema u SM da napravi malo konkurencije.Pih,ide download oko 500kb/sec ali sam stvarno ocekivao vise a nezvanicno se govorilo u duplom ubrzanju downloada.Al kako god okrenem tek sad samo lud covek moze da uvede telekonj ili bilo koji drugi adsl ako ima mogucnost za bilo kog kablovskog provajdera.drug placa 4/256 adsl 2800 kinti a ja sad 4/512 2100 kinti.Upload je naravno ostao isti al ajde nije ni toliko los.S tim sto drugu na adsl down ide 410-420kb a meni ide 500kb sec.
 
Poslednja izmena:
@misterija021: Da li ti ide preko 500 KB/s ili manje? I kojom brzinom u KB ide upload? Meni bi trebalo ovih dana da dodju i da uvedu net, bas taj paket od 2100 din. :)
 
brzina

@misterija021: Da li ti ide preko 500 KB/s ili manje? I kojom brzinom u KB ide upload? Meni bi trebalo ovih dana da dodju i da uvedu net, bas taj paket od 2100 din. :)

DUMETER pokazuje brzinu do 515-520kb a Firefox prijavi 495-500kb.Dobro ide nije da ne ide ali kao sto rekoh u prethodnom postu ocekivao sam vece ubrzanje.U kojoj mi sabaniji zivimo majko bozija,treba da budem srecan sto dajem 30e za analognu kablovsku i 4mbit/sec neta :wall:
 
Ne rece kojom brzinom u KB ide upload? :D
 
meni na 256k ide oko 35kB/s , na 512 bi trebalo da je duplo :p
 
Moci ces,bio sam pre par dana u njihovoj centrali kako bi mi proknjizili racun.Naleteo sam upravo u trenutku kada se jedan lik interesovao sto se tice uslova uvodjenja,placanja, itd.Jednostavno odes u centralu par dana pre isteka tekuceg meseca i trazis sporiji paket.Ili jednostavno popunis formular ovde
http://www.kopernikus.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=11

Ok, hvala. :)

Ovi sto su imali 1,5 sada imaju 2mb/s. Ovi sto su imali 3 sada imaju 4mb/s. A koliko se poveca paket od 4,5mb/s? Na 6?
 
Meni jos nije ubrzano sa 1,5mb/s. :/
 
Nazad
Vrh Dno