Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

I dajte bre , poskupelo 200 din mesecno, sta je to jedno pice u diskoteci.

Pa nije poenta u tome koliko je poskupelo, nego sta dobijas za tu cenu. SBB ima bolji izbor kanala i bolja im je slika (gde sam ja video) pa je opet jeftiniji. A i kod nas u NS planiraju vec oko 2 god da uvedu internet pa opet nista.

O kvalitetu slike necu ni da pricam na tv-u je vecina kanala ok ali zato ima nekoliko koji su losi a na kompu je slika uglavnom ocajna (nije do tv kartice). Onda kada se desi da udari grom negde ili im u subotu uvece zabaguje nesto, nema sanse da ce neko doci da to namesti nego se ceka prvi radni dan da se vrate kanali.
 
Ovo im vec polako prelazi u naviku,prosle godine sa 600 na 750,sad sa 750 na 900:S:Nije problem sama cena,vec sta se dojija za dati novac.Internet je ok(SBB ima bolju ponudu za iste pare,ali kako ovde nema SBB bolje i ovo nego "lelekom"),ali je zato kablovska katastrofa,ne toliko zbog kvaliteta slike,koliko zbog izbora kanala:mad:Cist lopovluk na kvadrat!!!:mad:
 
Ovo im vec polako prelazi u naviku,prosle godine sa 600 na 750,sad sa 750 na 900:S:Nije problem sama cena,vec sta se dojija za dati novac.Internet je ok(SBB ima bolju ponudu za iste pare,ali kako ovde nema SBB bolje i ovo nego "lelekom"),ali je zato kablovska katastrofa,ne toliko zbog kvaliteta slike,koliko zbog izbora kanala:mad:Cist lopovluk na kvadrat!!!:mad:

Apsolutno se slazem,nemam mogucnosti za SBB a ovaj njihov Internet je MUNJA za telekonj adsl.Jos jedan problem je sto definitivno moram otkazati TotalTV jel nema logike da placam i to i njihovu kablovsku a TotalTV je bar 50% bolji.
 
Radi se o kopernikus internetu. imam Motorola modem. kada instaliram drajver usb konekcija radi, medjutim nikako nemogu da uspostavim konekciju preko lan, jer imam dva racunara pa bih spojio kablom oba, jedan na usb a drugi na lan. zna li neko parametre?

hvala
 
Iako u Motorolinom uputstvu pise da mozes u isto vreme da vezes 1 komp preko USB-a i do 32 kompa preko UTP-a u isto vreme, tvoj kablovki operater verovatno dozvoljava da samo jedan komp moze da dobije izlaz na mrezu (kao sto je recimo isto kod IKOM-a). Kada ukljucis Motorolu prvi komp koji vezes (preko USB-a ili UTP-a) ce dobiti IP adresu i radice mu izlaz na net, dok onaj drugi nece moci. Resenje za to da mozes da povezes 2 ili vise kompova od jednom je da kupis mali ruter.
 
Veljo nije potpuno tačno to što si rekao. Ukoliko nisi prijavio u korisnički centar da želiš da koristiš dva računara na modemu, moguće je koristiti samo jedan, bilo preko USB-a ili LAN-a. Ukoliko nazoveš kor. centar i prijaviš da želiš dva računara u isto vreme da koristiš, biće ti omogućeno, s tim što: kada koristiš samo JEDAN računar (tj. nisi prijavio drugi) dobijaš, ako si na FLAT paketima JAVNU DINAMIČKU adresu, a ukoliko si prijavio drugi komp automatski se prebacuješ na opseg PRIVATNIH (NAT-ovanih) adresa i to po jedna za svaki komp, a to znači da ne možeš koristiti servise tipa Rapidshare i sl.
 
Ma covece kupis neki ruter i bog da te vidi. Isti provider, isti modem , isti problem imao... uzeo ruter. Imamo net na oba + LAN radi savrseno.
 
prvi (mozda)ozbiljan problem sa doticnima

Igram preko Steam COD5 world at war i juce primetim ja da mi nesto slabo ide.Nisam obracao paznju u pocetku a onda bacim pogled na skor i na PING i naravno da sam se sokirao kad sam video da je preko 200!U pitanju je Ceski server gde ping sa 44 coveka u igri nije prelazio 80!Idem na moje omiljene servere i vidim da su SVI istocnoevropski serveri koliko sam mogao da primetim otisli preko 200 ping a bili su ispod 60!Na "cuvenom" speedtest.net mi i dalje prijavljuje 12ms PREMA BG-u.Da li je neko imao slicnih problema i sta bi to moglo biti???Redirektovanje preko Bangladesa i Bora Bore??Toliko sam poludeo da imam jaku zelje da odem u njihovo predstavnistvo da im se naj..... svega i da im olupam modem o glavurde.

dodato:i nemacki serveri su dobili ogroman ping,znaci katastrofa!
dodato2:counter strike source apsolutno ista stvar ali ima jedna "sitnica".sve sto je prema PREKO GRANE skocilo do ludila a jedan nas budjavi server ping 15-20!
 
Poslednja izmena:
Каква је ситуација код добијања нове ИП адресе? Раде ли оне скрипте из jdownloadera на том кабловском модему?
 
Каква је ситуација код добијања нове ИП адресе? Раде ли оне скрипте из jdownloadera на том кабловском модему?

Meni jdownloader radi mada ga i ne koristim preterano.Kad ubacim linkove on sam odradi onu proveru i ako treba ukuca sifru za svaki deo nekog filma/igre.Naravno ako si na to mislio.
 
E narode , od danas , meni nesto debelo zabusava net.

Na Megauploadu mi je normalno konstantno zakucan na 195kb/s u ovo vreme a danas jedva oko 35.
Proverim ja po speedtest sajtovima i prijavljuje mi 1.26mbps umesto 1.5 (ping sa 5 , sada je na 9-10ms).

Proverio kablove , sve ok.

Se jos nekom javljaju usporenja?
 
E narode , od danas , meni nesto debelo zabusava net.

Na Megauploadu mi je normalno konstantno zakucan na 195kb/s u ovo vreme a danas jedva oko 35.
Proverim ja po speedtest sajtovima i prijavljuje mi 1.26mbps umesto 1.5 (ping sa 5 , sada je na 9-10ms).

Proverio kablove , sve ok.

Se jos nekom javljaju usporenja?


Ja nemam usporenja ali kao sto rekoh par postova gore imam drasican skok pinga u vecini igara i na vecini servera.
 
Sad je izgleda sve ok. Mora da su nesto cackali.
 
Meni jdownloader radi mada ga i ne koristim preterano.Kad ubacim linkove on sam odradi onu proveru i ako treba ukuca sifru za svaki deo nekog filma/igre.Naravno ako si na to mislio.

Да на то сам мислио.

Каква је конфигурација на том модему, јел он добија јавну ип адресу и може ли се ресетовати линк тако да се натера да добије нову јавну ип адресу?
 
Каква је ситуација код добијања нове ИП адресе? Раде ли оне скрипте из jdownloadera на том кабловском модему?

Mislim da ne. Ja bar nisam uspeo , a sam bog zna koliko sam pokusavao.
 
Meni nekada Kopernikus internet radi brze nego sto sam im platio ;)
Imam najvecu brzni, a on "gura" i preko 5mbita/sek...A download ide do 600kbit/sek
Mnogo mi je bolji net nego ptt adsl
 
Izgleda ubrzajne na vidiku?

Dobio sam informaciju od radnika iz jedne njihove lokalne "distribucije" da ce u narednih mesec,eventualno dva doci do znacajnog ubrzanja internet paketa.Spominje se cak i 100% ubrzanje ali bih se ja zabovoljio i sa 50%,samo nek daju :D
 
Iz tvog posta u bozije usi :d
 
Dobio sam informaciju od radnika iz jedne njihove lokalne "distribucije" da ce u narednih mesec,eventualno dva doci do znacajnog ubrzanja internet paketa.Spominje se cak i 100% ubrzanje ali bih se ja zabovoljio i sa 50%,samo nek daju :D

Potvrdjujem informaciju,bice ubrzanja,ne zna se samo koliko tacno 50 ili 100%,i to najverovatnije od prvog.A ortak uzeo telekomov ADSl,neko mu nabio u glavu kako je to bolja opcija(ne znam samo kako,skuplje,sporije i nestabilnije:S:)
Znaci ne da se zaje*ao nego.....:p
 
Potvrdjujem informaciju,bice ubrzanja,ne zna se samo koliko tacno 50 ili 100%,i to najverovatnije od prvog.A ortak uzeo telekomov ADSl,neko mu nabio u glavu kako je to bolja opcija(ne znam samo kako,skuplje,sporije i nestabilnije:S:)
Znaci ne da se zaje*ao nego.....:p

Koliko sam ja saznao onda kad sam i postovao je da ce biti za 100% down a za upload ne znam.Od tada se nisam ni raspitivao ali eto,rekose za dva meseca najdalje i to je otprilike sad.Mada nista se ne bih bunio da mi up ostane na 512kbit a down da ode na 6 mbit.Samo da krene to od prvog.
 
Poslednja izmena:
Evo kako u Jagodini izgleda njihova instalacija....
 

Prilozi

  • JA.jpg
    JA.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 224
Ja ima skoro dve godine kod njih net. Kablovsku dosta duze. Kablovska je prilicno loseg kvaliteta i desava se da zakiva, zamrzava slika. Ne stalno, ali se desava. Internet je radio godinu i nesto super. Od Nove Godine je ****** tesko. Zabada posebno uvece. Cim je losije vreme pocne da puca veza. Vikendom i vecernjim satima lose radi. Deluje kao preopterecenje. Zvao sam ih dosta puta ali dzabe, ne mogu da rese. Sto kaze Misterija021 ping prema evropi je dosta gori nego ranije a i kad bude dobar imam lag na serverima.

Sve u svemu lose...A bilo je stvarno ok.
 
Ja ima skoro dve godine kod njih net. Kablovsku dosta duze. Kablovska je prilicno loseg kvaliteta i desava se da zakiva, zamrzava slika. Ne stalno, ali se desava. Internet je radio godinu i nesto super. Od Nove Godine je ****** tesko. Zabada posebno uvece. Cim je losije vreme pocne da puca veza. Vikendom i vecernjim satima lose radi. Deluje kao preopterecenje. Zvao sam ih dosta puta ali dzabe, ne mogu da rese. Sto kaze Misterija021 ping prema evropi je dosta gori nego ranije a i kad bude dobar imam lag na serverima.

Sve u svemu lose...A bilo je stvarno ok.

Ja imam net i kablovsku oko 7 meseci i zasad je manje vise ok osim pre jedno 15 dana je zezao net kako kazu zbog postavljanja kvalitetnije opreme(pricam o duzem trajanju problema,sitniji se mogu istrpeti).Ali razmisljam sta ce se desiti posto je sve kako vidim 99% vazdusna mreza to jest bandere.Kad krene habanje kablova od sunca,snega,leda,kosmickog zracenja....videcu onda.
 
Evo kako u Jagodini izgleda njihova instalacija....

Katastofa!!!Ovde kod mene(Kolonija)sve je zateguto pod konac,trebali bi da se skupite i odete do njih,vidi se da je ovde neko debelo zakazao.Inace i ja imam problem sa njihovim netom od pre 10-15 dana,veza relativno cesto puca.Bice da rade na urzanju.Samo da bude ubrzanja pa da se onda napijem krvi ortacima koji su i pored svega uzeli ADSL i koji su njime vrlo zadovoljni.Toliko su zadovoljni da kad kod treba nesto da se "kupi" dolaze kod mene.
"Pa i ti imas net,zasto sam ne skines?"
"Ma smor me da skidam"
Bas se pitam zasto je to tako:-devil-:
 
Tako je bilo i kod nas (pazova). Prodali vise prikljucaka nego sto je link mogao da izdrzi i dogovorili sa telekomom prosirenje. Ovi ih zavlacili 4 meseca a za to vreme u vecernjim casovima i vikendom net neupotrebljiv. Nakon toga je bilo ubrzanje ali evo vec 2 meseca cesto puca veza. I cim je malo lose vreme net ne radi. Ne znam ni sam koliko sam ih puta zvao, jos mene sramota sto ih cimam...
 
Kopernikus

Sto se tice linka to u 95% radi onoliko koliko platim tu ne mogu da gresim dusu :D
Da se svi mi razumemo ovde,ne moze nista da radi 100% pogotovo ne kod nas sa razapetim kablovima po banderama ili recimo telekomovim(nasim) budjavim telefonskim paricama,link da i ne spominjem.Imao sam telekom adsl 2,5 godine i radio je 95% stabilno i ok.Verujem da je i na zapadu slicno kao i kod nas s tim da oni sve to placaju daleko manje uz daleko veci protok.Jedino ko ima optiku do kuce(podzemno) taj moze da bude miran po pitanju spoljnih,vremenskih ili kamion pokidao zicu uticaja :D
Jednog lepog dana kad budemo imali optiku kao moj drug u Sloveniji(20/20 mbit + hd televizija + dzabe fixni,sve za 14e mesecno :wall: ) onda cemo biti i mirniji i srecniji.Samo da dozivim i to do penzije :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Jednog lepog dana kad budemo imali optiku kao moj drug u Sloveniji(20/20 mbit + hd televizija + dzabe fixni,sve za 14e mesecno :wall: ) onda cemo biti i mirniji i srecniji.Samo da dozivim i to do penzije :-devil-:

Ja sam za to da palimo za Sloveniju,ko da ceka 50 godina:p
 
Jednog lepog dana kad budemo imali optiku kao moj drug u Sloveniji(20/20 mbit + hd televizija + dzabe fixni,sve za 14e mesecno :wall: ) onda cemo biti i mirniji i srecniji.Samo da dozivim i to do penzije :-devil-:

Mnogima ne odgovara taj Slovenski sistem ;) a ti "mnogi" su na vlasti. Zamisli da ti placas i brz net+hd kablovsku+fixni za 14e mesecno , a oni da ne kupuju nove jahte ;) Pa , Mico, ko je ovde lud :d
 
Mnogima ne odgovara taj Slovenski sistem ;) a ti "mnogi" su na vlasti. Zamisli da ti placas i brz net+hd kablovsku+fixni za 14e mesecno , a oni da ne kupuju nove jahte ;) Pa , Mico, ko je ovde lud :d


Heh,mogu da zamislim sebe kako placam 50/50 mbit/sec 35e jel to toliko tamo kosta + fixni i hdtv ali si u pravu da je to nemoguce zamisliti dok sam u Srbistanu sa ovakvim politicarima i lopovima na vlasti a bogami isto je i kod tkzv opozicije.
 
Nazad
Vrh Dno