Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

KONAČNO!!!

Malopre mi nabacili kablovski net, ovi iz Kopernikusa.... :)

1202941705.png


36913773.png
 
Poslednja izmena:
Tačno,recimo kod nas opština Malo Crniće kopernikus tv a internet ni u najavi prinuđeni smo da koristimo wireless 512/128 1200 din

1210013225.png
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje u vezi kanala. Da li ima nekog iz Nisa ko moze da okaci spisak kanala, jer na sajtu nema jedino za Nis. Krenuli su sa nekom akcijom u Nisu (uglavnom u delovima gde posluje Jotel kablovski operater u zelji da im preuzmu korisnike), kao prvih godinu dana besplatna televizija, a nakon toga je pretplata inace 300 din mesecno.
 
Tačno,recimo kod nas opština Malo Crniće kopernikus tv a internet ni u najavi prinuđeni smo da koristimo wireless 512/128 1200 din

Niko nikog ne prisiljava ni na šta.
Mislim da je ADSL dostupan u Malom Crniću pa ti je to daleko bolja solucija od bežičnog Interneta, barem dok ne krene kablovski net.
 
Tačno,recimo kod nas opština Malo Crniće kopernikus tv a internet ni u najavi prinuđeni smo da koristimo wireless 512/128 1200 din

Niko nikog ne prisiljava ni na šta.
Mislim da je ADSL dostupan u Malom Crniću pa ti je to daleko bolja solucija od bežičnog Interneta, barem dok ne krene kablovski net.
 
Primetio sam u zadnjih par dana prilikom testiranja brzine da, upload ode do 510 pa naglo-brzo padne i zakoči na 450-470kbps...na beogradskom i niškom serveru...
 
Meni je uvek 0.50 ili 0.51 upload. Ali problem koji sam primetio je ping ka serveru u Beogradu. Prvi put je oko 30-60ms, ali kada uradim pingtest, pa onda uradim speedtest, onda je ping na speedtestu normalan (oko 10ms). :)

Edit: Sada vise nije tako, vec je uvek ping ogroman i na speedtestu i na pingtestu. :(
 
Poslednja izmena:
meni ping varira od 9-14ms ka Beogradu a od 10 do 17ms ka Nišu sada na Speed i Ping testovima....
 
takodje i ja sam primetio da im ping varira do njihovog glavnog servera, tj u lokalu , pa se to sve odrazava na ping prema google i ostalim inostranim serverima !
 
I ja napokon dobih net od kopernikusa i nema sta stvarno su kvalitetni,medjutim najmanji paket kod sbb-a je sest megabita po ceni kojoj ja placam dva.Nadam se da ce se izjednaciti.
 
Povecali brzine. :D



Download 757 KB/s :D
 
Poslednja izmena:
Imam paket koji se placa 2100 din (bilo 4Mbps/512Kbps), a sada je toliko koliko vidis gore. :)
 
Ne bih rekao da je greska, jer je upload ostao isti. I u modemu mi je Flat6M.cm i downstream Bit Rate je 7438000 bits/sec. :)
 
Bas me zanima koliko su povecali najveci paket koji kosta 2800 din. :) Mozda se cak i isplati prelaziti na taj veci paket, ako je on 10Mbps. :)
 
1272244986.png


Paket FLAT 6M - 2800din. Dakle nista nije menjano. Na njihovom sajtu medju novostima nekaze nista, cenovnik je isti. Hmm...
Gde nam je Mstevan da razjasni :)
 
Poslednja izmena:
Mozda su Smederevci to uradili na svoju ruku. :p :d
 
Možda zvanično od maja povećavaju? Već nekoliko dana imaju neke prekide na televiziji, a jutros je ponovo bio jedan duži prekid, reče mi ona u KC da imaju neke radove...
 
Ja sam imao poslednjih dana dosta prekida interneta. Posle gasenja modema treba mu 3-4min da opet uspostavi vezu. Nadam se da su prekidi zbog toga
 
Kod mene je download malo povecan na paketu 4/512..Nadam se da ce povecati brzine a i red bi bio da isprate sbb.
1276656489.png
 
Mstevan, kad ce u nasim krajevima doci do podizanja brzina ?

I sta se opet desava sa youtube ? Skoro svaki video klip secka da mora da se pauzira pa tek kad ucita vise od pola moze da se pusti.Malo me podseca na vreme dok sam imao modem
 
Nisi jedini. Ali nije ni do Kopernikusa, vec do medjunarodnih linkova, jer vidim da se ljudi na ADSL-u zale.
 
probajte da skinete speedbit video accelerator ako vec nemate,malo brze ucitava....
 
Ma kako povecali brzine kad ja imam cetiri kroz 512 isto kopernikus opstina veliko gradiste koja se napaja preko smedereva.Cim prodju praznici zovem ih i dizem opstu uzbunu.
 
Nazad
Vrh Dno