Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

ma ljudi sta vam je pisete svasta kopernikus radi i dalje po starom jel svaka prodaja treba da se ozvanici videcemo za dalje pozdrav
 
Ljudovi jel zna neko kako da resetujem ovaj njihov CBN ruter a da ne pogubim sva ta njihova "cuvena podesavanja"??? Rade mi i net i televizija ali slika secka na tv cim surfujem netom, kad iskljucim ruter sve bude ok. Cenim da je mozda cvrcnuo od grmljavine proslog utorka.
 
Ljudovi jel zna neko kako da resetujem ovaj njihov CBN ruter a da ne pogubim sva ta njihova "cuvena podesavanja"??? Rade mi i net i televizija ali slika secka na tv cim surfujem netom, kad iskljucim ruter sve bude ok. Cenim da je mozda cvrcnuo od grmljavine proslog utorka.

Bolje zovi njih da ti oni resetuju sistemski, jer ako ga sam resetuješ pogubićeš podešavanja.
Da li ti slika secka dok surfuješ i na kanalima koje dobijaju sa predajnika (nacionalni i regionalni) ili samo na kablovskim kanalima?
 
Bolje zovi njih da ti oni resetuju sistemski, jer ako ga sam resetuješ pogubićeš podešavanja.
Da li ti slika secka dok surfuješ i na kanalima koje dobijaju sa predajnika (nacionalni i regionalni) ili samo na kablovskim kanalima?

Burazeru zvao ih nekoliko puta, rece cura u call centru da ima vec dve prijave registrovane na moju adresu. Na lokalni broj se ne javljaju. Da slika cima na svim kanalima.....
Vidim da ljudi nisu profesionalni pa reko da probam da resim problem na svoj nacin. Kapiram da cu prestati da placam racune pa ce se neko udostojiti da dodje i vidi sta je problem..
 
Ljudovi jel zna neko kako da resetujem ovaj njihov CBN ruter a da ne pogubim sva ta njihova "cuvena podesavanja"??? Rade mi i net i televizija ali slika secka na tv cim surfujem netom, kad iskljucim ruter sve bude ok. Cenim da je mozda cvrcnuo od grmljavine proslog utorka.
Ako ti slika secka na tv-u dok koristis internet onda ti nesto nije u redu sa filterom. Ovako izgleda

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
1e420b92f132b440874c61dc30f3efd2.jpg
 
Poslednja izmena:
Burazeru zvao ih nekoliko puta, rece cura u call centru da ima vec dve prijave registrovane na moju adresu. Na lokalni broj se ne javljaju. Da slika cima na svim kanalima.....
Vidim da ljudi nisu profesionalni pa reko da probam da resim problem na svoj nacin. Kapiram da cu prestati da placam racune pa ce se neko udostojiti da dodje i vidi sta je problem..

Raspitaj se ko je u tvom mestu internet administrator pa zovi njega lično, ne preko Beograda
 
Nisam imao nekih vecih problema sa njima, par puta ako je zezalo u 8-9 meseci. Medjutim ovo je ispod svakog nivoa, pa i oni lelekom indijanci su dolazili odmah po prijavi. Filtere imam ali sve nesto mislim da je problem u ruteru (baguje od jedne vece grmljavine). Hvala na sugestijama ali uglavnom je to van moje jurizdikcije. Upascu im sa satarom u office! :)
 
Treba ti filter koji se postavi na kabli koji ulazi u TV ili STB, to ce ti srediti problem.
Nije do modema.
 
Bolje zovi njih da ti oni resetuju sistemski, jer ako ga sam resetuješ pogubićeš podešavanja.
Da li ti slika secka dok surfuješ i na kanalima koje dobijaju sa predajnika (nacionalni i regionalni) ili samo na kablovskim kanalima?

Sem WI FI nikakva druga podesavanja ne gubis, sve ruter pokupi on-line.
 
koliko daju besplatno internet za nove korisnike (smederevo)? i jel stupilo na snagu ono raskidanje ugovora ko kada zeli uz placanje razlike zbg akcije?!
 
OИК 1 58 аналогних + 220 дигиталних 35 / 10 Mbps 1.695 дин.

Ovo danas dobio ponudu od Jotela, sa prenosom tel broja je 1950 din mesecno.

Nema Pinkovih kanala u ponudi, licno i ne trebaju mi ali volim da gledam filmske pinkove tako da to im je minus.

E sada, valjda ce ovi nashi u Kopernikusu uskoro imati odgovor na ovo, jer sada placam 2450 za kabl+tv i to 30/3

Em su skuplji, em sporiji net.
Cekacu malo i onda donosim odluku. Stvarno me mrzi da se prebacujem posto koristim Kopernikus godinama, ali ako se u narednih par nedelja nista ne promeni, menjacemo navike.
 
Optika je optika, nema tu ne valja.
Znaci osnovni paket + arena kanali + OPT net 35/10 + tel = 1950
Na to dodati 500 din za HBO i Cinemax paket

To je 2450

E sad maltene baska-baska osim sto je upload veci, pinkovi kanali za HBO znaci i plus mi je onda usteda za telefon koji placam posebno sada.

Ono sto im je minus koliko vidim je placanje za dodatne stb, to treba da vidim koliko jer u kopernikus nema tih dodatnih troskova.

Ono sto mi isto smeta je sada jeste da placam telefon posebno, ali imam 2 tel broja i 300 min besplatnih dok kod njih po 100 min.

Treba izvagati... Nista ko sto rekoh sacekacu, taman da vidim do kada mi je ugovor.

Ako kopernikus digne brzine uskoro, a narocito uploada ko ovi onda mi je i svejedno opticki ili standardan fercera i jedno i drugo.
E sad koliko im je stalo do korisnika videcemo.
 
Video sam kod prijatelja. Ima preko 200 digitalnih. Slika je ok.
 
Al mnogo su slabi sa sportskim kanalima

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Optika je optika, nema tu ne valja.
Znaci osnovni paket + arena kanali + OPT net 35/10 + tel = 1950
Na to dodati 500 din za HBO i Cinemax paket

To je 2450

E sad maltene baska-baska osim sto je upload veci, pinkovi kanali za HBO znaci i plus mi je onda usteda za telefon koji placam posebno sada.

Ono sto im je minus koliko vidim je placanje za dodatne stb, to treba da vidim koliko jer u kopernikus nema tih dodatnih troskova.

Ono sto mi isto smeta je sada jeste da placam telefon posebno, ali imam 2 tel broja i 300 min besplatnih dok kod njih po 100 min.

Treba izvagati... Nista ko sto rekoh sacekacu, taman da vidim do kada mi je ugovor.

Ako kopernikus digne brzine uskoro, a narocito uploada ko ovi onda mi je i svejedno opticki ili standardan fercera i jedno i drugo.
E sad koliko im je stalo do korisnika videcemo.

Pogledaj prijatelju malo temu vezano za Jotel...moje licno misljenje je da je to go krs od operatera...kablovska - najmanje pola tih digitalnih kanala je djubre koje nisam hteo ni da memorisem...to sto sad imas od kanala ne znaci da ces imati kroz 5, 10 dana jer programska sema ne postoji, kanali se menjaju kako im se cefne, prodje neko vreme pa ekran crn, oni promenili kanale na druge frekvencije pa hajde ponovo sve skeniraj...sve od kanala sto nije besplatno i oni moraju da nesto plate, sve do jednog su ukinuli...imalo je tu nekada i Sport Kluba a ukuinut je bio sa tako *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*nim objasnjenjima da bi mene bilo sramota da tako nesto saopstim, a onda su se popisali i na to svoje saopstenje...to je bilo za ozbiljnu analizu mentalnog stanja tih tamo odgovornih ljudi...internet sam imao nekada i za divno cudo koliko je kablovska bila jad i beda toliko je internet kod mene bio dobar...sad cujem da se ljudi zale na los kvalitet, ne znam pravo stanje...jedno je sigurno, kada su pre jedno godinu i po u velikom Niskom naselju Durlan usli Kopernikus i Exe Net ovi su izgubili mnogo korisnika...da ne zaboravim i korisnicki servis - jao mila majko.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj prijatelju malo temu vezano za Jotel...moje licno misljenje je da je to go krs od operatera...kablovska - najmanje pola tih digitalnih kanala je djubre koje nisam hteo ni da memorisem...to sto sad imas od kanala ne znaci da ces imati kroz 5, 10 dana jer programska sema ne postoji, kanali se menjaju kako im se cefne, prodje neko vreme pa ekran crn, oni promenili kanale na druge frekvencije pa hajde ponovo sve skeniraj...sve od kanala sto nije besplatno i oni moraju da nesto plate, sve do jednog su ukinuli...imalo je tu nekada i Sport Kluba a ukuinut je bio sa tako *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*nim objasnjenjima da bi mene bilo sramota da tako nesto saopstim, a onda su se popisali i na to svoje saopstenje...to je bilo za ozbiljnu analizu mentalnog stanja tih tamo odgovornih ljudi...internet sam imao nekada i za divno cudo koliko je kablovska bila jad i beda toliko je internet kod mene bio dobar...sad cujem da se ljudi zale na los kvalitet, ne znam pravo stanje...jedno je sigurno, kada su pre jedno godinu i po u velikom Niskom naselju Durlan usli Kopernikus i Exe Net ovi su izgubili mnogo korisnika...da ne zaboravim i korisnicki servis - jao mila majko.

Sve tacno. U principu, u Nisu Jotel uzima samo onaj ko nema neku alternativu.
 
Ovde je tema kopernikus a ne jotel niti bilo koji drugi kablovski operater!
 
Pazi 35/10 brzina je za Jotel vrh a jeftinije, a sada ovo drugo potvrda jer imaju SPORT KLUB kanale ili nemaju, posto na sajtu pishe da imaju u programskim shemama za avgust.
 
Ovde je tema kopernikus a ne jotel niti bilo koji drugi kablovski operater!


Ocito ti se ne svidjaju kritike na racun Kopernikusa.
Jotel spada medju najgore operatere a po ovoj diskusiji ispada da je Kopernikus najgori
sto je do nekle i tacno.
Nemaju sajt, sluzba sa korisnicima je losa, izbor kanala narocito filmskih je veoma losa.

Kad nekog kritikujes moras da ga sa nekim uporedjujes u ovom slucaju to je Jotel
i bez obzira sto spominjem Jotel ja se i dalje drzim teme Kopernikus.
 
Toliko novih i boljih operatera ima vi se hvatate za Jotel i Kopernikus koji su najgori provajderi u Srbiji, cim pocne malo kisa vetric njima se program prekine, a internet necu da komentarisem to je pa tek lose
 
Poslednja izmena:
Toliko novih i boljih operatera ima vi se hvatate za Jotel i Kopernikus koji su najgori provajderi u Srbiji, cim pocne malo kisa vetric njima se program prekine, a internet necu da komentarisem to je pa tek lose
Koji to novi i bolji operateri?

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Toliko novih i boljih operatera ima vi se hvatate za Jotel i Kopernikus koji su najgori provajderi u Srbiji, cim pocne malo kisa vetric njima se program prekine, a internet necu da komentarisem to je pa tek lose

U Aleksandrovcu nema drugi operater pa moras da birah izmedju nicega i necega:)
 
I evo potvrde, znaci Jotel nema Sport Klub kanala.
Znaci zakljucak dobro je da mi nude optiku i to jeftinije, lose je sto im je kablovska jeftinija, ali zato nemaju Sport klub kanale, nemaju movie kanale izbor osim ukoliko doplatis jos 500 din za Hbo i Cinemax, kao i izgleda da im se stb-ovi isto dodatno doplacuju sto kod kopernikusa nije slucaj.

Jos da se proveri da li posto je optika moze samo optika, ili optika i tel zajedno.
Trebalo bi da moze posto je optika nezavisna od klasicne kablovske. Ne vidim neko drugo resenje za sada.
 
Ja sam iz Nisa i uzeo sam NetNet opticki net, a za tv sam se odlucio da uzmem totalTV i prezadovoljan sam, nema nikakvih prekida i smetnji

Koliko placas mesecno za total? I koliko moras da doplatis, ako recimo hoces totaltv na 3 televizora?
 
Dobio sam potvrdu da opticki net u Jotelu moze posebno.
Varijanta opt net + tel bice takodje uskoro.

35/10 990 din
60/20 1390 din
100/30 1880 din
i tako dalje...

E pa nadam se da ce u Kopernikusu menjati brzine i cene uskoro, jer sto oni kazu "digitalizacija je pocela" pa se prilagodite trzistu, molim vas, jer konkurencija je zdrava.
 
Ja sam iz Nisa i uzeo sam NetNet opticki net, a za tv sam se odlucio da uzmem totalTV i prezadovoljan sam, nema nikakvih prekida i smetnji
Set top box samo za jedan tv svaki naredni se doplaćuje. Nema sport klubova čak nema ni arene sve jel tako. Svaki filmski dodatak se naplaćuje jel tako? Po čemu je to bolje od kopernikusa?

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Dobio sam potvrdu da opticki net u Jotelu moze posebno.
Varijanta opt net + tel bice takodje uskoro.

35/10 990 din
60/20 1390 din
100/30 1880 din
i tako dalje...

E pa nadam se da ce u Kopernikusu menjati brzine i cene uskoro, jer sto oni kazu "digitalizacija je pocela" pa se prilagodite trzistu, molim vas, jer konkurencija je zdrava.
Pričaš o jotelovoj optici? Koju vezuju za bandere u koturu i koju kad duva vetar lupa tu istu optiku od bandere

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno