Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Fazon je u tome sto ne znam da iko koristi njihov internet, od skoro su ubacili kod nas
 
Kad ce Kopernikus da uvede optiku za fizicka lica i da li ima nekih informacija o tome?
 
Ja koristim njihov internet i njihovu televiziju. Stim da je uslov da koristis njihov internet je da koristis i njihovu kablovsku televiziju. Samo internet ne moze kod njih. Ja sam u selu pored Nisa prethodno sam koristio telekom adsl 20mb/s ali sam presao kod kopernikusa samo iz razloga veci izbor kanala a telekom nista ne budi u osnovnom paketu. Sto se kopernikusa tice internet je 30mb/s stabilan ne puca vremenski uslovi ne uticu na stabilnost i brzinu. Mada su oni postavili kablove pre cetri meseca tako da bi i malo glupo bilo da odmah krene da secka slika i koci net. Za sada sam zadovoljan njihovom uslugom.
 
Imam Favorit TV i imam Prestigio tablet. Kako da vidim da li uredjaji koriste 5 ili samo 2,4ghz? Da li je bolje da namestim 5 ghz ili ovaj concurrent mode? Koja je razlika ako npr ukljucim ovaj concurrent mode? Mora da negde gubim nesto a negde dobijam,verovatno,nemam pojma? Help!

Kada uključiš Concurrent možeš da nazoveš Ime2 i Ime5 i onda pogledaš koji mogu tvoji uređaji da vide. Ako mogu da koriste 5 GHz videće i Ime5 i Ime2, a ako ne mogu videće samo Ime2.
 
Ako imas uredjaje na 5GHz koristi njega jer je manje zastupljen u okruzenju. Concurrent su valjda obe frekvencije u isto vreme.
RTS HD imate besplatno na RTS Planeta sajtu.
Super nisam znao za ovo, ubijala me u pojam SD rezolucija na 40"

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pa ja sam preko RTS Planete par puta morao da gledam fudbal jer mi Kopernikus prekida, brljavi slika. To je pocelo od pre par dana kada je bila ona velika kisa. Ne zeza stalno ali sam primetio da vise zeza uvece i nocu. Sinoc hteo da gledam neki film na Pink, svi kanali prekidali, odustao i otisao da spavam. Zasta placam, ne znam ni sam. Internet radi dobro. Sve mi se cini da je neki pojacivac opaljen gromom ali nije crko skroz.
Lokacija Svilajnac, opticko cvoriste na 500-600 metra od mene i prosle godine mi zamenili kabl od kuce do bandere.
 
Isto lokacija svilajnac slika secka. otkad smo presli na digitalni signal prosle godine tehnicar dosao namestio potpisan ugovor iako je signal bio slab. Dalje slika stalno seckala. Pozvani ovi iz kablovske i pri merenju konstantovana jacina od samo 30 decibala i veliki sum zamenili spliter i konektore i na ponovnom merenju jacina 50 decibala i nema sum. Slika mnogo manje secka mada mislim da treba signal jaci da bude posto mi je 2013 pri uvodjenju interneta izmerena jacina od 69 decibala. i sad ponovo cu da ih zovem zasto placam ako slika secka katastrofa. Upustili se u posao digitalizacije koji ne mogu da obave kako treba .
 
Isto lokacija svilajnac od kad sam potpisao ugovor prosle godine slika secka pozvao ove iz kablovske izmerili samo 30 decibala i veliki sum zamenili spliter i kontakte signal sa 50 decibala i nema sum slima mnogo manje secka ali javlja se 2013 kad sam uveo internet bilo 69 decibala. I sad cu opet da ih zovem zasto placam
 
da li neko zna koliko treba minimalno decibala da bude signal jak
 
Meni ovde gde je tv izgleda nije idealno, otkacinjao sam kabl zbog grmljavine i sad ga vratim zeza, ali ne stalno. Preko dana radi dobro a obicno uvece od 20-21h pocinje da zeza. Sinoc nije mogao ni kanale da skenira a ne znam na ovaj sugavi Samsung gde se gleda kvalitet signala. Sinoc odsrafio i ponovo zasrafio i dobio signal kao bolji, videcu dalje.
 
Komso vrati se ti u nasu staru ulicu,nikakvih problema nema sa signalom,bilo je malo pre neki dan oko one grmljavine,kocili su Tv centar,Rts3 i jos neki kanali ali su sad to resili...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
E komso, pa ti si dole, nismo na istoj liniji, kod nas je optika kod Cigan Male bas na banderi kod prodavnice. Internet nismo imali od jutros do pre pola sata, navodno nesto grom icepao. Sto se tice kanala, nista sad ne moze da se gleda, skroz nestaje signal a veceras utakmica. Ako ne proradi, eto mene kod tebe :p
Ovako je bilo danas dok je bilo i "ok":
https://photos.app.goo.gl/1yR1g8rQJNH16qaT6
A sad nema nista, dodje signal svakih par minuta pa ko doceka. Ja cu veceras na RTS Planetu pa sa laptopa na TV, samo da net ne zeza :(
 
Proradilo kao, celo drugo poluvreme sad bez seckanja. Videcemo dalje. Zaboravio sam da ima i analogna, doduse uzas slika al bar nesto. Rts Planeta mi zeza, radi 10-15 minuta i stane i onda izbacuje gresku, moram sa se izlogujem i ulogujem da bi pustio. Krsh.
 
I dalje je isto, juce je radilo ceo dan bez problema a onda uvece oko 21h pocelo da zeza. Ovo sam snimio u subotu pre podne:
https://www103.zippyshare.com/v/BXZSLfjT/file.html
dok radi slika extra i onda kao da je izvucen kabl skroz. Inace i net zezao u subotu nismo imali od ujutru do 16h, nesto je grom icepao ali sad radi. Ali TV nikako da se resi. Gledam analognu kao slepac, bolju sliku bi imao na anteni ali nemam DVB-T2 box, moram da nabavim da imam.
 
@djalf
Jel imas sada kablovsku i net?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav. Da li neko zna koji je rok za iskljucenje za neplacene racune u kopernikusu? Hvala
 
Jel ima još neko problema sa njihovim netom ovih dana? Kotež je u pitanju, uglavnom u popodnevnim i večernjim satima upload ode skroz, a nekad i download, a što je najsmešnije u 16h svaki dan ugase telefonsku centralu za korisničku podršku, sramota.
 
Ladno me iskulirali ovi iz kablovske kao doci ce danas tehnicari ali bice malo sutra
 
Jel u ostalim gradovima radi EPG?
U Boru vec desetak dana ne.
 
Dakle ladno me iskulirali tehnicari drugi put dolaze i prosli put bio slab signal sad kazu jak a slika me zeza koci nije da ne moze da se gleda ali secka povremeno . Ocigledno im se nije radilo na kisi samo da me otkace. A racun to ne zaborave da ga posalju. Jesu trenutno najeftiniji ali caba ih bilo
 
Koristim Kopernikus tv/net nekih 5-6 godina (Nis). Pre nedelju dana mi je izvrsena 'digitalizacija' (home standard paket 30/3). Od tada primecujem povremene nagle padove u brzini interneta, dovoljno da mi SBB D3i koga paralelno koristim zakoci (streaming error 5, zaledi se slika na minut dva, najcesce kada gledam HD kanale) ili da neke internet stranice na racunaru moram da 'osvezim' (F5/refresh) da bi nastavile da se prikazuju. Speedtest uglavnom pokaze obecanu brzinu (30/3Mbs), uz manje oscilacije. Prekidi ne traju dugo, mozda 10-ak sekundi, ali dovoljno da pravi problem. Na moje insistiranje, dosla je tehnicka ekipa Kopernikusa, izmerili su protok i zamenili sve konektore. Proverili brzinu i jacinu signala i tvrde da je sve ok. Medjutim, padovi se i dalje javljaju. Pre 'digitalizacije', sa manjom brzinom interneta i sa starim modemom (sada imam neki novi CBN, dva CI modula i jedan set top box) sve je radilo super, bez greske.
Da li je neko imao ovakvu situaciju i ima ideju kako da resim problem?
Hvala unapred na savetu/pomoci!
 
Poslednja izmena:
Koristim Kopernikus tv/net nekih 5-6 godina (Nis). Pre nedelju dana mi je izvrsena 'digitalizacija' (home standard paket 30/3). Od tada primecujem povremene nagle padove u brzini interneta, dovoljno da mi SBB D3i koga paralelno koristim zakoci (streaming error 5, zaledi se slika na minut dva, najcesce kada gledam HD kanale) ili da neke internet stranice na racunaru moram da 'osvezim' (F5/refresh) da bi nastavile da se prikazuju. Speedtest uglavnom pokaze obecanu brzinu (30/3Mbs), uz manje oscilacije. Prekidi ne traju dugo, mozda 10-ak sekundi, ali dovoljno da pravi problem. Na moje insistiranje, dosla je tehnicka ekipa Kopernikusa, izmerili su protok i zamenili sve konektore. Proverili brzinu i jacinu signala i tvrde da je sve ok. Medjutim, padovi se i dalje javljaju. Pre 'digitalizacije', sa manjom brzinom interneta i sa starim modemom (sada imam neki novi CBN, dva CI modula i jedan set top box) sve je radilo super, bez greske.
Da li je neko imao ovakvu situaciju i ima ideju kako da resim problem?
Hvala unapred na savetu/pomoci!

Jedino što mi pada na pamet je da si sada možda iza NAT-a pa ti to sada pravi problem.Možda i grešim...
 
@Whatever, Verovatno imas packet loss. I ja mucim muku sa tim. Evo sad 8% paketa gubi. Proveri kod sebe. U cmd.exe (win+R, pises cmd, press enter) upisi:
ping google.rs -n 100
100 paketa ce poslati i na kraju videces rezultat.

Predlazem svima to da odrade, ako imaju bilo kakve probleme sa internetom. Pa da vidimo koliko je to masovni problem kod kopernikusa.
To je nesto sto ne bi trebalo biti uopste, ali eto takav je kvalitet mreze\usluge. Ja ne mogu ni jednu online igru da odigram naprimer kad se javi gubitak paketa, a i generalno internet je slabo upotrebljiv, bas isto tako po nekoliko puta moram da osvezavam stranice.
 
Poslednja izmena:
36% gubitak paketa izmeren sad. Moram sutra ponovo da cimam tehnicku..
 
Evo i ja sam sada testirao,kod mene 0% gubitak paketa.

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 18ms, Maximum = 35ms, Average = 20ms
 
Nazad
Vrh Dno