Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ubacuju raznorazni nebitni kanali. A ja jedino cekam neki ok muzicki kanal koji ne vrti jedne iste pesme non stop. Na mts-ovom iptv paketu jedini takav kanal je bio balkanika tv i taj kanal ocekujem na kopernukus kablovskoj ali izgleda da ga uzalud ocekujem....
 
Ima li ko ovaj njihov tkz. najnoviji risiver? Pored navodno nepodudaranja tv sa njihovom karticom, dobio sam neki krs od risivera. Prvo sam se ponadao da je ok, dosta je tanji od prethodnog, moze se lista kanala urediti direktno, bez stavljanja u favorite....ali nista od toga. Evo vec treci, cetvrti put, risiver ne moze da zapamti moj raspored kanala. Pokuso sam sa favorit listom, ali nakon dan dva i to je pobrljavio. I to se obicno desava sutradan, nakon sto risier prenoci ugasen. U toku dana nakon nekoliko gasenja bude ok. Razocarenje totalno. Nema ni oznaku koji je risiver.
 
Ima li ko ovaj njihov tkz. najnoviji risiver? Pored navodno nepodudaranja tv sa njihovom karticom, dobio sam neki krs od risivera. Prvo sam se ponadao da je ok, dosta je tanji od prethodnog, moze se lista kanala urediti direktno, bez stavljanja u favorite....ali nista od toga. Evo vec treci, cetvrti put, risiver ne moze da zapamti moj raspored kanala. Pokuso sam sa favorit listom, ali nakon dan dva i to je pobrljavio. I to se obicno desava sutradan, nakon sto risier prenoci ugasen. U toku dana nakon nekoliko gasenja bude ok. Razocarenje totalno. Nema ni oznaku koji je risiver.

DA na tom risiveru ne piše slučajno Kopernikus?
 
Da, upravo tako pise, lagan je, tanak, kartica se ubacuje sa donje strane, ima dva ulaza za usb, ali ne pamti ono sto mu zadam
 
Možda mu je uključeno da se svake noći u 3 časa pali i vrši pretraživanje kanala pa zbog toga i izgubi favorite.

Poslato sa Che2-L11 uz pomoć Tapatoka
 
Moguce je, ali za sada nisam uspeo da mu to nadjem u podesavanju. Kada udjem u meni i u program, ima sortiranje, po LCN, po ID servisa, po frekfenciji i po imenu. Ja sam mu ostavio kako je i bio po LCN. Ima posebnu stavku, uredi program i tu mogu da pomeram kanale kako ja hocu, ali kao sto sam rekao, ne ce da zapamti. Zapamtio je jedan dan i posle nije hteo.
 
Da, upravo tako pise, lagan je, tanak, kartica se ubacuje sa donje strane, ima dva ulaza za usb, ali ne pamti ono sto mu zadam

Isti imam i ja i mogu da ti kažem da sam njime zadovoljniji u odnosu na one Opticum sto su davali prve. Ja nisam pokušavao da ređam listu kanala po svom izboru ali mi risiver dosta brže menja kanale u odnosu na onaj prethodni. Taj risiver je marke Gospell.
 
Jeste, u pravu si, bolji je od ranijh, ali eto mene muci raspored kanala. Mozda ja negde gresim, pokusacu jos da se igram pa mozda nesto i uradim. A gde nadje koje je marke? Kutiju koju sam dobio od njega bez ikakve oznake, na njemu pise samo koeprnikus....
 
Jeste, u pravu si, bolji je od ranijh, ali eto mene muci raspored kanala. Mozda ja negde gresim, pokusacu jos da se igram pa mozda nesto i uradim. A gde nadje koje je marke? Kutiju koju sam dobio od njega bez ikakve oznake, na njemu pise samo koeprnikus....

Meni je to rekao radnik Kopernikusa koji je došao da ga instalira pošto sam prijavio kvar na drugom Opticum risiveru (nije hteo da šalta kanale), a posle toga sam ga i ja našao na netu - ima ga u slobodnoj prodaji na nekim inostranim sajtovima...
 
Jeste, u pravu si, bolji je od ranijh, ali eto mene muci raspored kanala. Mozda ja negde gresim, pokusacu jos da se igram pa mozda nesto i uradim. A gde nadje koje je marke? Kutiju koju sam dobio od njega bez ikakve oznake, na njemu pise samo koeprnikus....

Probaj kad udjes u meni pa idi u Sistem-Vreme-OTA status azuriranja pa ugasi tu opciju, mozda ce da prestane.
 
Nasao sam tu opciju. Iskljucio sam, pa cu videti sta se desava. Hvala na pomoci
 
Trenutno gledanje Euro hd1 je pravo mučenje.

Poslato sa Che2-L11 uz pomoć Tapatoka
 
Da li neko zna zasto se razlikuju redni brojevi kanala Ci- modulu i resiveru.
Na resiveru redosled je normalan(Tv Bakkan je broju 19), dok na Ci- modulu kanal Tv Balkan je na broju 1000 a radio kanali 2901-2909.
 
Moguce da je do podesavanje televizora!?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U Loznici od juce haos, slika steka na vecini programa.... Upravo zovem ali posle 1s dobijem bip bip (znaci nece ni da se jave rodjaci). Ne mogu da shvatim taj javasluk, mada ko mi je kriv sto redovno placam racun, mozda da okrenem drugi list. Ima li jos neko probleme na reonu 015???
 
Ja u Grobljanskoj nemam problema uopste, pa ako se ne javljaju na 015 zovi na onaj Beogradski, a osim toga svratis kod njih na setalistu pa prijavis.
 
U Loznici od juce haos, slika steka na vecini programa.... Upravo zovem ali posle 1s dobijem bip bip (znaci nece ni da se jave rodjaci). Ne mogu da shvatim taj javasluk, mada ko mi je kriv sto redovno placam racun, mozda da okrenem drugi list. Ima li jos neko probleme na reonu 015???
Prijatelju najbolje ti je da zoveš na one beogradske brojeve

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Evo i ja da se ukljucim, nisam imao problema sa slikom ni juce ni danas u Loznici. Da ne poverujes, desetak dana bez problema. Budi uporan sto se tice telefona, na kraju ce se ipak neko javiti. A i Beograd je bolja opcija.
 
Krajem meseca bi po prvi put trebao da placam internet od novembra 2017-te, bese lepo dok je trajalo :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mozda su zaboravili na tebe,kao sto zaborave da se jave na telefon kad ih zoves [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imao sam 6 meseci besplatnog interneta. Inace meni sve funkcionise besprekorno, tv i internet. Desava se da nekad krene da baguje slika na tv-u ali samo kad pada kisa.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Secam se da su se ovde neki zalili da im baguje nova kartica koja ide u modul, kako se manifestuje to?
Na novom TCL tv-u mi secka u nekim trenucima a onda sve nestane i radi ok pa se vrati i tako u krug.
 
HRT 1, 2, 3 i 4 su na celoj Kopenikusovoj mreži izbačeni 1. februara 2017. godine, a onda su 4. maja 2017. valjda samo u Vojvodini vraćeni HRT 1 i 2. Kod nas na jugu (Vranje, Vl. Han, Leskovac, Vlasotince), HRT kanali nisu vraćeni, nema ih.

Bolje Hayat paket da nisu pustali da su nam ostavili HRT paket
 
Bolje Hayat paket da nisu pustali da su nam ostavili HRT paket

Hayat paket je gomila gluposti pa jos kodirani. Apelovao bih na gospodu iz kopernikusa(ako neko ovo procita) da vrate HRT- ove kanale.
Nije mi jasno kako neki korisnici imaju HRT kanale a ostali ne svi mi zivimo u Srbiji nisu ti korisnici u Hrvatskoj.
 
Nazad
Vrh Dno