Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Kanali ponovo koče. Vreme im žuri 30 min Ovo je stvarno haos... Šta rade ovo???
 
Zezalo ovih dana i tv i net nestajao.. Komsika zvala, kazu to u Bg, nemamo mi nista sa tim.. :D
Čisto sumnjam da je dobila takav odgovor.
Zna li neko da li ce skoro HBO
Zna. Sačekajte još malo.
Kanali ponovo koče. Vreme im žuri 30 min Ovo je stvarno haos... Šta rade ovo???
Gde koče i koji ? Gde žuri? EPG?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Vreme je sređeno oko 21h Sada radi dobro. Kanali na 602 i 610 Mhz nemaju EPG (Fox HD paket, Nat Geo Wild HD, Pink2...)
 
Miki pa tako zena mi prenela, nema sta da laze.. Sta cu kad su...

Ako znas za HBO kazi nesto.. :D Mada taj HBO vredan gledanja jednom jer posle samo vrte sve sto si gledao mesecima..
 
Sta će vam filmski kanali, kad je sve dostupno na internetu?




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa dobro nekome je potrebno, neko voli da gleda na tvu. Većini ljudi ne treba, jer sve nadju na netu i gledaju na tvu. Takodje i ja sve sto mi treba nadjem na netu, i necu platiti ni jedan kanal dodatno(Hbo, Cinsetar...), ako bude u nekom od trenutnih paketa ok što da ne, ali da doplatim 300-500din to nikad. Uglavnom neka imamo izbor, pa ce svako uskladiti svoje finansije i potrebe...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Одговор који сам добио на ФБ странициhttps://www.facebook.com/kopernikusakcije?__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARBypkdj6a*mjau**mjau**mjau*6D9SWI0EH_0ZrUxs2MdP_UPnbfufDleXOkF-kij8s7jpYKgaHV0c_pfumhwG8ypGuEh&fref=nf
у вези СК канала гласи: Без бриге за СК канале и остале. То неко пусти буву из ко зна којих разлога
Kako ne razumeš da je to firma koja prodaje pakete Kopernikusa? To nije njihov profil a baš i da jeste oni bi ti rekli da ugovor ističe u aprilu, maju itd. Pa kako misliš da bi prodali paket onda?
Evo ti predlog kako da im odgovoriš:
Niko nije pustio buvu nego ljudi hoće da znaju na čemu su, do kada vam važi ugovor sa SK tj IKO Media jer svi znamo da im SBB neće dati posle toga reemitovanje.
Pa čekaj odgovor...

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Danas su me zvali iz korisničkog centra jer mi krajem marta ističe ugovor pa ako potpišem produženje ugovora u februaru dobiću dva meseca besplatno net i televiziju.Pitao sam ih u vezi povećanja brzine neta i nije ništa htela da mi kaže već da se raspitam u svojoj poslovnici,kao oni će sigurno znati da mi kažu da li će biti povećanja brzine ili ne.Zaključak je da i ako bude povećanja brzine neće to biti svuda već samo gde oprema i mreža dozvoljava...
 
Kao da su smanjili rezoluciju kanala. RTL baš "mutan". Doduše sada ne koči nijedan kanal...
 
Možda je to rešenje. Smanjiš bitrate, oslobodiš link i cepaj. Nema seckanja zbog preopterećenja. Šta je dalje, HD kanali od 1 mbps?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ne ovo ne valja ništa... Slika je na momente mutna da se čak slova razlivaju... Neće moći ovako...
 
Rece mi jadan radnik kopernikusa da bi trebalo da budu HBO kanali i da ce da se posebno naplacaju a za povecanje brzina kao da nezna
 
Radnici u poslovnicama i instalateri uglavnom neznaju dali ce i kada biti nesto novo u sistemu. Oni saznaju tek neposredno pred ubacivanje.
 
I da bude povecanja brzine ne verujem da ce cela drzava da dobije duplo brzi internet nekog odredjenog datuma. Verovatno po isteku ugovora svakom od nas ce biti ponudjeno povecanje za neku odredjenu sumu. Recimo sada 30/3 kosta 1190, mozda bude 60/6 1300 din uz koji mesec gratis vise.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Juce se kanali mesali, gledam jedan kanal a cujem zvuk drugog kanala

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Kvalitet slike je očajan. Probao sam da uporedim rts1 hd zemaljski i preko kablovske i dođe mi da plačem koliko je slika mutna preko kablovske... Ljudi, šta ovo radite???
 
"Smanjili smo bitrejt a ostavili istu rezoluciju da bismo nagurali što više kanala preko jednog linka. Vaš Kopernikus."

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
"Smanjili smo bitrejt a ostavili istu rezoluciju da bismo nagurali što više kanala preko jednog linka. Vaš Kopernikus."

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
Ukoliko za par dana ne vrate bitrejt kakav je bio, moraću da raskinem ugovor. Ovakav kvalitet slike ne želim da plaćam!!!
 
Meni u Jagodini zadnja dva dana za Sk1 javlja da je skremblovan. Preskenirao sam kanale ali opet isto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Velik bi "bitrate" preopterecivao tuner, demodulator, descrambler, demultiplexer, i najbitnije mpeg decoder
I sad je nategnuto, modulacija 256QAM, 6900Ks/s, mislim da imam negde upisan i id mreze, uglavnom, stariji i jevtiniji tv-i se tesko bore sa ovom modulacijom, negde nema slike uopste, negde zvuka
Vidjao sam preko 1024QAM, ali sony, samsung, lg i sl, novi tv, obavljaju ljudski, i sve se u startu emituje u HD
To sto je mutna slika, kopernikus emituje originalnu rezoluciju, sta mislis kako staje 10 programa na jedan kanal, sve SD prog, maltene sve u 576i, cpu/tv razvlaci na hd, naravno, radi to lose, pa slika bude takva
A kad vidis 4k tv da je neko uzeo, a ni ne zna sta je to, i gleda naravno taj 576i, a ono bole oci od bedaka, dao 200,000din za 70"
Mogao je uzeti i OLED...
Ugl, KCN, sramota
 
Ukoliko za par dana ne vrate bitrejt kakav je bio, moraću da raskinem ugovor. Ovakav kvalitet slike ne želim da plaćam!!!
Hah, drugar obrati se Kopernikusu. Ja sam samo clan foruma.
Nece vratiti bitrejt dok ne srede linkove jer ako vrate na normalu svima kocka slika. Tehnicki deo im nikada nije bio jaca strana.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Postali su veoma jadni!
 
Sutra ih zovem. Ovo neću da plaćam, zato što mi je slika kao da gledam analognu. Može ovako za 200 dinara mesečno. Toliko vredi!!!
 
Sumnjam da ces uspeti nesto, ostaje ti samo da cutis i trpis kao i do sada.. Dodje mi da odem na MTS BOX.. haha
 
Slika je očajna. Samo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* može ovo da plaća... Isto kao kada bi nam neko oborio napon na 210V ili manje. Ovde mnogi pišu o povećanju brzina interneta, a ovi nisu u stanju da zadrže ni ono što smo imali do pre tri dana...
 
Nazad
Vrh Dno